Nieuwe sportzaal officieel in gebruik genomen Tiende Avondvierdaagse Achterveld groot sukses 3ezers. schrijven- Ie—sden kn«mfc 'Achtervelders krijgen door sterk gevoel van saamhorigheid veel voor elkaar' Basisschool 'De Vallei' wint Pandaprijs Fietstocht K.P.O. Programma 'De Geut' Manifestatie over het paard Voorjaarsexcursie IVN Dansen in zaal 'Struyk' Nieuwe 'Organisatieverordening Brandweer' door gemeenteraad goedgekeurd Padden niet omgekomen dooi bestrijdings middelen Sponsorloop daklozen Peru Achtervelds nieuws DINSDAG 26 MEI 1987 beïnvloeden waardoor hij uitein delijk zijn zin krijgt. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats aan de raad die deze voor ziening voor Achterveld heeft mo gelijk gemaakt. Het begin ligt in april 1982 toen Avanti, de Eeme- laar en S.V. A. het voor hen nijpend te-kort aan binnensportaccommo datie kenbaar maakte. Dit werd gevolgd door het advies van de Sportstichting om vergroting van de binnensportaccommodatie in Achterveld als urgent aan te mer ken. Het college liet weten dat voor een dergelijke kleine kern een sportzaal te ver voerde, en dat "ook de middelen er met waren." "Een half jaar is het stil, maar deze tijd blijkt te zijn gebruikt om een tegenaanval voor te bereiden. Men laat het gemeentebestuur weten zelf plannen voor een sport zaal te zullen ontwikkelen. Op ini tiatief van Avanti, de Eemelaar en S.V.A. wordt een werkgroep Sportzaal Achterveld in het leven geroepen. Men komt met een rap port over de haalbaarheid. Hoe wel men hier nog zijn twijfels over heeft wordt in september 1984 het licht voor Achterveld op groen ge zet. Na een jaar van veel overleg en beraad komt het voor elkaar en op 30 januari 1987 is de nieuwe sportzaal klaar. Dit mede dank zij de gezamenlijke inspanning van gemeentebestuur, ambtenaren, adviseurs, realisator, architect, aannemer en onderaannemers en in het bijzonder dank zij de inzet en het doorzettingsvermogen van de wergroep sportzaal Achter veld." In die werkgroep zat één vrouw. Zij was, aldus Van Woudenberg, de stuwende kracht binnen de werkgroep. Ook was zij degene die wanneer het overleg in een moeilijke fase zat, de zaken zoda nig wist aan te pakken dat een voor alle partijen aanvaardbaar compromis werd bereikt. Hierna werd Annie van Dijk bloemen aan geboden, waarin tevens de ge hele werkgroep werd bedankt voor haar aandeel voor de tot standkoming van deze sportzaal. Vervolgens dankte de wethouder de officiële openaars, mevrouw Van Dijk, die een mooie tekening van de nieuwe sportzaal kreeg aangeboden en Marit Schouten, die een mooi knuffelbeest kreeg. Hierna werd het woord gevoerd door de voorzitter van Avanti de heer R. van der Lubbe: "Uiteinde lijk is het er toch van gekomen dat Achterveld een nieuwe sportzaal heeft. Vanaf het moment dat men over een nieuwe sportzaal in Ach terveld is begonnen tot aan het moment dat deze werd gereali seerd zijn er heel wat discussies gevoerd. Toen dan ook in 1986 de beslissing binnen de gemeente Leusden definitief was, waren we binnen Avanti zeer verheugd. Niet alleen binnen de vereniging maar we hebben kunnen vaststellen dat dit voor de gehele Achterveldse bevolking een belangrijke stap in de juiste, sportieve richting was. Vanaf het moment dat we van een nieuwe sportzaal gebnnk zijn gaan maken is het ledenaantal toe genomen. Op dit moment is de zaal iedere door-de-weekse avond bezet. Men hoeft nu niet meer uit te wijken naar andere plaatsen om de bepaalde sporten te beoefenen, en de tijd dat men "thuis" geen competitiewedstrijd kon spelen, is nu voorbij. Heel veel mensen hebben veel tijd ge stopt in dit projekt. Niet zomaar tijd, maar vrije tijd. Voor sommi gen is het een hobby geweest, die, vmd ik, nooit tot een verplich ting mag overgaan. Zo is zelfwerk zaamheid binnen bepaalde gren zen geen enkel probleem." "Ik vind dat de gemeente er nooit van uit mag en kan gaan dat die grenzen door hen bepaald wor De officiële opening: jong en oud samen door de deur... den. wat mijns inziens met betrek king tot de bestrating en andere zaken helaas wel heeft plaatsge vonden. Ondanks dat is het toch een hele plezierige dag, waarop wij met ons allen vandaag de ope ning van de prachtige sportzaal Achterveld mogen bijwonen. Een dankwoord voor allen die aan de realisatie hiervan hebben meege werkt en in het bijzonder de werk groep voor het vele werk dat zij hiervoor hebben gedaan", aldus de heer Van der Lubbe. De voorzitter van de werkgroep W. Bouwman, memoreerde in het kort hoe men begonnen was." Ons werk als werkgroep is nu vol tooid. Veel vrije uren heeft men in dit werk gestoken, maar het resul taat mag gezien worden." Verder sprak hij zijn waardering uit voor het Achterveldse bedrijfsleven en enkele andere bedrijven die het door giften mogelijk hadden ge maakt de ontmoetingsruimte in te richten. De laatste spreker was de heer D.H. Oechies van Project Ontwik keling Drachten. Hij bood een geschenk aan. Ook de leerlingen van de Achter veldse basisscholen boden een mooi geschenk aan. Ter gelegenheid van de officiële opening werd er vanaf 19.00 uur open huis gehouden. Tijdens dat open huis toonden alle afdelingen van Avanti hun kunnen. Ook wer den er demonstraties gegever door leerlingen van de scherm school Kardolus uit Zoetermeer, tweemaal een demonstratie tram poline spnngen door leden vai Sparta uit Ermelo en een judo de monstratie door leerlingen van sportschool Boersema uit Amers foort. Omstreeks 19.00 uur maakte mu ziekvereniging D.W.S. een rond gang door het dorp, waarna e: nog een optreden volgde in d< sportzaal. Tijdens het open hun was de heer A. Wessels gasthee: en tevens presentator van de ver schillende programma-onderde len. ACHTERVELD - Vrijdagmiddag werd de nieuwe sportzaal in Achterveld officieel in gebruik genomen. Omstreeks 14.00 uur werd door middel van een daverend kanonschot het sein gege ven, waarna het oudste en jongste lid van de sportvereniging Avanti de opening konden verrichten. De 81-jarige mevr. C. van Dijk-van Druten (bejaarden-gymnastiek) en de 2-jarige Marit Schouten (peuter-gymnastiek) kwamen na het schot door de met papier dichtgeplakte toegang naar buiten. Hiermee was de sportzaal officieel geopend. Als eerste was het daarop wet houder Gijs van Woudenberg die het woord voerde. ,,Het is bekend dat Keulen en Aken niet op één dag zijn gebouwd. Dat is met deze schitterende sportzaal niet anders Tussen het eerste initiatief om tot verbetering van de Achterveldse binnen-sport-accommodatie te ko men en de ingebruikneming van deze sportzaal ligt een vrij lange penode. Om precies te zijn 4 jaar en negen maanden. Een tijdsduur die gunstig afstak bij de wachttij den van andere sportverenigin gen. Buitenstaanders vragen zich wel eens af, hoe krijgen die Ach tervelders dat allemaal zo voor el kaar. De Achtervelders knjgen zo veel voor elkaar door hun sterk gevoel van saamhorigheid, samen de schouders er onder zetten, een sterk besef dat eendracht macht maakt, kortom omdat zij een hechte gemeenschap zijn. Zij we ten ook zoveel voor elkaar te krij gen door een uitgekiend gebruik te maken van het Calimero-effect, "zij zijn groot en ik ben klein en dat is niet eerlijk" Hiermee weet hij de gevoelens van de groten te Mei een kanonschot gaf wethouder Cijs van Woudenberg het teken voor de officiële opening. LEUSDEN - De nieuwe 'Orga nisatieverordening Brand weer* is vorige week donder dag zonder meer door de ge meenteraad aangenomen. De nieuwe verordening bevat enige wijzingen op de veror dening van 24 september 1984, als gevólg van de op 1 maart 1985 landelijk in wer king getreden Brandweerwet 1985. De belangrijkste wijzigingen zijn de volgende. De brandweer heeft er een taak bij gekregen, namelijk 'de uitvoering van werkzaamheden ter zake de beperking en bestrij ding van rampen'. Verder wordt geregeld, 'dat burgemeesters en wethouders bij de uitvoering van de organisatieverordening zorg dragen voor een goede coördina tie met de gemeenschappelijke re geling voor de regionale brand weer, waar de gemeente aan deel neemt'. Daarnaast is door de In spectie voor het Brandweerwezen een richtlijn opgesteld voor de 'rangindeling en korpssterkte bij een vrijwillige brandweer". Voor Leusden betekent dat, dat het per soneel van de gemeentelijke brandweer dient te bestaan uit: een commandant, een plaatsvervan gend commandant, tenminste zes brandmeesters en onderbrand meesters, en 38 (hoofd)brand- wachten. Hetzelfde orgaan heeft richtlij nen uitgevaardigd betreffende het materieel van de brandweer. In de gemeente moet tenminste aanwe zig zijn: twee bluseenheden voor Leusden, een hulpverleningsvoer tuig, en een bluseenheid voor de Achterveld. Naar aanleiding van het artikel ïr de Leusderkrant d.d. 14 mei '87 in zake de werkgroep Milieu-educa tie, zouden we graag onderstaand enkele punten willen verduidelij ken. 'Veel dode padden gevonden' LEUSDEN - De Katholieke Platte landsvrouwen Organisatie (K.P.O.) houdt dinsdag 2 juni haar jaarlijkse fietstocht. De rit voert deze maal naar Doorn voor een bezoek aan 'Huis Doorn'. In dit kasteel zal de tentoonstelling 'Wilhelm E, klem- zoon van koningin Victoria', wor den bezichtigd. De tocht begint om 9.0U uui Dij fdiociuecemiuin De Kom', Hamersveldseweg 51, en is ongeveer 40 kilometer lang. De te rugkomst in Leusden is rond 17.00 uur. Degenen voor wie de fietstocht te lang is, en toch 'Huis Doorn' wil len bezoeken, kunnen contact op nemen met Lineke Glaudemans, telefoon 941803, of een van de an dere bestuursleden. De vele padden en kikkers die ii vorige jaren doodgingen tijden: de jaarlijkse trek, werden doodge reden door het verkeer op de Groene Zoom. Het aantal slachtof fers is nu enorm teruggebracht doordat leerlingen van de Vallei school hebben geholpen de die ren over de weg te zetten, zodat ze veilig hun paarplaats (een vijver en niet het Valleikanaal) konder bereiken. Het aantal dode kikkers en pad den dat later (na de trek) is gevoiv den is slechts ongeveer 10 stuks Hoewel deze dieren niet doodge reden zijn door het verkeer, is hel heel onwaarschijnlijk dat ze zijl omgekomen ten gevolge van on kruidbestrijdingsmiddelen, omda in die omgeving niet gespoten is. ACHTERVELD - De Openbare ba sisschool 't Startblok organiseerde ook dit jaar een actie voor mensen uit de Derde Wereld. Was het voorgaande jaren voor Afnka, dit jaar stond de actie in het teken van de daklozen in Peru. De opzet was, dat de leerlingen ge sponsord konden worden voor het aantal kilometers, die ze tij dens de avondvierdaagse zouden lopen. De leerlingen van de groe pen 1 tot en met 8 konden aan deze sponsorloop deelnemen Op de laatste avond van de vier daagse. tijdens het défilé, werd het eindbedrag door middel van een spandoek bekendgemaakt. Er was/ 1760,- bij elkaar gelopen LEUSDEN/BAARN - De protes tants-christelijke basisschool 'De Vallei' aan de Asschatterweg. heeft de Pandapnjs van het Wereld Na tuur Fonds (WNF) gewonnen met haar 'Dierenvallei-project'. De pnjs wordt blijkens een persbericht jaarlijks door het WNF toegekend aan een basisschool 'die zich op een bijzondere manier met de na tuur en het milieu heeft bezigge houden'. De pnjs wordt woensdag 27 mei uitgereikt in kasteel Groe- aanbeveling, medewerkers van de plaatselijke EHBO en de plaat selijke commissie. Hierna werd nog een rondgang door het dorp gemaakt. De wandelaars werden begeleid door de muziekver enigingen DWS en Lisiduna uit Leusden. Uit de reacties bleek dat men ook nu weer volop van deze avond vierdaagse had genoten en dat er steeds een fijne onderlinge sfeer was geweest. In verband met het tweede lu strum waren er ditmaal twee puz zels uitgeschreven. Een puzzel was voor de leerlingen van de Achterveldse basisscholen en een puzzel was geplaatst in de huis- aan-huis verspreide folder. De neveld in Baarn door minister Nij- pels van Volksgezondheid, Ruim telijke Ordening en Milieubeheer. Meer informatie hierover verstrekt Ronald van der Giessen, telefoon 03404-22164. van Landbouw en Visserij een toe spraak houdenlot de boeren die bij de slipjacht zijn betrokken, en ver tegenwoordigers van landbouwor ganisaties uit de regio. Hierbij is ook Leusdens burgervader Rade maker aanwezig. Belangstellenden voor de lezing kunnen gratis toe gangsbewijzen aanvragen via tele foonnummer 03495-34076 of 34767. De minister zal 's avonds de mani- prijswinnaars werden donderdag avond na afloop van het défilé be kend gemaakt. Bij de schoolpuzzel waren er twee winnaars. Dit waren Johannes Bonga van de Groenhorstschool uit Leusden met de slagzin 'natuur- festatie openen. In het dorpscentrum van Hoeve laken wordt zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur markt gehouden. Om 15.00 uur vindt op die dag een de monstratie plaats van de Jachtver- erugmg 'Soestdijk' U-V.S.), onder steund door het Corps des Son- neurs van de J.V.S., de jachthoorn- blazers. Ook worden om 12.30 een show van jachthonden gehouden. lijk lopen we dit jaar weer mee, omdat de avondvierdaagse ge zond iseno.k.' De andere prijs was voor Dirk Jan Koch met de slagzin 'natuurlijk lo pen we dit jaar weer mee, omdat je zo een mooie medaille knjgt'. De prijswinnaars van de puzzel van de huis-aan-huisfolder waren Sandra Prinsen en Dja van Loen. De voorzitter van de organisatie commissie, Evert Lagemaat, be dankte de deelnemers, maar niet in het minst de medewerkers. „We hebben weer een fijne avondvierdaagse achter de rug", aldus Evert, ,,en we blijven er ze ker mee doorgaan." LEUSDEN - Het programma van de Stichting Open Jeugd- en Jongeren centrum 'De Geut' voor de komen de dagen ziet er als volgt uit. Vrij dag 29 mei vindt in het gebouw. Hondsdraf 20, een live-optreding van de elf mensen sterke band Li tho plaats. Zaterdag 30 mei wordt een soos-avond met een 'happy half hour* gehouden. 'Piekuur' is er zondag 31 mei. LEUSDEN/AMERSFOORT - Het In stituut voor Natuurbeschermingse ducatie (IVN) afdeling Amersfoort en omstreken organiseert zaterdag 13 juni een excursie naar de omge ving van Apeldoorn, 's Morgens wordt onder begeleiding van een houtvester een bezoek gebracht Litno is ue taaiste uaitu uie dit seizoen in 'De Geut' optreedt. De muziekstijl wordt door de bandle den getypeerd als 'Solid Body Funk', een combinatie van stevige funk en swingende zwarte disco. Naast eigen werk bestaat het re pertoire uit covers als 'The House- band' en 'Mothers Finest'. De zaal is vrijdag om 20.30 uur open. De en tree bedraagt 4,50. Houders van een Geut-pas betalen 3,50. aan net njoondomein. wa ae mid dag staat een wandeling langs de sprengen van Apeldoorn op het programma. De kosten voor deel name aan de tocht, bedragen 32,50 per persoon. Opgave en in lichtingen zijn telefomsch verkrijg baar via de nummers 033-19727 of 620136. Ruimtelijke ordening De werkgroep Ruimtelijke Orde mng is momenteel niet meer actiel doordat er niet meer voldoende mensen waren die zich er voor ir wilden zetten. Deze werkgroep zal pas weer actief worden, als e: naast relevante onderwerpen ooi mensen zijn die zich er voor wilier I inzetten. De werkgroep Milieu educatie heeft niet het doel on zich te verdiepen in, en in te spie len op onderwerpen betreffende ruimtelijke ordening. Slechts in dien het milieu in geding komt, za een deel van de werkgroep Mi lieu-educatie zich eventueel bezi$ gaan houden met onderwerpei I die mede op het gebied van ruim telijke ordemng liggen. Mochten burgers hieraan mee willen does dan zullen zij dit zelf 'aan moetei kaarten'. Dierentuinproject LEUSDEN/HOEVELAKEN - De stichting 'Comité Slipjacht Hoevela ken', dat jaarlijks m januan of fe bruari een jacht achter de meute in en rondom Hoevelaken organi seert, houdt vrijdag 29 en zaterdag 30 mei de manifestatie 'Het Paard m Agrarisch Hoevelaken'. De mani festatie vindt plaats om enerzijds de autochtone boerenbevolking van Hoevelaken en de importbe volking tot elkaar te brengen, en anderzijnds een basis te scheppen om de Slipjacht Hoevelaken te kun nen continueren. Vnjdag zal minister Ir.G. Braks ACHTERVELD - Vorige week maandag ging voor de tiende maal de Achterveldse avondvierdaagse van start. Het aantal deelnemers was 830, weer 70 meer dan vorig jaar. Tijdens de wandelingen waren de weergoden gunstig gezind. Hoewel er wel veel wind was, was het toch elke avond droog. Dankzij de medewerking door sponsoring van diverse Achter velders kon er een feestelijk tintje aan de wandeltochten wor den gegeven. Deze sponsonng maakte het mo gelijk om alle deelnemers iedere avond iets aan te bieden. De routes - men kon deelnemen aan de 5,10 en 15 km - waren weer uitgezet in de mooie omgeving van Achterveld, Stoutenburg en De Glind. Tijdens deze avondvierdaagse was er ditmaal geen enkele uitval ler terwijl de medewerkende le den van de EHBO zeer weinig hulp hebben moeten verlenen. Na afloop werd op donderdag avond een défilé gehouden. Dit défilé werd voor huize St. Joseph afgenomen door o.a een afge vaardigde van de KNBLO kring Utrecht-'t Gooi en omstreken, de arts Koch namens het comité van Het defile nadat de Avondvierdaagse was afgelopen werd, zoals het hoorl, opgesierd met bloemen. Na gedane arbeid.. LEUSDEN/HOEVELAKEN - Op de dansavond die zaterdag 30 mei in zaal 'Struyk' wordt gehouden, tre den de bands 'Brazz' en Careless' op. De muziek die ze spelen, va rieert van rock en roll, sixties en bleus. De entree bedraagt 7,50. Toegangskaarten zijn in de voor verkoop en aan de zaal verkrijg baar. Kaarten zijn m Leusden te koop bij C. Koot, Benedictijnenho- ve 111, telefoon 033-943271. Het is niet de werkgroep Milieu educatie die meedoet met de voorbereiding van een dierentuin project maar één lid van de werk groep. We hopen met het bovenstaande een en ander te hebben verduide lijkt. Namens de werkgroep Milieu educatie, Mw N.M. van der Veen-Ballintijn, Uilenhoeve 9, 3831 TX Leusden.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 8