Sonder en Lamme beste snelschakers Pedaalridders organiseren districtskampioenschappen Achterveldse Hessenkar winnaar voetbalbeker Bal-en slagvaardigheidsdag groot feest voor 140 kinderen Leusdense zwemsters sterk op Utrechtse kampioenschappen Menwedstrijden bij Nimmerdor m mm 11 i imp jfe m 51 Deelnemers toonden begrip voor afgelasten feestavond: LEUSDEN - Het jaarlijkse snelschaaktoernooi van de s.v. Leus den trok afgelopen vrijdag 56 deelnemers. Dat is weieens meer geweest en de organisatie lijkt er dus goed aan te doen om het toernooi volgende keren niet weer net na Hemelvaartsdag te houden. Kwaliteit was er echter genoeg; vooral Ton Schuit (HSG, Elo- ratin 2079) en Wim Lamme (Amersfoort, 2073) golden vooraf als grote favorieten. Na dne ronden leek alles al hele maal bekeken: Wim Lamme was tot dat moment oppermachtig en lag met 9 uit 9 anderhalf punt voor op de naaste achtervolgers. Maar m de vierde ronde moest hij met 1 uit 3 genoegen nemen, zodat de spanning terugkeerde. In de op windende laatste ronde wist Peter Sonder nog net langszij te komen, zodat hij samen met Lamme toer- nooiwinnaar werd. Groep B werd gewonnen door de vroegere kampioen van Leusden, Leo de Rijke. Die was voor deze gelegenheid van Arnhem naar zijn oude woonplaats gereisd. Groep C was voor de nieuwe kam pioen van Leusden, Wim Velker, die door tegenvallend spel in de 2e en 3e ronde in deze laagste groep verzeild was geraakt. In de laatste rondes rehabiliteerde hij zich nog wat Eindstanden Groep A: 1 W. Lamme 12 P Sonder 12 3 A. Peperkamp 11 T. Schuit 11 5 R. Flohr 10 P. de Jager 10 C Kerkhof 10 8 E. Schuit 9Vz H. Pruys SVz 10 B. Uneken 9 11 A. v Diermen QVt H. v. Diermen 8Vj J de Jager jr. 8 C. Vos 8'/2 15 J. v. Santen V/i 16 v.d. Tang 6»/2 Groep B 1 L. de Rijke lO'/l 2 A. Tissink 9 J Verheyen 9 4 D. de Jong 8 E. Moed W» 6 G.J Fröberg 8 R. v Nieuwenhuizen 8 8 H Peperkamp 7V« C. Petersen 7Vi 10 C v. Buren 7 R Staal 7 R Stienen 7 12 P. Lagas 6'/2 S. v.d. Velde SVi 15 M. Bosma 6 16 W. Middelbos 4 Groep C 1 W. Velker 2 R. de Wolf 8Vt 3 A. Rijke 8 J Zijderveld 8 5 L. v. Lierop 7'/z M. Schuit 7 Vi G te Winkel 7Vi 8 J Boemaars 7 H.Buys 7 B. Wilders 7 11 F Lagerwey 6Vi B. Middelbos 6'/i Z Vroon 6'/i 15 P. Hummel 6 J. Timmerman 6 17 D. v Ooik 5'/2 18 L. Boogaard 5 J. Lagerwey 5 A Valkenburg 5 21 W. Schouten 3V4 22 G. v. Eyden 2'/2 G Wisman 2 Vi T. v. Dijk 2Vi Een dag eerder, op Hemelvaarts dag, deden drie spelers van Leusden mee aan het Rapid-toer- nooi in Soest. Wim Velker deed het in groep 2 redelijk (3Vi uit 7). Ron Flohr won groep 4 (5Vz uit 7) en Bert Uneken had nog minder moeite met groep 5 (6 uit 7). We komen nog even terug op het partijfragment Boogaard-v. San ten uit de Leusder Krant van 19 mei. Vanuit de diagramstelling volgde 30.Lf4xh2 31. Df2-f3 Lh2-f4 32. Khl-gl Lf4 x e3 en wit gaf op. Van oud-kampioen Harry Vosse- veld kregen we de volgende ana lyse, die leert dat wit zich nog op DONDERDAG 4 JUNI 1987 Hoewel bij het snelschaken opperste concentratie vereist is, kon erbij de deelnemer links voor de fotograaf nog wel een glimlach af. LEUSDEN Op maandag 8 juni, tweede Pinksterdag, or ganiseert de Amersfoortse ren en toerclub „De Pedaal ridders" de districtskam pioenschappen wielrennen. De kampioenschappen, die 's morgens om negen uur begin nen, worden gehouden op het parcours op de Vlasakkers in Amersfoort (achter de Bern- hardkazerne). Om negen uur precies klinkt het startschot voor de liefhebbers, die zich dan op weg begeven voor een koers over 10 ronden (62.5 kilome ter). Eén minuut later worden de recreanten weggeschoten. Hun koers (over 37,5 kilometer) geldt echter niet als een officieel kam pioenschap. Om kwart voor elf gaan de vete ranen van start. Voor hen ligt de meet na 70 kilometr (11 ronden). In hun kielzog vertrekken de nieuwe lingen om veertien voor elf. na i kilometer zal de kampioen in deze categorie bekend zijn. De junioren (75 kilometer) en de dames (62,5 kilometer) gaan on kwart voor één van start. Het sluitstuk van de dag vormt de rit van de amateurs, die om drie uui de stnjd aanbinden. Hun rit ovei 119 kilometer zal echter niet als officieel kampioenschap geboek staafd worden. L—J verrassende maiuer kan verdedi gen, al verliest hij bij goed spel van zwart toch. We nemen zijn analyse hier over: 30. ...Lh2: (Geen uitroepteken, want 30 Th2:, 31. Kgl, Le3:, 32. Th2:, Lf2:, 33 Tff2: leidt tot een soortgelijke stelling als variant C hieronder, maar wel met een pion (op e6) meer voor zwart. 31. Pg4ü Verrassend. Er volgen dne va rianten A. 31.Dg4? Ontpent de toren op g2. 32. Th2: en wint (Slechter is 32. Tg4:, Lf3etc. B. 31.fg4:? 32. Df8Kb7 33. Dg7:Lc7 34. Dh6: en wint. C. 31.Lg3! De enige (winnende?) zet. 32. Ph6: Lf2: Niet 32. Dh4?? 33. Th2 en De- 4volgt eenvoudig 34. Dg2. 33. Pf5: ef5: Levert twee verbonden vnjpion- nen op. Er dreigde Pd6 34. Tff2: g5 Bij correct spel wint zwart toch wel, maar niet zonder strijd zoals inde partij. Tot zover de analyse van Harry Vossebeld. We houden ons aan bevolen voor verbeteringen of aanvullingen. Vooral de zet 31. Pf5: lijkt een onderzoek waard. Misschien is die wel sterker dan 31. Pg4. Wie spreekt het verlos sende woord? ACHTERVELD - Het jaarlijkse horeca-voetbaltoemooi ein digde dit jaar anders dan de organisatoren zich hadden voorge steld. Vlak voor de aanvang van het toernooi op het Kerstens- sportpark werd besloten om het grote horecafeest in de Klaveet niet door te laten gaan. Medewerkers van de Klaveet en de organisatoren van het voet baltoernooi zagen van de feestavond af toen bekend werd dat de zoon van de vorig jaar overleden pachter van de Klaveet ernstig gewond geraakt was bij een verkeersongeval. LEUSDEN Afgelopen zaterdag werd het Tennis- en Squashcentrum in Leusden door de jongste generatie tennis sers in spé. Een kleine 140 deelnemers, in de leeftijd van 6-11 jaar, waren op komen draven om deel te nemen aan de jaarlijk se bal- en slagvaardigheidsdag van het district Utrecht van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond. De achterliggende gedachte van een dergelijke dag is om de jong ste tennissers op een speelse ma nier kennis te laten maken met de grondbeginselen van het tennis. Daartoe werd er door de organisa tie voor de verschillende catego- neen een spellencircuit uitgezet, bestaande uit tien stations. Per sta tion moesten de deelnemers hun vaardigheid met bal en racket op verschillende manieren en onder verschillende aantonen. omstandigheden Per deelnemende vereniging werden vier spelers en speelsters afgevaardigd; twee in de jongste leeftijdsklasse (van zes tot acht jaar en van negen tot elf jaar). De namen van de deelnemers gingen per leeftijdscategorie in een hoge hoed, waarna er voor de dag zelf gelegenheidsteams werden gefor meerd. De. resultaten echter wer den individueel vastgesteld, zodat aan het eind van de puntentotalen van de vereniging bepalend wer den voor de eindrangschikking. De nummers één tot en met vier ('t Spieghel, Ludentia, slagvaardigheidsdag verenigd. Een goochelaar houdt de deelnemers aan de bal- en slagvaardigheidsdag bezig, terwijl achter de schermen de uitslagen worden berekend. De jongste kinderen (van zes tot acht jaar; overigens, dit jaar moch ten de zesjarigen voor het eerst deelnemen) leefden zich uit in spelletjes, waarbij de balvaardig heid voorop stond. Daarbij werden de echte tennisballen in de regel nog vervangen door beter contro leerbare foam exemplaren. De oudsten, die vaak al meer echte tenniservanng hebben, von den hindernissen op hun weg m spelletjes waann de slagvaardig heid gedemonstreerd moest wor den. Om het competitie-element met te zeer te benadrukken en de al te fanatieke deelnemers wat in hun enthousiasme te remmen, speelde in de onderscheiden spelletjes de factor geluk met zelden een grote rol. Zo kregen ook de wat meer bedeesde en minder bedreverf kinderen een grotere kans om hoog te eindigen. 's Morgens werden de eerste vijf onderdelen afgewerkt, waarna de •deelnemers gezamenlijk een door de organisatie aangeboden lunch nuttigden. Met een goedgevulde maag werden de laatste vijf spel letjes gespeeld, waarna de spellei- dmg zich terugtrok om de eindsco- res vast te stellen. De deelnemers en hun begeleiders werden in de tussentijd aangenaam bezig gehou den door een goochelaar, een act die door het Tennis- en Squash centrum werd aangeboden. Uiteindelijk bleek de ploeg van 't Spieghel uit Bussum de meeste punten te hebben verzameld, op de voet gevolgd door Ludenti uit Doorn. Drie en vier werden Rijn- huysen uit Nieuwegein en 't Sticht uit Woudenberg. De winnende ver enigingen kregen een beker, ter wijl de spelers een medaille ontvin gen. Voor alle deelnemers was er na afloop een diploma. De afgevaardigingen van de Leusdense verenigingen Look horst en Leusden eindigden als goede middenmoters. De hoogste geëmdigde ploeg zal het district Utrecht op 20 juni vertegenwoordi gen op de landelijke bal- en slagvaardigheidsdag, die in Nieu wegein zal worden gehouden. Terwijl de deelnemers langza merhand huiswaarts keerden, wer den de veertig vrijwilligers die de organisatie in de moeilijke uren hadden bijgestaan, met een taart beloond. EINDSTAND 1 't Spieghel, Bussum 236 pnt. 2. Ludenti, Doom 222 pnt. 3. Rijnhuysen, Nieuwegein 211 pnt. 4. 't Schilt. Woudenberg 204 pnt. De deelnemers aan het horeca- voetbaltoernooi, dat vorige week maandag plaatsvond op het Ach terveldse Kerstenssportpark, toonden volledig begrip voor het besluit van de organisatoren om af te zien van het grote verbroede ringsfeest in de Klaveet. Uit waardering voor de vorig jaar overleden pachter van de Klaveet hadden de organisatoren de jaar lijkse wisselbeker de naam 'Jan Goedegebuure trofee' gegeven, naar de overleden horecaonder nemer. Dat juist de zoon van Jan Goedegebuure op de dag van het toernooi betrokken was geraakt bij een verkeersongeval kwam vooral bij de medewerkers van de Klaveet hard aan. De voetballers, die voor de Klaveet in het strijd perk zouden treden, lieten dan ook weten geen zin te hebben om aan het toernooi mee te doen. Ook het personeel van De Klaveet gaf te kennen dat wat hen betrof het feest niet door zou gaan. De organisatoren van het horeca- treffen op het sportpark namen daarop de beslissing om wel te voetballen, maar het feest niet door te laten gaan. Door de spon tane medewerking van de Sport vereniging Achterveld en het im provisatietalent van de organisatie kan al met al toch van een ge slaagd toernooi gesproken wor den. GEMENGDE TEAMS Om te benadrukken dat het hore- I cavoetbaltoernooi in de eerste I plaats een gezellig toernooi moet zijn, hadden de deelnemende ho- I recabedrijven afgesproken dat men zou proberen om ploegen in het veld te brengen die zouden bestaan uit zowel heren als dames. Het meedoen van dames weer hield de heren van al te ruw spel, misschien de reden dat er geen enkele blessure te betreuren viel. De twee toernooischeidsrechters, Jaro van Rootselaar en Gijs van Steenbeek, hadden niet veel pro blemen om de wedstrijden m goede banen te leiden. De opmer king van een danig teleurgestelde supporter van een Leusdense ploeg, dat 'zijn ploeg' had verlo ren omdat er een 'Achterveldse scheidsrechter' in het veld liep was dan ook ver bezijden de wer kelijkheid. Het team van 'de Koperen Pomp' ging maandagavond naar huis zonder één wedstrijd te hebben gewonnen. Ook slaagden de uit Voorthuizen afkomstige voetbal lers er niet in om ook maar één doelpunt te scoren. Hetzelfde lot was ook het team van het Achterveldse 'Buitenlust' be schoren. De voetballers en voet balsters van het Scherpenzeelse 'Boschzicht' zagen kans tenminste één keer te eindigen met een ge lijke stand. Tegen de mannen en vrouwen van café 'Hamersveld' werd een 1-1 stand bereikt, het geen echter niet voldoende was om door te dringen tot de halve finale. In de halve finale kwamen de ploegen van de Achterveldse 'Hessenkar' en de Leusdense 'Swartesteegh' tegenover elkaar te staan. De Achtervelders maak ten al snel duidelijk dat ze van plan waren om met een prijs naar huis te gaan. Met een stand van 3-0 wisten de Hessenkarspelers zich een plaats in de finale te verwei ven. De strijd in de andere halve finale verliep wat moeizamer. De dames en heren van 'café Hamersveld', ook wel bekend als 'Jet en Piet', traden in het strijdperk tegen het team van snackbar 'De Berken' uil Achterveld. In de reglementaire speeltijd werden er geen doel punten gescoord. Strafschoppen moesten de beslissing brengen. 'Café Hamersveld' bleek de beste schutters en de beste keeper mee naar Achterveld genomen te heb ben. FINALE In de strijd om de derde en vierde plaats bleek 'De Swartesteegh' meer talent in huis te hebben dan 'De Berken': 1-0. De aandacht van alle aanwezigen ging maandag avond uit naar de ploegen van 'De Hessenkar' en 'café Hamersveld' die moesten strijden om de 'Jan Goedegebuuretrofee'. De doel- verdediger van 'Hamersveld' zag de bal de eerste maal achter zich in het net verdwijnen, toen eei speler van zijn eigen team een kei hard schot van richting ver anderde. Als de spelers en supporters van café 'Hamersveld' al enige hoop op de eindoverwinning hadden, dan werd die voorgoed de bodem ingeslagen toen het na enkele mi nuten twee-nul werd door een on houdbare kopbal van de Hessen- karspeler. Met de eindstand twee-nul wisten de spelers van 'De Hessenkar' zich toernooiwinnaar. Anders dan oorspronkelijk de be doeling was werd de beker ter plaatse uitgereikt door microfonist en mede-organisator Cor van Mar wijk. De ondernemers van de deelnemende horecabedrijven zullen zich nog beraden over een eventueel horeca-feest later dit jaar. Het ziet er echter naar uit dat men helemaal van een feest afziet en volgend jaar weer gewoon een horeca-treffen organiseert. LEUSDEN - Tijdens zwemwedstrijden, die gehouden werden in het kader van de Utrechtse Kringkampioenschappen, heb ben drie Leusdense zwemsters, die uitkomen voor het Amers foortse AZ PZ, zeventien medailles gewonnen. Suzanne van den Brink eiste daarvan met negen plakken de hoofdmoot voor zich op. Rijnhuysen en 't Schilt) van de districts bal- LEUSDEN - Afgelopen zaterdag vormde het Landgoed Den Treek weer het schilderachtige decor voor de jaarlijkse men wedstrijden van ruitervereniging Nimmerdor. De deelnemers met hun enkel- en dubbelspannen, dienden gedurende de dag vier onderdelen tot een goed einde te brengen. Het eerste onderdeel dat op het programma stond, was de dres suur, waann de deelnemers ten overstaan van een jury hun beheer sing van paard of pony en hun voertuig mochten laten zien. Het tweede onderdeel was een wegp ar cours, dat de ruiters over een 10.500 meter lang traject door de bossen van Den Treek voerde. De kunst was om een van tevoren vastgestelde tijd zo dicht mogelijk te benaderen. Hetzelfde gold voor het hindemi- straject, dat aansluitend aan het wegparcours over een lengte van 1600 meter met goed gevolg moest worden bedwongen. Het laatste onderdeel van de dag betrof een vaardigheidsproef, waarbij de deelnemers hun voer tuig door verschillende poortjes dienden te sturen, die 40 centime ter breder waren dan het voertuig zelf. Op het onderdeel Dressuur en- kelspan viel er Leusdens succes te noteren. H. Hoogendoorn met Op- hyr van de organiserende vereni ging, legde met 79 punten beslag op de eerste plaats. In de categorie Dressuur twee span volgde Cornelie Pnes met 01- win en Gwalcha het voorbeeld haar clubgenoot, door eveneens een eerste plaats voor zich op te eisen. Een puntentotaal van 90 was daar voor toereikend. In de Vaardigheidsproef enkel- span herhaalde H. Hoogendoorn zijn, opmeuw met Ophyr, zijn huza renstukje van de Dressuur, door opmeuw de eerste plaats te berei ken. UITSLAGEN Dressuur-pony's 1. no. 11 J. P. Swart, Vicking, Neuderui- ters, 99 pnt., 2. no. 15 Mw. A. Blaak, Bouke, Leersumse Plas. 97 pnt.; 3. no. 23 A A Hilhorst, Veronica, Eemruiters, 93 pnt Samengesteld 1 no 13 E R. Spek. Linda, Welsh Men- Voor Suzanne was het ovengens zeven keer goud wat er blonk. De Leusdense (jaargang '74) was op de nummers 100 meter vlinder, 400 meter vrij, 200 meter vlinder, 400 meter wissel, 200 meter vrij, 100 meter vrij en de 200 meter wissel slag ongenaakbaar. Op de 200 me ter rugslag hoefde Van den Brink alleen Haaienzwemster Simone Sy- brandy voor te laten gaan, hetgeen haar nog altijd een zilveren me daille opleverde Daarmee was de koek nog niet op, want op het nummer op de honderd meter rugslag comple teerde Van den Bnnk haar collectie eremetaal met een bronzen exem plaar. Bovendien bleken haar tij den op de 200 meter vlinderslag en de 200 meter wisselslag (respectie velijk 2.44.4 en 2.40.2) goed genoeg voor voldoen aan de limieten voor deelname aan het Nederlands Kampioenschap, die aan het eind van de maand in het Amersfoortse Sportfondsenbad zullen worden gehouden. Van den Brink zal tij dens het NK op zes nummers mo gen starten. In de schaduw van Van den Bnnk waren er overigens nog twee Leusdenaren die van zich lieten ho ren tijdens de Kringkampioen schappen. Zo lagen er op Bianca Sitters (jaargang '72) in totaal vier zilveren medailles te wachten. Op de 100, 200 en 400 meter vnje slag, en op de 100 meter schoolslag wa ren de verrichtingen van Sitters goed genoeg voor een tweede plaats. Paula Zondervan tenslotte bracht de totaaloogst van het Leusdense zwemtno op zeventien, door achter clubgenote Suzanne van den Brink op de 100 meter vlinderslag als tweede te eindigen, en op de 200 en 400 meter wisselslag en de 200 meter vlinder als derde aan te tik ken. Suzanne van den Bnnk. club, 100 pnt.; 2. no 11 J. P. Swart, Vic king, Neuderuiters, 113 pnt., 3. no. 9 mej. C. Vrogten Bngitte, Welsh Menclub, 137 pnt V aardigheidsproef 1. no. 21 W. T. Smink, Ninsy, Eemruiters, 0 fout, 1.58 tijd; 2. no. 13 E. R. Spek. Linda. Welsh Menclub. 0. 2.01; 3. no 23 A A Hilhorst, Veronica, Eemruiters, 0. 2.02. Dressuur enkelspan 1. H Hoogendoorn, Ophyr, Nimmerdor, 79 pnt. tweespan/tamdem 1 mej. C Pnes, Olwin en Gwalcha Nim merdor, 90 pnt. Samengesteld enkelspan 1. E. de Vin, nn, Neudeniiters, 144.75 pnt. tweespan/tamdem 1 A Miedema, Jill en Victona, Welsh Menclub, 149 pnt Vaardigheidsproef enkelspan 1 H Hoogendoorn, Ophyr, Nimmerdor, 0. 2.34. tweespan/tamdem 1. A. Miedema, Jill en Victoria, Welsh Menclub, 0, 2.22. Ring 3. Dressuur-paarden 1 H Hendnksen, Paulina, Leersumse Plas, 106 pnt.; 2. J. v. Brenk, Viloudia, Sint Maarten, 105 pnt.; 3. J. B. Pnns, Wieda, Zaanse Ruiters, 102 pnt., 4 A. Levenng, Tamara, Rijnruiters, 97 pnt. Samengesteld 1. J. B. Pnns, Wieda, Zaanse Ruiters, 120 pnt., 2. H Hendnksen. Paulina, Leer sumse Plas, 163 pnt3. J v. Brenk. Vilou dia, Sint Maarten, 166 pnt., 4. B Bokkers, Balinda, Neuderuiters, 184 pnt. V aardigheidsproef 1. no. 39 J. B. Pnns, Wieda, Zaanse Rui ters, 0.1.57,2. no 30 W. Eybergen, Alice, Eemruiters, 0, 2.07, 3. no 36 H. Dijkstra. Pastella. Zaanse Ruiters, 0, 2.25; 4. no 40 mej. T Hoogendoorn, Onedin, Veldnri- ters, 5, 2.04.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 8