Noensdagavond tonde van Leusden Baas boven baas bij Pon Prachtige zoektocht Cryptogrammen en utorijden bleek oede kombinatie LHV-dames vinden achterdeur naar eerste klasse op slot inderland komt fractie tekort op rovinciale korfbalkampioenschap leusder krant Jaarlijkse sportdag weer een succes; ïthousiaste puzzelritnjders lar uur lang in touw: Olympia in promotiewedstrijd de gelukkigste: DINSDAG 16 JUNI 1987 EUSDEN - Aanstaande woensdag is het weer tijd voor één de sportieve zomerse hoogtepunten van het sportseizoen. ijkt ij dig met de braderie op de Biezenkamp, worden tegen- r het ouden gemeentehuis voor de elfde keer in sucessie de •lrenners weggeschoten, die zich dan op weg begeven voor nodige „rondjes-om-de-kerk". Kortom, de Ronde van Leus een onvervalst criterium voor Liefhebbers/Veteranen en ateurs staat weer voor de deur. e organisatie van de elfde Ron- /an Leusden is erm geslaagd omvangrijk deelnemersveld in categorieën aan de start te jen. Zo zal om 18.30 het start- klinken voor een peloton van renners, die zich m de catego- .ïefhebbers/Veteranen hebben schreven. De renners zullen en finish 36 keer passeren, ma ze er een afstand van 50 neter op hebben zitten. Amateurs vertrekken om uur. Het 105 deelnemers ster- ennersveld vind de meet na 57 ies, ofwel 80 kilometer. Het «len honderd meter lange par- heeft in het verleden zijn be- ^vbaarheid bewezen, reden de organiserende Ren- en club Amersfoort om ook dit ruet van de route af te wijken. lrt en finish bevinden zich op amersveldseweg, waarna de srs via de Prunuslaan, de Ber- tan, de Prinsenhoflaan en de irstlaan de Lisidunalaan op- Van daaruit bereiken de >rs weer de Hamersveldse- In beide categorieën is de ge meente Leusden met eeen aantal renners heel behoorlijk vertegen woordigd. Bij de Liefhebbers/Vete ranen valt de naam Ralph Greupink op, een man die in het voorseizoen al goed was voor de nodige eerste plaatsen. Maar ook oudgediende Gijs Oudshoorn behoort tot de rijen der gevaarlijke outsiders. Na zijn goede prestatie in de vorige editie van de Ronde van Leusden, vestig de Oudshoorn dit seizoen de aan dacht op zich voor de Ronde van Hoogland op zijn naam te schniven. De gebroeders Henk en Gerard van 't Klooster mogen ook bij voor baat met uitgesloten worden, even als Wessel en Jos Kerkhof, het il- SDEN - Zaterdag werd in Kockengen het provinciaal >olkorfbalkampioenschap gehouden. Leusden wist zich haar jongste plaatselijke kampioen Kinderland vertegen- rdigd. Hoewel de Leusdenaren de finale net misliepen, kon loeg op een geslaagd optreden terugkijken. een omvangrijk deelnemersveld aan de start m de elfde editie van de Ronde van Leusden lustere duo uit Achterveld. Jan Dijk- hof en Fred Oudshoorn complete ren de Leusdense afvaardiging. Grote favoriet lijkt echter de win naar van vorig jaar Peter van Leeu wen, die in de ronde van Achter veld ook al hoge ogen gooide. In de njen der Amateurs heeft een groot aantal „azen" plaats ge nomen. De Leusdenaren Ton van de Berg, Ed van Loenen en Nico de Vries behoren in eerste instantie met tot de favorieten. Paul Ossen drijver, de durfal uit Achterveld, is waarschijnlijk gebaat bij slecht weer. Dan komt de Achtervelder pas goed uit de verf, hetgeen hij ook vorig jaar bewees. De kanshebbers lijken dit jaar op voorhand Marcel Gerritsen, Godert de Leeuw, en Johnny Broers. Deze renners schreven onlangs de Ron den van Klem Zwitserland, Putten en Midden-Nederland op hun naam. Maar ook Dick van Dalen, tweede op de provinciale kam pioenschappen, lijkt een kandidaat van de eerste orde. Arno van Boeyen en Frank Rijkhof, respec tievelijk tweede en derde in Putten afgelopen zaterdag, behoren tot de belangrijkste outsiders. VERZOEK Om de Ronde ook dit jaar weer zo veilig mogelijk te laten verlopen, heeft de organisatie een speciaal verzoek gencht tot de direct om wonenden van het parcours. De bewoners van huizen aan de Ha- mersveldseweg, Hohorstlaan, Zwarteweg, Prunuslaan, Berken laan. Pnnsenhoflaan en Lisisduna- laan worden gevraagd ervoor te zorgen dat voor 17.45 uur op woensdag 17 juni de route vrij is van auto's. Men dient de vervoermiddelen op eigen terrein, danwel op buiten het parcours gelegen parkeergele- genheden te stallen. De organisatie wijst er nog met klem op dat de aan het parcours liggende huizen, zo wel als die daarbinnen, tussen 17.45 uur en 21.30 uur met met de auto bereikbaar zijn. LEUSDEN - De sportdag bij Pon's Automobielhandel aan de Zuiderinslag die na een jaar onderbreking in ere was hersteld, is afgelopen zaterdag weer een groot succes geworden. De or ganisatie die zoals altijd in vertrouwde handen was van de personeelsvereniging van land's auto-importeur en het redelijk gunstige weer, waren daar mede debet aan. Voor het overige zorgden de deelnemers van de niet minder dan 18 ploegen. maal een vlucht van een hete luchtballon, die naast de vaste be manning ook een aantal "toeris ten" aan boord had meegekre gen, ril. degenen die de juiste temperatuur hadden geraden van de prijsvraag waaraan alle werk nemers van Pon hadden meege daan. Na een noogedwongen tus senlanding wegens gebrek aan hete lucht, kwamen alle "hoog vliegers" weer rond 20.00 uur 's avonds op moeder aarde terug. Daarmee behoorde de sportdag '87 weer tot het verleden. UITSLAG Deelnemende ploegen Met veel bravour en strijdlust knalden de dames en heren er bij de diverse spelonderdelen op los alsof het een heuse merkenrace betrof. Vooral de Holding, die een "deal" had gesloten met de MPH- Trading, de caravan-boys, vormde een ïjzersterke combinatie; zowel de bandenrace, de schuttingrace en het zakgooien, sloten zij glo rieus als winnaar af, waarmee ze de basis legden voor de eindzege, en de uitdrukking baas boven baas wel erg nadrukkelijk hun te genstanders onder de neus wre ven. Want wat de andere teams ook te- gen-sputterden, Vein meet af aan toonde de Holding zich heer en meester Slechts bij de viswed strijd, die een prooi werd voor de uiteindelijke "bronzen" winnaar, het fïetscrossen, een triomf voor de mannen van het wegtransport (Timmerman) en het polsstok- spnngen, moest men met een la gere klassering genoegen nemen. Ze verzamelden echter punten ge noeg om zich aan het einde van de sportdag als de terechte "kam pioen" te laten kronen Als bijzondere attractip was er dit- 1 Pon Holding/MHP Trading 100 2. Distributiecentrum 95 3 Diverse 89 4 Acepon SNC I 85 5. Timmerman I 81 6. Special Cars 72 7. Acepon Systeemontwerp 71 8 Bednjfswagengroep 71 9 Systeembouw Acepon 70 10 Verkooporganisatie 63 1 1 Service Organisatie 59 12 Acepon SNC II 59 13 Timmerman II 51 14. Accessoire Service 44 15 Reclame Salespromolion 42 16. Distributiecentrum Exp 40 17. Administratie 36 18 Acepon B V Dames 29 ACHTERVELD - Zondag werd voor de vijfde maal een zoek tocht georganiseerd door de Landelijke rijvereniging en Pony club de Singels. Deze jubileumtocht werd georganiseerd door Jos van Dijk en Harry Voltman, hierbij geholpen door een groot aantal medewerkers. Het werd een mooie zoektocht, waaraan zowel aangespannen paarden, ruiters en fietsers konden deel nemen. Er waren 100 deelnemers. Deze zoektocht was door de me- veri "De .Korten Nyp" en "Vin- Ie provinciale titelstrijd was ampioen van Leusden, Kin- nd, één van de deelnemers :t omvangrijke veld van 28 ten. Reden voor de Leusde- om zich goed op de ko- le wedstrijden te prepare- Onder supervisie van leden le korfbalvereniging Antilo- verden er dan ook een aantal dtrainingen ingelast, aange- met een oefenwedstrijd te- een gerenommeerde tegen- er. Een team van Antilopen op als sparringpartner voor sisscholieren. irland werd in Kockengen in- eld in een poule met Ermelo, Rhenen en Woudenberg. Op het door het slechte weer zeer glad geworden veld, beten de Leusde naren de spits af tegen Ermelo. Door het kwalitatief hoogstaande spel, werd het voor de toeschou wer een aantrekkelijke wedstrijd, die echter door een paar aan vechtbare beslissingen van de scheidsrechter beïnvloed werd Nadat Ermelo op 2-0 was geko men, werd Kinderland volgens in siders twee geheide strafworpen onthouden. Via een tempovers nelling kwamen de Leusdenaren nog wel op 2-1, maar de tijd die hen daarna nog gegeven was, bleek tekort om nog langszij te ko men. In de tweede wedstrijd, te gen Rhenen, had de Leusdense af vaardiging aanvankelijk veel moeite met de harde spelopvat ting van de tegenstander. Toen echter de scheidsrechter Kinder land tegen het fysieke geweld in bescherming nam, waardoor de Leusdenaren aan korfballen kon den toekomen, was het pleit snel beslecht. Kinderland zegevierde met 2-0. De laatste wedstrijd van de Leus denaren was waarschijnlijk ook de beste. Kinderland diende het op te nemen tegen Woudenberg, dat een achttal op de been had ge bracht. dat ook in de plaatselijke korfbalvereniging in één team speelt. Woudenberg, dat daar door zwaar favoriet was, nam snel een 1-0 yoorsprong Kinderland gaf zich echter niet bij voorbaat gewonnen en liet de gelijkmaker noteren; 1-1. Dezelfde stunt herhaalden de Leusdenaren nadat men opnieuw op achterstand was gezet (2-2), waarna vriend en vijand verrast werden toen Woudenberg sterk onder druk een strafworp weggaf. Kinderland verzilverde het buiten kansje koelbloedig, waarna de weg naar de finale open lag. Om dat door de euforie van het mo ment de concentratie wegviel, deed de routine van de tegenstan der de Leusdenaren alsnog de das om. Met nog tien seconden op de klok kwam Woudenberg gelijk, waarmee men zich alsnog poule winnaar werd. Woudenberg haalde 's middags de finale, waar door Kinderland zich kon troosten met het feit de finalist op een ge lijkspel te hebben gehouden dewerking van meerdere grond eigenaren w o de familie Cremer van het landgoed Bylard en mevr. Dijkhuizen-De Heus en enkele sponsors mogelijk geworden. Dank zij de medewerking van de grondeigenaren ging de tocht over terreinen die anders met toe gankelijk zijn Hier en daar moes ten koeien en pinken nog verweid worden, wat de landelijkheid ze ker ten goede kwam en de aan trekkelijkheid nog meer ver hoogde. De start was vanaf de mooie hoeve "Groot Zandbnnk" van de familie Boersen. Hierna gin het m de rich ting Huize Stoutenburq. de hoe selaar". Vanaf Vinkelaar, dwars door het land van de familie J. Bok- kers v.d Hengel naar de Kallen- broekermolen en zo via Kallen- broek door de bossen van eerder genoemde families naar het eind punt. Het was een umeke tocht en ook de mooiste van de vijf gere den zoektochten. Nadat de nt was geëindigd werden de hieraan ver bonden pnjzen uitgereikt. De eerste pnjs bij de aangespan nen paarden werd gewonnen door G. van Wee uit Hoogland en de 2e prijs door H. de Ridder uit Lunteren De prijs voor het schoonste geheel werd gewon nen door D. v.d. Vrugt* v.d. Kooij uit Achterveld met T Roethof uit Amersfoort. Ritwinnaars bij de paarden wer den de 12-jange Ingrid Melissen uit de Glind en mevrouw M. Ver hoef-de Greef uit Achterveld. De 2e prijs was voor Hans Hendriksen uit Lunteren, die apart was uitge dost. Zowel de ruiter als zijn paard kwamen in prachtige cowboykle- ding aan start en finish Bij de fietsers door de mooie na tuur gingen de beide eerste pnj zen naar Raymond Gravenkamp uit Amersfoort en Arno van Schuf- felen uit Bameveld. Elke deelne mer kreg eveneens een persoon lijke hennnenng aan deze lu- strumnt uitgereikt. De organisatoren bedankten de deelnemers hartelijk voor hun deelname, evenals aan de mede werkers. In het bijzonder werd dank gebracht aan de eigenaren van de landenjen, die door hun medewerking deze rit tot zo een groot succes hadden gemaakt 55J een seneuze poging te hebben ondernomen het record „Achter het net vissen" te breken. Nadat zowel in de zaal, als op het veld het kampioenschap op een haartje werd gemist, kregen de volgelingen van Joop Douma zondag nog een klap te verwer ken. De Leusdenaren gingen in een promotiewedstrijd met het Hilversumse Olympia '25, waarin één toegangsbewijs voor de eerste klasse te verdienen viel, opnieuw onderuit: 7-6. (van één onzer medewerkers) JJSDEN „Welke vogel verkoopt kasten" en „Waar heeft iet niet breed". Twee van de bijna zestig vragen waarop emers aan de auto-foto-puzzelrit van „de Swartesteegh" gelopen weekeinde een antwoord moesten zien te vinden, dertig auto's, vaak volgepakt met hele gezinnen, deden e niet eenvoudige puzzelrit mee. Aan het eind werd pas lijk dat de bedenker van de rit, Hans Klijn, veel valkuilen egraven voor de enthousiaste deelnemers. zo m puzzelrit zoals die voor de mers was uitgezet bleek erg 5el van opzet te zijn. Nu eens qeten als „eerste weg links" Ifoorrangsweg oversteken" Sll opdrachten in de vorm van mini-puzzeltjes. Je moet er /J>p komen dat de Leusdense „Ahrend" ook kasten ver en dat de route dus langs rma voert. Inemers kwamen echter in ïblemen bij de vierde vraag ij gevraagd werd „Waar !t met breed heeft". De vlotte (gaf als antwoord de „Eng- een zijpad van de Horster- e góede opletter had echter iten dat men even irerderop us passeerde dat de naam ïtjes" droeg. De samenstel de nt was er van uitgegaan n het m het betreffende huis dus wel met „breed zal hebben". Om zestig van dergelijke vragen te beantwoorden betekende in de praktijk, dat de puzzelrit van de Swartesteegh geen race-partij werd Integendeel, langs de route zag men meer stilstaande dan rij dende auto's. Om de zaken nog wat ingewik kelder te maken had puzzelntuit- zetter Klijn ook nog eens tien foto's gemaakt van plekjes die men on derweg passeerde. Achteraf moest aangegeven worden waar de be treffende plekjes gevonden waren. Een extra probleem vormde het feit dat de foto's niet in de juiste volgor de stonden, waardoor het voor. de deelnemers extra opletten gebla zen was. Opmerkelijk was het feit dat acht van de bijna dertig deelnemers met eens een foto van de voordeur van hun stamcafé hadden herkend, een feit waar onverbiddelijk tien straf- punten voor werd gegeven. WISSELBEKER De Swartesteegh heeft al twee maal eerder een puzzelnt georga niseerd waarvoor een wisselbeker beschikbaar was gesteld. Na twee jaar in dezelfde handen te zijn geweest omdat er geen nt verreden werd is de wisselbeker nu van eigenaar gewisseld. Het koppel Monique Hofman/Ben ten Hove bleken het er het beste afge bracht te hebben. Alle foto's waren herkend en vnjwel alle kryptische vragen waren goed beantwoord. Jan Tolboom, die werd bijge staan door Antoinette en Anja van Rossum legde beslag op de twee de plaats. De familie Van Breda moest genoegen nemen met de derde prijs. De poedelprijs was voor de heer en mevrouw Meenks, die de hele route weliswaar in een vlot tempo hadden afgelegd, maar geen goede puzzelaars bleken te zijn. Gezien het succes van deze nt lijkt het welhaast uitgesloten dat een volgende rit weer twee jaar op zich zal laten wachten Daarmee volgden de Leusdena ren het voorbeeld van hun manne lijke collega's, die m het zaalsei- zoen ook al met lege handen ble ven staan, na de gehele competitie gedomineerd te hebben. Ook toen was een beslissingswedstrijd het struikelblok. En nu, na de difinitie- ve afloop van de competities de balansen kunnen worden opge maakt. kan worden geconcludeerd dat zowel de heren, als de dames van LHV prima seizoenen met be kroond zagen worden De heren werden gedeeld eerste m de zaal en tweede op bet veld. Voor de dames waren èr twee tweede plaatsen, terwijl er zowel m de zaal als op het veld lange tijd vooruit zichten waren op het behalen van het kampioenschap. Het mocht niet zo zijn, hoewel de dames op het veld nog een herkan sing kregen in de vorm van een beslissingswedstrijd voor een ex tra promotieplaats in de eerste klasse. Het ontbrak de dames aan een greintje geluk om het gelijk waardige duel met Olympia m winst om te zetten, hoewel daar aan toegevoegd dient te worden dat Olympia niet als een slechte win naar kan worden beschouwd. Inte gendeel, de Hilversummers hiel den op het scorebord het grootste deel van de wedstnjd een voordeli ge marge en handhaafden die tot aan het laatste fluitsignaal van de soms wat wamg leidende scheids rechter. AFSPEELFOUTEN Joop Douma, trainer/coach van de damesploeg kan na afloop nau welijks een gevoel van teleurstel ling onderdrukken: „Ik was ervan overtuigd dat het zou gaan lukken." aldus Douma. „En als je de wed strijd bekijkt, was dat ook zeker mogelijk geweest. Op voorhand was ik al tevreden met OlvmDia als tegenstander en was ik blij dat we met DWSM troffen (DWSM vocht afgelopen woensdag een beslis singswedstrijd met Olympia uit om de titel m de tweede klasse B red.). En na een moeilijke beginfase, die een minuut of tien duurde en die normaal is m zo'n beladen wed strijd, namen wij het initiatief en dat hebben we de hele eerste helft met meer uit handen gegeven. Daar door konden we ook die snelle 2-0 achterstand via goed uitgespeelde aanvallen ombuigen m ons voor deel." „Ik ben er zeker van dat als we dat de tweede helft kunnen vast houden, dat we gewonnen hadden. Nu sluipt er na de pauze een stukje onzekerheid in de ploeg en als je dan steeds tegen een achterstand moet vechten lukt dat moeizaam. En op een cruciaal moment in de wedstrijd, nadat we in de slotfase gelijk maakten, Ria Meyennk om een aanvechtbare reden het veld wordt uitgestuurd, kun je het wel vergeten." „Als je me vraagt kijk je tevre den terug op dit seizoen, dan kan ik dat met volmondig met ja beant woorden. Ik ben ambitieus en als trainer wil ik kampioen worden. Daar doe je het in eerste instantie voor. Toch constateer ik dat we als ploeg gegroeid zijn het afgelopen jaar en laten we hopen dat dat vol gend jaar vruchten zal gaan afwer pen," besluit de trainer zijn verhaal KRACHTSVERSCHILLEN De krachtsverschillen waren zondag op de velden van BDC m Soest, waar zaterdag en zondag be slissingswedstrijden en bekerfina les werden gespeeld, bijzonder klein. Onder het toeziend oog van een omvangrijke delegatie Leus dense supporters moest LHV ech ter constateren dat Olympia het minste last van plankenkoorts bleek te hebben. De Hilversum mers stelden de Leusdenaren met twee vroege treffers voor een vol dongen feit. De sporadisch ingezette Jeanette Kok slaagde er pas na tien minuten m het vijandelijke doel te vmden en daarmee luidde ze tevens een fase ut, waarin LHV alle schroom van zich afwierp. In plaats van te force ren, concentreerden de Leusdena ren zich nu op het uitspelen van kansen, waarbij het gevaar, bij ont stentenis van echte afstandskanon nen, vooral vanaf de cirkel van van uit de hoeken moest komen. Het lukte voortreffelijk om de Hilver sumse defensie uiteen te rafelen en dat had kort na de aansluitingstref- fer van Kok tot gevolg dat Ria Meyennk vnj opdook in de linker hoek. Op grootmeesterhjke wijze, met een vervaarlijjk ogende val- worp schoot zij vanuit een kleine hoe LHV naast de tegenstander Kort daarna was het opmeuw raak vanuit de andere hoek. Spel- verdeelster To Steenbeek, die van uit de middenopbouw de lakens uitdeelde, bediende Petra Wethly op de rechterhoek op maat, waar na LHV voor het eerst (en naar later bleek voor het laatst) een voor sprong koesterde. Een tweetal fouten in de Leus dense defensie, die verder goed sloot, waren voor Olympia echter voldoende om de score weer in eigen voordeel terug te buigen. Met haar tweede treffer van de wedstrijd trok Ria Meyennk de score nog een keer m evenwicht, waarna Olympia op de valreep, hernieuwd aan de leiding kwam: 5-4. SCHIJNBEWEGING Hoewel er op dat moment nog mets aan de hand was, miste LHV kort na de pauze waarschijnlijk de finitief de slag. To Steenbeek. die verder een pnma wedstnjd afle verde, miste een break-out door de korte hoek te kiezen, waarna Ria Meyerink het voorbeeld van haar ploeggenote volgde, door vnj- staand op de cirkel naast te mik ken. Daar moet ovengens aan wor den toegevoegd dat dezelfde speelster zich eerst met een fraaie schijnbeweging vnj speelde. Olympia profiteerde echter door 6-4 aan te laten tekenen en stelde LHV daarmee voor een probleem, waarop men zich stuk beet. Het duurde tot ver in de tweede helft voor men zich hervond en Petra Wethly. goed instartend, de achter stand verkleinde. Carla Mossel was kort daarop vanaf de opbouw- positie succesvol, zodat er nog eni ge hoop in het Leusdense kamp gloorde. Niet voor lang echter, want in de laatste minuten voor tijd kreeg Olympia een strafworp toe gekend, waar de uiterst attent kee pende Marga Rademaker nog wel een hand achter kreeg, maar die toch m het doel verdween. Vergeefs probeerde LHV in de laatste minuut via man-to-man ver dedigen de bal te pakken te krij gen, maar de tijd die de Leusdena ren nog gegeven was, bleek te kort om daar nog succes mee te heb ben. De dames van LHV visten zondag voor de derde keer dit seizoen achter het net.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 13