Waardering voor muziekschool, veel kritiek op college van B&W Leusdense 'Onderlinge' Dver de 250 miljoen se vandaag in Üe leusder krant» foor één miljoen geheel vernieuwde muziekschool: Grienden van Lisidunahof delen in feestvreugde: Getuige gezocht van aanrijding Nieuwe EHBO- cursus Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden leusiflei krant 10GERANIUMS9.95 10 FUCHSIA'S 9.95 OOOS VLIJTIGE LIESJES7.95 DOOS AFRIKANEN 7.95 tuincentrum Ton Hilhorst ji SERVA VOLVO Blom 90 3- tocht Nieuwe districtsbestuurder CNV Toyota AUTO EEMHAVEN Lezers service Konijntje in de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie erf administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwarlaal Uitgave BDU BV krant VRIJDAG 12 JUNI 1987 - 19e JAARGANG NO. 11 LEUSDEN - „Wat is nu eigenlijk de visie van het college van burgemeester en wethouders als het gaat om het muziekonderwijs in Leusden?" zo wilde Bram Vroon (CDA) woensdagavond wel eens weten van wethouder Gijs van Woudenberg. Tijdens de behandeling van een overigens niet kompleet voorstel over de bouwplannen van de Leusdense muziekschool bleek de commissie Wel zijn en Onderwijs niet erg gelukkig te zijn met de gang van zaken rond het voorstel. Voor de muziekschool zelf was er allerwege lof. „Het bestuur van de muziekschool heeft op een kreatieve ma nier nagedacht over de huisvestingsproblematiek. Men heeft goed naar het kostenaspekt gekeken bij het samen stellen van een rapport waarin de voorstellen zijn vervat", aldus CDA-raadslid Bram Vroon. De muziekschool Leusden heeft :h vanaf de oprichting altijd oeten behelpen, waar het de usvesting betreft. Toen het nieu- e gemeentehuis werd gebouwd leek het eind van de ellende in zicht. De muziekschool was name lijk een plaats in de kelder van het gemeentehuis toegedacht. Op het laatste moment werden de plannen gewijzigd omdat onderzoek uit wees dat de ambtenaren wel eens last zouden kunnen hebben van het geluid dat naar hoger gelegen ver diepingen zou doordringen. Een wederom tijdelijke oplos sing werd gevonden omdat er een ruimte aan de Zwarte weg vrij kwam. De muziekschool kon ook over deze accommodatie met vrij elijk beschikken omdat een deel van het gebouw tijdelijk verhuurd was aan de Hogere School voor gezondheidszorg. Volgens de aan vankelijke plannen zou de HSG het gebouw op 1 januari van dit jaar definitief verlaten. De School ver liet het pand echter al op 1 septem ber van het vorig jaar. RAPPORT Al in augustus, dus nog voordat het gebouw vrijkwam, ontving het colleqe van B en W een uitgebreid rapport van de muziekschool met voorstellen over de bouw van een definitieve muziekschool. In het rapport kwam de muziekschool aandragen met verschillende mo gelijkheden. In de tweede helft van augustus kreeg het college nog een nadere toelichting op het rapport. Met name de heer Vroon bleek woensdagavond helemaal niet te spreken over het feit dat het colle ge pas in april van dit jaar de raad informeerde over de voorstellen. „We weten dan trouwens nog niet wat het college eigenlijk zelf wil", aldus een verbolgen heer Vroon. Het zit de heer Vroon vooral dwars dat het er op lijkt dat B en W niets anders hebben gedaan dan de het voorstel van de muziek school overnemen. „Sinds augus- (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De „Onderlinge verzekerings maatschappij, Leasden WA", zoals de in 1896 als onderlinge brandwaar borgmaatschappij gestarte onderneming tegenwoordig heet, bereikte onlangs weer eens een mijlpaal in de ge schiedenis van de plaatselijke verzekeringsmaatschappij. Niet lang geleden overschreed men de grens van twee- hondervijftig miljoen gulden op brand verzekerd kapitaal. Voor het bestuur van de „onderlinge" genoeg redenen voor een feestelijke bijeenkomst, waarbij niet alleen de verzekerde bij de huldiging werd betrokken maar ook de stichting „Vrienden van Lisidunahof Tot hun eigen verrassing bleken larry Valkenburg en Gerda de keef diegenen die de 250 miljoen erzekerd kapitaal vol maakten bij Leusdense verzekeringsmaat schappij. Het tweetal treedt vol gende week jn het huwelijk en gaat in Scherpenzeel wonen. Het be treffende huis werd m Leusden verzekerd tegen onder meer brandschade. Dinsdagavond kreeg het verloofde paar tijdens de feestelijke bijeenkomst in het Leus dense restaurant „de Pepermolen" een cadeau overhandigd. Het be stuur van „de Onderlinge" verraste het koppel met een kompleet tuina- meubelement. De familie Van de Pol uit Wou denberg behoorde tot de pechvo gels. Zij hadden juist voor het ver loofde stel een verzekering afge sloten bij de Onderlinge. Ook het Woudenbergse paar kreeg een geschenk in de Vorm van een fraaie tuinbank. Een tweede „pechfami- lie", de familie Van der Vliet uit Leusden deelde mee in de feest vreugde. Omdat zij na het koppel Valkenburg/De Greef bij de „On- 'arry Valkenburg en Gerda de Greef maakten met hun verzekeringspolis het kwart miljard verzekerd kapitaal V de Leusdense 'Onderlinge' vol. Daarvoor kreeg het toekomstige echtpaar een passend geschenk aangebo den van het bestuur van de verzekeringsmaatschappij. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeenie Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.44 per regel (48 cent per mm). Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten (advertentie) En nog veel meer aanbiedingen bij: UHSUllfttWëG S - LfcUSDEN C IEL 033 *40593 lus is er dus niets veranderd Het college heeft zelf geen beleid ont wikkeld", zo constateerde het CDA-raadslid. De heer Vroon zou graag van het college willen horen hoe men denkt over een muziekschool in de negentiger jaren. „Wat kunnen wij nog betalen?", op deze vragen wil de heer Vroon graag nog antwoord hebben voordat de bouwplannen definitief aan de orde komen. MILJOEN Alle partijen lijken het er over eens te zijn dat één van de door de muziekschool voorgestelde moge lijkheden het meest haalbaar is. In het betreffende voorstel gaat de muziekschool er van uit dat men blijft zitten op de huidige plek op de hoek van de Eikenlaan en Zwarteweg. Voor een deel blijft men gebruik maken van het huidi ge gebouw. Een uit hout opgetrok ken deel zal plaats moeten maken vervolg op pagina 3 (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsterdamsttveg 7 lel 033-630154 LEUSDEN - Afgelopen vrij dag 5 juni, is waarschijnlijk door een aanrijding een per sonenwagen beschadigd. De wagen, een donkerblauwe Volvo 340, stond geparkeerd op het parkeerterrein van winkelcentrum De Biezen- kamp, aan de Asschatter weg. Er ontstonden deuken in het rechtervoor- en rechte- rachterportier en boven de rechterwielkast. Bovendien was er lakschade. De totale schade bedraagt ruim 1300,-. Van de dader ont breekt elk spoor. Wie afgelopen vrijdag iets heeft gezien, kan kontakt op nemen met de politie, tele foon 944444. (advertentie) 13 juni '87 40 en 90 km Start. Zwarteweg 27 Betrokkenheid Leusdense bestuurders bij bedrijven onduidelijk Speeltuin zonnebloem grondig opgeknapt Vakantieregeling bibliotheek Sport: Dams LHV strijden om promotie Kasteel Stoutenburg 100 jaar Loep op Leusden Servicepagina DOKTERSDIENST; tel. 948080 pag. 3 pag. 3 pag. 3 39pag. 4 pag. 5 pag. 6 pag. 7 LEUSDEN/AMERSFOORT - De nieuwe bestuurder van de afdeling Amersfoort/Leusden van de In dustrie- en voedingsbond CNV is Wilco Jan van Niejenhuis. Hij is per 15 juni benoemd door het hoofdbe stuur van de bond als opvolger van de emge tijd geleden vertrokken Jan Sloof. De heer Niejenhuis komt uit het Groningse Bedum, waar hij werk zaam was als laborant bij het zuivel bedrijf DOMO. Tevens was hij daar actief voor de CNV. Door zijn komst naar deze regio kan de af deling weer normaal functioneren. De spreekuren van de bond wer den als gevolg van de onvervulde vacature de afgelopen weken af en toe waargenomen door andere af delingen. Per half juni is deze situa tie echter voorbij. ACHTERVELD - De plaatselijke E.H.B.O. vereniging zal, bij vol doende deelname, weer van start gaan met een nieuwe E.HJ3.0. cur sus. Dat gebeurt in de maand okto ber. De cursus zal worden gehou den in Ons Gebouw De cursus zal bestaan uit 20 les sen van elk twee uur. Het cursus geld bedraagt 95,- per persoon. Degenen die belangstelling voor deze cursus hebben kunnen inlich tingen krijgen en zich eventueel opgeven bij de secretaresse van de vereniging mevrouw Chr. Jansen - Schoonderbekerweg 3a, Achter veld, tel. 03425-1589. derlinge" hadden aangeklopt, kre gen ook zij een geschenk Op ver zoek van de heer des huizes werd het een home-tramer. Drie jaar geleden overschreed de Leusdense „Onderlinge" de greris van tweehonderd miljoen gulden verzekerd kapitaal. Bij die gelegenheid werd de plaatselijke afdeling in oprichting van het Rode Kruis verrast met een gift. LISIDUNAHOF Bij het passeren van de nieuwe mijlpaal heeft het bestuur van „de onderlinge" aan de Lisidunahof ge dacht. Een stichting „Vnenden van Lisi dunahof' beijvert zich voor het tot stand komen van een vakantiewo ning voor de demente bejaarden die in Lisidunahof verblijven. „In een huis-aan-huis collecte werd een bedrag van 45.000,- bij een verzameld" aldus de stich- tings-voorzitter J. Elsackers. Hij voegde daar dinsdagavond aan toe dat het bedrag waarover men kan beschikken inmiddels is uitge groeid tot 80.000,-. Het zoeken is nog naar een juiste plaats voor een vakantieverblijf. Men zoekt met naar een fraai gelegen lokatie in een mooi natuurgebied maar naar een plek waar de demente bejaar den met zijn of haar familie een week lang midden in een woonwijk kan verblijven. „Een huis midden op een kinder speelplaats zou, hoe gek het ook klinkt, wellicht het meest geschikt zijn", aldus voorzitter Elsackers. Hoewel er nog een lokatie is ge vonden voor een vakantiewoning en ook de geldmiddelen nog niet helemaal toereikend zijn, gaat de stichtmg er van uit dat d^ woning er binnen afzienbare tijd komt. Vooruitlopend op de eventuele bouw en ingebruikname gaf voor zitter Gemt Tijmensen van de On derlinge verzekeringsmaatschap pij alvast de dokumenten waaruit De Leusdense 'pechfamüieVan der Vliet, die de eerste polis afsloot, net nadat het kwart miljard was bereikt. Ook zij kregen van de 'Onderlmge' een geschenk: een home-trainer. blijkt dat Lisidunahof voor de vakantiewoning de eerste vijf jaren geen verzekeringspremie hoeft te betalen. De datum van ingang van het contract en de hoogte van de verzekerde waaide zullen later moeten worden ingevuld. „De waarde van het cadeau is niet zo groot, omdat onze premies nu eenmaal erg laag zijn", aldus voorzitter Tijmensen, daarbij nog eens extra reklame makend voor „zijn" verzekeringsmaatschappij BURENHULP De Leusdense verzekerings maatschappij beschikt momenteel over een eigen kantoorruimte aan de Hamersveldseweg. Drie mede werkers zijn tegenwoordig op een professionele wijze met het verze- kenngsvak bezig. De „Onderlinge" is in 1896 begonnen als een geheel vrijwillige aangelegenheid. Voor 1896 hielpen buren elkaar als er brand was geweest. De „buren hulp" functioneerde redelijk, maar als het om grote stroppen ging werd het moeilijk omvoldoende geld in te zamelen om de gedu peerde te helpen. In 1896 werd de „Onderlmge brandwaarborgmaatschappij" op gericht. Vooral de ondernemers m het agrarisch bednjf maakten deel uit van de maatschapij en stortten hun verzekeringspremie. Op het moment dat er naar de mening van het bestuur te veel geld in kas kwam, kregen de leden een uitke ring. Nog heden ten dage werkt de OVM Leusden nog met hetzelfde principe. Leden krijgen een uitke ring als het schadeverloop voor de „onderlmge" erg gunstig is ge weest. Alhoewel „De Onderlmge" een streekgebonden maatschappij is, is men wel aangesloten bij een landelijke organisatie die als een (advertentie) Nijverheidsweg 63 Amersfoort Tel. 033-631620 soort overkoepeling werkt. Via deze landelijke organisatie NOVO, kan de Leusdense verzekerings maatschappij een compleet verze keringspakket aanbieden. SNELLE GROEI De OVM Leusden maakt een snelle groei door. Na in 1896 te zijn opgencht, bereikte men de eerste grote mijlpaal in 1951. Men had op dat moment tien miljoen gulden verzekerd kapitaal. Tien jaar later had men dat bedrag verdubbeld en nog eens vijftien jaar later verze kerde men al honderd miljoen gul den. De „Onderlinge" is al lang geen verzekeringsmaatschappij meer, die haar klanten zoekt in het agra risch bedrijf. Steeds meer komen ook „burgers" tot de ontdekking dat een plaatselijke verzekerings maatschappij soms de nodige voordelen biedt. Voorzitter G. Tijmensen wilde tij dens de feestelijke bijeenkomst van dinsdagavond geen voorspel ling doen over de verdere groei van de „Onderlmge". „Het volgen de feestje zal echter niet al te lang op zich laten wachten", aldus de voorzitter. (advertenties) Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU bv, afd. Lezersservice tel nr 03420-94911 KRITIEK a-muzikaal beleid

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1