pkrant 'Bouwwerkzaamheden nauwelijks vertraagd' vandaag in Üe leusder krant1 Vakanties openbaar onderwijs vastgesteld ét .rÉ \fieuw bouwbedrijf Schutte pakt draad op in Hamershof-Noord Foreign Contact Group Water in Henschoter- meer wel betrouwbaar )pen huis riuziekschool KEISTAD B.V. AUTOEEMHAVEN leusder kranls 8B Schrijven Amnesty International Blijmarkt Musical van 'De Wegwijzer' Slotavondjuid Avondfiets vierdaagse maandag van start ssC BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden GAZELLE JAN JANSEN SERVA V0LV0 Toyota (t Konijntje in de Wetering s EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV DONDERDAG 18 JUNI 1987 - 19e JAARGANG NO. 13 w^^ÊÊÊÊÊÊHtKmm iEUSDEN - De bouwwerk- aamheden aan de noordzijde ran winkelcentrum Hamers- of die sinds een kleine twee /eken stilliggen, worden de er dagen weer hervat. De re en dat de activiteiten wer en stopgezet, was, zoals /erd vermeld in de Leusder [rant van woensdag 10 juni, at de hoofdaannemer van iet projekt, Schutte Bouwbe- rijf bv uit ZwoUe, surséance an betaling is verleend. Het iroj ektontwikkelingsbedrij f laceka Vastgoed bv, onder dens verantwoordelijk hier vordt gebouwd, is inmiddels iet een nieuw aannemings- edrijf in zee gegaan. Dit be- rijf staat bij de Kamer van oophandel ingeschreven als Aannemersbedrijf Schutte wolle bv. Tijdens een woens- agmorgen bij het bouwter- ein gehouden persconferen- ie deelden directeur W. uidervaart van Maceka, en Ie heer P.J. Pieters, directeur an de nieuwe hoofdaanne- ler, mee, dat bij de bouw werkzaamheden als gevolg an de perikelen van de afge- open dagen, nauwelijks ver- raging is ontstaan. De bouwwerkzaamheden aan het projekt Hamershof-Noord worden voortgezet door een 'nieuw' aannemersbe drijf Schutte. Volgens vertegenwoordigers van zowel het bedrijf als projektontwikkelaar Maceka heeft de bouw als gevolg van de surseance van betaling van het oude bedrijf Schutte, geen vertraging opgelopen. De vroegere hoofdaannemer, het al genoemde bedrijf Schutte Bouwbedrijf bv uit Zwolle, is een dochteronderneming van de Mul ler Schutte holding bv. Onder deze holdingmaatschappij vallen behal ve Schutte nog twee bouwmaat schappijen: Cats Bouwbedrijf bv uit Leeuwarden, en Muller Bouw West bv. Volgens directeur Pieters van het nieuwe bouwbedrijf Schutte, kwam het vorige bouwbedrijf met bijna dezelfde naam, in financiële problemen, 'omdat dit bedrijf de verliezen van de andere bouwbe drijven van Muller Schutte bv moest afdekken'. De Raad van Bestuur van de holdingmaatschappij heeft 3 juni. surséance van betaling aange vraagd voor onder meer Schutte Bouwbedrijf b.v. Dit uitstel van be taling is inmiddels verleend. De heer Pieters: 'Er lagen dwarsban- den tussen de bv's van Muller Schutte. Dochter Schutte was een gezond bedrijf, maar je zou kunnen zeggen, dat het is meegesleept.' De heer Zuidervaart vervolgt: 'Dat is ook de reden, dat wij van Maceka dit niet hebben zien aanko men. Schutte draaide goed. Het kwam voor ons volkomen onver wacht.' De heer Pieters verwacht, dat het faillissement voor het oude bedrijf Schutte 'vandaag of morgen' wordt uitgesproken. AANDESTEGGE De nieuwe hoofdaannemer van de bouwwerkzaamheden van Ha- mershof-Noord heeft bijna dezelf de naam als de vorige aannemer. Directeur Pieters legt uit: 'Ik was technisch directeur bij het oude bedrijf Schutte. Na de aanvraag voor surseance is een manage mentteam, waaronder ik, van het oude bedrijf Schutte in contact ge komen met Bouwbedrijf Aan de Stegge bv uit Twello. Dat is een holdingmaatschappij met zestien dochterondernemingen, op het ge bied van bijvoorbeeld computers en de bouw. De besprekingen met deze maatschappij hebben geleid tot oprichting van Aannemersbe drijf Schutte Zwolle bv.' Hij bena drukt: 'Hoewel onze naam er wel aan doet denken, hebben wij niets meer te maken met Muller Schutte bv.' De nieuwe moedermaatschappij is volgens Pieters 'een financieel krachtig bedrijf. Een voorwaarde voor het mana gementteam om verder te gaan met Aan de Stegge bv was volgens hem, 'dat de werkgelegenheid ge garandeerd werd'. Hij verduide lijkt: 'We hebben bedongen, dat de staf en het personeel met een CAO, met behoud van rechten zou wor den overgenomen. Dat is gelukt'. Inmiddels is volgens Pieters ook al met de onderaannemers en de leveranciers van bouwmaterialen overleg gepleegd. Hij legt uit: Toen de surséance voor Schutte werd aangevraagd, zijn de onder aannemers en leveranciers uiter aard vertrokken. Zij hebben echter een dermate gToot vertrouwen in het nieuwe aannemingsbedrijf Schutte, dat ze praktisch allemaal weer graag met ons willen samen werken'. Dat betekent onder meer, dat Gedecom daktechniek Leus den bv gewoon met met de werk zaamheden kan doorgaan. De stagnatie als gevolg van de problemen van de afgelopen twee weken, is volgens de heer W. Zuidervaart van Maceka, ^praktisch nihil'. Pieters verdui delijkt: 'Ik denk, dat we de ach terstand geheel kunnen inlopen. Begin juli kunnen we de winkels opleveren. Dan kunnen de bedrij ven aan de gang gaan met hun eigen afbouwwerkzaamheden.' Hij houdt echter een slag om de arm: 'Kijk, als het weer tegen werkt, als we bijvoorbeeld veer tien dagen regen krijgen, dan duurt het langer, want dan kun nen we het dak niet afmaken. Maar ja, dat moeten we afwach ten.' Het plan Hamershof-Noord om vat een postkantoor, een vesti ging van Albert Heijn, zeven an dere winkels en 38 woningen. Het postkantoor is inmiddels opgele verd. De winkelruimtes worden begin juni opgeleverd. De appar tementen zijn naar verwachting vanaf begin september klaar voor bewoning. De heer Zuider vaart daarover: 'Ik denk dat het PTT-kantoor half september klaar is. De winkeltjes zullen waarschijnlijk in de loop van juli opengaan.' Voorlichtingsavond Dag/Avondschool pag. 3 Commissie niet onder indruk van klachten over manege pag. 5 Mid Holland Jazzfestival krijgt gestalte pag. 5 Braderie De Biezenkamp succes pag. 6 Jubileum-viering Australië: Twee Leusdenaren bemanningslid „Abel Tasman" pag. 7 De Leeuw en Broers slimste amateurs, Van Leeuwen won opnieuw bij Liefhebbers in Ronde van Lensden pag. 8 Technisch beleidsplan centraal op jaarvergadering Antilopen pag. 9 Loep op Leusden pag. 10 Service-pagina pag. 11 DOKTE RSDIENST: tel. 03425-1222 LEUSDEN - Voor de Leusdense openbare scholen is een vakantierooster vastgesteld dat zoveel mogelijk aansluit op de vakanties zoals die gelden voor de scholen voor voortgezet onderwijs in Amersfoort. Nu het college van burgemeester en wethouders definitief besloten hebben om kleuters van Leusdense openbare scholen op vrijdag vrij te geven, kon ook het vakantierooster gemaakt wor den. Probleem is echter, dat nog niet precies vast staat hoe de zogenaamde vervangingsre geling er per 1 augustus uit gaat zien. Het college is er van uitge gaan dat de veelomstreden re geling, waarbij zieke leer krachten een of twee dagen niet vervangen mochten wor den, wordt ingetrokken. Het vakantierooster 1987- 1988 gaat er als volgt uitzien: Herfstvak. 19-10 t/m 23-10'87 Kerstvak. 21-12t/m 1-1 '88 Voorjaarsvak. 15-2 t/m 19-2 '88 Paasvak. 1 -4 t/m 8-4 '88 Bevrijdingsdag 5-5 en 6-5'88 Hemelvaartvak. 9-5 t/m 13-5 '88 Pinkstervak. alleen 23-5 '88 Zomervak. 11-7 t/m 19-8 '88 Koninginnedag 1988, 30 april, valt op een zaterdag zo dat dit geen extra vrije dag voor de schooljeugd betekent. Als de normale schooltijden gehanteerd worden betekent het voorgestelde vakantie rooster dat er voor de Leus dense openbare scholen nog ruimte is voor drie extra vrije dagen. Binnen het direktie- overleg van de scholen kon men het niet eens worden over een uniforme regeling waarbij deze dne dagen in het rooster verwerkt zouden worden. Wel is afgesproken dat de drie extra vnje dagen m het zogenaamde aktiviteitenplan van de school ingepast moeten worden en dat de ouders aan het begin van het schooljaar weten welke dne dagen er vrij gegeven gaat worden. LEUSDEN - De Foreign Contact Group houdt deze maand nog twee bijeenkomsten. De ene is op vrij dag 19 juni vanaf 10.00 uur bij Gisela Winebrenner, Berkenlaan 12, in Leusden. De andere valt op zater dag 27 juni en wordt gehouden in Recreatiepark 'Het Rosanum' aan de Molenweg in Doorn. Deze con tactbijeenkomst begint om 20.00 uur. De groep is bedoeld voor men sen van allerlei nationaliteiten die redelijk Engels spreken. Contact personen zijn Gerda Niessen, tele foon 944572; Jan Ellaway, telefoon 944723; en Sandi Zucarelli, telefoon 950153. LEUSDEN - Onlangs is er een bericht gepubliceerd, waaruit zou kunnen worden gelezen, dat de waterkwali teit van het Henschotermeer te wensen overlaat. Het be stuur van het recreatieschap Utrechtse Heuvelrug en Val- leigebied wijst er echter met nadruk op, dat het Henscho termeer volkomen betrouw baar is. Het water voldoet ruimschoots aan alle eisen die er aan zwemwa ter worden gesteld. Alleen wordt op drukke dagen zand en slib op gewoeld, waardoor het doorzicht wel eens minder dan 1 meter kan zijn. Het water wordt gedurende het seizoen zeer regelmatig gecontro leerd door de afdeling waterkwa liteit van provinciale waterstaat van Utrecht. Indien uit deze controles blijkt, dat om wat voor reden dan ook het water niet meer voldoet aan de normen die uit een oogpunt van volksgezondheid worden ge steld, dan wordt het publiek daar onmiddellijk over geïnformeerd Overigens is een overschrijding van die normen sinds het recrea tieterrein in 1972 in gebruik is ge nomen nog nooit geconstateerd. BUSDEN - De muziekschool Leus- en, Zwarteweg 16a, houdt vrijdag juni open huis onder het motto 'Ontdek je muzikale snaai, van 18.30 tot 20.30 is daarvoor iedereen welkom. De toegang is uiteraard gratis. Tijdens de avond treden di verse muziekgroepen op, onder meer het kinderkoor van de school. Verder wordt informatie verstrekt over lessen en instru menten. MITSUBISHI DEALER Kog»w»8 45 Amersfoort Telefoon 053-724624 Twee wielercentrum Achterveld AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 iel 033-630154 Nijverheidsweg 63 Amersfoort Tel. 033-631620 eldig 1987 iden. Onafhankelijk BOU nieuwsblad voor de gemeente Leusden ouu Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.44 per regel (48 cent per mm). Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten ACHTERVELD - Maandag avond kan er weer geschre ven worden voor Amnesty In ternational. Degenen die aan deze schrijfavond willen deelnemen zijn om 19.30 uur weer welkom bij Nel Schwa- german aan de Verjaagde Ruiterweg. Tijdens deze schrijfavonden worden er brieven geschreven naar de autoriteiten van landen waar personen vanwege hun ge- j loof, politieke overtuiging e.d. wor- den gevangen gehouden zonder een eerlijk proces te krijgen en ook worden gemarteld. Voorbeeld-brieven zijn ook deze avond weer aanwezig. Er kan ge- I schreven worden in de landstaal en m het Nederlands. Deze maand zal geschreven worden naar de auto riteiten van Haïti, Zuid Afnka en Afghanistan Briefpapier en enve loppen zijn aanwezig. De postze gels moeten zelf betaald worden. In verband met de vakanties zul len er in de maanden juli en augus- tus geen schrijfavonden worden gehouden. LEUSDEN - Speel- en Recreatiever eniging Blijhof, Ansfriduslaan 49, houdt zaterdag 20 juni een "Blij markt' aan de Lisidunalaan. Er zijn op deze markt activiteiten voor zo wel jong als oud. Voor kinderen staan bijvoorbeeld zaklopen, hen gelen, hoepelen, buttons maken, verven en skippy ballen op het pro gramma. Op de berg op het terrein geeft verder volksdansgroep 'Se- meach Gan' demonstraties. De dansgroep wordt muzikaal bege leid door een bandje. Medewer kers van Blijhof houden een rom melmarkt. De Blijmarkt begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur De entree bedraagt 1,-. Kinderen on der de twaalf jaar, onder begelei ding, hebben gratis toegang. Bij slecht weer gaat de markt niet door. De opbrengst is bestemd voor nieuwe speeltuigen op het terrrein van de vereniging, en voor de viering van het twaalf-en-een- half jange bestaan van de volks dansgroep. LEUSDEN - Groep 8 van Openbare basisschool 'De Wegwijzer' voert vrijdag 26 juiu de musical 'Geen idee???' op in activiteitencentrum 'De Korf, De Smidse 1. De uitvoe ring valt samen met het afscheids feest van deze groep. Dat komt in het verhaal van de musical naar voren. De kinderen spelen en zin gen, dat ze geen ideeën hebben voor zo'n feest. De drie schoon- maakters van de school willen hen echter wel helpen, op een zoge naamd theaterzoldertje. Maar dat zoldertje dreigt te moeten verdwij nen... De kinderen weten dit te voorkomen. Medewerkers aan deze musical zijn: mevrouw De Jong en mevrouw Beverwijk (regie), mevrouw Raayen (dans), de heren Klaren en Van Bekkum (muziek), mevrouw Booms (grime), de heren De Jong, De Haas, Van Rosmalen, Bnlstra en Van Bekkum (decor), mevrouw Van Kalsbeek (kleding), de alge hele leiding is in handen van de dames De Haas en De Smeth. De uitvoering begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. LEUSDEN - Jongerenvereniging Juid organiseert vrijdag 19 juni de slotavond van het seizoen in cen trum 'De woelige hoek', Pnnses Ire- nelaan 1 in Leusden-Zuid. De avond wordt gehouden in de stijl van 'een tropisch strandfeest'. De Banana Boots Band verzorgd een optreden. De avond begint om 20.00 uur. De entree bedraagt 3,50 of 2 Ameri kaanse dollars. Strand- of 'Miami- vice'-achtige kleding is met ver plicht, maar wordt wel aangera den. LEUSDEN- Aanstaande maandag, 22 juni, klinkt bij de kantine van voetbalvereniging Roda'46 op het Burgemees ter Buininpark weer het startsein voor de avondftetsvier- daagse. De Trim- en Toerclub Leusden, die het evenement organiseert, heeft ook dit jaar weer een aantal fraaie routes uitgezet, die de deelnemers door de mooiste plekjes in de omgeving van de gemeente Leusden zal voeren. De potentiële deelnemer kan kiezen uit twee afstanden per avond, te weten 15 of 30 kilometer. Start en finish bevin den zich bij de Roda'46 kantine op het Burgemeester Buining- park. De voorinschrijving is in middels geopend. Kaarten kosten f 2,50 voor deelnemers tot 12 jaar en f 5,- voor volwas senen. Ze zijn verkrijgbaar bij rijwielhandelaren Blom (Zwarteweg 27) en Dick Meer- veld (winkelcentrum Hamers hof). - MftZDA-SERVICEOEALER I VOOR LEUSOEN TELEFOON 033-622ZW DE I.EI'SDER KABELKR.\i\T BIEDT MEER DAN STl'DIO SPORT Tij dens het weekeinde vindt u alle lokale sportprogramma's, sportuitslagen en sportverslagen op de Leusder Kabel Krant. Daar kan Studio Sport niet aan tippen! Do l.etisder liabel Kram: doeltreffend als hel om Informalfe gaaf! HAMERSHOF: .de vertraging dnngt blijkbaar ook al vertraagd door.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1