2sn Curator kondigt oplossing mogelijk nog deze week'aan LEUSDEN, Jazz-podium touw Hamershof Noord stilgelegd wegens surseance van betaling voor aannemer: Vernieling personenauto Schone plaatjes huisnummers Aanrijding met gewonden Frühschoppen Burgemeester start bouw bureau regionale groot succes brandweerorganisatie bouwingsfeest 'De Hohorst' Auto tegen boom eslaagd Portemonnee vermist leusdcr krant Vrouwenbijbelkring over abortus provocatus Fietstocht K.P.O (t)m weekindejpmnte/ Leusden Achterveld UW AANKONDIGINGEN IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT Weer in mineur WOENSDAG 10 JUNI 1987 plaatselijk nieuws Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De pnjspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leosder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt Kabelspots, halve beeldpagina met kleurgebruik 75.-per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6.- per dag, elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor) Van harte' Felicitatie-rubriek, eerste twee regels 6 - per dag. elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heelt, een opgave voor de agenda, de rubnek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewma de Boer LEUSDEN - De stichting Jazz-po- dium houdt donderdag 11 juni het laatste podium van het seizoen in café 'De Swartesteegh', Zwarteweg 6. Vanaf 21.00 uur geeft het kwartet Jan Verweij/Wiebe Haanstra een optreden Speciale gast is deze avond trombonist Marco Meij- boom, De toegang is gratis. Woensdag 10 juni 20.00 uur vergadering commis sie Welzijn en Onderwijs in het ge meentehuis. 't Erf 1. Donderdag 11 juni Van deze dag tot 14 juni een con tainer voor oud papier bij de Roda-kantine op het Burgemeester Buining-park; 20.00 uur: vergadering commis sie Algemene Bestuurszaken m het gemeentehuis, 't Erf 1; 21.00 uur: Jazz-podium in caf Swartesteegh. Zwarteweg 6. Woensdag 10 juni: 9.00 uur: Handwerk-hobbyclub „De Moespot". Donderdag 11 juni: 13.30 uur: bejaardensoos Ons Ge bouw Zaterdag 13 juni: 10.00 uur: fancy fair Peuterspeel zaal. Zaterdag 13 juni: 20.00 uur: Disco Blackpower „De Moespot". Zaterdag 13 juni: 20.00 uur: Disco Show „De Klaveet" Zondag 14 juni: 11.30 uur: Frühschoppen D'Ouwe Peerdestal. Zondag 14 juni: 14.00 uur: Disco De Klaveet. STOUTENBURG Zaterdag 13 juni Boeldag en rommelmarkt Kasteel Stoutenburg. (van de redaktie) LEUSDEN - De bouw aan Hamershof Noord is stilgelegd. Onderaannemers hebben hun materialen grotendeels van de bouwplaats verwijderd. De reden is, dat hoofdaanne mer Schutte uit Zwolle inmiddels surseance van betaling heeft aangevraagd bij de rechtbank in Zwolle. Die is vori ge week woensdag, 3 juni, ook verleend. In Hamershof Noord komen, volgens de plannen, een postkantoor, een vestiging van Albert Heijn, zeven win kels en 38 huurwoningen. ivraag bij de curator, de Zwolse r J.P. Rip, leert dat de kans reëel dat nog deze week een oplos- ig voor de problemen wordt ge- nden. Er zijn twee gegadigden or overname van het in sursean- verkerende bedrijf. Vanmiddag n drie uur heeft er een bijeen- imst plaastsgevonden met het irsoneel van het bedrijf, in het /olse Postiljon-hotel. Daar zou- >n meer mededelingen worden ïdaan. Ook de bouw aan de Leus- »nse Hamershof is daarbij betrok- »n. Desgevraagd verklaarde de (er Rip, dat er twee zaken voorop lan bij beide bewiondvoerders: ortgang van de onder handen nde projekten, en behoud van de ïstaande werkgelegenheid die it bedrijf biedt. Vandaar ook, dat mr. Rip ver wacht, nog deze week tot overeen stemming te zullen kunnen komen met één van beide gegadigden voor overname. 'Anders is het ge woon te laat, dan hoeft het met meer en is een faillissement feite lijk niet meer af te wenden', aldus de Zwolse advocaat. MACEKA Ook gisteravond kwam de zaak ter sprake, tijdens de vergadering van de commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening. Wethouder Jan Wagenaar (WD) verklaarde, dat Maceka, de pro- jektontwikkelaar onder wiens ver antwoordelijkheid het gebouw wordt opgetrokken, inmiddels heeft laten weten, de afbouw van het Leusdense projekt te garande ren. Maceka zou het bedrijf in Zwolle inmiddels in gebreke heb ben gesteld betreffende de bouw. 'Het bednjf heeft nu acht dagen de tijd om daarop te reageren. De bouw heeft dus in elk geval acht dagen vertraging opgelopen', al dus de wethouder. Over de verdere gang van zaken kon hij niets meedelen, dan dat de verantwoordelijkheid bij de pro- jektontwikkelaar ligt. Die zal even tueel moeten zorgen voor een an dere bouwer, en voor de voortgang van het projekt. BEVREEMD De mededeling van de wethou der, dat hij dinsdagochtend vroeg nog kontakt had gehad met de di- rekteur van Maceka, de heer Zuidervaart, wekte bij een aantal plaatselijke middenstanders op de publieke tribune bevreemding op. De heer J.M. van Kersbergen na mens winkeliersvereniging De Ha merhof: 'Wij hebben van de heer Zuidervaart als laatste bericht ont vangen de bevestiging, dat de ver schillende winkels op 15 mei zou den worden opgeleverd. Daarna hebben we de heer Zuidervaart niet meer gezien, en hebben we ook niets meer van hem vernomen. Hij heeft ons nooit ergens over in gelicht, ook met over de al bestaan de vertragingen m de bouw En nu is de heer Zuidervaart op vakantie. Ik vind dit allemaal hoogst kwalijk, en een advokaat is inmiddels inge schakeld', zo kondigde hij aan. Nadat eerst nog Harm Offereins (GPV/SGP) geconstateerd had, dat de vertraging aan Hamershof Noord zijns inziens minimaal veer tig werkdagen was - 'en dat is veel, voorzitter' - werd duidelijk wat de heer Van Kersbergen met zijn op merking over een advokaat be doeld had. SCHADE 'Als de heer Zuidervaart zich ga rant stelt voor de afbouw, doet hij dat dan ook voor de schade, die de winkeliers hebben opgelopen?', vroeg Van Kersbergen. 'Die scha de bedraagt inmiddels tienduizen den guldens. Van kosten voor een noodwinkel voor Pix-schoenen, die met zijn voorjaars-voorraad dreig de te blijven zitten, tot de firma Drieëenhuizen, die haar winkel in Leusden Zuid heeft verlaten, en nu De werkzaamheden aan Hamershof-Noord zijn inmiddels stil gelegd. Als de curator gehjk knjgt, zal de voortgang van de bouw echter deze week nog worden geregeld met degene, die bouwbedrijf Schutte overneemt. De voortgang van de bouw aan de verschillende projekten die het bedrijf onder handen heeft, staat bij de onderhandelingen namehjk voorop. met een overbezetting in Amers foort werkt. Om met te spreken van alle aanbetalingen die zijn gedaan en van de voorraden die inmiddels zijn ingekocht. Het is triest voor de firma Schutte, maar wij als onder nemers zijn het haasje momenteel. En dan, wat de fouten in de bouw betreft, of kunnen we daar beter met een nieuwe aannemer over praten aldus de heer Van Kers bergen. Ook bij verschillende commis sieleden bleken nogal wat vragen te bestaan omtrent Maceka als projektontwikkelaar. Zo werd de vraag gesteld - de wethouder wist het antwoord niet - of het juist was, dat Maceka pas m maart van dit jaar zou zijn opgericht. Het antwoord kwam uit onver wachte hoek, en wel - weer - van de heer Van Kersbergen: Maceka is inmiddels Zuidergroep BV gewor den. Het is opgesplitst in dne BVs', zo wist hij te melden. Voorlopig bestaat nog onduide lijkheid over de afbouw van Ha mershof Noord. Maar gezien de uitlatingen van de bewindvoerder van het Zwolse bouwbedrijf is het mogelijk, dat daar nog deze week een emde aan komt. Redaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Mari|ke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterli|k woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66.80 per jaar. 33,90 per half jaar. 17.20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441. t.n.v BDU B V. te Barneveld, met djidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De vrouwenbijbel- kring houdt woensdag 10 juni een bijeenkomst met als thema 'Wat zegt de bijbel over abortus provo- catus?'. Ook komen eventuele hulp aan vrouwen die ongewild zwanger zijn, en hulp aan vrouwen die na een abortus m een depressie zijn te recht gekomen, aan de orde Me vrouw Kruiswijk van de Vereniging tot Bescherming van het Ongebo ren Kind (VBOK) verzorgt een inlei ding over dit onderwerp. De bij eenkomst wordt gehouden m Vrou wenontmoetingscentrum 't Vooron der, Burgemeester Van der Post- laan 2, en begmt om 9.30 uur. LEUSDEN - De personenauto van forse deuk op De reparatie ervan een aan de Barbeel wonende me- kost volgens de eigenaresse onge- vrouw werd in de nacht van zater- veer vierhonderd gulden. De poli- dag op zondag beschadigd. De tie stelt een onderzoek in. auto hep aan de achterzijde een Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer. Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Leusden! Wat een bar slechte pink sterdagen. Tweede pinkster ochtend kwam er maar liefst 19,6 mm neerslag uit mijn regenmeter. Bij Antoon Hak 20 mm. In Leusden viel eveneens 20 mm. De oorzaak was een „uit de hand" gelopen sto ring afkomstig uit de Golf van Biscaye. Deze was be gonnen als een golfstoring in een koufront van een oude Noordzee-depressie. De computers berekenden eerst dat de baan meer naar het oosten zou gaan. Dit bleek niet correct. En zo leverde hij een com pleet waterballet af bij ons. Opvallend was dat Zuid- Limburg vrijwel gespaard Echt mooi vast zomerweer is het in het oostelijk deel van het Middellandse Zeegebied en de Balkan. Griekenland en Turkije genieten van hoge temperaturen en veel zon. Voor zover mij bekend is Achterveld tot nu toe het natste station geworden over de maand mei (118 mm). Daarna volgt Leusden (116). Enkele andere sta tions: Apeldoorn 107 mm, Lunteren 97 mm, Bennekom 103,1, Nunspeet 71,8, Lely stad 65,5. Verder scheen de zon in De Bilt in de bloeimaand 164 uur. Dat is 38 uur te weinig. De somberste bloeimaand, in De Bilt geregistreerd, was die van 1983 (de maand van de beruchte hemelvaarts- storm) met maar 104 uren. LEUSDEN - De gemeente Leusden vraagt de bewoners er voor te zor gen dat de plaatjes waarop de huis nummers staan, goed leesbaar blij ven. Vooral in de zomer worden de plaatjes nogal eens moeilijk lees baar door weelderige planten groei, vuil of beschadiging. De ge meente wijst in dit verband op arti kel 13 van de Algemene Politiever ordening van Leusden, waann wordt bepaald op welke wijze de woningen dienen te worden ge nummerd. In dit artikel staat onder meer, dat de plaatjes 'schoon, dui delijk zichtbaar en goed leesbaar" moeten zijn. LEUSDEN - Op de kruising van de Hessenweg en de Emelaarseweg vond donderdagmorgen een aan rijding plaats. Een Achterveldse automobiliste verleende met haar voertuig geen voorrang aan de bromfiets van een Barnevelder. Als gevolg van het ongeluk werden zo wel de bestuurder als de passagie- re van de bromfiets gewond. Bei den werden met spoed overge bracht naar het Amersfoortse zie kenhuis 'De Lichtenberg'. De auto mobiliste kwam met schrik vrij. Haar auto hep slechts lichte schade op. ACHTERVELD - Zondagmorgen zal voor de laatste maal in dit sei zoen het Frühschoppen worden gehouden. De aanvang is om 11.30 uur in D'Ouwe Peerdestal. Muzika le medewerking wordt verleend door de Hinterfelder Musikanten De liefhebbers van de gezellige Oostenrijkse muziek komen onge twijfeld volop aan hun trekken. Na het vertrek van één van de twee zangeressen, die door per soonlijke omstandigheden haar medewerking niet meer kon verle nen, is het de Hinterfelders gelukt weer een zangeres aan te trekken, waardoor het zangduo weer com pleet is. bleef. Daar viel slechts 1 mm. Het Alpengebied kreeg er ook van langs. Genève meldde 44 mm. Het stromingspatroon blijft ook de komende dagen voor ons ongunstig. Op de oceaan blijven depressies aktief en met een zuidwestelijke bo- venstroming kunnen deze gemakkelijk het vasteland van West-Europa binnen dringen. Het is derhalve wisselvallig weer met af en toe wat regen of buien, afge wisseld met wat zon. Het blijft te koud voor de tijd van het jaar, met geen ho gere temperaturen dan 15 a 16 graden. Voor mooi zomerweer moe ten we ver weg. Spanje en Portugal hebben momenteel ook niet zo mooi weer, hoe wel het er wel lekker warm begon 's morgens rond 9.00 uur bij 'De Kom' aan de Hamersveldse- weg, met dertig deelneemsters. De dames fietsten eerst naar Leersum voor een 'koffiestop'. Daarna voer de de tocht naar Doorn. Net deze dag bracht ook koningin Beatrix een bezoek aan deze plaats. Vele fietsters maakten daarvan gebruik de vorstin een in levende lijve te zien. Tegen dne uur werd de terug tocht aanvaard. Na een stop bij restaurant 'De Bavoort' begon het wat te regenen. Dat kon de pret echter niet meer drukken. De dag was een succes. LEUSDEN/DOORN - De jaarlijkse fietstocht van de Katholieke Platte landsvrouwen Organisatie (K.P.O.) was dit jaar een groot succes. Het bestuur van de organisatie had ge kozen voor een fietstocht naar Hui ze Doorn, waar de tentoonstelling 'Wilhelm II, kleinzoon van koningin Victoria' werd gehouden. De tocht van Internaat De Hohorst' verbeelden hier het nummer De nooduitgang' van popgroep 'Het goede tijdens een verbouwingsfeest, dat woensdagavond uitbundig werd gevierd - Jongeren van internaat Hohorst', Heihgenbergwerf 5, den woensdagavond 3 juni een mix- en play back-show. De prijs voor de play back- ging naar Jannet Jackson en danseressen (Meredith, Hali- ma, en Roos). De Zangeres zonder Naam en een Mexicaanse gitanst (Sylvia en Ruud) kregen de tweede prijs. Met de derde pnjs gingen strijken de groep Centerfold (Leila, Tamar en Carla). De jury werd ge vormd door Conny van de Bos en Rinus Lagemaat De avond werd muzikaal omlijst door de Leusdense popgroep Mot her Funk. De enorme tent waann het feest werd gehouden, was af komstig van het Maria-internaat uit Amersfoort. AMERSFOORT - Burgemeester Ra demaker van Leusden zal donder dag 11 juru om 16.45 uur het offici ële startsein geven voor de bouw van de huisvesting van het bureau van de geregionaliseerde brand weerorganisatie van het gewest in de buurt van de instructie-zaal van de Amersfoortse brandweer, Smallepad 30. In de regionale brandweerorga nisatie doen mee de korpsen van Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Hoevelaken, Leuden, Nij- Eemland. Het sein wordt gegeven kerk, Soest en Soesterberg. LEUSDEN - Een Apeldoornse auto mobilist heeft gisteren zijn voertuig op de Asschatterweg ter hoogte van de Postweg total loss gereden. Op de plaats van het ongeval maakt de Asschatterweg een scherpe bocht, voor de betreffende bestuur iEUSDEN - Mevrouw J. G. Vos te uit Leusden slaagde vorige ek vrijdag aan de Amsterdamse ifische School voor het examen >ek-restauratie en papier". Dit examen is de afsluiting van de zes jarige grafische vakopleiding „Boekbinden" van het Grafisch Opleidings Centrum (GOC). Eer der verwierf de Leusdense de tot deze opleiding behorende vakdi ploma's „Standaard Boekbinden" en Handboekbinden". Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. LEUSDEN - Zaterdagavond deed een m Amsterdam woonachtige heer op het Leusdense politiebu reau aangifte van vermissing van zijn portemonnee. Hij was die dag op diverse adressen m Amersfoort en Leusden op bezoek geweest, en constateerde op een gegeven mo ment dat hij zijn portemonnee kwijt was. In zijn beurs zaten behalve vier briefjes van üen gulden, ook diverse kaarten, zoals vijf giro-be taalkaarten en een pas, een toeris- tenkaart, een sportkaart, een colle gekaart, en een identiteitskaart van de PTT. naar links. De bestuurder had dat waarscnijniijk met in ae gaten, want zijn auto raakte in de rechter- berm. Hij stuurde daarop naar links, waarop het voertuig aan de andere kant van de weg tegen een boom vloog. De automobilist kwam met emge schaafwonden vrij. Zijn auto is echter onbruikbaar gewor den.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3