echnisch beleidsplan centraal xploitatietekort m 6000,- Extra geld beschikbaar voor openbaar onderwijs leusder krant pringdiploma's reekerruiters 113 deelnemers aan start van 90+3 fietstocht Avanti hield judo-examens aak een foto, win een reis Zit dat zo? 3 jaarvergadering Antilopen: eel-o-theek 'Hamertje Tik' lagt gemeente subsidie Jeugdige biljarters strijden om 'Runner-Up Cup' Ons Genoegen Ouders willen meepraten over besteding gelden; Internationaal korenconcert DONDERDAG 18 JUNI 1987 IDEN - Vorige week donderdag sloot korfbalvereniging open het seizoen definitief af met de jaarlijkse Algemene nvergadering. Op die vergadering stond het door de Tech- le Commissie opgestelde meerjarenbeleidsplan centraal, in het streven naar het spelen van top-korfbal één van de grijkste uitgangspunten is. bemanning van de organisatie, die onontbeerlijk lijkt om eleidsplan gestalte te geven, baarde het bestuur zichtbaar >n. ktober van het vorig jaar ont- le T.C. van het bestuur de cht een beleidsplan voor de e termijn te ontwikkelen, ij de opdracht luidde dat >or als leidraad moest wor- snomen het spelen van korf- een zo hoog mogelijk niveau lie teams zonder dat dat ten zou gaan van de spelvreugde leden. Met andere woorden tn zou door de gehele vereru- edragen moeten worden. De lang van deze opdracht donderdag ter discussie, iet plan vallen een aantal mderwerpen te onderken- ie realisatie van het voorge- beleid op het technisch vlak ijk moeten maken. Zo stellen stellers van het rapport voor aidelijke lijn aan te brengen trainingsoefenstof van pupil iiorenlid, om een herkenbare te ontwikkelen en de korf- staties in het algemeen te eren. Men is zich ervan be- lat dit slechts mogelijk kan ndien de kaderopleidingen Dorvarendheid ter hand ge- zullen worden. Daarnaast in toenemende mate een be- moeten worden gedaan op het verantwoordelijkheidsgevoel van de leden naar de vereniging toe, met ander woorden het ver groten van de betrokkenheid, om de organisatorische en technische draagvlak dusdanig te vergroten, dat de doelstellingen op sportief gebied gerealiseerd kunnen wor den. In het plan wordt voorts gepleit voor een concrete afbakening van de diverse functie's die binnen de vereniging worden vervuld, om de duidelijkheid te vergroten. Daar naast worden nog aanbevelingen gedaan ten aanzien van de accom modatie, het materiaal en medi sche zaken, die zoals wordt vastge steld, op dit moment achterblijven bij het prestatiemveau. STRIJDBIJL Ter ondersteuning van de op technisch niveau ontwikkelde meerjarenvisie, kwam het bestuur met een organisatiemodel, dat de meer proffesionele aanpak van het korfbal mogelijk moet maken. Ove rigens vertoonde het schema nogal wat witte plekken, voor wat betreft de personele bezetting, een pro bleem dat zich ovengens ook op bestuurlijk gebied deed gelden. Zo konden bijvoorbeeld voor de func tie's Technische- en Algemene zaken nog geen opvolgers gevonden worden voor de terugtredende Bert Oudenaer- de en Bart Hueting, die zich niet herkiesbaar stelden. In de vacatures, die waren ont staan door het vertrek van Olaf Ra demaker (P.R.) en Frouk Geutjes (Jeugdzaken) kon wel worden voorzien, al had met name de be noeming van Anita van Buren nog enige voeten in de aarde. Van Bu ren bleek in het verleden een ex ponent van een dissidente groep, die op zijn minst twijfelden aan het beleid van hoofdtrainer Kees van Buren, en daar ook uiting aan ga ven. En juist dat beleid, nu vervat in een beleidsplan voor de langere termijn, vormde de inzet van deze jaarvergadering, een beleid dat de komende jaren door het bestuur en dus ook door Aruta van Buren, ge dragen zal moeten worden. Een deel van de vergadering hield eni ge reserve bij deze benoeming en het mag nauwelijks verwondering wekken dat Kees van Buren daar een centrale Figuur bij was. Het bestuur meende echter dat de strijdbijl begraven moest worden. Cor Osnabrugge, secretaris, daar- over;'Het is genoegzaam bekend dat er in het verleden een aantal onverkwikkelijke zaken is gepas seerd. En op een gegeven moment heeft het bestuur dan ook ingegre pen, waann we ons ondubbelzin nig en vierkant achter Kees hebben opgesteld. We hebben Anita voor de keus gesteld of positief opstel len of, om het maar eens populair uit te drukken, ophoepelen. Zij heeft zelf aangegeven voor de eer ste optie te kiezen, zodat ik denk dat het tijd wordt om het verleden te begraven.' In het nieuwe bestuur zal René Hendnks de Jeugdzaken gaan be hartigen, terwijl Bert Oudenaerde actief zal blijven als wedstrijdse cretaris. Het Dagelijks Bestuur, in de perso nen van Ad Knook (voorzitter), Cor Osnabrugge (secretaris) en Peter van Nuenen (penningmeester) bleef aan. TROFEE Op het financiële gebied was met zo gek veel aan te merken, vond de kasconmmissie. De ver eniging besloot het boekjaar met een klem batig saldo en ook de begroting voor het komende jaar vertoont ten opzichte van die van de afgelopen penode weinig ver schillen. Het kostte de vergadering dan ook met teveel moeite zich met de voorstellen van het bestuur ac- coord te verklaren, temeer daar contributieverhogingen dit jaar achterwege konden blijven. Wellicht ten overvloede werd er vanachter de bestuurstafel nog wel op gewezen, dat het houden van actie's, zoals de clubactie en de plantenactie noodzakelijk blijft om de begroting op basis van de geda ne voorstellen sluitend te krijgen. Daarnaast werd het advies gege ven de kantine op een meer effi- ciénte manier te gaan gebruiken, met als doel de exploitaitie daarvan meer rendabel te maken. Op de vergadering, die door 45 stemgerechtigde leden werd be zocht, werd ook nog tijd gevonden om de nodige pnjzen uit te delen aan leden, die zich op een bijzon dere wijze profileerden de afgelo pen maanden. De Prestatietrofee werd uitgereikt aan Rob Geutjes, die het afgelopen jaar de bijzonder succesvolle Al selectie onder zijn hoede had, waarmee hij twee titels en twee optredens op Nationale Kampioenschappen vierde, terwijl hij daarnaast ook met te beroerd bleek het tweede seniorenteam uit de brand te helpen, toen die zonder trainer kwamen te zitten. De Lanictrofee, ingesteld door Nic Laheij, werd in de wacht ge sleept door het vijfde veldteam en hun begelei der Bob Kroonenburg. Het laatste team van een vereniging wordt nogal eens als een stiefkind be schouwd en omdat Kroonenburg er met zijn pupillen in slaagde de ge deelde eerste plaats in de compe titie te halen (waarna ze in een be slissingswedstrijd het onderspit delfden), vond de jury deze trofee bij dit team op zijn plaats. Op de vergadering werden ver der nog een aantal obligatie's uit geloot, waarvan we de nummers hieronder weergeven; van de obli gatie's ter waarde van f 100,- ver vielen de nummers B 25, B 03, B 32, B 33, B 09, B 40, B 28, B 07 en B 08.Van de obligatie's ter waarde van f 50,- vervielen de nummers C 06, C 08, C 01 en in de categorie f 25,- de nummers D 06, D 08 en D 10. DEN-Zondag werden bij manege Den Treek door Pony- De Treekerruiters vaardigheidsproeven in het springen B- en L-ruiters gehouden. Alle zestien deelnemers behaal- iet diploma, sommigen zelfs twee. ir het B-diploma, dat voldoet normen van de N.P.C., dien- Ie ruiters hindernissen van centimeter hoogte te nemen, eken voor geen van de veer- eelnemers onoverkomelijke men op te leveren. B-ruiters, die een score van dan 70 punten haalden, mochten ook aan het L-springen meedoen. Vijf deelnemers kwa men hiervoor in aanmerking. Voor het L-spnngen moesten hindernissen van 80 centimeter hoogte genomen worden. In deze categorie mochten vijf deelnemers na afloop het diploma in ontvangst nemen, waaronder Sabine van Heugten, Josje Faber en Rudi Brons, die eerder op de dag het B- diploma bemachtigden. De vaardigheidsproeven wer den afgenomen onder toeziend oog van een deskundige jury, m de personen van de heer en mevrouw Boxtel. Uitslag B-Springen 1. Marja Veltman 74 pnt., 2 Sabine van Heugten, Martijn van de Kamp 72 pnt., 4 Maarten Vreeswijk 71 pnt., 5 josje Faber, Vera Labne, Rudi Brons, 70 pnt., 8 Sander ten Raa 68 punten. 9. Nicole Willemse 67 pnt., 10 Anouk Mel- chers, Andrea van Ginkel 62 pnt., 13. Marlies Zijdeveld 61 pnt., 14. Annelinde Koldewege 60 pnt L-Springen 1. Paula Phielix 70 pnt2. Josje Faber 68 pnt., 3. Sabine van Heugten 67 pnt., 4. Rudi Brons 65 pnt5. Vamma Perlot 64 pnt. LEUSDEN-Aanstaande zaterdag en zondag worden in de club accommodatie van biljartvereniging B.V.75 jeugdwedstrijden om de zogenaamde 'Runner-Up Cup' gehouden voor spelers die dit jaar de eerste caramboles bijeen tikten. Aan de wedstrijden nemen acht spelers van diverse verenigin gen deel. wel de Amersfoortse verenigingen De Lanteern en B'67, als het Nij- kerkse Princesse sturen een dele gatie naar Leusden, waar spelers van de organiserende club het dubbele kwartet completeren. De naam van de winnaar wordt aan de vergetelheid ontrukt, door middel van een inscriptie in de Runner-Up Cup, die ovengens wel in het bezit van B.V.'75 blijft. Het kostbare kleinood werd in een gnjs verleden ter beschikking ge steld door de Leusder Krant. De wedstnjden beginnen zater dag en zondag om 12.00 uur en zullen de gehele middag in beslag nemen. Decor voor één en ander vormt de accommodatie van B.V.'75 aan de Hamersveldseweg 71. De wedstrijden moeten volgens woordvoerder Kramer van de or ganiserende vereniging vooral worden gezien als een soort aan moedigingsevenement. 'Het komt nogal eens voor dat de jeugd, die enthousiast is binnengekomen na een aantal maanden afhaakt, omdat de progressie die men in het spel boekt te gering is naar de zin van de spelers. Door dit soort wedstnj den te organiseren, hopen we de vlam brandende te houden. Het is namelijk van het allergrootste be lang, dat we de schaarse jeugdle den die we aantrekken, vast weten te houden', laat Kramer weten. Aan de wedstrijden nemen acht spelers deel van vier verenigingen uit de omgeving 'van Leusden. Zo- )EN - De Stichting o-theek 'Hamertje Tik' de gemeente middels irief gevraagd om een lie ten einde het ver exploitatietekort van id jaar te dekken. De ing rekent de gemeente bijgevoegde begroting dat zij volgend jaar eer 8300,- uitgeeft, ttaat volgens de bereke- 2300,- aan inkomsten )ver. Het tekort in de ex- de bedraagt dus peel-o-theek zal eind sep- van dit jaar van start gaan. nogelijk door een gemeen- ;ubsidie van 10.000,-. Van rag wordt 7500,- gebruikt aanschaf van speelgoed, en 2500,- voor de exploitatie ge durende de rest van dit jaar. De uitgaven die dit jaar de subsidie te boven zullen gaan, hoopt de stich ting te kunnen dekken met een eenmalige subsidie van de K.F. Heinstichting, en het Nationale Jeugd Fonds (NJF). De eerstge noemde stichting heeft een subsi die van 2000,- toegezegd. De sub sidieaanvraag bij het NJF is nog in behandeling. De uitgaven voor 1988 zijn door de stichting als volgt geraamd: spelmateriaal 3300,-; huisvesting 1985,-; organisatie 660,-, des kundigheidsbevordering 650,-; huishoudelijke kosten 350; publi citeit 355,-; aktiviteiten 400,-; en onvoorzien ƒ600,-. Onder organi satie verstaat de begroting van de speel-o-theek het lidmaatschap van de Kamer van Koophandel (ƒ60,-), en administratie (ƒ600,-). Deskundigheidsbevordering wordt uitgesplitst in: abonnement tijdschriften 100,-); dokumentatie j 150,-); en cursussen ter bijscho- l ling van vrijwilligers die de speel-o-theek dnjven 400,-). NOODZAAK In de brief aan het college schrijft de stichting onder meer: 'Ons verzoek om m aanmerking te I komen voor subsidie in het exploi tatietekort voor 1988 willen wij na drukkelijk onder uw aandacht brengen, gezien het belang en de noodzaak van het voortbestaan van de speel-o-theek. In afzonderlijke gesprekken met wethouder G. Um- mels en de Plan Adviesgroep is deze noodzaak reeds uitgebreid besproken.' Een afschrift van de bnef is gestuurd aan'de groep en de commissie Welzijn en Onder wijs. ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd op de buiten baan te Scherpenzeel waren 18 le den van Ons Genoegen. Het was P Smink die de eerste plaats behaal de met 93 punten. De ovenge uit slagen waren. 2. A. van Daatselaar 91 3. J. Voorburg 90 4. L. van Hamersveld 90 5. J. E. van Hamersveld 90 6. B. Voskuilen 90 7. G. van Hamersveld 89 8. J. van Rossum 88 9. G Tolboom 87 10. W. Voskuilen Jz. 86 11. J. Voskuilen Jz. 84 12. W. v.d Kletersteeg 80 13. J. van Hamersveld Jz. 77 14. v.d. Wetering 73 15. A. Vlug 67 16. H. v.d. Heuvel 63 17. J.Does 59 18. H. van Daatselaar 42 De vierde Blom 90+3 tocht werd, ondanks de teruggelopen belangstelling, een succes. LEUSDEN-Zaterdag 13 juni werd voor de vierde achtereenvol gende keer de zogenaamde 90 3 fietstocht van rijwielhandel Blom verreden. Aan de tochten, die respectievelijk 30 en 93 kilometer lang waren, namen in totaal 113 fietsenthousiasten deel. Ondanks het feit dat er dit jaar een ten opzichte van vong jaar ge halveerd deelnemersveld aan de start verscheen, sprak mede-orga nisator Gemt Blom van een ge slaagd evenement. 'We hebben in toenemende mate te maken met enorme concurrentie', stelt Blom vast. 'Maar ik ben toch niet ontevre den. Volgend jaar komt er gewoon weer een tocht en die zal als van ouds de derde zaterdag van juni worden verreden'. De tocht over dertig kilometer voerde de deelnemers door Den Treek-Henschoten naar Maarn, het Henschotermeer en Austerlitz. Daar wachtte de fietsers een venij nige klim, die het evenement er met lichter op maakte. Maar ook de deelnemers aan de 93 kilometer lange tocht bleven dergelijke akkefietje met be spaard. In deze route, die in de Gelderse Vallei en op de flanken van de Utrechtse Heuvelrug was uitgezet, fungeerde de Amerongse Berg als scherprechter. De deelne mers vonden de klim pas op het eind van de nt op hun weg, op het moment dat de krachten al flink waren afgenomen. Vanuit Leusden werd via Stou- tenburg koers gezet naar Barne- veld, waarna de voorwielen mas saal in de richting van Lunteren werden gewend. Van daaruit ging het naar het oosten, waar Ede en Wageningen als oriëntatiepunten dienden. In Rhenen konden de deelnemers aanleggen bij een ra- vitaillerings-, annex stempelpost, om even op krachten te komen. Via Eist, Amerongen en Woudenberg koersten de kleppers daarna weer op huis aan, waar de meesten nog voor de klok van tweeèn arriveer den. De tocht kende dit jaar geen uit vallers, terwijl ook de oproepbare servicewagen in de garage kon blijven. Dus ook in dat opzicht kan de 903 tocht, die vier jaar geleden bij het negentigjarig bestaan van rijwielhandel Blom voor de eerste keer werd georganiseerd, als ge slaagd worden beschouwd. Voor het in goede banen leiden van het evenement waren, naast rijwiel handelaar Gemt Blom, ook leden van de Tnm- en Toerclub Leusden verantwoordelijk. ACHTERVELD - Op 2 en 16 juni werden er weer examens afgenomen bij de sectie Judo van de sportvereniging Avan ti. Het werden spannende middagen waarbij de zenu wen wel een rol speelden doch ondanks dat er heel goed werd gewerkt. De volgende judoka's kregen de navolgende bij hun zijnde band be horende slip. Vijf judoka's behaal den een band van een hogere graad. Groep 1: Manna Arends, witte band, blauwe slip. Karen Schipper, witte band, blau we slip. Mano van Stokkeum, witte band, blauwe slip. Eric Lamers, witte band, groene slip. Wesley Kerkhof, witte band, gele slip. Groep 2: Jeroen Arends, witte band, groene slip. Jan Boersen, witte band, bruine slip. Jacqueline Lamers, witte band, blauwe slip. Oscar Menkveld, witte band, groe ne slip. Jacob Muller, witte band, groene slip. Bngitte van Stokkum, witte band, blauwe slip. Sebastiaan Blom, witte band, groe ne slip. Alexander Valkhof, witte band, blauwe slip. Groep 3: Willem Koch, gele band. Mano Blom, gele band. Roy Diepeveen, gele band, blauwe slip. Frank Bock, gele band, groene slip. Marcel Eggenkamp, gele band. groene slip. Kersto Meinten, witte band. bruine slip. Aldert Lozeman, witte band, bruine slip. Tijmens Lozeman, witte band, blau we slip. Marco Dooijewaard, witte band, blauwe slip. Cees Boersen. witte band, brume slip. Jeroen Voskuilen, witte band, groe ne slip. Shirley van Nimwegen, witte band, groene slip. Groep 4: Marielle Voskuilen, gele band. Phillip Kraanen, gele band. Menno Bontje, gele band, oranje slip. Maurich Kerkhof, gele band, oran je slip. Jeroen Peeters, gele band, blauwe slip. Michiel Peeters, gele band, blauwe slip. Bennie Voskuilen, witte band, brui ne slip. Dikkie Voorburg, witte band, brui ne slip. Alex Boersen, witte band, groene slip N - Maak een foto, win een der dit motto houdt onder Fotografie Jan Verhoeff, ge in winkelcentrum Hamers- i fotowedstrijd waaraan ie- kan meedoen. Hoe? Door een leuke, gekke, mooie, sche, gezellige of belache- atie te fotograferen. Dat zal robleem zijn, want in de liggen de onderwerpen oprapen. Deelnemers ma- s op éen van de 25 schitte- rijzen, waaronder 14-daag- n voor 2 personen naar 'ortugal en Spanje, auto-fo- era's en waardebonnen ofilms. nen die aan de fotowed strijd willen meedoen, kunnen bij Verhoeff een wedstrijdformulier halen. Ook kan iedereen hier zijn fotocamera laten controleren en vullen met de juiste film. De kans op een prijs wordt dan m ieder geval niet verknald als gevolg van een lege batterij, een vuile lens of een verkeerde film. FOTOTIPS Speciaal met het oog op de ko mende vakantie is gratis bij de foto- handel een boekje met tips ver krijgbaar. Het boekje is getiteld 'Zit dat zo? Fototips om mee te nemen' en samengesteld door het Bureau Voorlichting Foto Film Video. Leusden - Deze maand wordt er in de gemeenteraad een voorstel behandeld om voor het openbaar onderwijs 14.000,- meer uit te trekken dan aanvankelijk m de begroting stond. Het bedrag, dat neerkomt op 12,50 per leerling, is in principe bestemd voor de vervanging en vernieuwing van lesmethoden. Als het aan de Gemeenschappelijke Medezeggenschaps raad voor het Openbaar Onderwijs in de gemeente Leusden ligt, gaan de medezeggenschapraden van diverse scholen in de toekomstmee beslissen over de besteding van de gelden. FMolips om mee Ie nemen Het hele financieringssysteem voor het onderwijs is nog met zo lang geleden drastisch veranderd. De gemeente ontvangt tegenwoor dig een vergoeding van het njk voor het onderwijs volgens de zo genaamde Londo-normen. Het is het streven van de gemeente om met deze normen uit te komen waar het de Financiering van het open baar onderwijs betreft. De Londo-normen worden op dit moment nog met ten volle als richt lijn gebruikt door de gemeente Leusden. Voor 1987 hanteerde de gemeente Leusden een zoge naamd bedrag per leerling van 99,45. Dat bedrag wordt nu met 12,50 verhoogd. Als de Londo- norm gebruikt zou zijn, zou per leerling ongeveer 140,- per jaar zijn uitgetrokken. BUDGETTERING Het stnkt hanteren van de nieu we njksnormen maakt het mogelijk om per school precies te bepalen hoeveel geld er beschikbaar is. Als het aan de schooldirekties en schoolteams ligt gaat de school voortaan zelf de bestemming van de beschikbare gelden bepalen door per jaar te budgetteren. Als er per school gepraat moet worden over de verdeling van het beschik bare budget willen ook de ouders meepraten over de bestemming van de gelden. Dat ook ouders hun inbreng wil len hebben werd duidelijk tijdens de maandelijkse bijeenkomst van de Gemeenschappelijke medezeg genschapsraad, waann ouders en leerkrachten zitting hebben. De GMR adviseert burgemeester en wethouders over alle zaken die het openbaar onderwijs betreffen. ONDUIDELIJK Het werd tijdens de maandag gehouden vergadering niet duide lijk wat de direkties van de openba re scholen nu precies voorstaan Inmenging van ouders, waar het om besteding van gelden voor de school gaat wordt in ieder geval niet door elke direkteur toege juicht. Op het gemeentehuis werkt men aan een voorstel waarbij de nor male jaarlijkse kosten voor lespa- ketten een zaak blijft voor de schoolteams, net zoals dat tot nu toe gebruikelijk is De ambtelijke werkgroep die aan het voorstel werkt is wel van mening dat medezeggenschaps raden, waarin ouders vertegen woordigd zijn, moeten meepraten over gelden die gereserveerd wor den voor toekomstige aankopen Op dit ogenblik wordt er in alle mogelijke overlegorganen gepraat over de budgettering per school. Het wachten is echter op een defi nitief standpunt van het college. De gemeenschappelijke Medezeg genschapsraad voor het openbaar onderwijs gaat na de zomervakan tie verder praten over de invloed die men kan hebben op de beste ding van gelden. Zodanig zal de GMR een ongevraagd advies uit brengen aan het college AMERSFOORT - De Vocal Group Amersfoort en het Amersfoorts Mannenkoor organiseren voor 2 juli een Internationaal Korencon cert. Dit concert vindt plaats in ker kelijk centrum 'De Brug', Schuilen- burgerweg 2, en begint om 20.15 uur. Deelnemende koren zijn een groot kinderkoor uit Poznan (Po len), een meisjeskoor uit Gent (Bel- gie), en een kamerkoor uit Ober- hausen (West-Duitsland). Alle ko ren brengen ten minste één werk van een Nederlandse componist ten gehore. Het Internationaal Ko renconcert vindt plaats in het kader van het gelijknamige festival, dat van 29 tot en met 5 juli plaatsvindt in Arnhem. Kaarten voor dit concert zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij onder meer de Amersfoortse Cul turele Raad (ACR), Zonnehof 10, telefoon 633034, en op 2 juli vanaf 19.45 uur aan de concertzaal. De toegangsprijs bedraagt 10,-. Voor houders van een pas-65 of een CJP-pas is deze prijs 7,50.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 9