een bewijzen en nduidelijk verweer Speeltuin 'De Zonnebloem' grondig opgeknapt V akantieregeling bibliotheek LEUSDEN, Sokaal >olitie begeleidde deelnemers gehandicapte Avondvierdaagse Valse honderdjes 'Kunst veredelt' op toernee )iscussie over eventuele betrokkenheid Leusdense )estuurders bij bedrijven in commissie afgesloten: leusder krant: Jazz-pop Herfst in juni mkindegemmte/ Achterveld Leusden VRIJDAG 12 JUNI 1987 plaatselijk nieuws n de grote zaal van de politieschool gaf het korps aansluitend aan de wandeltocht een concert voorde gehandicapten en hun begeleiders. LEUSDEN - Af en toe duiken in Leusden en omgeving valse brief jes van honderd gulden op Twee weken geleden werd op het Amersfoortse station een dergelijk bankbiljet aangeboden De Leus dense politie kreeg tot nu twee meldingen over deze vervalste waardepapiertjes. Ook m Wouden berg verschijnen ze af en toe. De politie heeft de zaak m onderzoek, en zegt geen idee te hebben om hoeveel exemplaren het gaat en waar ze vandaan komen Mensen kunnen de valse biljetten volgens de politie herkennen aan de slech te kwaliteit van het papier en het ontbreken van een zogenaamde blindenstip of braillestip. Door middel van deze stip. emge kleine verhoginkjes in het papier, kunnen blinden voelen wat de waarde van het betreffende papieren geldstuk LEUSDEN/LEERSUM/ - De Christe lijke gemengde zangvereniging 'Kunst veredelt' verleent woensdag 17 juni haar medewerking aan een zangavond in Leersum. De avond wordt gehouden in de Johannes- kerk aan de Lomboklaan, en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Aan het concert werken ook mee het gospelkoor 'The living song' en de Christelijke gemengde EUSDEN - Medewerkers en cur- van politieschool 'De Bos- np' verzorgden in samenwer- ng met de jeugdraad van één van Amersfoortse kerken, deelna- 5 van een groep gehandicapten aan de Avondvierdaagse van Amersfoort. Voor de ongeveer 45 gehandicapten die meededen, wa ren 75 politiemensen en 15 jeug draadleden m touw. De vierdaagse werd vorige week gehouden. Don derdag, tijdens de laatste dag van het wandelfestijn, werden ze ver gezeld door het Trompetterkorps der Cavalerie, gelegerd in de Kei- stad. Agenten van de Leusdense politieschool 'De Boskamp'begeleiden gehandicapten tijdens de Avondvierdaagse van Amersfoort. Donderdagavond werden werd de deelnemers door het Trompetterkorps der Cavalerie opgewacht bi] het Bomeoplein, en met vrolijke klanken vergezeld tot bij de school aan de Appelweg, een zijweg van Laan 1914. (van de redaktie) LEUSDEN - De discussie over de eventuele betrokkenheid van Leusdense bestuurders bij bedrijven, die afgelopen dinsdagavond plaats vond in de commissie voor Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, ging van twee kanten uit als een nachtkaars. Duidelijk was, dat het raadslid Kool, die hardop een aantal vragen had gesteld, geen harde bewijzen kon aanvoeren. Bovendien kleefde er een schoonheidsfoutje aan zijn betoog, waar hij er een zaak bij betrok, waar wethouder Jan Wagenaar mee in een civiele procedure is gewikkeld. Bovendien werd de discussie getekend door de sfeer, die wethouder Wagenaar eerder op de avond met zijn felle uithaal richting Joop Kool had gedaan. Anderzijds was het verweer an wethouder Jan Wagenaar iet overtuigend. In die zin, dat en brief werd uitgedeeld van fBA Projektontwikkeling BV, waaruit zou moeten blijken, dat oop Kool een brief, waaraan hij efereerde in de discussie, hele- laal nooit via dat bedrijf had ekregen. Tegelijkertijd echter, on Kool aantonen, dat het be- rijf daarmee een onwaar schrij- en had geleverd: hij had die rief wel degelijk - met een be- eleidend schrijven, van het be treffende bedrijf erbij - ontvan gen. De daaropvolgende discussie ging, waar ze al mank gmg aan onduidelijke tegenstrijdigheden, dan ook uit als een nachtkaars. Be halve dan, waar het de merkwaar dige rol betrof van het Leusdense aannemersbedrijf Van Schoonho ven. Dat bleek een brief te hebben verstuurd aan de gemeenteraad, waann min of meer het advies werd uitgebracht om raadslid Kool op enigerlei wijze de mond te snoe ren, zoals Kool het noemde. Hij vroeg zich dan ook af, welke rol dat bednjf zo onderhand speelde in Leusden. 'Gaat Van Schoonhoven straks uitmaken, wat er in deze ge meenteraad moet gebeuren?', al dus Kool. Verder beschuldigde Kool de wethouder ervan, verschillende bedrijven benaderd te hebben om bneven te schrijven, waarin hij, Kool, in een kwaad daglicht werd gesteld. 'Alle informatie die ik heb, heb ik gekregen door er gewoon om te vragen. Dat die bedrijven dat nu ontkennen, geeft te denken', al dus Kool. Hij noemde als voor beeld, naast de brief van de firma Van Schoonhoven, een brief ge richt aan dat bednjf, van de WAC, waarin werd gesteld dat Kool daar getracht zou hebben, het Leusden se bednjf in een kwaad daglicht te stellen. 'Ik heb met de opsteller van die brief uitsluitend teflefonisch kontakt gehad over aanbestedin gen, en wel over het feit dat die per een apnl van dit jaar openbaar die nen plaats te vmden', aldus Kool. 'Men heeft mij toen nog informatie daarover thuis-gestuurd, en dat was alles. Wat hier gebeurt is. dat er gewoon opgebeld is met de vraag: schrijf even een brief met die-en-die inhoud', zo stelde Joop Kool. Kool vond, wat betreft de brief van NBA, steun bij Ep Oostra (D66), die de wethouder ook voorhield, dat uit de stukken van de heer Kool bleek, dat hem de betreffende in formatie gewoon was toegestuurd, terwijl het bedrijf dat in een later stadium ontkende. Alnch Parson (WD) constateer de, dat uit de bneven en de toe lichting erop van Joop Kool, geen enkel bewijs viel te destilleren over emge betrokkenheid van een Leusdens bestuurder bij enig be dnjf. Ten aanzien van het deel van de beschuldiging, dat verband hield met de zaak, die al in een civiele procedure aanhangig is - de zaak Wagenaar-Eman - zei Parson: 'De wethouder kennende, sluit ik met uit dat hij startende onderne mers en ondernemers die in moei- lijkeden kwamen, heeft gepro beerd te helpen. En ik vmd het een betreurenswaardige zaak dat waar men toen uw hulp inriep, men u daar nu een verwijt over maakt.' Hij merkte op, de verschillende standpunten niet allemaal te kun nen beoordelen, maar constateer de uiteindelijk, dat er geen sprake was van enigerlei bewijsvoering. Gert de Weerdt (PvdA) merkte tenslotte, tijdens de rondvraag, nog op 'de een haalt z'n gelijk niet, en de andere ook nietNaar wethou der Jan Wagenaar toe zei hij, dat de brieven waaruit zou moeten blij ken, dat Joop Kool met op correcte wijze aan zijn informatie was geko men, niet 'mt volstrekt onverdachte hoek' kwamen. vervolg van pagina 1 voor een stuk meuwbouw dat ook zal beschikken over een verdie ping Al met al wordt het benodig de grondoppervlak bedmdend kleiner, waardoor er een stuk grond beschikbaar komt van zo'n 900 vierkante meter Bij het opstellen van een begro ting is de muziekschool er van uit gegaan dat op het betreffende stuk grond twee of dne huizen gebouw kunnen worden en dat de grond dus de normale prijs op zal bren gen. De gehele verbouwing en meuwbouw zou ruim één miljoen gulden moeten gaan kosten. De muziekschool en de gemeente hebben inmiddels al een forse re serve opgebouwd omdat men altijd al wist dat er een keer geld nodig zou zijn voor meuwbouw Uiteinde lijk zal de gemeente toch nog ƒ251.000,- moeten bijpassen. Dat geld lijkt beschikbaar te zijn m een speciaal fonds „nieuwe beleids voornemens". De muziekschool heeft uitgere kend dat ze de financiéle mogelijk heden heeft om het geheel ook m de toekomst te bekostigen. Men zou zelfs iets goedkoper uit zijn dan m de huidige situatie waarbij men huur betaalt voor het oude gebouw en ook nog eens lokalen huurt van schoolgebouwen in de gemeente. JAKKEREN Alhoewel de plannen voor de te vernieuwen muziekschool er al ge ruime tijd zijn is er nog geen defini tief voorstel naar de raadsleden gegaan. Toch wil het college van burgemeester en wethouders graag dat er nog deze maand een definitieve beslissing wordt geno men. In dit verband sprak Leusden '85 raadslid Roelof Blauw zelfs van een voorstel dat er „doorgejak kerd" moest worden. Een uitleg van een van de aan wezige ambtenaren maakte wel veel duidelijk maar loste toch niet het algeheel gevoel van onbeha gen op dat m de commissie Welzijn heerste. De leden van de commissie Wel zijn en Onderwijs en straks ook de leden van de commissie Financiën moeten het voorlopig doen met een korte notitie waarin wordt aange kondigd wat er zoal in het definitie ve subsidievoorstel zal komen te staan. Behalve de financiële kant van de zaak zal er nog een aantal problemene moeten worden op gelost. Het college stelt zich voor, om de grond over te dragen aan de mu ziekschool. De muziekschool zal vervolgens zelf moeten optreden als opdrachtgever voor de nieuw bouw en ook alle risico's moeten dragen, zo meent het college. Ook zal er een bestemmings planwijziging moeten komen via de zogenaamde artikel 19 procedure. Als alle voorbereidmgen definitief zijn afgerond, zou er volgend jaar juni definitief met de bouw gestart kunnen worden. UITSTEL De vraag is nu of de gemeente raad bereid is om nog deze maand een besluit te nemen over de subsi die voor de muziekschool. Van ambtelijke zijde werd duidelijk ge maakt dat uitstel tot augustus met veel tijd meer geeft aan de ambte naren om het voorstel beter uit te werken. De oorzaak is de vakan- tietijd, een tijd waarin de besluit vorming vrijwel stil ligt. Voor wat betreft de leden van de commissie welzijn kan nog deze maand beslist worden over de subsidie. Voorwaarde is dan wel dat het definitieve voorstel goed onderbouwd is en geen vra gen meer overlaat. Op 25 juni zal tijdens de raadsvergadering dui delijk worden of het college er in is geslaagd met een gedegen voorstel op tafel te komen. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66,80 per jaar, 33.90 per half jaar, 17,20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto s) bij vooruitbetaling op giro 871441. t.n v BDU B V te Barneveld. met djidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - In café 'De Brouwerij', Zwarteweg 3, speelt zaterdag 13 juru de Amersfoortse Jazz-pop- band 'High Crime' De band brengt swingende muziek in de stijl van Al Jarreau en George Benson. De groep bestaat uit Desi Gunther LEUSDEN - Speeltuin 'De Zonne bloem' m Leusden-Zuid heeft een grondige opknapbeurt ondergaan, en is uitgebreid met enige nieuwe speeltoestellen. Naar aanleiding hiervan organiseert het bestuur van de stichtmg die de speeltuin be heert, op woensdag 24 juni een kin derfeest. Het feest duurt van 15.00 tot 17.00 uur en wordt uiteraard in de speeltuin gehouden. Alle kinde ren tot 14 jaar zijn welkom Het bestuur van de 'De Zonne bloem' hoort nogal eens, dat men sen de speeltuin moeilijk kunnen vmden. De speeltuin ligt in de buurt van basisschool 'Loysder Hoek' en de Dorpskerk, m het zuiden van Leusden-Zuid. Bezoekers die van uit Leusden-Centrum komen, moeten dus dwars door het dorp rijden, naar de Prinses Margnet- laan. Bijna aan het emd van deze laan staat tegenover de school een gymnastieklokaal. Aan de rechter zijde van de zaal ligt een pad. Dit pad voert naar de mgang van de speeltuin. De opknapbeurt en uitbreiding is mogelijk geworden door een ge meentelijke subsidie, bijzondere inzet van particulieren als de in een persbericht met name genoemde heer J. Bloemendaal, en de jaarlijk se ouderbijdragen en donaties. Om deze jeugdvoorziening echter voor de toekomst veilig te stellen, heeft de stichtmg nog contribuanten en donateurs nodig. De contributie bedraagt 12,50 per gezm per jaar, en de donatie is 5.- per jaar. VERNIELINGEN In het verleden hebben in de speeltuin nogal eens vernielingen plaatsgevonden. Het bestuur van 'De Zonnebloem' roept iedereen die baldadigheid constateert op, dat aan de politie of een van de bestuurleden te melden. Meer in lichtingen over de vernieuwde speeltuin of het kinderfeest wor den verstrekt door de bestuursle den: de heer H. Punt, voorzitter, telefoon 941683; de heer T. Arts. secretaris, telefoon 946325; en me vrouw S.J. van de Pijpekamp, pen ningmeester, telefoon 942735. LEUSDEN - Binnenkort wordt de vakantieregelmg van Openbare biblio theek Nieuw-Langenbeek, Hamersveldseweg 77, van kracht. In de perio de van 1 juni tot 1 september mag meer worden meegenomen 2 romans of jeugdleesboeken, en 1 plaat extra Eventueel kan een langere uitleenter mijn worden aangevraagd. Van 19 juni tot en met 8 augustus kan namehjk langer dan drie weken worden uitgeleend. De inleverdatum wordt ver meld bij de balies en in de gang De openingstijden van de bibliotheek zijn van 6 juli tot en met 1 augustus anders dan normaal. Deze tijden zijn dan: maandag en woensdag van 14.00 tot 17.30 uur, dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur, donderdag van 10.00 tot 12.00 uur, en tenslotte vnjdagzowel van 14.00 tot 17.30 uur als van 19.00 tot 21.00 uur. Nederland „baalt" van het huidige weer. Zoals de kop al aangeeft is het momenteel compleet herfstachtig in de zomermaand juni. Normaal is juni de zonnig ste van de drie zomermaan den, echter na 11 dagen lijkt het alsof hij met de „noorder zon" vertrokken is, overal waar ik kom, en waar men weet dat ik het weer als hob by heb, wordt mij gevraagd: „Wanneer dan eindelijk be ter weer". De weermannen van het KNMI worden er al depressief van. Is het nu werkelijk zo slecht of heeft ons land ge woon niet meer te bieden? Welnu, velen vergeten dat ons land sterk afhankelijk is van de invloeden van de oce aan. Op school leerden we dat dit een zeeklimaat wordt genoemd, gekenmerkt door koele zomers en zachte re- genrijke winters. Misschien zijn we de laatste jaren wel wat verwena. De tacntiger jaren werden tot nu toe rede lijke zomers (1982, '83, '86). Vergelijken we dit met de zestiger jaren dan komen we er nog goed af. Toen slechts 1 warme zomer. Toegegeven, het huidige weer is natuur lijk niet best, maar laten we ons blijven realiseren dat het middellandse zeeklimaat voorlopig voor ons niet is weggelegd. Even gaven de Duiste weerkaarten hoop op enige verwarming aan het einde van de week. Een depressie boven Bretagne zou dan sa men met luchtdrukstijgingen boven Midden-Europa een zuidoostelijke stroming op gang moeten brengen. He laas lijkt het er nu op dat dit slechts is weggelegd voor midden- en Zuid-Duitsland. Echt stabiel zomerweer wordt ook daar niet ver wacht. Kortom, bij ons blijft het voorlopig nog wisselvallig en koud weer doordat lage drukgebieden het weerbeeld blijven overheersen. Vorig jaar rond deze tijd ook eerst veel regen en kou. Rond de 11e sloeg het weer radicaal om en een hogedrukgebied op de Noordzee zorgde voor 3 weken aaneengesloten zo merweer. Het kan dus best zomeren in ons land. We hebben echter vaker een slechte tijd tijdens een zomer. In de periode 15 juni tot 22 juli 1980 (37 dagen) waarin het, op drie dagen na, elke dag regende in ons land. Het kwik bleef al die dagen benenden 20 graden. Een uit zondering of normaal? (zang), Kees van Giessen (bas), fi- bor Pauls (drums), Albert Zwarte- veen (piano), en Herman Onnen (gitaar). Het concert begint om 20.00 uur. zangvereniging 'De lofstem', beide uit Leersum. De koren worden op de piano be geleid door Alex van Harten. Het orgel wordt bespeeld door Woud van Andel. Ook verleent trompet tist Cor Pronk zijn medewerkmg. De algehele leiding is m handen van dirigent Pieter Leebeek. De zangavond is tevens de afslui ting van het seizoen. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet Naast een akluele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het v/eer in Leusden De pnjspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigmgsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sjxirtnieuws Sportuitslagen Recept van de v/eek Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt. Kabelspots, halve beeldpagina met kleurgebruik 75.- per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6 - per dag, elke regel meer 6 - (betaling kontant op ons kantoor) Van harte' Felicitatie-rubnek eerste twee regels 6.- per dag. elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewma de Boer Zaterdag 13 juni: 10.00 uur: fancy fair Peuterspeel zaal. Zaterdag 13 juni: 20.00 uur Disco Blackpower „De Moespot". Zaterdag 13 juni: 20.00 uur. Disco Show „De Klaveet". Zondag 14 juni: 11.30 uur- Fruhschoppen D'Ouwe Peerdestal. Zondag 14 juni: 14.00 uur: Disco De Klaveet. STOUTENBURG Zaterdag 13 juni Boeldag en rommelmarkt Kasteel Stoutenburg. Donderdag 11 juni 20.00 uur: vergadering commis sie Algemene bestuurszaken in het gemeentehuis, 't Erf 1; 21.00 uur laatste Jazz-podium van het seizoen in café 'Swartes- teegh', Zwarteweg 6. Zaterdag 13 juni 90+3-fietstocht van Rijwielspe- ciaalzaak Blom en Tnm en Toer club Leusden. Start om 8.30 uur (40 km) en 10.30 uur (90 km) bij de zaak, Zwarteweg 27; 10.00 uur: start fietstocht wijkver- eruging Rossenberg, op de Gou doeverlaan; 20.00 uur: Rimboe Night van jon gerenvereniging Zooz in het Jeugd honk, Hamersveldseweg 100; 2000 uur: optreden Jazz-pop- band 'High Crime' ui café De Brou werij, Zwarteweg 3. 20.30 uur: begin dansavond voor alleenstaanden in café-restaurant 'De Mof, Arnhemseweg 95. Maandag 15 juni 19.30-20.00 uur: schrijfavond Am nesty International in basisschool 'De Brink', Lijsterbeslaan 54; 20.00 uur: vergadering commis sie Financieel Beleid en Beheer in het gemeentehuis, 't Erf 1; 20.00 uur: vergadering werk groep Milie-educatie m het ge meentehuis, 't Erf 1.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3