Basisschool 'De Vallei'won prijs Wereld Natuur Fonds Overschrijding budgetten van ruim drie ton bij vijf projekten Ook voor u: S3 vandaag in de leusder krant» Avanti Speelkermis Dubbel sterk Wegens 'jarenlang volhouden van Dierenvallei-project': Een huis van Goldewi jk leusder krant Blijmarkt Blijhof SERVA VOLVO Rapport over budgetbewaking bij gemeente Leusden oont absoluut gebrek aan overleg en controle: i/oieL Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Lezers service Konijntje in de Wetering BOUI EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwarlaal Uitgave BDU BV I p krant DINSDAG 2 JUNI 1987 - 19e JAARGANG NO. 8 CKWQ 1 qarant\e l instituut vjoningt»^ Goldo 6 vervolg op pagina 5 ACHTERVELD - De Achter- veldse sportvereniging Avanti zal woensdagmiddag een spelenkermis organise ren. Deze wordt gehouden in de sportzaal van 13.30-15.30 uur. De spelenkermis is voor de jeugd van 4-8 jaar en staat onder leiding van juffrouw Conny. EUSDEN - Tijdens een routine- ontrole liet de politie maandag- lorgen vroeg op de Heiligenber- erweg een personenauto stop ten. In de auto hing een alcohol- acht, en de betreffende leden van Ie Leusdense Hermandad vroegen Ie bestuurder een blaastest af te aggen. Deze weigerde dat. Daar- ip werden hij en zijn naast hem in Ie auto zittende vrouw uitgenodigd en bezoek te brengen aan de eusdense politiepost. Daar wei- lerde de man een bloedproef. Hij kreeg daarvoor een proces ver baal. Omdat ook de vrouw naar alco hol rook, bood de politie aan de twee naar huis te brengen. De vrouw vond dat met nodig, en stap te samen met haar man in hun auto en reed weg. De politie achtervolg de het tweetal en deed verwoede pogingen hen tot stilstand te bren gen. De vrouw negeerde echter ieder stopteken. Pas op de innt van haar huis werd zij aangehouden en vervolgens meegenomen naar het politiebureau. Daar weigerde zij op haar beurt aan een bloedproef mee te werken. Ook zij kreeg een pro ces verbaal. Sport: Leos verrassend winnaar bij dames in „Moving Sound- toernooi" pag. 6 Junioren Roda geven naam- en leeftijdgenoten het nakijken pag. 7 Recordoogst ere-metaal voor Haaien pag. 7 Eerste beslissingen in tenniscompetitie pag. 7 (advertentie) Kies uit het uitgebreide programma Zowel vrij staand als helft van een dubbel v.a. 89.750.- (incl. b.t.w.) BOUWBEDRIJF GÜLDEWIJK BV. Postbus 320, 7000 AH DOETINCHEM Tel. 08340-34351 LEUSDEN/BAARN - 'Het jarenlang volhouden van het Die- renvallei-project, waarbij in het kader van het Europees Jaar van het Milieu, de mestverwerking een onderdeel werd van een veel groter opgezet afvalproject, heeft de jury beloond met de toekenning van de Pandaprijs 1987 aan de basisschool 'De Vallei' te Leusden. De jury meent dat de wijze waarop de leerlingen actief bij de zorg voor tuin en alle schooldieren worden betrokken, een goede basis vormt voor het inzicht dat natuur- en milieubescher ming noodzakelijk zijn, waarbij het afvalprobleem op een voor kinderen bevattelijke wijze aan de orde is gesteld.' Enige volzinnen uit het juryrapport van de Pandaprijs 1987 van het Wereld Natuur Fonds (WNF). De prijs werd de protestants-christelijke basisschool, gevestigd aan de As schatterweg, woensdag 27 mei in Baara overhandigd door ir. W.C. Reij, Directoraat generaal van het Ministerie van Volksgezondheid, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM), en plaatsvervanger van minister Nijpels van het gelijknamige ministerie. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeenie Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm). Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten Volgens een folder van het WNF kan de prijs worden gewonnen 'door een basisschool die met de hele school, of met één of meer groepen, heeft gewerkt aan een project waann de zorg en liefde voor natuur en milieu centraal ston den. De vorm van het project staat vrij. Het kan een musical zijn, een schoonmaakactie, een tentoonstel ling, vult u maar in'. De jury, onder leiding van mevrouw dr.J.C. van Noordwijk-Van Veen, voorzitter van het WNF, bestaat uit vertegen woordigers van de Stichting Leer plan Ontwikkeling, het Ministerie van VROM, het Landelijk Steunpunt Natuur- en Milie-educatie, en het WNF. Hun rapport begint met: 'De jury heeft met veel genoegen ken nis genomen van de inzendingen voor de Pandaprijs 1987. Uit versla gen, foto's, videobanden, geluids bandjes en dia's kon de jury zich een beeld vormen van de activitei ten in de school, vaak met afval als voornaamste thema.' EXTRAATJE Volgens de folder is de prijs, 'een geheel verzorgde dag voor alle projectdeelnemers op het Baarnse Kasteel Groeneveld, het educatieve centrum van Staatsbos beheer*. Voor de Leusdense school was het woensdag zover. Uit een persbencht van de school blijkt, dat de kinderen en onderwijzers zich die dag 'fantastisch' hebben vermaakt: 'Een magnifieke audio visuele presentatie en speurtoch ten omlijstten de uitreiking van de prijs.' Behalve deze dag kregen de groepen 6 en 7 van de school een gratis werkweek aangeboden. Deze week, de zogenaamde na- tuurwerkweek, wordt gehouden van 21 tot en met 26 september in 'Het Woldhuis' m Apeldoorn. Dit extraatje is aan de pnjs verbonden, omdat de Stichting School in Bos en Landschap dit jaar 15 jaar bestaat. De school presenteerde zich m Baarn met onder meer dia's en het schoollied. De AVRO maakte ge durende de dag opnames voor het programma 'Reis om de wereld m tachtig vragen' De uitzending, waarin deze opnames te zien zijn, is maandag 22 juni. De gemeente Leusden werd vertegenwoordigd door wethouder Van Woudenberg. In verband met het winnen van de prijs zullen 19 juru, op 'dierenwei dedag', diverse milieuorganisaties een kraampje verzorgen bij 'De Vallei'. Feest in Baarn. Ir. W.C. Rey (de heer met snor) heeft zojuist de Pandaprijs 1987 uitgereikt aan de Leusdense basisschool 'De Vallei'. Bij hem staan leerlingen van de school: v l.n.r Harold Scherpenzeel (groep 7), Cynthia Apeldoorn (groep 3), en Esther Peperkamp (groep 6). De dame rechts in beeld is mevrouw dr.J.C. van Noord wijk-Veen, voorzitter van het Wereld Natuur Fonds LEUSDEN - Speel- en recreatiever- eruging Blijhof houdt 20 juni aan de Lisidunalaan een rommelmarkt on der de naam 'blijmarkt'. Ook zal de volksdansgroep 'Samead Gran' optreden. Voor kinderen worden oud-hollandse spelen ais zaklopen, bussen lopen en hoepelen georga niseerd. Ook kunnen zij hun eigen button maken met een 'button-ma chine'. De entree voor de markt bedraagt 1,-. De opbrengst van de blijmarkt wordt gebruikt voor nieuwe speeltuigen op het terrein en de vienng van het twaalf-en- half-jarige bestaan van de volks dansgroep. De organisatie kan nog hulp voor de markt gebruiken. Be langstellenden hiervoor kunnen bellen 033-942252 of 946695. (advertentie) AMERSFOORT DEA1ER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 Wanneer u voor dinsdag- resp, donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur) Tel 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b v afd Lezersservice tel nr. 03420-94911. (advertenties) KIJKT... 1 n rniriuten Kentvaie nieuws p.eL laatst gjiemaal op enWeetrst£t*°or tcusden'. BUDGETTEN: van opschrijven tot afschrijven SOCCLE Bij 'De Woelige Hoek' is de kre- dietoverschnjding mede veroor zaakt door ver boven de begroting liggende uitgaven voor de inrich ting. De opdrachten daarvoor zijn verstrekt door het bestuur van de Stichting Soccle, die het beheer over het gebouw heeft. Dat gebeur de op basis van een verkeerde in terpretatie van eerder gemaakte afspraken, zo wordt in het rapport vastgesteld. Ook de 'gevestigde cultuur* duikt in het rapport op, waar wordt opge merkt: 'Aan het verstrekken van de opdrachten ging veel vooraf, wat zich laat vatten in termen als ondui delijkheid. tijdsdruk, onontkoom baar, sterke aandrang en gevestig de cultuur RICHTLIJNEN Waar de controle blijkbaar van het betreffende diensthoofd blijk baar heeft gefaald, blijkt dat, aldus het rapport, aan de richtlijnen te liggen. Of, beter gezegd, het ge brek daaraan. Er was geen richtlijn die aangaf, dat er een handteke ning geplaatst moest worden op bestelbonnen, die de tienduizend gulden aan gemeentelijke beta lingsverplichtingen te boven gin gen. Ook de richlijnen voor de con trole achteraf bleken niet sluitend te zijn. TIJDSDRUK De overschrijdingen hadden tij dig gesignaleerd moeten worden door een zogenaamde projekt- coordinator. Maar die was er maar in één geval: bij het plaatsen van de noodlokalen voor 'De Hobbit.' In de andere gevallen was de chef van de afdeling verantwoor delijk. In het rapport wordt er ech- Stichting Bejaardenzorg Leusden ontevreden over verkeerssituatie Asschatterweg pag. 3 Kantoor Leusden Krant beklad pag. 3 Voorzitter Soccle over overschrijding bij „De Woelige Hoek": „Verantwoordelijke ambtenaren wisten overal van" pag. 5 (van de redaktie) LEUSDEN - Bij vijf verschillende projekten die de gemeen te Lensden recent heeft uitgevoerd is sprake van aanzien lijke overschrijdingen van de - al of niet door de gemeente raad beschikbaar gestelde - budgetten. De overschrijding beloopt samen ruim drie ton, waarbij overigens de Achter- veldse sporthal buiten beschouwing is gebleven. Ook daar werd de begroting tussentijds al aangepast, waarna het beschikbare krediet alsnog met zo'n dertigduizend gulden werd overschreden. Aan de overschrijdingen blijken een absoluut gebrek aan regels, controle, besluitvorming en onderlinge com municatie ten grondslag te liggen. Dat blijkt uit het rap port, dat een aantal ambtenaren over de kwestie heeft opgesteld. Inmiddels zijn overigens maatregelen genomen en wor den in het rapport maatregelen voorgesteld, om herhaling van dit soort overschrijdingen te kunnen voorkomen. De overschrijdingen hebben meente. Van daaruit werden de op- etrekkmg op de volgende pro- drachten verstrekt. 'In sommige ikten: de verbouwing van 't Palet, gavllen werd vóór het verstrekken verbouwing en inrichting van van bepaalde opdrachten ambte- )e Woelige Hoek', het plaatsen lijk vooroverleg gepleegd, zij het an noodlokalen voor 'De Hobbit', dat dit niet altijd structureel verliep, e bouwkundige integratie van 'De Meestal echter voelde de de ver- egenboog* en de bouwkundige antwoordelijke functionaris zich itegratie van 'De Brink.' dermate onder tijdsdruk geplaatst De problemen, zo wordt in het dat dit overleg achterwege werd apport geconstateerd, zijn deels gelaten om vetraging in de uitvoe- irug te voeren op de toenmalige ring te voorkomen', zo staat in het fdelinq bouwkunde van de ge- rapport te lezen. 'De Woehge Hoek' tijdens de verbouwing. Volgens het ambtehjke rapport is een deel van de overschrijdingen te wijten aan het bestuur van de Stichting Soccle die, zonder de betreffende ambtenaren in te lichten, veel meer geld aan de innchtmg van het gebouw ten koste zou hebben gelegd, dan kon. De voorzitter van de Stichting echter, stelt dat 'de verantwoordelijke ambtenaren overal van af wistei..' Mogelijk een reden voor de commissie financieel beleid en beheer, om eens precies uit te zoeken, wat nu de waarheid is (archieffoto Leusder Krant).

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1