Commissie niet onder indruk van klachten over manege Mid-Holland jazzfestival krijgt gestalte Record opbrengst bij collecte Rode Kruis - zakelijkheden commentaren-— meningen- KPJ nam deel aan Kringzeskamp Fietstocht Rossenberg was succes Zondag 28 juni in De Korf: Leusdense afdeling trots op resultaat: 5apiercontainer ipar Super ondernemer A.F. Aldenzee :onstateert ommezwaai in eetpatroon Levob Jazz Provinciale pot verwijt interprovinciale ketel.. V akantieregeling Naïef DONDERDAG 18 JUNI 1987 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Het leek zaterdag wel een schoolklasje dat op schoolreis was, de jaarlijkse rondrit van de commissies Openbare Werken/Ruimtelijke Ordening, en Verkeer. Het klasje vrolijk kwebbelende en grapjes makende mensen bestond uit leden van de plaatselijke politieke partijen, twee ambtelijke medewerkers, enige dames namens de Vrouwen Advies Commissie (V.A.C.), mevrouw Dirks na mens de gelijknamige werkgroep, en 'reisleider* wethou der Jan Wagenaar; in totaal achttien mannen en vrouwen. De tocht voerde langs diverse locaties in de gemeente, die op het gebied van ruimtelijke ordening en verkeer momen teel in de politieke belangstelling staan. De tocht begon vlak bij het ge meentehuis, bij winkelcentrum Ha mershof. Achter de Hema worden momenteel parkeerplaatsen aan gelegd, de 'zoekroute' genaamd. De aanwezigen werd duidelijk ge maakt, dat de uitgang van de par keerplaats wel eens een probleem zou kunnen opleveren, omdat deze te dicht bij het kruispunt van de Hamersveldseweg met de Noor derinslag zou komen te liggen. Eni ge oplossingen werden door de wethouder geopperd. Verkeer dat op de Hamersveldseweg vanuit het noorden komt, zou bijvoorbeeld in de toekomst verboden kunnen worden linksaf af te slaan naar de parkeerplaats. PLEINTJE Daarna deed de bus de locatie aan, waar in de toekomst de nood- vestiging van de Boni zal komen. Vervolgens voerde de rit naar een pleintje aan De Weesboom in de Wijk Groenhouten. Bewoners heb ben B. en W. gevraagd of het zand onder daar aanwezige speeltoe stellen kan worden vervangen door rubbertegels. Als het droog weer is, zouden de bewoners last hebben van stuifzand. Een op het laatste moment in de rondnt ingelast punt was 'manege Van de Poll' aan de Arnhemse weg in Leusden-Zuid. Bewoners van huizen achter de manege hebben bij het gemeentebestuur geklaagd over geluidsoverlast als gevolg van diverse activiteiten op de paarden- boerderij. Bovendien zou de ach terzijde van de manege een rom melig aanblik geven. De deelne mers verlieten hier de bus om de situatie in ogenschouw te nemen. Uit hun reacties bleek, dat zij niet erg onder de indruk waren van de klachten van de omwonenden. Twee brede groenstroken en een pad scheidden hen van de manege. Met moeite kon men zicht knjgen op de achterzijde van de boerderij. Een ambtelijk medewerker bena drukte echter wel, dat de manege de laatste tijd minder evenementen organiseert als vroeger. Volgens hem is er wel eens behoorlijk ge luidsoverlast geweest, als gevolg van een geluidsinstallatie die aan hoge palen was bevestigd. De busnt voerde ook langs de Asschatterweg m de richting van Achterveld. De wethouder vertel de over plannen een fietspad langé de weg aan te leggen. De aanwezi gen kregen de kans om te bezien aan welke kant het fietspad het beste zou kunnen komen te liggen. Beide kanten zouden volgens de wethouder bezwaren kunnen ople veren. Als het fietspad aan de rechterkant van de weg zou komen te liggen, zou het dicht langs enige woningen voeren. Aan de linker kant van de weg zou het echter ook op bezwaar stuiten, omdat langs een flink stuk van de weg een na tuurgebied ligt. Volgens een amb telijk medewerker is dit gebied van 'enorme waarde'. Hij noemde de kans 'nihil', dat hierdoor een fietspad zou mogen worden aan gelegd. RECHTDOOR De kwinkslagen waren tijdens de reis niet van de lucht. Henk Os sendrijver (CDA) merkte over het fietspad op: 'Links of rechts kan mij niet schelen, als het maar recht door loopt.' Gert de Weert (PvdA) reageerde hierop: 'Dan heb je toch de verkeerde politieke partij geko zen, Henk.' Toen de bus even later langs het voormalige bureau van de gemeente in Achterveld reed, was het de beurt aan WD-er De Jongh. Hij vroeg Ossendrijver: 'Zeg Henk, wanneer ga jij hier spreek uur houden?' Deze vraag als reactie op de ongevraagde uitleg die Os sendrijver bij diverse gelegenhe den m Achterveld gaf. In Achterveld reed de touringcar onder meer langs het bejaarden centrum 'Huize St. Joseph'. Een ambtenaar legde uit, waar nog eni ge bejaardenwoningen zouden kunnen worden gebouwd. Henk Ossendrijver vroeg m dit verband aandacht voor het feit, dat deze woningen dan wel dicht in de buurt van een café zouden komen te lig gen. In deze uitspanning zouden volgens hem regelmatig partijen en bruiloften worden gehouden. Hij merkte op: 'De bejaarden zitten dan regelmatig in de heme.' De tocht voerde m Achterveld verder langs de Van Geijnstraat. De wethouder legde uit, dat het plan is deze weg door te trekken naar de Jan van Arkelweg. Boven dien zouden in dit gebied ongeveer vijfentwintig woningen gebouwd kunnen worden. De aanwezigen konden verder kennisnemen van de uitbreidingsplannen voor de be graafplaats van Achterveld. Ook de constante uitbreidingsplannen van Landbouwmechanisatiebednjf 'De Vor' aan de Hessenweg kwa men ter sprake. De gemeente heeft het bednjf nu gevraagd om een 'finaal plan' in te dienen, om duide lijk te krijgen over de toekomst plannen van de onderneming. BOORDEVOL De rit voerde verder naar Stou- tenburg. Daar bleek dat de 'boel dag' bij kasteel Stoutenburg bijzon der goed werd bezocht. Emge weilanden in de buurt ervan ston den boordevol auto's. Vol met voertuigen was het ook in de buurt van Leusden, langs het Valleika naal, waar een viswedstrijd werd gehouden. Wethouder Wagenaar kon de deelnemers aanschouwe lijk duidelijk maken, dat parkeer plaatsen hier nodig zijn, en waar deze eventueel zouden moeten ko- Als een van de laatste punten stond 't Ruige Veld op het program ma. Daar waren al enige funda menten voor te bouwen woningen zichtbaar. De wethouder merkte op: 'Het lijkt me goed dat er eerst woningen komen, en dat dan het woonwagenkampje wordt gereali seerd, want ik ben bang, dat we de woningen anders met kwijtraken. En als het kampje er is, en er ko men onverhoopt problemen, moe ten we meteen ingrijpen.' Over de vertraging bij de ontwikkeling van deze wijk, merkte hij op: 'Er waren wat problemen, maar gezamelijk hebben we die opgelost. Het is nu zaak, dat we de ontwikkeling van de wijk daadkrachtig aanpakken.' LEUSDEN - De familie puzzelfiets tocht van wijkvereruging Rossen berg, gehouden op zaterdag 13 juru was een van de activiteiten voor de vienng van het 15-jarige bestaan. Ruim 80 jonge en oude sportieve fietsers hebben genoten van de door Tom Sittrop uitgezette routes in oud- en nieuw-Leusden en na tuurlijk een pittig stukje door de Treek. De routebeschrijving werd onderbroken door een beslist niet gemakkelijke slalomproef, opge zet door Hans Hartog Dat Neder land ondanks de miljoenen auto's nog een land van fietsers is, be wees de vaardigheid van jong en oud. De bolletje-pijltje rit was weer wat moeilijker. De deelnemers maakten hier kennis met oude Ha- mersveldse locaties, zoals de Her- tenkop, 't Langeveen en Ooievaars horst. De strakke, militair nauw keurige, blinde overlay bleek niet voor de poes te zijn; de Tabaksteeg is blijkbaar nog met iedereen be kend. Iedereen weet nu dat het huis aan de Langesteeg de naam „Het Harem" heeft gekregen, om dat de eigenaar 8 dochters had. De verzorging was in vertrouw de handen van Tina Hartog, Carla de Wilde en Tessa Hilwig, die op de rustpunten klaar stonden met fruit en frisdrank. Aan de finish liet iedereen zich de royale oliebollen goed smaken. Er waren geen prij zen. Bevordering van de saamho righeid en een gezonde tocht door Leusden, waren het hoofddoel van deze rit. LEUSDEN - Het bestuur van de Stichting Jazzsociëteit Leusden deelde verheugd mee, dat de sponsors die in onze editie van jongstleden dinsdag werdenn genoemd, inder daad hun eerdere toezeggingen gestand doen. Zodoende zijn de kosten van de organisatie en de musici gedekt, en kan de recette volledig ter beschikking komen van het Sumve-ziekenhuis in Tanzania. Het programma begint vorm te krijgen. Het jazzfesitval wordt zondag 28 juni m De Korf geopend met een koffiecon cert van de bekende Amers- foortse Vocal Group onder lei ding van Leusdenaar Bert Eer den. Er wordt een aantal mooie 'evergreens' gezongen van componisten als Burt Bacha- rach, Rod McKuen. Jerome Kern, Anita Kerr en anderen. Als slot wordt gezamenlijk met de aanwezigen als 'ses sion' een canon 'in swing' ge zongen. 'Een voortreffelijk idee', aldus één der organisa toren. Het koffieconcert duurt van twaalf uur ('s middags) tot half twee, de toegangsprijs be draagt 7,50, inclusief een kop koffie. ORKESTEN Verder zijn de volgende or kesten gekontrakteerd: aller eerst de grote trekpleister, de vermaarde 'Diamond Five'; het eveneens zeer bekende 'Tony Vos Kwartet', mede bekend van 'On the Bnnk of Jazz', het dixieland-orkest 'The Blue Monday Seven', het 'mam- stream-combo' The Middleton Jazz Set, en het Benny Good- man-stiji-combo 'The Swing Profs'. De modernere jazz wordt vertegenwoordigd door het kwartet Wiebe Haanstra/Jan Verwey en het combo 'Jazz- peeration' van Leusdenaar Peer Hartjesveld Dat combo heeft de zeer goede jazz-zan- ger Uli Wewelsiep ('Dubble-W Syp') kunnen kontrakteren: jazz-zang a-la Al Jarreau. Meer informatie volgt. De entree voor de hele dag bedraagt - slechts - vijftien gulden. Leden van de Leus dense Jazzsocieteit betalen een tientje. De dag wordt be sloten met een jam-seesion van de 'Leusden All Stars', een gezelschap van twaalf tot vijf tien Leusdense musici. Dat belooft wat, getuige de woor den van Peer Hartjesveld: 'We hebben ze haast allemaal al benaderd. Dat wordt gewel dig, samen er tegenaan 'ram men'.' De voorverkoop van de kaarten is al gestart, zowel bij De Korf, als onder telefoon nummer 941368 (van 18.00 tot 20.00 uur). Leusden - De jaarlijkse Rode Kruis collecte heeft in de gemeente Leusden meer opgeleverd dn in de voorgaande ja ren. Met zijn allen zorgden de Leusdenaren er voor dat c12.642,10 overgemaakt kan worden naar het centrale giro nummer van het Rode Kruis. Ruim 130 vrijwilligers hebben er /oor gezorgd dat ook dit jaar weer ieder huis in Leusden leconfronteerd werd met de welbekende collectebus. Er is nog niet zo lang sprake van en plaatselijke afdeling van het lederlandse Rode Kruis. Een laatselijke afdeling werd enkele iren geleden opgericht op initia- ef van burgemeester Rademaker, anaf dat moment zorgde de plaat- elijk afdeling zelf voor de orgam- itie van de jaarlijkse collecte. De vrijwilligers die hebben mee- ewerkt aan de inmiddels afgeslo- in collecte waren voor dinsdag- zond uitgenodigd voor een kopje offie in het gemeentehuis. De ser W. J. Buijtendorp, voorzitter in de Leusdense afdeling van het ÜUSDEN - Bij Openbare basis- hool 't Palet, Willem de Zwijger- Rode Kruis, maakte daar het resul taat van de collecte bekend. De heer Buijtendorp bedankte alle vrijwilligers voor hun inzet. De heer en mevrouw Van de Laan wer den extra in de schijwerpers gezet omdat zij optreden als coordmatie voor de Leudense collecte. BILJETTEN Het mag opvallend genoemd worden dat er m de collectebussen dit jaar opvallend minder klem geld werd aangetroffen m vergelij king met voorgaande jaren. Vooral veel briefjes van vijf gulden wer den door de Leusdenaren in de bussen gedeponeerd. Daar stond tegenover dat de bankbiljetten van hogerewaarden juist minder in de bussen gevonden werden. POSTZEGELS Alhoewel de jaarlijkse collecte net achter de rug is, werd dinsdag avond al weer aandacht gevraagd voor de volgende aktie. In septem ber start de verkoop van speciale Rode Kruis postzegels. Ook dan zal er weer een beroep gedaan worden op vnjeilhgers om de verkoop ter hand te nemen. De afdeling Leusden hoopt ook dan weer voldoende vrijwilligers aan te kunnen trekken. Voor de collecte bleek het geen al te groot pro bleem te zijn. De leeftijd van de collectanten varieerde van 16 jaar tot boven de zeventig. laan 1, in Leusden-Zuid, staat dins dag 23 juni een container voor oud papier. Iedereen kan tussen 8.00 en 14.00 uur papier brengen. De op brengst is bestemd voor de aan schaf van extra leermiddelen. EUSDEN - Volgens de heer A.F. Idenzee van Spar Super in winkel- ïntrum 'De Biezenkamp' is er een >rse ommezwaai gaande in het stpatroon. Klanten die zo'n vijf jaar lieden schoorvoetend overgin- m van wit naar bruin brood, wa in zich nu aan bruine rijst, bruine stsuiker, en allerlei volkoren-pro- ikten. De reden daarvan is volgens hem, 'dat zo langzamerhand ieder een wel weet, dat volkoren voe dingsmiddelen beter zijn dat wit- gemaakt eten'. Hij vertelt: 'De men sen weten dat de vezels in bijvoor beeld bruin brood goed zijn voor de gezondheid. Vezels bevorderen de stoelgang en zorgen ervoor dat een hongerig gevoel verdwijnt.' Dat zijn volgens hem ook de rede nen dat er steeds meer volkoren njst in plaats van witte rijst wordt geconsumeerd. Deze ontwikkeling is volgens hem in volle gang. Hij% legt uit: 'Men koopt zilvervlies-wa- fels inplaats van beschuit, en men eet ouderwetse havermoutpap. En denk eens aan de enorme groei van de consumptie van muesli.' AMERSFOORT - Op de Groen markt treedt zaterdag 27 juni de groep 'De Gooische Compagnie' op. Vanaf 21.00 kunnen liefhebbers van jazz daar hun hart ophalen. Het optreden wordt verzorgd door de stichting Jazz in the Center, plaat selijke horeca-bedrijven. en Le- vob-verzekenngen. De toegang tot het concert is gratis. De leden van 'De Gooische Com pagnie' zijn allen werkzaam bij een Hilversumse omroeporganisatie. Het repertoire van de groep be staat uit swing, mainstream, en composities van Ellington, Tadd Dameron, Benny Golson en ande ren. De muzikale leiding is in han den van componist en arrangeur Jerry van Rooyen De verklaring van wethou der Ummels, begin deze week afgegeven, laat aan duidelijkheid niet veel te wensen over. De wethouder voelt zich niet schuldig aan wat er mis is gegaan aan de besteding van gemeen schapsgelden: het betreft in zijn ogen een gemeenschap pelijke verantwoordelijk heid van het college.Boven- dien hebben de ambtenaren de wethouder niet volledig geinformeerd. Dat is op te vatten als we derom een exponent van wat in ons land zo onderhand een traditie dreigt te worden: het niet trekken van de gevol gen, die bestuurlijke - dan wel politieke - verantwoor delijkheid met zich meebren gen. Landelijk is de affaire rond landbouwminister Braks daar een fraai staaltje van. Terwijl de houding van Leus- dens wethouder van finan cien Fons Ummels zich het beste lijkt te laten vergelij ken met de tekst van Braks' voorganger Van der Stee. Ook gezegend met de voor naam Fons haalde die ooit de landelijke pers met zijn nog altijd veel geparafraseerde tekst: 'Wat nodig is, is lef.' Aan lef, dat moet gezegd worden, ontbreekt het de wethouder niet. Maar de vraag, of hij er verstandig aan heeft gedaan, met déze verklaring te komen, lijkt niet onverdeeld gunstig te beantwoorden. Naar het zich laat aanzien, zijn de feiten met betrekking tot de gemeentelijke finan ciën dusdanig ernstig, dat het voorlopige rapport, de aanleiding voor de verkla ring van de wethouder, slechts een slappe afspiege ling is van wat er feitelijk allemaal gaande is (ge weest). Om nog maar niet te spre ken van het onderzoek, dat gaande is naar de ambtelijke organisatie van de gemeente Leusden. Naar zo onderhand wel duidelijk is, hebben de onderzoekers nog nooit in hun loopbaan een dusdanig grote organisatorische wan- boel aangetroffen, dan in Leusden het geval is. Een zaak, waar - die conclusie van de wethouder is juist - het voltallige college van burgemeester en wethouders verantwoordelijk voor is. Eén lid van het college, de burgemeester, heeft voor zichzelf de consequentie al getrokken: hij vertrekt voor tijdig. Naar het zich laat aan zien, doen de wethouders er verstandig aan, dat voor beeld te volgen. Los van het feit, dat zij op belangrijke punten van hun taak hebben gefaald, moet men immers constateren, dat men de gemeente Leusden nauwelijks meer als een be stuurbare organisatie kan beoordelen. Waar een wethouder zijn bestuurlijke krediet als pachter heeft verspeeld, een andere dusdanig is verwik keld in justitieel onderzoek dan wel een civiele procedu re, dat dit zijn bestuurlijk functioneren in ernstige mate bemoeilijkt, en de der de tenslotte blijkens zijn ei gen verklaring niet blijkt te begrijpen, dat ook hij in zijn functie in ernstige mate heeft gefaald, lijkt dit gezelschap nauwelijks in staat, om een bestuurlijke reorganisatie door te voeren. En dat niet in het minst, omdat zijzelf de wanorde mede hebben ge- creeerd. De verklaring van wethou der Ummels is dan ook op zijn gunstigst te beschouwen als een zeer naïef verhaal. Het raadslid Harm Offe reins (GPV/SGP) concludeer de niet lang geleden, dat de wethouder van alle 'toestan den' nog niets had geleerd en dat, als logisch vervolg daar op, de wethouder er verstan dig aan zou doen, zelf op te stappen. De verklaring van de wet houder - hoe oprecht op zich ook gedaan - onderstreept slechts de juistheid van de conclusie, die de heer Offe reins al trok. Een conclusie, die overigens voor het vol tallige college van B&W geldt. 'De Gooische Compagnie' die zaterdag 27juni haar Jazz-klanken uitstrooit over de Amersfoortse Groenmarkt. Op de bijeenkomst van het Rode Kruis werd mevrouw Van de Laan in de bloemetjes gezet. Mevrouw Van de Laan heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt als coördinatrice. LEUSDEN/UTRECHT - De pro vincie Utrecht is teleurgesteld dat de begroting van het Inter provinciaal Overleg (IPO) een stijgende lijn vertoont, terwijl eerder is afgesproken dat alle IPO-reorganisaties budgettair neutraal zouden plaatsvmden. Dat blijkt uit een brief van Ge deputeerde Staten aan het cu ratorium van het Interprovin ciaal Overleg in Den Haag. 'Te gen deze overschrijding zullen wij ons evenwel thans met ver zetten', aldus Gedeputeerde Staten, die daarbij verwijzen naar het dekkingstekort op de Utrechtse begroting In het provinciehuis is men nog steeds op zoek naar twee ton, om de aan het Interprovinciaal Overleg verschuldigde bijdra gen voor 1987 en 1988 geheel te kunnen voldoen. Achterveld - Zondag werd in Hoogland de Kring-Zes kamp gehouden. Aan deze zeskamp werd deelgenomen door de K.P.J. uit Hoogland, Eemnes en Achterveld. Achterveld zou deelnemen met drie teams. Tot ergenis van de Achterveldse sport- commissie kwam er maar één team opdagen. Een tegenval ler voor de Achtervelders, maar ook voor het organise rende comité uit Hoogland. Tijdens de zeskamp moesten de volgende onderdelen worden af gewerkt. Waterbal met zeephel- ling, koppelvoetbal, puzzel, wiel verwisselen, hindernisbaan, sleep- wagen trekken, knock out show en play back. Nadat alles door de deelnemers was afgewerkt werden de prijs winnaars bekend gemaakt. Hoog land 2 behaalde de le prijs, Eem nes 1 de 2e en Achterveld de 3e. Na het uitreiken van de pnjzen was er een barbeque voor de leden. De dag werd besloten met een disco. Tijdens de disco verzorgde elke deelnemende afdeling nog een play back. Hierbij werd Hoog land le met Joe Cocker, Achter veld 2e met de Pomter Sisters en Eemnes 3e met Normaal. Het werd een leuke sportieve dag. UITWISSELING Vnjdag gaat de Achterveldse K.P.J. in verband met het uitwisse lingsprogramma een bezoek bren gen aan de K.P.J. te Bavel. Degenen die dit weekend mee willen kun nen zich alsnog opgeven bij Gert Zwambag, tel. 1484. Vnjdagavond om 20.00 uur verzamelen bij de Moespot. Thuiskomst zondag avond. LEDEN BARBEQUE Zondag 5 juli zal er weer de jaar lijkse leden barbeque worden ge houden bij de familie van Burgste den. De leden die aan deze barbe que willen deelnemen kunnen zich opgeven bij Marinus van Burgste den, tel. 1552. In verband met de organisatie hiervan dient men zich voor 29 juni op te geven en bedragen de on kosten 7,50. Degenen die zich na genoemde datum opgeven zullen dan 15,- per persoon moeten betalen. LEUSDEN - Bij Openbare bi bliotheek De Boekenmolen. Prinses Irenelaan 5, in Leus den-Zuid wordt 6 juli de vakantieregeling van kracht. Vanaf die datum tot 10 augus tus is de bibliotheek geopend op maandag van 14.00 tot 17.00 uur. en op vnjdag van 18.30 tot 20 00 uur. Per leeskaart mogen dan ook extra boeken worden meegenomen.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5