'Het is onze taak, de jeugd van de straat te houden' Extra wedstrijd dames LHV ALS JE ALLES GOED BEKIJKT Lockhorst in de slag om promotie Squashvereniging houdt open middag BV'75 zaterdag op Nederlands kamioenschap in Amersfoort Bewegingen aan het hockeyfront Angelique Greupink districtskampioene Gradus Oosterbroek, de nestor van Leusdense volleybal: Om promotie naar eerste klasse: Evangeli - satiestand Jeugddienst Slotavond Zooz Dronken automobilist Schrijfavond Amnesty International Klein Duimpje Werkgroep Milieu educatie vergadert Over het hoofd gezien Groeneveld opticiens L Uitslagen dames- schietclub VERZORGER/MASSEUR LEUSDEN - Met de jongste editie van het LEOS-jeugd- toernooi, het weekeinde voor Pinksteren, kwam er een eind aan een lang volleybalseizoen. En niet alleen de spelers en speelsters kunnen nu van een welverdiende rust gaan genieten, ook al die mensen die buiten het felle licht van de schijnwerpers achter de schermen de zaken draaiende hielden. Eén van hen is Gradus Oosterbroek, in de wandelgan gen liefkozend de Nestor van het Leusdense volleybal genaamd. Een gesprek met een uiterst bescheiden mens. Oosterbroek is een typische ex ponent van het leger mensen die vaak met tomeloze inzet en volko men onbaatzuchtig het vereni gingsleven mogelijk maken. Ja, ze lijken er niet zelden zelfs de voor keur aan te geven m de anonimiteit te opereren. Een bloemetje op de jaarvergadering en een erelid maatschap op de lange duur vin den ze vaak al teveel eer voor hun „bescheiden" aandeel in het draai ende houden van hun „cluppie". Ze vinden de dingen die ze doen ui terst vanzelfsprekend. Zo'n man is Gradus Oosterbroek ook. Na jarenlang de verrichtingen van z'n dochters op het volleybal- veld trouw te hebben gevolgd, werd hij vijf jaar geleden door het bestuur aangezocht om „iets in de vereniging te gaan doen". Dat mondde uit in het managerschap van dames éen, die op dat moment juist de sprong naar de landelijke competities hadden gemaakt. Het mag duidelijk zijn dat die sprong ook voor de vereniging op het or ganisatorische vlak de nodige con- seqenties hadden. De ervaring op organisatorisch gebied, ruim schoots opgedaan in het bedrijfsle ven, kwam LEOS uiterst goed van pas. Zo hoeven de trainers en de speelsters van het eerste zich geen moment meer druk te maken over het regelen van oefencampagnes, scheidsrechters, zalen en het ver voer. Die zijn bij Gradus Ooster broek in vertrouwde handen. LUSTRUM Binnengekomen toen de legen darische trainer Bram Roos („een zeer ambitieuze man") de scepter zwaaide viert Oosterbroek binnen kort zijn eerste lustrum als manager van de dames, al is vieren in dit verband waarschijnlijk een wat groot woord. Wat herinnert Ooster broek zich nog van die begintijd? „We speelden op dat moment nog Districtsklasse, waar zowel da mes één, als dames twee m uitkwa men. De selectie draaide in de top mee, maar het Barneveldse SSS leek de grote favoriet voor de titel, althans, die stonden het grootste deel van de competitie bovenaan. Maar uitgerekend in Barneveld versloegen wij ze, waardoor wij kampioen werden en naar de der de divisie promoveerden. Daar de den we het in het eerste seizoen meteen erg goed. Ik meen dat we toen als vijfde eindigden. Maar toen raakten we een aantal speel sters en een trainer kwijt. Jolanda en Marja de Wild gingen met Bram Roos mee naar het Apeldoornse Dynamo, waardoor we het in het tweede jaar erg moeilijk kregen. Toch vind ik het een compliment in de nchting van Ad van Woensel (de opvolger van Roos, red.), dat hij zich met het jonge en onervaren team heeft weten te handhaven. In het derde jaar ging het alweer een stuk beter". „Eigenlijk hadden we dit jaar willen oogsten", vervolgt Ooster broek, „en de voorbereiding is dan ook erg goed geweest. We hebben bijvoorbeeld een eredivisietoer- nooi opgezet, waar onze dames aan deelnamen en daar kwamen ze niet eens zo slecht uit de verf. De start van de competitie was dan ook veelbelovend, maar na vijf wed strijden zag je ineens een stukje scherpte verdwijnen. Toen daar nog eens die blessuregolf over heen kwam, konden we het natuur lijk helemaal wel vergeten". „We gaan het dit jaar gewoon weer pro beren en ik denk dat we een leuk seizoen kunnen gaan krijgen". „Ik ben van mezelf helemaal geen volleyballer, hoewel ik het een prachtige sport vind", doet hij de achtergrond van zijn betrokken heid bij LEOS uit de doeken. „Ik ben er eigenlijk via mijn dochters mgerold. En het werk als manager bevalt mij uitstekend. In mijn werk (hij is gereedschapsconstructeur op een bedrijf voor industriële ke tels) bekleed ik ook een sterk or ganisatorische functie. Organise ren is vooruitzien, en dat vind ik de uitdaging. Wat ik van het werk bin nen de vereniging zo aardig vmd is dat je overlegt op een basis van gelijkwaardigheid, maar met be houd van een grote mate van vrij heid. Hoe beter zaken binnen een vereniging georganiseerd zijn, hoe prettiger het is voor de spelers en speelsters, kortom de mensen die enn actief zijn." TECHNISCH GEBIED „Mijn taak zal in de nabije toe komst ook belangrijker worden. LEOS heeft namelijk een beleids plan in ontwikkeling, waardoor de opzet van het volleybal gewijzigd zal worden. Vanaf de D-jeugd zal de aandacht op de doorstroming naar de selecties worden gericht, waarbij de talenten goed begeleid zullen gaan worden. Met name de eigen jeugd vinden wij heel be langrijk. Het betekent voor mij dat de trainingen beter gecoördineerd moeten gaan worden. Een intensie vere aanpak heeft bijvoorbeeld het regelen van meer en betere tegen standers m oefencampagnes enzo voort. Maar zuiver op het techni sche gebied. Op het sportievere vlak zullen ze van mij geen last hebben. Daar bemoeien ze zich niet mee. Maar dat geldt omge keerd ook." Voor het komende seizoen staan al weer de nodige zaken op stapel. Zo zal er weer een eredivisietoer- nooi komen (op 29 augustus), waar voor PZ Dynamo (Apeldoorn), WC (Vught) en Longa (Lichtenvoorde) al gestnkt zijn. Met die clubs kan LEOS zich gaan meten in de voor bereiding op de nieuwe competi tie. En ook hier herkennen we de hand van Gradus Oosterbroek, die de toekomst bepaald optimistisch tegemoet ziet: „We hebben op dit moment te maken met een sterke individualisering in de sportbeoe fening. Daar hebben wij natuurlijk ook mee te maken. Maar ik zie het als een golfbeweging. Op actie volgt reactie en dat betekent dat men vanzelf wel weer naar de teamsporten zal terug keren. Maar in een jonge gemeente als Leusden kunnen we zeker nog een aantal jaren voort. De aanwas is zeker voor een jaar of vijftien gegaran deerd en voor de verenigingen is het dus nu de taak er te zijn om de jeugd binnen te halen En dat zal goed georganiseerd moeten wor den. Ik zie het als een taak van een vereniging om de jeugd van de straat te houden en dat kan. Als ik bijvoorbeeld kijk naar het enthou siasme waarmee tijdens ons toer nooi werd gespeeld, ben ik er ook van overtuigd dat dat kan. Als je je zaakjes maar goed voor elkaar hebt", besluit Oosterbroek, die nu eerst van een welverdiende vakantie gaat genieten. LEUSDEN - Aanstaande zaterdag (13 juni) is Leusden verte genwoordigd bij de Nationalse finale van de Landscompetitie Biljarten, die in de Amersfoortse sporthal Schuilenburg zal worden verspeeld. BV '75 is de naam van de vereniging die in de klasse driebanden-klein de plaatselijke eer zal vertegen woordigen. Het bereiken van de eindstrijd mag overigens sowieso al als een prestatie van formaat worden be schouwd, die door BV '75 een aan tal weken geleden op fraaie wijze gestalte werd gegeven. En dit weekeinde gaan de Leusdenaren dus een gooi doen naar de hoogste titel, die er m Nederland in deze klasse te vergeven is. De ploeg van BV '75 bestaat naast teamleider J. A. Kramer uit J. van Kooy en J. de Vries. M. Boelen en J. Kramer nemen op de reservebank plaats. De acht tot de finale doorgedron gen ploegen zijn ingedeeld m twee poules. BV '75 lijkt op voorhand met ongelukkig geloot te hebben. De tegenstanders zijn 't Raedthms uit Berkel, De Pelikaan uit Deventer en KOT mt Kaatsheuvel. Op voorhand lijkt de laatste u poule 2 over de beste drie-banden specialisten te beschikken, waarb BV '75 en 't Raedthuis als gevaarbj ke outsiders gelden. In poule 1 zijn KOT uit Oss, Zon der Naam mt Helmond, Kaper ui Den Helder en De Biester ui Haaksbergen mgedeeld. De num mers één van de poulewedstrijdei betwisten elkaar onderling het Ne derlands kampioenschap, terwi de als tweede geëindigde ploege om brons m de clinch gaan. De wedstnjden in Schuilenbui beginnen zaterdag om 10.00 uu (voorronden), terwijl de afstoot va de finalepartijen 's avonds om 19.0 uur zal plaatsvinden. LEUSDEN - De handbal competitie krijgt voor de da mes van LHV nog een staartje. De Leusdenaren, die in de tweede klasse A beslag leg den op de tweede plaats in de eindrangschikking, krijgen zondag een herkansing op promotie naar de eerste klas se. Op het terrein van BDC in LEUSDEN - Het eerste zon dag mixed team van de LTV Lockhorst, dat recen telijk overtuigend kam pioen werd in de derde klasse, komt zondag uit in een promotiewedstrijd, waarin de Leusdenaren een plaats in de tweede klasse kunnen afdwingen. De Leusdenaren kunnen in ieder geval al op een licht voordeel bogen; de promotie wedstrijd zal op het eigen ter- rem op het Burgemeester Bui- ningpark worden afgewerkt. Tegenstander is het uit Zuid- wolde (Groningen) afkomstige Suthwalda, dat met het derde team een gooi gaat doen naar het bereiken van de tweede klasse. De wedstrijd begint aanstaande zondag om tien uur. Maar met alleen het eerste zondag mixed team werd kam pioen. Ook het derde en het zevende viel deze eer te beurt. Deze teams promoveren ech ter automatisch en wel naar respectievelijk de vierde en de vijfde klasse. Van de zaterdagafdeling werden dne mixed- en één herenteam kampioen. Van hen promoveert alleen het D-team rechtstreeks. De tegenstan ders van het uitspelende B- en E team zijn nog niet bekend. Van het heren B team wél. Die spelen zaterdag thuis tegen Hercules A, in een poging ook een klasse hogerop te komen. Deze wedstrijd begint om half elf. LEUSDEN - Op zondag 14 juni houdt het Squash Rackets Genootschap Leusden in de Tennis- en Squashhal aan de Groe ne Zoom een open middag, waarbij iedereen die wel eens met de squashsport kennis zou willen maken welkom is eens een balletje te komen slaan. De damesselectie van de hoc- keyvereniging, die zich dit jaar keurig handhaafde in de landelijke tweede klasse, raakte aan het eind van het seizoen een vertrouwd ge zicht kwijt. Trainer/coach Bob Eb- bink, die de ploeg een aantal jaren onder zijn hoede had, zag om naar een andere vereniging. Ebbink zal door een tweetal verenigingsmen sen worden opgevolgd. Frank Rog- gekamp, ondermeer bekend van heren een, en Reintje Corporaal zullen komend seizoen trachten Ebbink te doen vergeten Daarnaast slaagde de MHCL enn de ontstane vacature na het vertrek van STK-functionans Marieke Kol- pa op te vullen. Als opvolgster van Kolpa werd onlangs de 27-jange Evelien Wijdeveld benoemd. Wij- develd, m het bezit van het CIOS- diploma, heeft haar sporen als STK-er al verdiend. Bij de MHC Oosterbeek was zij als zodanig werkzaam Daarnaast functioneer de zij als atletiektrainster (bij Pallas '67 m Wageningen) en als trainster bij de hockeyvereniging m diezelf de plaats. Tussen eén uur en vijf uur 's mid dags staan de banen in het Squash- centrum kosteloos ter beschikking van belangstellenden, die de bal wel eens hebben horen fluiten, maar niet weten waar het racket hangt. Squash is op dit moment eén van de snelst groeiende sporten in Ne derland. Het kan worden be schouwd als een zeer intensieve racketsport, beoefend door twee spelers op een door vier muren omsloten speelveld, die in het spel betrokken worden. De sport kan als een uitstekende conditietrai ning worden gebruikt, hoewel het natuurlijk duidelijk mag zijn dat het spel op zich al het nodige plezier verschaft. Omdat Squash binnen wordt beoefend, is het ongevoelig voor weersomstandigheden. De sport is geschikt voor vnjwel alle leeftijds categorieën en is, in vergelijking bijvoorbeeld met andere racket sporten, snel te leren Hierdoor is het mogeliik binnen afzienbare tijd een redelijk spelmveau te berei ken. Degenen die zich de open mid dag nog te wemig hebben kunnen overtuigen, worden door de SRGL in staat gesteld een proefabonne ment te nemen. Voor de penode van 15 juni tot en met 31 juli betaalt men een bedrag van vijftig gulden. Indien gewenst, kan het proef abonnement omgezet worden m een jaarabonnement. Belangstellenden doen er goed aan zich van tevoren even telefo nisch aan te melden bij het Tennis- en Squashcentrum (946732) om van een baan verzekerd te zijn. Voor meer mformatie kan men terecht bij de secretaris van de Squashver eniging, Peter Brouwer (948221). I LEUSDEN - Tijdens de I Districtskampioenschap- pen wielrennen, die twee de Pinksterdag in Amers foort werden gehouden, heeft de Leusdense An- gelique Greupink - de koers bij de dames op haar naam geschreven. Omdat er in deze catego- rie nog geen officiële titel te vergeven is, kan het kampioenschap van Greupink slechts als „offi cieus" geboekstaafd wor den. Desalniettemin voegde de Leusdense, die onlangs nog in deze kolommen als Sporter van de Maand gehuldigd werd, opnieuw een overwin ning toe aan een reeks, die m het voorseizoen al respecta bele afmetingen heeft aange nomen. De wedstrijd, die onder aus piciën van de Amersfoortse Pedaalndders werd georgani seerd, voerde de vrouwelijke deelnemers over een 62,5 kilo meter lang parkoers, dat was uitgezet op De Vlasakkers. Aan de meet bleef Greupink Anita Hakkert uit Geldermal- sen en Cora Westland (Bus- sum) voor. In de andere categoneën kwamen geen Leusdenaren in het verhaal voor. Bob Ebbink. LEUSDEN - Hoewel het sei zoen inmiddels is afgelopen, is er aan het hockeyfront nog volop beweging. Zo moest de MHCL van een trainer af scheid nemen, terwijl men voor STK'er Marieke Kolpa een opvolgster vond. LEUSDEN - Bij winkelcentrum 'Ha mershof staat zaterdag 13 juni een evangelisatiestand. In de stand worden tweedehands christelijke lectuur en grammofoonplaten ver kocht. Ook zijn er enige nieuwe boeken, afkomstig van de Amers foortse boekhandel 'De wegwijzer'. Meer mformatie over de stand is verkrijgbaar bij Ans en Louis Ver meulen, Krakhorst 29 m Leusden, telefoon 033-941986 LEUSDEN - In de Dorpskerk van Leusden-Zuid wordt zondag 14 juni een zogenaamde jeugddienst ge houden. Het thema van deze dienst is 'Leve het leven'. De leiding is in handen van dominee L. Grandia uit Tiel. Medewerking wordt verleend door de Kndercantonj onder lei ding van mevrouw Nobel. De dienst begint om 10.30 uur. LEUSDEN - Jongerenvereniging Zooz simt het seizoen af met een wervelende 'Rimboe night'. De night wordt zaterdag 13 juni gehou den in het Jeugdhonk, Hamersveld- seweg 100. Rimboegangers zijn dan om 20.00 uur welkom. De en tree bedraagt 2,-. LEUSDEN - Op de Zuidennslag heeft de politie woensdagmorgen rond 1.30 uur een automobilist aan gehouden, die bleek te veel te heb ben gedronken. De politie nam de man op straat een blaastest af, waaruit bleek dat hij te diep m het glaasje had gekeken. Op het poli tiebureau moest hij daarna een bloedproef ondergaan. LEUSDEN - De groep Leusden van Amnesty International houdt maan dag 15 juni een schnjfavond in ba sisschool 'De Brink', Lijsterbeslaan 54. Iedereen kan van 19.30 tot 21.00 uur schrijven naar de autoriteiten van Afghanistan, Haiti en Zuid-Afri ka. In deze landen worden men senrechten geschonden. De brie ven woiuen aoor de gioep Leus den opgesteld. Briefpapier en en- veloppes worden gratis beschik baar gesteld. De postzegels dienen wel door de schrijvers te worden betaald. In verband met de zomervakan tie worden in de maanden juli en augustus geen schnjfavonden ge houden. ACHTERVELD - Peuterspeelzaal Klem Duimpje organiseert zater- (advertentle) ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd waren zeven leden van de dames-schietclub Er was deze avond weer volop span ning, wie van de koploopsters de eerste plaats zou behalen. Ze gaven elkaar met veel toe. Het was Anne ke Oudshoorn die de eerste plaats behaalde met 92 punten, slechts één punt verschil met iua v os die tweede werd met 91 punten. De overige uitslagen waren. Aantal punten 3. Annehes Huurdeman 87 4. Ine Kok 80 4.JeannetVos 80 6. Tiny Tolboom 69 7. Bep Smal 61 LEUSDEN - De werkgroep Milieu educatie houdt maandag 15 juni een vergadering in het gemeente huis, 't Erf 1. Op de agenda voor deze vergadering staat: - opening; - ov.nu—1^.antina, - notulen vonge vergadering; - mededelingen; - ingekomen stukken, - rapport wegberminventarisatie; - rondvraag; - sluiting. "vv RODA'46 zoekt voor de zaterdagselectie. Inl. 945749 of 945571. Soest zal men dan wel dienen af te rekenen met Olympia '25. De Hilversummers kwamen woensdag al mt in een beslissings wedstrijd met het mt Maarsseveen afkomstige DWSM, om het kam pioenschap in de tweede klasse B Olympia verloor met 8-5, en eindig de hierdoor reglementair op de tweede plaats, die recht geeft op het spelen van een promotiewed strijd. LHV wist zich direct na afloop van de reguliere competitie al van deelname aan een extra wedstrij verzekerd. Op de slotdag hepen d Leusdenaren tegen een nederlaa aan, waarmee de kansen op dire< te promotie via een titel buiten be reik van LHV kwam. In de tweed klasse A werd ASV '65 kampioei De beslissingswedstrijd om d derde promotieplaats naar de eei e ste klasse van de afdeling Utrecl wordt gespeeld op de velden va Smeeing/BDC in Soest, waar ook d bekerfinale's zullen plaats vindei. De wedstnjd tussen LHV en Olyn pia '25 staat gepland om 13.45 urn LEUSDEN - Meldden wij in onze editie van woensdag dat een vijftal leden van de Trim- en Toerclub Leusden de Frie se Elfstedentocht fietsend volbrachten, in de gau wigheid blijken we wel licht het beste paard van stal over het hoofd te heb ben gezien. In de schaduw van de vijf ridders van het stalen ros, ijlde ook de heer G. W. Posthumus mt Leusden-Zuid onder barre omstandigheden over de Frie se dreven, om succesvol het einde te halen. En dat was nog met alles, zo het onze woordvoerdster, die ons op onze feiten wees, we ten. In tegenstelling tot het gros van de deelnemers aan de monstertocht over 240 kilo meter, bediende Posthumus zich van een gewone, alle daagse herenfiets, waarmee hij de tocht voor de tweede maal m successie volbracht. Beschaamd trekken wij het boetekleed aan en hopen bij deze de heer Posthumus als nog recht te hebben gedaan. (advertentie) dag 13 juni een fancy fair in 't Zaaltje achter 'De Moespot'. Deze happe ning begint om 11.00 uur. De op brengst opbrengst is bestemd voor de aanschaf van materiaal voor de peuterspeelzaal. ja zelfs gekleurde lenzen? Groeneveld geefil vrijblijvend en vakkundig advies. Mei de kontakilenspas profiteert u bovendien van aanzienlijke koningen Welkom bij... Het gratis info-pakket over kontaktlenzen ligt voor u klaar!

Leusder Krant | 1987 | | pagina 4