3rote bezwaren tegen 'noodvestiging' Boni Komend weekeinde weer fietstochten Toekomstig huurcontract 'noodwinkel Boni' gewijzigd vandaag in Öe leusder krantf yj belangenvereniging winkeliers'Hamershof stuurt gemeente brief rima sulfaten isiduna Negatieve invloed weer: Diefstal Inbraak auto Snelheids controle Opbrengst fancy fair SERVA VOLVO Actie Rotary tegen polio Aanrijding Aanrijding BDU l r| I (JU aa-tmaj/ Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden leusder krant; Lezers service Konijntje m de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg "19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrüm Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 23 JUNI 1987 - 19e JAARGANG NO. 14 De Boni-supermarkt is momen- 1 gevestigd ergens in het mid- n vain het winkelcentrum. Al eni- tijd is dit pand volgens de ex citant van de supermarkt, Boni arkten bv uit Nijkerk, te klem. In rste instantie vroeg de super- irkt daarom via de eigenaar van pand, Flevo Vastgoed bv uit itten, aan de gemeente om de ak ter plekke uit te bouwen. La- wijzigde dit plan om uiteenlo- •nde redenen. Flevo Vastgoed bv de gemeente weten voorkeur te ven aan een verhuizing van de nkel. De Boni-supermarkt zou ter iier tijd moeten worden onderge- acht in een nog te bouwen deel het winkelcentrum. De ge- lente ging hiermee akkoord. Zo- ig dit deel van het centrale win- lgebied echter nog met gereed LEUSDEN - De Belangenvereniging van Winkeliers in het winkelcentrum 'Hamershof hebben grote bezwaren tegen de gemeentelijke plannen om de Boni-supermarkt toe stemming te geven 'een noodwinkel' neer te zetten op een parkeerterrein ten zuiden van het winkelcentrum. De in de vereniging georganiseerde winkeliers hebben daartoe het juridische adviesbureau Mr.F. Marree bv uit Amersfoort in de arm genomen. Dit kantoor heeft het college van B. en W. inmiddels via een aangetekende brief formeel op de hoogte gebracht van de bezwaren van de belangenvereni ging. Het schrijven kwam woensdag 17 juni bij de gemeen te binnen. is, zit de supermarkt in een te klein jasje. De gemeente heeft daarom met Boni Markten bv overeenstem ming bereikt over de verhuur van een deel van de parkeerplaats ten zuiden van de Hamersveldseweg. Momenteel is een voorstel van het gemeentebestuur aan de raad, om goedkeuring te verlenen aan de verhuur van een deel van deze par keerplaats, in een vergevorderd stadium. Daartoe moet de gemeenteraad ook akkoord gaan met tijdelijke vrijstelling van het bestemmings plan. Volgens dit plan hoort op de plaats waar de 'noodwinkel' van de Boni-supermarkt zou moeten ko men, een parkeerplaats. Op deze vrijstelling spitst de brief van de Belangenvereniging van winke- Op de plaats waar in 1985 de noodschool voor 'De Hobbit' verrees, moet nu de tijdelijke wmkel van Boni komen. De winkeliers van de Hamershof vrezen, dat dit zal leiden tot omzetdaling in het winkelcentrum (archieffoto Leusder Krant). liers van winkelcentrum 'Hamers hof zich toe. In de brief noemt Marree de re denen, waarom de belangenver eniging daar tegen is: 'Cliente en daarmede de in de Hamershof ge vestigde winkeliers, zijn de mening toegedaan dat de instroom van pu bhek vanuit het zuiden naar het winkelcentrum 'Hamershof m ern stige mate belemmerd zal worden door de plaatsmg van de noodwin kel in uw bekendmaking. De entree naar de Hamershof zal door de betreffende noodwinkel afgeschermd worden en de be staande parkeerfaciliteiten die op dit moment dringend benodigd zijn om de dienaangaande bestaande behoefte tegemoet te komen, zal in ernstige mate worden gefrus treerd. Terecht veronderstellen de winkeliers, dat de zuidelijke Ha mershof afgeschermd zal worden en de klanten van de Bom zich zul len beperken tot het winkelen bij de Boni. Het kan toch nimmer de intentie van het college zijn om de bewin- keling van de zuidelijke Hamershof middels plaatsing van voornoemde winkel te doen opdrogen.' De brief beslmt met de opmerking dat mr. Marree bereidt is tot nader over leg. LEUSDEN - Het contract tussen de gemeente en Boni Markten bv uit Nijkerk, betreffende de huur van een deel van de parkeerplaats ten zuiden van winkelcentrum 'Ha mershof, dat het college de gemeenteraad ter zijner tijd voor goedkeuring zal voorleggen, heeft enige wijzigingen ondergaan. De belangrijkste wijzigingen zijn een vermin derde bijdrage van de Boni aan vervangende parkeer plaatsen, en een toegevoegd artikel onder het kopje 'goed keuring Kantonrechter'. De wijzigingen kwamen aan de orde op de woensdag 17 juni gehouden vergadering van de raadscommissie Economische Zaken, Consumentenbelan gen en Werkgelegenheid (ECW). In het bij het contract ge- roegde raadsvoorstel, staat lat in de huurovereenkomst waarborgen zijn opgenomen ten aanzien van: a. de ontrui ming van de noodwinkel wan neer er geen Boni-supermarkt kan worden gevestigd in het gebied H2 (het nog te bouwen deel van het winkelcentrum - red.); b. beëindiging van de huurovereenkomst, wanneer een Boni-supermarkt wordt gevestigd in H2; c. het gebruik van de winkelruimte (De Brou werij 10), waarin thans de Boni-supermarkt is gevestigd; d. aanleg van vervangende parkeerplaatsen; e. onderhou den een aanbrengen van re clame op of aan te realiseren noodwinkel; f. inpandige op slag van goederen, emballage, winkelwagentjes, enzovoort. In een eerdere versie van het huurcontract stond, dat de supermarkt voor de kosten van de aanleg van vervangen de parkeerplaatsen, een be drag van ƒ89.125,- (exclusief BTW), zou opdragen. Dit be drag zou door de Boni voor de ingangsdatum van de huur overeenkomst aan de ge meente moeten worden be taald. Dat ls veranderd. De Boni zal volgens de jongste versie slechts bijdragen in de aanlegkosten tot een bedrag van 31.500,- (exclusief BTW). Een andere wijziging betreft artikel vijf; 'verhuur Brouwerij 10'. Zou Bom eerst de plicht hebben om het pand aan de Brouwerij, waarin de super markt thans is gevestigd, slechts 'm gebruik af staan aan een door de verhuurster goed te keuren gebruiker m de sec tor non-food, die als trekker voor de westelijke passage in De Hamershof kan worden aangemerkt', nu zou dat an ders moeten luiden. De Boni zou wat dit betreft met meer 'de plicht' hebben, maar zou ervoor zorg moeten dragen 'oor zover dat m haar vermo gen licht'. KANTONRECHTER In artikel 11, dat m de jong ste versie van het contract is opgenomen, staat dat de ge meente de Kantonrechter m Amersfoort in voorkomend geval zal verzoeken 'om de in deze overeenkomst opgeno men bepalingen welke afwij ken van de in artikel 1624 en verder in het Burgerlijk Wet boek opgenomen wettelijke regeling inzake de huur en verhuur van bedrijfsruimte goed te keuren, enzovoort, en zovoort.' De achtergrond van deze bepaling werd tijdens de woensdag gehouden commis sievergadering toegelicht door de heer G. Stein, ambte lijk medewerker van de com missie. Hij vertelde: 'In het huurcontract staat, dat de Boni de noodwinkel na vijf jaar moet verlaten. We willen voor komen, dat als de Boni onver hoopt om welke redenen dan ook, in de noodvestiging zou willen blijven zitten, wij dan niet gedwongen worden dat toe te staan. De winkel op de parkeerplaats is echt bedoeld voor vijf jaar en met langer.' Roelof Blauw (L'85) vroeg zich af, 'of de kantonrechter dat doet'. Hij lichtte toe: 'Als de rechter op voorhand huurcon tracten gaat sanctioneren, dan maait hij het gras voor zijn ei gen voeten weg. Een rechter doet over het algemeen pas uitspraak als er een geschil is. Daar is nu nog geen sprake van. Maar het is te proberen. Ik ben benieuwd.' USDEN - Zaterdag 20 juni J7 werd onder auspiciën n het samenwerkings- rband muziekverenigin- n OUGV in Renswoude jaarlijkse mars/majoret- iwedstrijden gehouden. majoretten van Lisiduna brach- uitkomend in de jeugdafde- een show op een samensmel- van de muziekwerken 'Yes Sir s my Baby, Festolero; Mambo bo' die werd gespeeld door tamboers en het orkest. Ze be lden met dit optreden 179 pun- en ook al waren er géén an- e konkurrenten, ze wisten hier- de de wisselbeker te behou- wel sterk gehandicapt door idurige zieken, waaronder de maitre, en de pittige muziekstuk ken waren toch ook de tamboers/ lyra's van de partij. Het stilstaande werk 'Contrasten voor Lyrakorp- sen', onder leiding van invallend instrukteur H. van 't Veer, was sa men met het lopende werk 'With Live' goed voor 192 punten. Dit betekende een eerste plaats. Als maitre was ingevallen A. Vee- nendaal. Het orkest, onder leiding van diri gent H. van 't Veer, kwam ook zeer verdienstelijk voor de dag. Voor het stilstaande werk 'Jubel- klange March' en de marche rende mars El Capitan werden 193V2 punten behaald. Ook dit be tekende een eerste prijs. Blijkens de juryrapporten, van de heren J.A.M. Peeters en D. Koster, zijn er nog wel de nodige puntjes die de aandacht behoeven. Dit deed echter mets af aan het pnma resultaat. LEUSDEN - Zoals zo vaak de laatste tijd, vond ook donderdag bij AC- restaurant 'Oud Leusden', Vloos- wijkseweg 1, inbraak in een auto plaats. Het voertuig, een zoge naamde 'lelijke eend', stond slecht drie kwartier, van 17.45 tot 18.30 uur, geparkeerd bij het restaurant Toch zag men kans het linnen dak van de auto kapot te snijden. Uit het voertuig werd een geavanceerde electronische schrijfmachine van Onalhankeli|k BOU nieuwsblad voor de gemeente Leusden EXJU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm). Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-1 7 00 uur geopend Zaterdags gesloten het merk Triumf gestolen. De ma chine heeft een waarde van onge veer 3000,-, en is het eigendom van een Amersfoorts architekten- bureau. ACHTERVELD - Zaterdagmorgen vroeg verijdelde een bewoner van de Van Oldenbarneveltstraat een inbraak in een auto. Het voertuig stond geparkeerd aan deze straat, en liep als gevolg van incident geen schade op. De politie pro beert de dader te achterhalen. ACHTERVELD - Bij een snelheids controle die de politie dinsdagmor gen tussen 7.30 en 9.00 uur op de Hessenweg in Achterveld hield, re den achttien bestuurders van een personenauto te hard. Allen kre gen een proces verbaal. De hoogst gemeten snelheid was 77 kilometer per uur. ACHTERVELD - Zaterdag werd de kerkepad-tocht Leusden gehouden. Tijdens deze tocht waren er vijf kerken bijna drie uur voor het publiek opengesteld. Hierbij waren onder meer de kerk in De Glind en de St. Josephkerk in Achterveld. In de kerk in De Glind was het ds. J. Jellema die hier als gids optrad en alle wetenswaardigheden over deze kerk met haar mooie ranke to rentje vertelde. De heer H.J. Baaiman had in de St. Joseph-kerk in Achterveld een mooie expositie ingencht van de kerkelijke kunstschatten. Voor het kerkgebouw zelf was het J.M. Schouten die als gids alles over dit kerkgebouw vertelde. Een dertigtal deelnemers nam een kijkje. Op speciaal verzoek van een jonge deelneemster werd in Achterveld ook de toren beklom men. Vanaf de toren waren er hele mooie vergezichten waarover ook een uiteenzetting werd gegeven. FIETSTOCHTEN In verband met te gennge belang stelling, vermoedelijk veroorzaakt door de met al te beste weersom standigheden, is de fietstocht langs de frontlijn van de oorlogs dagen 1940-1945 met doorgegaan. Er waren slechts dne belangstel lenden. Bij voldoende belangstelling zal de tocht nu vrijdag worden gehou den. Vertrek om 18.30 uur vanaf het Groot AchterveldpleinDeze ACHTERVELD - In de krant van dinsdag 16 juni werd als op brengst van de fancy fair voor de peuterspeelzaal Klein' Duimpje vermeld 372,45 Dit bedrag werd vermeld als to tale opbrengst. Dit is echter niet juist. Het genoemde bedrag was echter de bruto-opbrengst waar de onkosten nog mee moesten worden verrekend Het juiste be drag is tot op heden nog met be kend. fietstocht voor volwassenen gaat langs de frontlijn Achterveld - As- schat en Stoutenburg. De kosten bedragen 1,- per persoon. Voor de fietstocht zondagmiddag wa ren er 25 belangstellenden Het thema voor deze tocht: "Achter veld het bekijken waard", is zeker beloond. De tocht ging onder meer over den Aard - de Helwegbuurt - Burg stede en De Glind. Zoveel moge lijk werden er natuurlijk smalle pa den genomen waarbij de deelne mers langs paden kwamen waar van zij niet eens wisten, dat ze er waren. Er was een groot aantal stops waarbij de gids veel wetens waardigheden vertelde over de betreffende plaats. Zaterdag a.s. zal er nog een derge lijke fietstocht worden gehouden Het vertrek is om 14 00 uur vanaf het Groot Achterveld plein. De on kosten zijn voor volwassenen 1,- en voor kinderen gratis. De roufe gaat dan in de richting van o.a. Emelaar - Stoutenburg - Mus- schendorp Ook nu zal er weer een aantal stops zijn waarbij het een en ander over de betreffende plaats zal worden verteld. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 tel 033-630154 Alle geslaagde leerlingen Don Bosco volgens direkteur „gelukkig onder dak" pag. 3 Avondfietsvierdaagse telt ondanks slecht weer groot aantal deelnemers pag. 3 Drukke „dierenweidedag" bij De Vallei pag. 3 Programma Mid-Holland Jazzfestival rond pag. 4 Sport. Pon Voorwaarts: dne maal bleek scheepsrecht pag. 5 Nog behoefte aan gastgezinnen voor dertigste Tour de Junior pag. 5 't Palet Leusdens schoolzwemkampioen pag. 5 LEUSDEN - Rotary Leusden houdt woensdag 24 juru een actie in de gemeente voor Polio de Wereld Uit. Alle 325 Rotary clubs in Neder land zijn dezer dagen samen met clubs elders in de wereld actief om er er voor te zorgen, dat voor 1992 alle kinderen tot vijf jaar tegen po lio zijn geïmmuniseerd Polio kan namelijk vrij eenvou dig worden voorkomen als kinde ren tussen nul en vijf jaar een vac cin krijgen toegediend. Iedere moeder in Nederland kent wel de DKTP-prik voor haar kind. De P van deze inenting staat voor polio. De wereldgezondsheidsorgarusa- tie WHO heeft berekend, dat 120 miljoen gulden nodig is voor een wereldwijd ïmmunisatieprogram- ma gedurende vijf jaar. De WHO beschikt echter niet over de geld middelen en specialisten voor dit programma. Rotary International wil het bedrag dat nodig is, bijeen brengen. De Nederlandse clubs hebben op zich genomen Indone sië pohovnj te maken. Daarvoor is 15.000.000,- nodig om 120 miljoen eenheden vaccin te kopen. De le den van de Leusdense Rotary-club hebben eerst zelf een duit in het zakje gedaan. Tijdens een golf- wedstnjd in de openingsweek van golfclub 'De Hoge Kley' werd bij voorbeeld 1000,- ingezameld. Ln totaal is momenteel 4000,- bijeen. Het doel is 40.000,- gulden. De gemeente heeft voor de collecte in Leusden toestemming verleend. Collectanten kunnen zich desge wenst legitimeren. Bovendien zijn ze herkenbaar aan een gele button. Volgens Rotary Leusden komt al het geld van de actie ten goede aan inentingscampagne. Als gevolg van het unieke systeem van de Ro- tary-organisatie blijft volgens hen mets aan de strijkstok hangen. Het opgehaalde geld gaat zonder tus senkomst van derden naar de Rota ry in Indonesië. Meer informatie wordt graag verstrekt door dé he ren Floor (telefoon 940668) of Den Besten (947022). ACHTERVELD - Op de kruising van de Hessenweg met de Konin- gin Julianaweg vond zondag een aanrijding plaats. Bestuurder K. uit Assendelft kwam verleende geen voorrang aan Achtervelder B., die met zijn voertuig op de Hessenweg reed. B. raakte de auto van K. dus danig in de flank, dat de Assen- delfter volgens de politie een paar maal over de kop gmg. Zijn auto raakte daardoor total loss. Wonder boven wonder werd geen van de automobilisten hieibij gewond. LEUSDEN - Donderdagmiddag vond een aanrijding plaats op de kruising van de Hamersveldseweg en de Noorderinslag. Het ongeluk werd veroorzaakt door automobi list Van de B., woonachtig in Leus den, die met zijn Honda, rijdende op de Hamersveldseweg, het rode verkeerslicht negeerde. Bestuur der J.S. die op de Noorderinslag reed, had op dat moment groen licht en stak over. Beide auto's wer den flink beschadigd. J.S. stelde zich onder behandeling van zijn huisarts. Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) Tel, 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b.v afd. Lezersservice tel nr. 03420-94911. BEZWAREN: zeker - ook - grote nood.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1