Bij regelmatig vals alarm wordt niet meer gereageerd Voor onze gasten zal weinig veranderen' Opbrengst ten goede Wereld Natuur Fonds LEUSDEN, leusd en hran C leusder krant Nieuwe uitbater restaurant 'Ros Beyaart': Collectes in juni en juli Oplichting met collecte Rode Kruis Diefstal Dronken verkeersregelaar Avondfietsvierdaagse Keuring politiehonden Leusdense politie ziet zich genoodzaakt tot maatregelen: Elme Kieft (9) en Marjolijn Jansen (9) openen museum MIELE. GOED VOOR DE MOOISTE KEUKENS. MIELE Keukencentrum Huizenga Wisselvallig 7W weekinclegetmd&\ Leusden Achterveld J DONDERDAG 4 JUNI 1987 plaatselijk nieuws 3 1 l[ M 1tl - (van de redaktie) LEUSDEN - De Groep Leusden van de Rijkspolitie ziet zich genoodzaakt tot maatregelen, waar het het verschijnsel vals alarm betreft. Tot op heden is de politie ruim vijftig maal nodeloos uitgerukt, voor een dergelijke gebeurtenis. Vaak bleek dan, dat het valse alarm met een klein beetje moeite, of met iets meer nadenkendheid, voorkomen had kunnen worden. Met de valse alarmeringen gaat boven dien veel tijd verloren. Reden voor de politie, om bij regelmatig voorkomen van vals alarm bij een bedrijf, dat op een lijst van uitsluiting' te plaatsen: er wordt dan niet meer gereageerd. 'We zijn in dit jaar vijftig keer nodeloos uitgerukt, en dat wordt echt te gek', aldus poli- tie-woordvoerder J. van Barne- veld. 'Minimaal ben je namelijk bij zo'n melding één man-uur kwijt. Dus dat zijn dit jaar al vijftig manuren, die voor mets zijn besteed.' 'Bovendien bestaat het ge vaar, dat er in een aantal ge vallen, waar vals alarm al meerdere malen is voorgeko men, een soort reactie volgt als: 'dat zal wel weer loos alarm zijn.' Uit veiligheidsoverwegin gen is dat voor het pohtie-per- soneel uiteraard ook niet aan te bevelen', aldus Van Barne- veld. LANDELIJK Overigens is het een lande lijk probleem, de valse alarme ringen. Wat de Leusdense po litie nu gaat doen, is dan ook niet meer dan gevolg geven aan aanbevelingen, die wor den gedaan in de 'Nota Node loze Alarmeringen.' Wat blijkt is, dat de appara tuur vaak redelijk goed is. Maar óf de instructie aan per soneel deugt met, óf er wordt onzorgvuldig met de appara tuur omgesprongen. De heer Van Barneveled: 'Wat we re gelmatig constateren is, dat de schonmaakploeg aan het werk is, zonder dat men eraan heeft gedacht het alarm uit te scha kelen. Of het is de portier, die er niet aan gedacht heeft. Wat ook veel voorkomt is, dat ie mand 's avonds nog snel even naar kantoor toe wil, om werk te doen, of om er wat te halen. En een andere oorzaak is, dat men nogal eens vergeet, een raam te sluiten. En dan gaat het ook mis. In meer dan negentig procent van de gevallen gaat het dan ook om menselijke fouten. Kortom, men zou se rieuzer met de apparatuur om moeten gaan.' LIJST Wat de politie nu gaat doen is, bedrijven met een nieuwe alarm-installatie drie maanden de tijd geven, om de zaak goed te laten functioneren. Is dat dan nog met het geval, dan volgt uitsluiting. Van tevoren wordt men daar overigens, middels een brief, nog voor gewaarschuwd. In die brief wordt erop gewezen, dat of de installatie, of de instructie aan het personeel verbetering be hoeft. De eerste brieven met die strekking zijn inmiddels de deur uit. Indien daar dan geen gevolg aan wordt gegeven, wordt het betreffende bedrijf op een lijst geplaatst. 'Men moet dan maar een particulie re veiligheidsdienst inschake len, die men betalen moet', zo luidt de redenering bij de poli tie. De betreffende lijst ligt op de meldkamer in Zeist, zodat centraal geregeld wordt, wel ke bedrijven niet meer op het uitrukken van de politie hoe ven te rekenen, als de alarm installatie in werking treedt. LEUSDEN - Één van de oudste horecagelegenheden van Leusden, restaurant 't Ros Beyaart aan de Hamersveldse- weg, gaat per 1 juli over in andere handen. John Visser die ruim tien jaar de scepter over het statige eethuis zwaait, geeft het roer dan over aan Max van Holst Pellekaan. Beide heren benadrukken echter dat er geen fundamente le veranderingen zullen plaatsvinden. Van Holst: 'Het res taurant wordt wel enigzins verbouwd en aangepast aan de eisen des tijds, maar ik hoop dat de sfeer die onze klanten hier tot nu toe vonden, blijft.' De redenen, waarom Visser tópt met het restaurant, zijn vol- ens hem twee belangrijke: 'Behal- e het restaurant heb ik nog twee orecagelegeriheden, bar grill rtonet' en 'De Korf, en ik kan met an alle drie die gelegenheden de andacht geven die ze zouden noeten hebben. Ik denk en hoop, lat dat in de toekomst anders /ordt.' De andere reden is volgens lem, 'dat ik een goede opvolger jevonden heb.' De heer Van Holst 'ellekaan is al zes jaar in dienst van le heer Visser. De toekomstige ei- jenaar van Ros Beyaart spreekt in lit verband zelfs van 'een soort va- ler-zoon-relatie'. mens is gedacht. Van Holst Pelle kaan trekt een meuwe chef-kok aan. Het betreft de heer J. Pehlig, momenteel werkzaam in restaurant 'Houtrust' in Hooglanderveen. Vol gens de toekomstige baas 'heeft hij zijn sporen in het vak verdiend'. De opening van 't Ros Beyaart verwacht Van Holst Pellekaan eind augustus. Hij benadrukt: 'Daar ben ik echter een beetje voorzichtig mee, want als je gaat breken aan een oud gebouw, dan weet je met wat je tegenkomt. Maar ik hoop dat we tegen die tijd klaar zijn met de verbouwing.' De nieuwe chef-kok zal dan zorgen voor wat Van Holst Pellekaan 'een heel creatief menu' noemt. Hij verduidelijkt: 'Een maand lang voeren we een vijf gan gen-menu. Hoe dat er precies uit ziet, dat vertel ik nog niet.' Over de toekomstige klandizie van het restaurant vertelt Van Holst Pellekaan: 'Het publiek, waar we ons op nchten. blijft gelijk aan wat ons nu bezoekt. Wel zullen we pro beren meer recepties, bruiloften en partijen aan te trekken.' Volgens hem heeft het Ros Beyaart daar voldoende accomodatie voor. Het restaurant heeft twee zalen: één voor vijftig en één voor honderd tien personen. Het nieuwe .museumpje" in Leusden werd gisteren geopend. LEUSDEN - Elme Kieft en Maxjolijn Jansen, beiden pas negen jaar oud, maar wel oprichtster van een heus mu seum en wel een - zoals zij het zelf noemen - 'natuur-mu- seumpje'. Over de preciese naam ervan beraden ze zich nog, maar Eline denkt, dat het 'Een uur puur natuur' gaat heten. Het is ingericht in huize Kieft, Burgemeester De Beaufortweg 55. Gisteren werd het heel officieel door vader Kieft geopend. De opbrengst ervan gaat naar het Wereld Natuur Fonds (WNF). De meisjes hebben met al- voor een bezichtiging. En dat leen het museum zelf helemaal is volgens de initiatiefneem- ingencht, maar zorgden ook voor van alles er omheen, zoals een 'reglement' en een pers bericht. Dit bericht heeft als kop: 'Help de natuur'. Verder staat er onder meer in: 'We hebben een natuur-mu- seumpje. En houden veel van de natuur. Voor verdere infor matie kunt u dit nummer bel len: 033-946497. P.S. Niet onder schooltijd bellen en alleen op woensdag bellen! Tot ziens.' Navraag bij de ouders leert, dat echt iedereen welkom is sters beslist de moeite waard. Beide vertellen honderd uit; Eline over bijvoorbeeld, dat ze lid is van de jeugdclub van het WNF en is geabonneerd op het blad Tamtam van deze or ganisatie, dat ze samen met haar vriendin Marjolijn veel de natuur intrekt, en dat ze daar van alles hebben gevonden. Het resultaat is in het museum te vinden. Zo zijn daar gedroogde bloemen, kristalstenen, stenen 'waar vroeger gereedschap pen van werden gemaakt', een slak en een wandelende tak, slakkehuizen, en 'een hoek met vervuiling" te zien. Het laatstgenoemde is het resultaat van een middag zoeken in een park in de buurt van de Burge meester De Beaufortweg In het museum wordt bij alles vermeld wat het voorstelt. Des gewenst lichten de exploitan- tes het tentoongestelde zelf toe. Het museum is iedere woensdag open van 14.00 tot 17.00 uur. De entree bedraagt 0,50 voor volwassenen, en 0,25 voor kmderen. Een be langrijk deel van de opbrengst is bestemd voor het WNF. De rest wordt volgens Eline ge bruikt om 'meuwe dingen' voor het museum aan te schaffen. Het plan is namelijk om van tijd tot tijd de expositie te vernieu wen. VERBOUWING Na de overname volgt een ver ruwing. Het restaurant krijgt on- ler meer een nieuwe entree, de leine zaal wordt voorzien van een pen haard, en de bar wordt veran- ert. Verder krijgt de buitenkant ondom een nieuw laagje witte erf. Maar ook aan de inwendige LEUSDEN - Burgemeesters en wet houders van Leusden hebben voor de maanden juni en juli vergunning verleend voor collectes voor het Nederlandse Rode Kruis (tot en met 7 juni), het Prins Bernhard- fonds (8 tot en met 21 juni), de Rota ry Club-Leusden (22 tot en met 28 juni), en de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme (29 tot en met 5 juli). LEUSDEN - In het begm van deze week heeft een mevrouw, verge- LEUSDEN - Bij Eurotleur aan de Ursulineweg zijn m de nacht van zaterdag op zondag vijf tuinstoelen gestolen Het gaat om stoelen van het merk Grosfillex. LEUSDEN - Op de Doornseweg probeerde zondagavond een dron ken Rotterdammer het verkeer te regelen. Dit ging hem blijkbaar niet zo goed af, want voorbijgangers waarschuwden de politie. Deze ontsloegen hem van zijn vrijwilli gerswerk. zeld van een ongeveer zeven jaar j oud jongetje, m de wijk Leeuwen- j burg een collecte gehouden, waar schijnlijk voor zichzelf. Zij vertelde echter dat de opbrengst bestemd was voor het Rode Kruis. Dat werd aannemelijk gemaakt door een collectebusje dat zij bij zich had, waarop een sticker van de organi satie was aangebracht. De politie raadt iedereen aan om alvorens geld te geven aan collectanten, een legitimatiebewijs te vragen. Des gevraagd dienen collectanten zich altijd te legitimeren. De komende en de gaande man voor 't Ros Beyaart: links John Visser, rechts Max van Holst Pellekaan. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Mari|ke Bakker Eindredaktie: Hans Mpsterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer lot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66,80 per jaar, 33,90 per half jaar. 17,20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakl op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld. met djidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Tnm- en Tourclub Leusden organiseert een avond- fietsvierdaagse van 22 tot en met 26 juni. De afstanden die per avond kunnen worden gereden, zijn 15 en 30 kilometer. De start is bij de Roda- kantine op het Burgemeester Buining-sportpark. Hel inschrijf geld bedraagt voor kinderen tot twaalf jaar 2,50. Iedereen die ou der is, betaalt 5,-. De voorverkoop van de deelnemingskaarten is bij de wielhandels Blom, Zwarteweg 27, en Meerveld in winkelcentrum 'Hamershof. (advertentie) Zeist: Montaubanstraat 241. Tel.: 03404-15750 door Jan Versteegt. Het weer is bepaald nog niet zomers te noemen. Het is erg wisselvallig en de enige verbetering, in vergelijking met mei, is de temperatuur. Deze is meer naar de norma le waarde van de tijd van het jaar gekropen. Maar verder nog weinig goeds. De zon zien we veel te weinig en op „verkeerde" momenten (nl. 's avonds) en de nattigheid zijn we ook nog niet kwijt. Dins dag weer regen en ook woensdag hielden we het niet droog. De stroming komt momen teel uit het zuidwesten. De oorzaak is een lagedrukge bieden) in de omgeving IJs land en Schotland. Zolang deze situatie zich niet dras tisch wijzigt, is stabiel zo merweer nog een illusie. Geen illusie is dat in het middellandse zeegebied. Met name in Spanje en Portu gal profiteert men van hoge- drukinvloed. Opvallend slecht is het in Griekenland en Turkije. Op satellietopna men is daar herhaaldelijk dikke bewolking te zien, het geen wijst op regenval of buien maar in Griekenland zal het weer de komende da gen verbeteren. Dit voor de vroege vakantiegangers. De computers gaven een vage hoop op verbetering deze week. Dit is niet uitge komen. Diezelfde computers geven enige verbetering te gen het Pinksterweekeinde maar erg solide ziet het er niet uit. Het is trouwens opvallend dat de lange termijnmodellen nogal eens mis gaan. Met name bij Reading rammelt er de laatste tijd nogal eens wat. Vorige week las ik via weer man Hans de Jong in Trouw een mogelijke verklaring. De Belgische weerman Armand Pien, een fervent aanhanger van de Eurocom putermodellen gaf, min of meer gedwongen door de pu blieke opinie, toe dat er iets mis was. Hij weet het aan het feit dat in de modellen van Reading de atmosferische getijdebeweging niet was verwerkt. In elk geval zijn de Duitse produkten niet zo slecht als wel eens beweerd wordt door instanties die Reading „heilig" verklaard hebben. De Duitsers zullen bepaald niet stil gezeten heb ben. Nog een paar regenresul taten over mei tot slot: Ach terveld buiten 106 mm, Leus den 116 mm. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusdei Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het v/eer m Leusden De prijspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Veremgingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo, Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt Kabelspots. halve beeldpagina met kleurgebruik: 75,- per dag, Kabeltjes (waag aanbod) eerste twee regels 6.- per dag elke regel meer 6, - (betaling kontant op ons kantoor) Van harte! Felicitatie-rubriek, eerste twee regels 6.- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewina de Boer LEUSDEN/ZEIST - Twee leden van Politiehondenvereniging 'De In slag' namen maandag 18 mei in Zeist deel aan een keuring van de Koninklijke Nederlandse Politie hond Vereniging. Het betrof de he ren A. Massop en E. Bakker. Met zijn Mechelse herder 'Andor' wist de heer Massop beslag te leggen op het certificaat met lof met 419 punten, met 25 punten extra voor de oefening 'schijnaanval'. De heer Bakker, voorzitter van 'De Inslag', haalde met zijn Mechelse herder, luisterend naar de naam 'Robbie', het certificaat met 389 punten. Donderdag 4 juni 20.20 uur: het Trompetterkorps der Cavalerie begeleidt gehandi capten met hun begeleiders tijdens het laatste meters van de Amers- foortse Avondvierdaagse, vanaf het Borneoplein (bij rotonde Leus- derweg) naar de politieschool aan de Appelweg. Dinsdag 9 juni 10.00 tot 11.30 uur: voorlichting dagonderwijs (MAVO/HAVO) in boerderij 'Groot Krakhorst', Bolde rikhof 18. Zaterdag 6 juni 20.00 uur: Ge huwdenbal café Buitenlust Zaterdag 6 juni 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zondag 7 juni 14.00 uur: Disco de Klaveet Zondag 7 juni 14.00 uur: Video middag de Moespot Dinsdag 9 juni: Welfareclub Zon nebloem. l

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3