Kantoor beklad tichting Bejaardenzorg Leusden intevreden over Asschatterweg t 1 J EUSDEN, )rie gewonden bij aanrijding betuigen aanranding gezocht leusder krant Poging tot inbraak Doorrijden na! aanrijding Brandje Eremedaille Expositie Bekladding schutting Vergiftiging hond Inbraak kantoor Subsidie energiebesparende maatregelen in huurwoningen SokaaL U Doorrijden na aanrijding Koud en nat Éts mtin clejjeimde/ Leusden Achterveld DINSDAG 2 JUNI 1987 plaatselijk nieuws EUSDEN - 'In verband met de constructie van het kruis- int flsschatterweg/Tore- ikkerweg, en naar aanlei- ng van een verzoek van de wonerscommissie van Ver- irgingshuis 't Hamersveld aanleunwoningen, vragen ij u om aandacht voor de rkeersveiligheid op het iel van de Asschatterweg, ilegen tussen de Hamers- ildseweg en de Torenakker- eg.' Deze zin is afkomstig uit 'n brief vein de hand van se- etaris J.J.A. van Liebergen m de Stichting Bejaarden- rg Leusden (S.B.L.), gericht in het Leusdense College m B. en W. De heer Lieber- in lichtte deze brief toe in de irige week woensdagavond het gemeentehuis gehou- t vergadering van de rerlegcommissie Verkeer. 3aar merkte hij onder meer op: bewoners van het verzorgings- s en de aanleunwoningen zijn al ontevreden over de ver- iresimatie aan de Asschatter- g. De gemeente heeft al wat ge in om de situatie te verbeteren, ils kortwieken van struikgewas, breding van de inrit tot het huis dergelijke, maar wij vinden dat enlijk maar lapmiddelen.' I UWPLANNEN échter de brief van de S.B.L. ekt echter meer. Niet alleen de keerssituatie op zich kan door Secretans J.J.A. van Liebergen van de Stichting Bejaardenzorg Leusden: '...ontevreden over de verkeersveiligheid op de Asschatterweg.' S.B.L. kunnen op losse schroeven komen te staan. Buiten de vergade- de reconstructie verslecnteren, maar ook bouwplannen van de ring vertelt de secretaris: 'We heb ben bij de gemeente twee claims voor de bouw van aanleunwonin gen. Momenteel staan bij ons onge veer honderd mensen voor zo'n woning ingeschreven. Weliswaar zijn er niet zoveel aanleunwonin gen nodig, maar toch wel een flink aantal. De emge mogelijkheid om deze woningen te realiseren, is na tuurlijk in de buurt van het huis. Twee plaatsen komen dan m aan merking. De plaats waar nu het tijdelijke postkantoor staat, en aan de overkant van de Asschatterweg, op de plek van het gebouw waar vroeger basisschool 'De Spring plank' in zat Als de Torenakker- weg dichter bij 't Hamersveld komt te liggen, kunnen we tussen die weg en het huis minder of helemaal geen woningen bouwen. Boven dien kan de Asschatterweg daar door zo druk worden, dat het geen zm meer heeft om aan de overkant te bouwen.' Hij vervolgt: De S.B.L. hoopt dat de gemeente bij haar plannen (voor onder meer reconstructie van het kruispunt bij het verzor gingshuis - red.) de belangen van de oudere Leusdenaren mee neemt.' Concrete voorstellen voor bijvoorbeeld verbetering van de verkeerssituatie heeft de secretaris echter niet, hoewel m de brief eni ge suggesties worden gedaan als een verkeersdrempel, een 'druk knop-verkeerslicht', en afschaffing van tweerichtingsverkeer op het fietspad langs de weg. Hi) zegt: 'Ik ben geen expert op verkeerstech nisch gebied. Wij signaleren pro blemen of voorzien eventuele pro blemen, en hopen dat de gemeente er wat aan doet.' tvrouw Brouwer-Scheepmakers krijgt de eremedaille opgespeld. USDEN - Op de kruising van de ordelijke Randweg met de rarteweg en de Horsterweg vond isdag even na 16.00 uur een aan- LEUSDEN - Aan de Groene Zoom obeerden vrijdag tegen midder- cht twee mannen een vrouw te Redaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktie-secretariaatMia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd rijding plaats. Een Fiat, bestuurd door G.M. uit Maarn, stak de Rand weg over, en verleende daarbij geen voorrang aan de Volvo van MB. uit Soesterberg. Bij dit ongeval vielen drie gewonden, allen vrou wen. Twee van hen zaten in de personenauto van M. De dames lie pen onder meer schouderletsel en beenwonden op. Ze zijn met spoed naar het Amersfoortse St. Eliza- beth-ziekenhuis overgebracht. verkrachten. Door hevig verzet van de vrouw lukte dat met. Toen bo vendien een auto kwam aanrijden, Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19 Leusden Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: I 66.80 per jaar. 33,90 per hall iaar. I 17,20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420 94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441. t n v BDU B V. te Barneveld. met djidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. kozen de daders op een bromfiets het hazepad. Het voertuig van de twee was uitgerust met een zoge naamde buddysit, een zitting voor twee personen. De kleinste van de twee aanranders droeg een gele integraalhelm, de andere een don kerkleurige helm. De politie zoekt eventuele getuigen van dit voorval, of zij die de twee eerder die dag hebben gezien. LEUSDEN - In de nacht van vnjdag op zaterdag vond een poging tot inbraak plaats in een cafetaria van winkelcentrum 'Hamershof. Aan de achterzijde werd een ruit ver wijderd. Binnen werd echter mets vermist. De politie vermoedt dat de dader of daders bij hun werkzaam heden zijn gestoord. LEUSDEN - Op de parkeersplaats aan de Dafplaats werd dinsdag morgen een geparkeerde perso nenauto van het bednjf Toplease aangereden. De auto liep schade op aan de rechterkant van de ach terzijde De dader is na het ongeval doorgereden. LEUSDEN - In een woning bij win kelcentrum 'Hamershof ontstond woensdag rond half vijf een bin nenbrandje. De brandweer was snel ter plaatse en zag kans het vuur m korte tijd te doven. LEUSDEN - Mevrouw C.A. Brou wer-Scheepmakers, woonachtig op Albert Buininggaarde 28a, kreeg vrijdagmorgen uit handen van burgemeester Rademaker de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau m zilver. De medaille wordt haar volgens een persbericht, toegekend 'op grond van haar gedurende bijna veertig jaar trouw verleende dien sten bij de familie M.A.C. van We zel-Walraven'. Zij is nog steeds 'huisnaaisteri van deze familie. Op de dag van de uitreiking werd zij 90 jaar. Zij werd 22 mei 1897 in Hüle- gom geboren. LEUSDEN/WOUDENBERG - Twee Leusdense kunstenaars, schilder Rob Stoffer en keramiste Jobke Zuidervaart, exposeren vanaf dins dag 2 juni tot en met donderdag 16 juli werk in het gemeentehuis van Woudenberg. De openingstijden van de tentoonstelhng zijn op maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Rob Stoffer kreeg zijn opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunst in Den Haag. Zijn schilderijen van landschappen, portretten en stillevens laten een voorkeur zien voor details. Jobke Zuidervaart is als keramiste autodidakt. Via haar baan als creatief therapeute is ze in aanraking gekomen met diverse kunstvormen. Haar baan heeft ze op een gegeven moment opgege ven om zich geheel te wijden aan de keramiek. LEUSDEN - Een schutting langs twee woningen aan de Van Eijden- hof werd vnj dagavond met blauwe plamuurverf beklad. De verf werd erop gespoten door drie jongens die langs de afrastering fietsten. LEUSDEN - De hond van Leusde- naar H. ging donderdag dood, ruim anderhalf uur na door zijn baas te zijn uitgelaten. De hond had daar voor last van buikkrampen. Zijn baas bracht het dier naar een die renarts m Woudenberg, maar dat mocht met meer baten. De politie zoela uit of het dier door vergifti ging om het leven is gekomen. LEUSDEN - In het kantoor van Arad aan de Doornseweg werd in de nacht van donderdag op vnjdag ingebroken. Daartoe werd een raam aan de achterzijde vermeld. Uit het gebouw werd onder meer een waardevol Perzisch tapijt - voor kenners: een Bidjar - gestolen. Ook werd een enveloppe met twaalf verschillende valuta ont vreemd ter waarde van ongeveer 1600,- De besmeurde voorgevel van het kantoor van de Leusder Krant. LEUSDEN - In de nacht van maandag 25 op dinsdag 26 mei is de gevel van het kantoor van de Leusder Krant beklad. De licht bak met de naam 'Leusder Krant' werd dichtgesmeerd met een soort teer en de ramen waarach ter de krant voor belangstellen den te lezen is, werden met een spuitbus bewerkt. Dat gebeurde met de tekst 'L'85 krant', waar mee kennelijk 'Leusden'85' be doeld wordt. Er is aangifte gedaan bij de poli tie. De schade is nog niet volledig bekend, maar bedraagt ettelijke honderden guldens. De politie zoekt de daders in krrngen, die kennelijk iets tegen de Leusdense partij 'Leusden'85' heb ben. Zoals bekend kwam die partij bij de laatste verkiezingen verras send met drie zetels in de Leusden se gemeenteraad. Sindsdien heeft Leusden'85 met reaelmaat voor op schudding in het Leusdense poli tieke wereldje gezorgd. Het meest recente voorbeeld is de represen tatie-rekening van de gemeente Leusden. die kennelijk in een aan tal gevallen onterecht met - deels pnvé- -uitgaven belast is. Naar het zich laat aanzien heeft de bericht geving daarover bij politieke te genstanders van Leusdens jongste politieke partij tot de bekladding van het krantekantoor geleid. De ramen werden ook besmeurd. LEUSDEN - In sommige gevallen kan een subsidie worden verstrekt bij het treffen van energiebespa rende maatregelen in huurwonin gen. De subsidie is bestemd voor huurders en woningbouwvereni gingen, en geldt voor isolatieglas, spouwmuur- en dak-isolatie, en voor energie-besparende centrale verwarmings-installatie s De subsidie bedraagt 40 procent van de kosten van de aan te bren gen voorzieningen, met een maxi mum van 4000,-. Om voor deze subsidie in aanmerking te komen, moet aan enige voorwaarden wor den voldaan. Welke dit zijn. staat in een gratis brochure die is af te halen in het gemeentehuis, 't Erf 1. Ook is hier een aanvraagformulier voor deze subsidie verkrijgbaar. Meer inlichtingen worden m het gemeentehuis verstrekt, door de afdeling Algemene zaken. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet Naast een akiuele lokale benchtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het v/eer in Leusden De pnjspuzzel van de v/eek Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de v/eek Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt Kabelspots. halve beeldpagina met kleurgebruik: 75.-per dag Kabeltjes: (vraag aanbod) eerste twee regels 6.- per dag. elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor) Van harte1 Felicitatie-rubnek, eerste twee regels 6 - per dag. elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BËL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heelt, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewina de Boer Wn°0°o° 1 •UK» -- Het is vanaf het begin van de waarnemingen niet eer der voorgekomen dat t.a.v. de gemiddelde maximum temperatuur april 1,5 graad warmer was dan de afgelo pen meimaand. In 1874 en 1894 was april ook iets warmer dan mei, maar het verschilde toen nog geen graad. In Groningen is deze meimaand de koudste over 140 jaar, maar in De Bilt wa ren mei 1902 en 1962 net iets kouder. Hier het overzicht van mijn station in Achterveld. U ziet dus wel: het was rillen geblazen in de afgelopen maand. Veel mopperen was dan ook overal te horen en als weerman ben je vaak de 'gebeten hond'. Maar geluk kig kan niemand er iets aan doen. Het weekeinde verliep slechter dan het vorige. Geen tuinstoelen buiten en nog behoorlijk wat regen op zaterdag. Wordt het nu nog zomer of niet? Welnu voor de komende da gen lijkt er geen radicale Mei 1987 Normaal gem. max.temp. gem. min.temp. neerslag Zomerse dagen Gem. temp. 15,2 6,0 118,9 mm 0 10,6 17,0 7,4 56,0 mm 2 12,2 weersomslag op het menu te staan. Wel tijdelijk wat meer hogedrukinvloed, maar in het midden van de week op nieuw depressie invloed met kans op buien. Doordat de wind in de zuidwesthoek verblijft kan de temperatuur redelijk blijven met zo'n 18 a 19 graden. Maar de wisselvalligheid blijft en echt stabiel zomer weer met droog, zonnig en warm weer zit er nog niet in. Onze Amerikaanse weer- vrienden krijgen dan mis schien toch nog gelijk. Immers, zij voorzagen te koud weer tot medio juni. We moeten dus nog even ge duld hebben. Woensdag 3 juni 19.30 uur: play back-show m in ternaat 'Hohorst', Heiligenberger- weg 5; 20.30 uur: WD-bijeenkomst over media en plaatselijke politiek, in restaurant 't Ros Beyaart, Hamers- veldseweg 55. Donderdag 4 juni 20.20 uur: het Trompetterkorps der Cavalerie begeleidt vanaf het Borneoplein (bij rotonde Leusder- weg) gehandicapten en agenten van politieschool 'De Boskamp' tij dens laatste deel van de Avond vierdaagse van Amersfoort, naar de school. Woensdag 3 juni 9.00 uur: hand- werkhobby club de Moespot Woensdag 3 juni 13.30 uur: Spe- lenkermis Sportzaal Donderdag 4 juni 13.30 uur:be- jaardensoos Ons Gebouw Zaterdag 6 juni 20.00 uur: Ge huwdenbal café Buitenlust Zaterdag 6 juni 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zondag 7 juni 14.00 uur: Disco de Klaveet Zondag 7 juni 14.00 uur: Video middag de Moespot Dinsdag 9 juni: Welfareclub Zon nebloem. LEUSDEN - Een Opel Record die stond geparkeerd bij een woning aan de Pauwenhoeve, werd don derdag licht beschadigd. Waar schijnlijk is de schade veroorzaakt door een bestuurder van een rood Mercedes-busje van het type 207. Op het busje staat de tekst: West- land sloopland Delft. De politie trekt de zaak na. Getuigen van dit ongeval kunnen zich melden.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3