iinioren Roda geven naam- en landelijk sportweekend lecordoogst eremetaal Haaien p Kringkampioenschappen leftijdgenoten het nakijken ockhorst kampioen; Leusden n De Eemelaar gedegradeerd Tikkie Terug Toernooi met veel bravoure Achterveld wint Kerstens-bokaal leusder krant innaar eigen jubileumtoernooi: KPJ nam d.66l 8.8.11 ingtitel voor Chester Marsman op 200 meter wisselslag: 3rste beslissingen in tenniscompetitie: Minder deel nemers aan dauwtrappen door kou Sport DINSDAG 2 JUNI 1987 IDEN - De laatste van de vijf zwemwedstrijden in het ka an de kringkampioenschappen van de Kring Utrecht werd de zwemploeg van de Lensdense zwem- en polover ing De Haaien afgesloten met het behalen van een kringti- wee zilveren en twee bronzen medailles. Het totaal aan letaal over de vijf wedstrijden kwam daarmee op 46. De 8 [titels, 19 zilveren en 19 bronzen medailles vormen een innt record in de Haaien-geschiedenis. Er werden dit jaar «plaatsen meer behaald dan vorig jaar en dat gold al als ecordjaar. laatste wedstrijd van zondag Spoitfondsenbad in Amers- bleven de prestaties qua tij- enigszins achter bij de ver- tingen. De niet optimale voorbereiding was hier waar schijnlijk debet aan. De meeste pupillen van Jules Baars waren af gelopen zaterdag de hele dag ac tief geweest op de rommelmarkt en ondervonden daarvan zondag de terugslag. Deit weerhield Chester Marsman er echter niet van om nog een kringtitel te ver overen op de 200 m wisselslag in 2.20.1. Het totaal aan kringtitels voor Chester is daarmee op vijf gekomen. De zilveren medailles van deze laatste wedstrijd werden veroverd door Rogier Tolboom en Simone Sybrandy. Rogier behaalde de zil veren plak op de 400 m vrije slag j. '76 in 5.40.1. Simone Sybrandy be haalde het zilver op de 200 m wis selslag meisjes '74. De bronzen medailles werden be haald door broer en zus Marjolijn en Jan Willem van Dijk. Marjolijn werd derde op de 100 m vrije slag op de 400 m vrije slag jongens m meisjes '72 in 1.06.8 en Jan Willem 5.15.7. Totaaluitslag 1Chester Marsman 2. Rogier Tolboom 3. Jan Willem van Dijk 4. Simone Sybrandy 5. Tamara van Gorkom 6. Yolanda van Doornik 7 Rob van Wegen 8. Sandra van Wegen 9. Annelieke Jacobs 10. Saskia Helsdingen 11Maijohjn van Dijk 12 Marieke Ruitenberg 13. Rozemarijn Sybrandy 14. Tjiwolt Wierda IS Estafetteploegen Totaal 8 stuks, 5xgoud, 2x zilver, lx brons 46 stuks 8 x goud 19 x zilver 19 x brons ACHTERVELD - Vorig weekend nam de Achterveldse KPJ deel aan het landelijke sportweekend te Boerhaar. Omstreeks 20.30 uur vertrokken 30 KPJ-leden naar Boerhaar, naar de Camping Wijhe. Aan dit landelijke sportweekend namen 33 afdelingen deel, afkomstig uit het gehele land. Op de camping was een grote feesttent geplaatst waarin het bij aankomst reeds volop feest was. Het werd een heel gezellig feest met een geweldige sfeer, met mu zikale begeleiding van de hard rockband Helloise. Tijdens dit ge zellige feest arriveerden er nog eens dertig KPJ-leden, zodat Ach terveld met 60 leden aanwezig was. Na een korte nachtrust was het tijd voor de aanvang van de sportdag. De dag begon met een défilé waaraan alle aanwezige afdelin gen deelnamen. Het muziekkorps uit Boerhaar verleende hierbij me dewerking. Het défilé werd afge sloten met het spelen van het Wil helmus. Tijdens het spelen van het volkslied hesen alle afdelingen hun afdelingsvlag, een indruk wekkend geheel. Vervolgens werd het woord ge voerd door de voorzitter van de KPJ-afdehng Boerhaar, gevolgd door de burgemeester van Boer haar. Zowel de voorzitter als de burgemeester wenste allen een fijne sportdag en hoopten dat de sfeer zo blijven, zoals deze was. Het sportevenement werd begon nen met de estafetteloop waartoe de burgemeester het sein gaf. Door Achterveld werd deelgeno men aan de estafetteloop, voetbal len en volleyballen. Het werd mede dank zij het zeer mooie weer een hele fijne en sportieve dag. De Achtervelders vielen buiten de prijzen maar dit mocht geen in vloed hebben op de fijne dag die men had meegemaakt. SDEN - Op hemelvaartsdag werd bij voetbalclub Roda '46 ia nmiddels traditionele toernooi voor A-junioren afgewerkt. evenement dat door de jaren heen al vele clubs naar Leus- heeft gebracht, zowel buitenlandse als vooraanstaande Ne- H indse verenigingen. Ditmaal had de organisatie clubs uit- digd die er dezelfde clubnaam op na hielden, dan wel in tlfde jaar (1946) als Roda '46 waren opgericht. 4-' 4-5 4-4|rovincie Friesland was met minder dan drie clubs het I vertegenwoordigd. In A hield CWO uit Lemmer ïese eer hoog te midden van 76 uit Bodegraven, Roda uit Aalst en gastheer Roda De B-poule werd gevormd een viertal 40-plussers: Har- ise Boys uit Harkema, Klun- Makkum en Foreholte uit hout. U inks de Friese overmacht JSfde Roda '46 erin om de club mmer achter zich te houden, e andere groep was Har- se Boys succesvol voor Klun- Ook in de finale gaven de denaren geen krimp; Har- se Boys werd met 3-0 naar rvolle tweede plaats gewe- erwijl CWO met een ruimte 12 ege op de derde plaats be vist te leggen, et toernooi voor Roda '46 als jsvol in de annalen kon wor- njgeschreven, was natuurlijjk Afsprekend. Want naast de -13 eindoverwinning, zorgde het gun stige voetbalweer, de uitstekend leidende arbiters voor een vlekke loos verloop van het jubileumtoer nooi. CIJFERS POULE A Roda '46 - Roda Boys Roda Boys - Rohda '76 Roda '46-C.V V.O. Roda '46 - Rohda '76 Roda Boys - C.V.V.O. Rohda '76-C.V.V.O. POULE B Harkemase Boys - Klundert Klundert - Foreholte Harkemase Boys - Makkum Harkemase Boys - Foreholte Klundert - Makkum Foreholte - Makkum STAND POULE A 1 Roda'46 2. C.V.V.O. 3. Roda Boys 4. Rohda '76 STAND POULE B 1Harkemase Boys 2. Klundert 3. Makkum 4. Foreholte FINALEWEDSTRIJDEN 3-5 3-3 3-3 3-1 3-5 3-3 3-2 3-2 3-0 0-0 1-1 4-0 2-1 0-2 3-0 3-0 2-0 1-1 1-1 0-0 8-1 4-4 2-4 0-6 6-1 4-4 1-3 1-4 LEUSDEN - Onder gunstige omstandigheden is afgelopen zondag bij Roda'46 het ludie ke „Tikke-Terug-Toernooi" gehouden voor spelers die in hun sportieve carrière een „Tikkie-Terug" moeten doen. Hoewel het tempo bij de wat grij zende en kalende heren wat lager lag, werd er met veel bravour om de felbegeerde speciaal voor dit festijn beschilderde prijzen in de vorm van hardgekookte eieren, ge- nummer van 1 t/m 8, gestreden. De teams van Roda'46 gingen er met de laatste prijzen vandoor, ter wijl de onder de naam Cirkel spe lende formatie de hoofdprijs voor zich opeiste door na het nemen van strafschoppen van NSV te winnen. De doelman van de ploeg uit Zuid- Holland kreeg als troost de FC- Knudde trofee uitgereikt voor zijn onfortuinlijke optreden bij het te genhouden van de elfmetertrap- pen. Uit handen van C. Herder namen de aanvoerders de gewonnen eie ren in ontvangst, waarna onder passende muziek het voetbalfeest voor de sterren van weleer werd afgesloten. RESULTATEN Poule A NSV 5 Hoogland 5 WZA 3 Rodazo 1 Poule B v.v. Cirkel 5 i Victoria 4 FC Opstelten 2 Rodaza 1 EINDSTAND 1. v.v. Cirkel Tikkie-Terug-Toernooi" 2NSV 6 WZA 3. Hoogland 4. Victoria l R<*Ja 23 5. FC Opstelten 8 Roda 20 OM DE 3E EN 4E PLAATS C.V V.O. - Klundert OM DE IE EN 2E PLAATS Roda '46 - Harkemase Boys TOTALE EINDUITSLAG 5-1 1. Roda'46 2. Harkemase Boys 3-0 3. C.V.V.O. 4 Klundert 5. Roda Boys 6. Makkum 7. Foreholte 8. Rohda '76 Het A-elftal van Roda '46 den zich, waarvan het 2e jongens team t/m 15 jaar zelfs nog kam pioen kan worden op de rnhaal- dag op 2e Pinksterdag. Van de drie woensdagteams werd het 2e kampioen. UISLAGEN iDEN/ACHTERVELD - In de tenniscompetities zijn de e beslissingen gevallen. In de derde klasse werd het eer- am van de LTV Lockhorst kampioen, via een 7-1 overwin- op Bosheim. Leusden en De Eemelaar kregen klappen te verwerken, aggeschepen van de verenigingen duikelden een klasse. riks het feit dat het eerste van de LTV Leusden een i indruk achterliet, kon men roorkomen dat er volgend p een lager niveau gespeeld worden. Na de inhaalwed- tegen het wederom ver- e Bilthoven (4-4) zag het er al er uit voor de Leusdenaren, st tegen het kampioensteam loogerheide moesten opne- Een kansloze 1-7 nederlaag lelde het lot van Leusden. instpunten uit de ontmoeting Uithoven kwamen op naam hantal Mot en Jaap van Pelt, singles tot een goed einde m. De twee overige punten m op naam van de ldubbels Betty Klave - Jaap It en Chantal Mot - Erik Cor- in. Het laatste duo tekende oor de enige winst in de ont- ng met Hoogerheide. weede team kwam slechts aar punten tekort voor de ti le vierde klasse, zaterdagcompetitie behaal- Ue senioren- en herenteams verwinning. Hier konden len D en heren B zich bij de ie zes kampioenen van de iging voegen. hterveld viel het doek voor erste van de Eemelaar. Na nederlaag tegen plaatsge- ikhorst, gaan de Achter een stapje terug. rsfe 1 handhaafde zich door een hjkspel tegen Nederhorst in de vierde klasse, terwijl de Eeme laar A in de voetsporen trad van Heren A, door in Bussum, via een 2-3 zege op De Meent de titel bin nen te halen. KAMPIOEN Het eerste zondag-mixed-team van LTV Lockhorst, bestaande uit Madeion en Birgit Schoemaker, Arthur Scherpenzeel en Frank Vis sers, is voertuigend kampioen ge worden in de 3e klasse. Van de 48 partijen werden er 45 gewonnen. Het kampioenschap werd op He melvaartsdag binnengehaald te gen Bosheim (7-1). De laatste wed strijd was slechts een formaliteit. Met 6-2 werd gewonnen van het toen al gedegradeerde De Eeme laar. In deze wedstrijd viel Menno Brand in voor de dienstplichtige Frank Vissers, die zich in dit ver band elders moest melden. Zon dag 14 juni spelen de Burgemees ter Buiningparkbewoners de pro motiewedstrijd thuis voor een fel begeerde plaats in de 2e klasse. (Aanvang 10.00 uur.) Het tweede team, dat vorig jaar naar de 3e klasse promoveerde, zag geen kans zich hierin te hand haven. Op de laatste wedstrijddag kon niet het aantal punten worden behaald, dat nodig was om in de 3e klasse te blijven. Het derde team in de 5e klasse pakte het kampioenschap ook. Zondag 31 mei Lockhorst I - Eemelaar I Eemelaar II - Nijkerk 4 Eemelaar III - Dicke rijst Heren I - Nederhorst I 6-2 1-7 7-1 3-3 De kampioen van LTV Lockhorst verzameld. Strokei III - Eemelaar I (juruoren) 0-8 Zaterdag 30 mei De Meent C - Eemelaar A 2-3 Risenborg A - Eemelaar B 1-4 Eemelaar C - Desto E 5-0 Eemslag B - Eemelaar B (Heren) 3-3 Flehite C - Eemelaar C (Heren) 5-1 Juruoren A - Alta E 1 -4 Dinsdag 26 mei Maarn F - Eemelaar A 0-4 Eemelaar B- De Kuil M 2-2 28 mei (inhalen) Bilthoven 3 - Leusden 1 4-4 Rhijnauwen 4 - Leusden 2 2-6 T.K.H.C. - Heren 1 3-3 Zaterdag 30 mei '87 Nieuwegem A-Leusden A 1-4 Gooiland B - Leusden B 2-3 Leusden C - De Kuil B 5-0 Leusden D - Amerongen B 4-1 Leusden E - Luck Raeck E 5-1 Huizen D - Leusden F 2-3 Heren A - Randenbroek C 4-2 Vleuten/Meern C - Heren B 0-6 Junioren A - Maam A 2-3 Hooglanderveen A - Junioren B 0-5 Jongens A (t/m 17)-Uitwijk A afgel Jongens B (t/m 17) - Dicke Rijst B 5-3 'tSchilt A(t/m 15)-Jongens A 7-1 Soest (Z.) A - Meisjes A 6-2 Meisjes B - 't Stort A 3-5 Wendy, Marinka en Hans Bos boom en Wouter Jan Schuiling promoveren automatisch naar de 4e klasse. De dames Lansdorp, Salverda en de heren Albers en Taal, die sa men het 7e team vormen, promo veren automatisch naar de 5e klasse. In de zaterdagcompetitie ein digde het A-mixed-team op de tweede plaats en werden kam pioen Lockhorst B (promotiewed strijd uit om een plaats in de 2e klasse), Lockhorst D (promoveert automatisch naar de 3e klasse) en Lockhorst E (speelt uit om een plaats in de 3e klasse). Bij de heren handhaafde het eer ste team zich in de 2e klasse en werd het tweede team ondanks 2- 4 verlies in de laatste wedstrijd te gen Chefana A kampioen. Dit team speelt 13 juni thuis (aanvang 10.30 uur) om een plaats in de 2e klasse. Het derde herenteam handhaafde zich in de 4e klasse. Van de vijf damesteams op dins dag werd het 2e in de 3e klasse en het 4e m de 4e klasse kampioen. De zestien woensdag-dames teams moeten nog één wedstrijd spelen. De twee junioren-mixed teams op zondag (2e en 3e klasse) hadden tot de laatste zondag uitzicht op het kampioenschap. Beide teams kwamen luttele punten tekort en mogen het volgend jaar in de zelfde klassen opnieuw proberen. De junioren-mixed-teams op zater dag zijn alle drie gedegradeerd. Doorstroming van de betere spe lers naar de senioren- en junioren competitie op zondag was hier de oorzaak van. De drie jongensteams handhaaf- Zondag 31 mei '87 Hoogerheide 1 - Leusden 1 Leusden 2 - Nienhof 3 Randenbroek 2 - Leusden 3 Leusden 4 - Nieuwegem 5 Heren 1 - Amerongen 1 Flehite 2 - Heren 2 Soest - Heren 3 Juruoren 1 - Eemslag 2 Laakhuisje 1 - Junioren 2 Dinsdag 26 mei '87 Dames A - MITClub A 't Stort E - Dames B Dames C - Soest D Lockhorst E - Dames D Larsheim E - Dames E Dames F - Rhijnauwen B 7-1 7-1 6-2 4-4 6-0 3-3 2-4 4-4 7-1 0-4 0-4 1-3 2-2 1-3 1-3 ACHTERVELD - Zondag werd op het Kerstenssportpark het jaarlijkse voetbaltoernooi gehouden om de A.P.G.M. Kerstens bokaal. Aan dit toernooi werd deelgenomen door Achterveld, Edese Boys, Barneveld, Kismet en Kockengen. De deelnemers werden inge deeld in een poule A en een poule B. SVA nam deel met twee teams: Achterveld 1 en Achterveld 2. Achterveld 1 won de door hen ge speelde wedstrijden, terwijl Ach terveld 2 tweemaal verloor Na het afwerken van de wedstrij den volgde de finale. In deze fi nale moest Achterveld het opne men tegen Barneveld waarbij de Achtervelders als winnaar ein digden. Tengevolge hiervan werd de bokaal door Achterveld ge wonnen. Tijdens dit toernooi werd tevens afscheid genomen van trainer J. Drost die naar Hooglanderveen gaat. De heer Drost heeft dne jaar het SVA elftal getraind. ,,Ik heb hele fijne jaren bij jullie gehad", aldus de heer Drost ,,Ik hoop dat jullie met deze ploeg weer eens kampioen zullen wor den. Ik weet dat het weer zal luk ken". Het bestuur bood hem namens de De door Achterveld gewonnen vereniging een vishengel met mo- bokaal vormde voor de schei- len aan, terwijl zijn echtgenote in dende trainer ook nog een mooi de bloemen werd gezet. afscheidsgeschenk ACHTERVELD - Op Hemelvaarts dag organiseerde de Achter veldse KPJ weer het jaarlijks terug kerende dauwtrappen. De deel nemers konden starten tussen 05.00 en 06.00 uur. De weersomstandigheden werk ten jammer genoeg niet mee. Het was koud weer Dat heeft zeker invloed op de deelname gehad. Er waren ruim 80 deelnemers De route, met een lengte van onge veer 40 km, ging via de mooie Ve- luwse omgeving naar Stroe. Hier kon men m een boerderij geme ten van warme koffie en brood Hiervan werd gretig gebruik ge maakt, zo kon men ook weer op temperatuur komen. Een mooie tocht waarop de deel nemers volop genoten.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7