Kool heeft mij bij FIOD beschuldigd van :raude en aannemen van steekpenningen' Gasbedrijf op bezoek met voorlichtingsbus aag m leusder krant» I i JUNI isor BDU i yj ri (JU Nethouder Jan Wagenaar (VVD) haalt fel uit naar raadslid Joop Kool (Leusden'85): Politiebureau centrum voortaan slechts bureaufunctie Chinees staatscircus leusder krant SB Vechtpartij 'De Geut' Keel dichtgeknepen Vernielingen scholen Auto's beschadigd Vergaderingen Raadscommissies Jonge zwaantjes onder dak Dronken Diefstal uit personenauto Band lekgestoken Diefstal tuinhout Aanrijding met gewonde KEISTAD B.V. SERVA VOLVO Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden MITSUBISHI DEALER Lezers service Konijntje in de Wetering krant WOENSDAG 10 JUNI 1987 - 19e JAARGANG NO. 10 EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV UI (van de redaktie) LEUSDEN - Wethouder Jan Wagenaar heeft gisteravond, net teruggekeerd van vakantie, de eerste de beste gele genheid aangegrepen om zijn hart te luchten. De wethou der haalde in een furieus betoog uit naar Leusden'85, en in het bijzonder naar een raadslid van die partij, Joop Kool. Volgens de wethouder zijn het niet de bezwarende papie ren geweest, die bij een huiszoeking ten zijnen huize zouden zijn aangetroffen, zoals eerder in de pers werd gemeld, die aanleiding voor de FIOD vormden een gerech telijk vooronderzoek tegen hem te vorderen. Het waren de beschuldigingen van raadslid Joop Kool, die de FIOD tot die stap brachten, zo verklaarde hij. Overigens werd de discussie, die daarop tussen de wet houder en het raadslid volgde, de wethouder niet door alle commissieleden in dank afgenomen, zo bleek. Zij waren van mening, dat de heer Wagenaar de kwestie niet tijdens hun commissievergadering aan de orde had moeten stel len, aangezien zij er volkomen buiten stonden. Reden waarom de wethouder tenslotte toegaf, een recht - van weerwoord in het openbaar - te hebben genomen. 'En ik ben blij, dat ik dat gedaan heb', aldus de wethouder. Het wekte enige verbazing, toen rethouder Jan Wagenaar, op de genda aangekomen bij het punt nededelingen' plotseling het roord 'FIOD' noemde. Zoals be- end, de afkorting voor de Fiscale dichtingen en Opsporingsdienst, nderhalve week geleden meld en we, dat die dienst een gerech- ilijk vooronderzoek tegen de heer /agenaar heeft gevorderd, op erdenking van mogelijke fraude. ERKLARJNG De wethouder legde de volgen- Ie verklaring af: 'In twaalf jaar heb ik - uit principe - niet gerageerd op aantijgingen met betrekking tot mijn functioneren als wethouder. Niet iedereen kan of zal het in alle gevallen met mij eens geweest zijn, en dat is normaal. Nü echter is Leusden'85 bij monde van de heer Kool te ver gegaan. De heer Kool heeft met onjuiste, gemene en on ware verhalen kans gezien om mij de FIOD op het dak te sturen.' 'Elf man - tien mannen en eén vrouw - hebben zich in februari toegang tot mijn huis geforceerd via een keukenraam en mijn hele huis op de kop gezet. Gelijktijdig is bij twee banken inzage gevraagd in mijn bankadministratie en kluis. Mijn bankpapieren, prive-adnuni- stratie en geld zijn meegenomen. Het geld heb ik gelukkig inmiddels teruggekregen.' 'Overigens waren niet - in te genstelling tot het gepubliceerde in diverse bladen - de in beslag genomen administratieve be scheiden de oorzaak die een on derzoek rechtvaardigden. Het was de brief van de heer Kool, als justitie-ambtenaar, zei het reeds langdurig geschorst, die de FIOD daartoe aanleiding gaf. De heer Kool heeft mij bij de FIOD be schuldigd van fraude en het aan nemen van steekpenningen.' OORLOG 'In de oorlog', zo vervolgde de wethouder zijn verklaring, 'was het een kompliment wanneer de Duit sers op advies van meestal verklik kers, je huis kwamen doorzoeken op bezwarende stukken. In deze tijd is dat een schande. Ik verzoek de heer Kool nu, in de openbaar heid, met bewijzen van fraude en steekpenningen met betrekking tot mijn persoon te komen. In de totale Raad zal ik, zodra de definitieve uitspraak van de Officier van Justi tie bekend is, opening van zaken geven. Een uitspraak, die ik overi gens vol vertrouwen tegemoet zie', aldus wethouder Wagenaar. BRIEF Joop Kool ontkende daarop, be schuldigingen aan het adres van de wethouder te hebben geuit in de Wethouder Jan Wagenaar (WD): '...in de oorlog was het een kompliment wanneer de Duitsers op advies van meestal verklikkers je huis kwamen doorzoeken op bezwarende stukken. In deze tijd is dat een schande...' zin, zoals die het stelde. 'Naar aan leiding van de gang van zaken in 't Ruige Veld is de FIOD bij mij op bezoek gekomen, en heeft mij ge vraagd wat ik wist over 't Ruige Veld en over andere dingen. Op zes februari 1987 heb ik daarop een bnef geschreven, die iedereen wat mij betreft mag inzien', aldus Kool. Die brief luidt als volgt: Geachte heer, hierbij zend ik u enkele krante-artikelen over de fi nanciële verwikkelingen rond 't Ruige Veld in Leusden- "Begin juni 1983 is het huis van de heer Wagenaar verwbouwd door het bouwbedrijf Bouwmeester, waarvan de hoofduitvoerder de heer Nieuwenburg was. Feitelijk is de verbouwing uitgevoerd door het bouwbedrijf Achterveld te Achterveld.' 'De tuinaanleg, bestaande uit een hekwerk inclusief deur, van forse omvang, tegel en bestraüngswerk, vijverpartij, nieuwe riolering en graszoden is uitgevoerd door de firma G.J. van Schoonhoven, Indus trieweg 1 te Leusden.' 'Het schilderwerk is uitgevoerd door het schilderbedrijf J. Fraiquin te Leusden, Willem de Zwijgerlaan 8.' 'Het kostenplaatje zou er onge veer als volgt hebben moeten uit zien. Bouwbedrijf Achterveld: 30.000,-; Bouwbedrijf firma G.J. Schoon hoven: 30.000,-; Schildersbedrijf Fraiquin: 10.000,-. vervolg op pagina 5 LEUSDEN/ACHTERVELD - Op woensdag 10 juni 1987 ezoekt het Gasbedrijf Cen traal Nederland Achterveld en Leusden met de infobus. De bus staat van 10.00 tot LEUSDEN - Het politiebureau in het centrum van Leusden kent voortaan slechts een bu reau-functie meer. Een reor ganisatie van de rayons bij de politie is daar de reden van. Het bureau is dan ook nog slechts geopend voor mel dingen van verloren of ge vonden voorwerpen en der gelijke. De openingstijden van het bureau zijn: van maandag tot en met vrijdag van negen uur 's morgens tot vijf uur 's mid dags. Van twaalf tot één uur, tussen de middag, is het kan toor gesloten. Tijdens het weekeinde en op feestdagen is het kantoor eveneens gesloten. LEUSDEN - Het wereldberoem- e Chinees staatscircus stnjkt 18 n 19 augustus neer in de buurt van nnkelcentrum 'Hamershof. Daar il het vier voorstellingen geven: p 18 augustus vanaf 16.30 en 20.00 ur, en op 19 augustus vanaf 15.00 n 20.00 uur. Belangstellenden kun- en nu al voor dit circus reserveren ij het theaterbespreekbureau van et Amersfoortse VW-kantoor, Stationsplein 28. Het bureau is ge opend van maandag tot en met vrij dag van 10.00 tot 16.00 uur. VW-le- den kunnen ook telefonisch reser veren (635151). De toegangsprijzen voor het circus zijn: voor volwasse nen 28,- (loge), 22,- (stalles), 17,- (eerste rang) en 13,- (twee de rang); voor kinderen respectie velijk ƒ25,50, ƒ19,50, ƒ14,50 en 10,50. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten 12.00 uur op het Groot Achter veldplein te Achterveld en van 13.00 tot 18.00 uur op 't Erf te Leusden. Energiebesparing is een zinvolle zaak. Het is een manier om de stij gende woonlasten te beperken. Het GCN wil haar cliënten hierbij behulpzaam zijn door het geven van voorlichting. In de infobus wor den besparingsmogelijkheden, zo als isolatie en energiezuinige gas- toestellen getoond. Geïnteresseer den kunnen met behulp van een kleine computer, bij het nemen van besparingsmaatregelen, de bespa ring voor hun eigen situatie bere kenen. De jaarlijkse afrekening van het gasverbruik kan aanleiding zijn tot vragen. Op vragen zoals: hoe zit de jaarafrekening m elkaar?, kan het termijnbedrag aangepast worden?, wat is de „factor calorische toe slag" en nog vele andere, kan men in de infobus antwoord knjgen. Foldermateriaal is gratis ver krijgbaar en voorlichters van het gasbedrijf zijn aanwezig om vragen van bezoekers te beantwoorden. Bij bezoek aan de infobus is het verstandig de jaarafrekening mee te brengen. LEUSDEN - Bij Jongerencentrum 'De Geut', Zwarteweg 29, vond zon dagmorgen even na middernacht een vechtpartij plaats. Even later kwam de politie ter oren dat een jongeman uit Amersfoort was neer geslagen. Toen enige agenten ter plaatse kwamen, was daarvan niets meer te bespeuren. Bovendien ont kende de betreffende jongeman te zijn geslagen. Een ambulance die door de politie was gealarmeerd, kon onverrichterzake terug keren. De volgende morgen kon de Amersfoorter echter moeilijk uit zijn bed komen. Een geraadpleeg de arts constateerde een zware hersenschudding. Tevens kreeg de politie te horen, dat hij was ge slagen door een jongen uit Leus den. Deze heeft inmiddels een pro ces-verbaal gekregen wegens mishandeling. De vechtpartij had echter nog een ander gevolg. Vier Leusdena- ren trokken die morgen naar de Amersfoortse wijk Schuilenburg om wraak te nemen. Alle vier zijn door de politie uit die gemeente opgepakt en ingesloten wegens openlijke geweldpleging. LEUSDEN - Een jongedame die maandagmorgen vroeg over de Henegouwen liep, kwam een man tegen die zonder iets te zeggen op haar toeliep en haar de keel dichtk neep. Zij sloeg daarop met een tas op haar belager in. Dat kwam blijk baar hard aan, want hij liet haar lós. Toen zij het op een gillen zette, nam hij de benen. Van de aanrander heeft de poli tie slechts een vaag signalement. Het was een slanke man van onge veer vijfentwintig jaar, gekleed m een spijkerjasje. Waarschijnlijk is het dezelfde persoon die even te voren probeerde bij een mevrouw in de auto te stappen. Deze dame stapte aan de Henegouwen in haar auto. Daarop probeerde een man een deur van haar auto te openen. Dat mislukte, omdat zij de deur op slot had gedaan. LEUSDEN - Van twee Leusdense scholen zijn m het afgelopen Pin- sterweekeinde verscheidene rui ten vernield. Zondagmorgen even I na middernacht meldde een om- I wonende van de Rossenberg- school aan de Rozengaarde. dat een ruit van de school was inge- gooid. Dinsdagmorgen bleek dat in twee andere ruiten kleine gaatjes zaten, vermoedelijk veroorzaakt door buksekogeltjes. Ook zes ramen van basisschool 't Palet aan de Willem de Zwijgerlaan in Leusden Zuid werden met een windbuks kapot geschoten. De da der is onbekend. De poliüe stelt naar beide vernielingen een on derzoek in. ACHTERVELD - In de nacht van zaterdag op zondag werden op een pleintje tussen de Pater Stormstraat j en de Van Oldenbarneveltstraat enige auto's beschadigd. Van één voertuig werden de ruitewissers en een buitenspiegel vernield. Ande re voertuigen hepen krassen op. Even na die tijd maakten jongelui in de buurt een enorm kabaal. Bij een huis werd een bord 'Te koop' uit de grond getrokken en elders in een tuin gegooid. De Leusdense politie wil graag met deze jongelui kennis maken. Iedereen die hen heeft gezien, kan dat aan de politie melden. Bouw Hamershof-Noord stilgelegd in verband met surseance van betaling: bewindvoerder kondigt mogelijke oplossing mogelijk nog deze week aan pag. 3 Jaarlijkse braderie op De Biezenkamp woensdag 17 juni: meer dan honderd kramen en hele dag door Hakm Iraida pag. 5 Haaien deden goede zaken pag. 5 Forum-discussie over pers en politie ontbeerde verbaal vuurwerk pag. 6 Sportieve tocht aktieve gemeenteleden en parochianen: Kerk op pad leusdens „mini-jazzfestival" moeite van herhalen waard Wethouder Fons Ummels over vergelijkende analyse gemeentelijke uitgaven: „financieel beleid wordt inzichtelijker" Zakelijkheden: Succes voor jubilerend bednjf Van Trigt Sport: Slecht weer kreeg geen vat op derde Regenboogtoernooi pag. 6 pag. 6 pag. 7 pag. 7 pag. 9 LEUSDEN - De zes jonge zwaantjes die enige dagen zonder hun ouders in het water langs het Cohenpad rondzwommen, hebben een goed onderdak gevonden. Naar aanlei ding van vele telefoontjes van om wonenden, heeft boswachter H. Gartner uit Amersfoort actie onder nomen. Samen met medewerkers van de dienst Gemeentewerken heeft hij de beestjes gevangen en naar Dierenpark Amersfoort ge bracht. Daar worden ze verzorgd tot ze op eigen benen kunnen staan en in open water kunnen worden uitgezet. LEUSDEN - Een automobilist die zaterdagavond over de Doornse- weg reed, had veel te veel glaasjes sterk genuttigd. Dat bleek uit de blaastest die de politie de man af nam. De uitslag was twee maal zo hoog als maximaal is toegestaan. Daarop werd de man uitgenodigd voor een bezoek aan het Leusden se politiebureau om een bloed proef te ondergaan. Hij weigerde dat echter. De politie maakte daar om proces-verbaal op. Bovendien kreeg hij een rijverbod tot 's mor gens zes uur. LEUSDEN - Uit een personenauto die stond geparkeerd bij hotel 'Den Treek" aan de Treekerweg, werd zondagmiddag een tas gestolen Toegang tot het voertuig werd ver schaft door het voorportier aan de passagierszijde te forceren. In de tas zaten onder meer een giro-pas en dne betaalkaarten. De auto en de tas zijn eigendom van een in Leusden woonachtige vrouw. LEUSDEN - Van een Volkswagen personenauto die stond gepar keerd aan de Klaverenbladstraat, werd vrijdag een band lekgesto ken. Dat is volgens een politie woordvoerder gebeurd met een mes of een ander voorwerp. De dader is onbekend. LEUSDEN - Bij aannemersbedrijf Van de Berg aan de Hamersveldse- weg werd m de nacht van donder dag op vrijdag zogenaamd timmer hout gestolen. Het betreft ongeveer vijftig planken die buiten het ter rein waren opgestapeld. De politie stelt een onderzoek in. LEUSDEN - Vnjdag raakte een bromfietser licht gewond bij een aanrijding op de hoek van De Smidse en de Burgemeester van der Postlaan. De onfortuinlijke bromfietsbestuurder kreeg geen voorrang van een automobilist die linksaf De Smidse wilde oprijden. Na behandeling door een arts kon de bromfietser naar huis. LEUSDEN - In het Leusdense ge meentehuis, 't Erf 1, vindt zowel vandaag als morgen een commis sievergadering plaats. Vanavond om 20.00 uur begint een vergade ring van de commissie Welzijn en Onderwijs. Op de agenda staan de bespreking van een notitie kosten beheersing van het zwembad, de huurprijsberekening onderkelde- ring gemeentehuis, bespreking van een ontwerp raadsvoorstel met betrekking tot een parttime be roepskracht voor het jeugd- en jon gerenwerk, vervanging gedeelte hoofddrain op BB-park, bespre king van een bijgevoegde bnef met betrekking tot het rapport VAC (Verpleging m een verpleeg huis) van 25 april dit jaar, verorde ning leerlingenvervoer gemeente Leusden, optrekken bedrag per leerling onderwijsleerpaketten openbare basisscholen, en beveili ging schoolgebouwen. Donderdag 11 juni om 20.00 uur begint een vergadering van de commissie Algemene Bestuursza ken. Hier komen in ieder geval aan de orde, een voorstel inzake de naam van Leusden, en 'wat verder ter tafel komt'. Hogeweg 4S - Anwufeort Telefoon 033-724624 AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b.v afd Lezersservice tel.nr. 03420-94911. (advertenties) W«>ASÏllS i,x iOtHen- WAGENAAR:

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1