'Alle leerlingen gelukkig netjes onder dak' Fraaie AMBC puzzelrit Avondfietsvierdaagse telt ondanks slecht weer groot aantal deelnemers Drukke dierenweidedag De Vallei LEUSDEN Direkteur Don Bosco bij diploma-uitreiking: lensder krant JökaaL I VERGROTEN? UW AANKONDIGINGEN IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT Koude zomer? LEUSDER KRANT 'TW weekifiégeumde/ 'j Leusden Achterveld plaatselijk nieuws DINSDAG 23 JUNI 1987 (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Alle leerlingen die dit jaar met een diploma op zak de technische school Don Bosco verlaten, weten al wat ze na de vakantie gaan doen. "Gelukkig zijn alle leerlingen dit jaar net jes onder dak op dat moment dat ze de school verlaten", aldus de duidelijk tevreden direkteur van Don Bosco, de heer G. Ste vens. Stevens deed zijn uitspraak tijdens de diploma-uitrei king, die afgelopen donderdgavond plaatsvond in de kantine van de technische school aan de Dodeweg. Er zijn jaren geweest dat met van alle leerlingen bekend was wat ze na de vakantie, met hun diploma op zak, zouden gaan doen. Verder leren is niet verplicht want de leer lingen die de technische school doorlopen hebben, zijn niet meer leerplichtig. De technische school Don Bosco kent drie opleidingen. Men heeft op school de mogelijkheid om de richting bouwkunde, elektrotech niek of mechanische techmek te kiezen. Van de 61 leerlingen die dit jaar examen deden zijn er 58 in één keer geslaagd. Eén kandidaat krijgt een herkansing en twee leerlingen werden afgewezen. Opvallend is het feit dat bijna 80% van de eindexamenkandidaten vanaf de eerste klas de lessen vol gen bij Don Bosco. Vong jaar was dat percentage nog geen zestig, omdat toen veel kinderen vanaf andere scholen later naar de tech nische school zijn gegaan. GROTE BEK Behalve door direkteur Stevens werd donderdag ook het woord gevoerd door de voorzitter van het schoolbestuur pater A. Maat. pater Maat benadrukte het feit dat een schoolbestuur vaak onzicht baar voor ouders en leerlingen haar werk doet. "Het is gewoon uniek te noemen dat ik dit jaar zelfs twee jongens bij naam ken", aldus pater Maat Behalve een felicitatie aan het adres van de geslaagden gaf pater Maat ook nog een paar goede tips voor de toekomst mee. "De jon gens die van de LTS komen zijn stuk voor stuk aardige knapen, al leen jammer dat ze zo'n verschrik kelijke grote bek hebben. Eerst al tijd die grote scheur open en dan pas denken, dat is een LTS-leer- ling", aldus pater Maat. Hij voegde daar aan toe dat dat voor leerkrachten geen probleem is. "Die zijn er tenslotte tegen in geënt", aldus de schoolvoorzitter. Maat waarschuwde de schoolver laters voor de toekomst omdat "bazen over het algemeen niet zit ten te wachten op werknemers met een grote mond". Pater Maat complimenteerde de direktie en leerkrachten met hun voortdurende inspanning om alles in de school in goede banen te lei den. "De afgelopen jaren zijn nogal tur bulent geweest aldus de voorzitter van het schoolbestuur. Pater Maat doeide hierbij op alle mogelijke circulaires van het ministerie over allerlei maatregelen, maatregelen die dan soms weer twee maanden later temet werden gedaan. "Deetman deed niet zo erg veel. Wat hij deed, deed hij dan vaak nog verkeerd", aldus pater Maat Don Bosco kent als enige in Ne derland een zogenaamde VUTO- opleiding. VUTO staat voor Voort gezet Uitgebreid Technisch On derwijs, een overblijfsel van vóór de Mammoetwet. De VUTO is een éénjange opleiding die bedoeld is voor leerlingen die nog net niet het niveau bereikt hebben om naar de MTS te gaan. Dat de VUTO-opleiding behoorlijk pittig is blikt uit het aantal geslaagden. Zestig kandidaten deden eindexa men, er slaagden er 37. "Maar die 37 hebben dan ook een goede kans in het Middelbaar Technisch Onderwijs", zo meent direkteur Stevens. Van de 58 leerlingen die het LTS- diploma behaald hebben, maken er dit jaar 26 gebruik van de moge lijkheid om een VUTO-jaar te vol gen. Zes leerlingen maken in één keer de stap naar het middelbaar onderwijs. Niet alleen leerlingen van de LTS maken gebruik van de mogelijkheid die Don Bosco biedt om een VUTO-jaar te volgen. Voor de VUTO-opleidingen mel den zich ook leerlingen van an dere vormen van lager beroeps onderwijs, MAVO of in een enkel geval zelfs HAVO. Volgens jaar verandert de struc tuur van de Technische School Don Bosco. De school start dan met het zogenaamde BAVO-ex- periment, een brede algemene opleiding voor leerlingen die de basisschool verlaten. ACHTERVELD - Zondagmiddag hield de A.M.B.C. de va- kantie-puzzelrit. Er waren 20 deelnemers. De door de he ren Duits uit Putten uitgezette rit bleek een mooie te zijn. Er kon worden deelgenomen in de sportklasse en in de tour klasse. De rit telde mee voor het clubkampioenschap 1987. De prijswinnaars waren Sprtklasse le W.v.d. Heuvel, Putten met 30 strpnt. 2e E.v.d. Broek, Amersfoort met 102 strpnt. 3e J. de Boer, Putten met 112 strpnt. De poedelprijs was voor T. Staal uit Soest met 245 strpnt. Tourklasse le mevr. Kakebeke, Ochten met 35 strpnt. 2e R.v.d. Berg, Putten met 150 strpnt. De poedelprijs was voor W. Methorst, Scherpenzeel met 443 strpnt. De eerst volgende rit zal plaats vinden op zondag 6 septem ber. 1 1 tmckstraat, was zondagmorgen Alltn VPTn 1 I fl vroeg het slachtoffer van vandalis- 1 UOir^t me Een buitenspiegel werd van ACHTERVELD - Een personenauto het voertuig afgebroken. De politie die stond geparkeerd aan de Ben- roept getuigen op zich te melden. .en nat, dat het was. Maar het kon nog natter. En alhoewel het wet voor mogelijk werd gehouden, kon „natst" ook nog. LEUSDEN - Gisteravond is, onder omstandigheden die het nodige te wensen overlieten, de vijfde Avond-fietsvierdaagse van start gegaan. Ondanks de gestaag vallen de regen mocht de organise rende Tnm- en Toerclub Leus den op de eerste avond van de Lustrum-tocht de 629 enthou siastelingen inschrijven. Dat aantal steeg royaal boven dat van vong jaar uit. De voorkeur van de deelne mers gmg massaal uit naar de tocht van 15 kilometer, een keuze die gezien de weersge steldheid, niet zo vTeemd lijkt. Toch reden nog 175 fietsen de 30 kilomterrit, terwijl een select gezelschap de clubrit over 60 kilometer aanvaardde. DFe avondfietsvierdaagse duurt nog tot en met vrijdag, zodat twijfelaars vanavond nog de kans knjgen, mee te gaan doen. Degenen die de vierdaagse met goed gevolg volbrengen kunnen dit jaar rekenen op een extra fraaie medaille die de TTL ter gelegenheid van het eerste lustrum heeft laten slaan. Inschrijven is vanavond nog mogelijk tussen zes en ze ven uur in de Roda-kantine op het Burgemeester Buining- park. Ondanks de regen kon er nog wel een lachje af. Alhoewel; het was toen wel net eventjes droog. LEUSDEN - Elk jaar wordt de dierenweidedag gehouden op de Valleischool. Dit jaar stond de dag in het teken van de W.N.F (Wereld Natuurfonds). Vanwege de Pandaprijs, die de school heeft ontvangen. De Pandaprijs is een milienprijs, die overhandigd wordt aan een basisschool, die bijzondere prestaties heeft geleverd op milieu-gebied. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker - Elndredaktie: Hans Mosterd. Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer lot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatlerweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66,80 per jaar, 33,90 per half jaar, 17,20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagmiddag 18 00 uur le hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakl op met onze hooldagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen mei onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. Op 27 mei werd hij in Baam uitge reikt door ir, Rey. Op een video film in één van de klassen kon men de uitreiking zien en de vro lijke bustocht er naartoe. De school kreeg deze prijs vanwege het afvalproject. Dit bestaat uit het verzamelen van klokhuizen en ander afval. Het wordt in V. A.M.-vaten gedaan, die ter beschikking zijn gesteld door de gemeente. Hierin wordt com post gemaakt, via een bepaald proces. Ook zijn er mesthopen in de schooltuin waar compost ge maakt wordt. Deze wordt weer ge bruikt voor de schooltuin. Tuinlogboek Twee keer per week werken de kinderen in de tuin. Dit zijn 24 vrij willigers. Aan elk stukje tuin wer ken twee kinderen. In het tuinlog boek moet de toestand van de tuin bijgehouden worden De leer kracht van de klas, die aan de beurt is, is daar verantwoordelijk voor. Dieren Behalve de schooltuin is er de die renweide, die aan de andere kant van de school ligt. Daar zijn een schaap, geiten, een konijn, kippen en kuiKens te zien. De dieren wor den door de kinderen verzorgd tij dens de schooluren. Een jongen van de school begreep niet zo goed hoe kuikens geboren wer den en zei dat zij uit de broedma chine kwamen en niet uit het ei. Om zes uur zou het schaap, die dag geschoren worden, maar doordat de regen met pijpestelen uit de lucht viel, kon het scheren waarschijnlijk niet doorgaan, de hele dag werd dan ook binnen gehouden, in de school. Er waren stands van verschillende verenigingen aanwezig zoals het Comité-Milieuzorg Leusden, het I.V.N. (Instituut voor natuureduca- tie), Greenpeace en het W.N.F. Van de opbrengst van de dag gaat 20% naar het W.N.F. In de lokalen waren allerlei artike len te koop zoals sieraden, zelfge maakte spaarpotten en sierstenen. Iedere klas had zelf iets georgani seerd, in tegenstelling tot de vo rige jaren, toen hadden de ouders alles georganiseerd. Er was een tekenkraam, een schminkkraam en een raadkraam, waarbij onder meer de vraag ge steld werd, hoeveel gram konij- nenvoer er in de glazen pot zat. Ook was er een grootse play-back show georganiseerd. Natuurlijk kon men er ook ook heerlijk eten en drinken. Het was die dag bij zonder druk. (advertentie) Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewma de Boer. Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Leusden! door Jan Versteegt. Depressies zijn de laatste tijd uit voorraad leverbaar, maar voor hogedrukgebie- den moeten we eerst op de wachtlijst. Alhoewel het weekeinde enigszins mee viel (er viel nagenoeg geen regen), is er nog geen einde in zicht van het vrij zachte „winterweer". De luchtdrukverdeling is en blijft voor ons totaal ver keerd. Hogedrukgebieden zijn niet voorhanden, zoals al gezegd, en depressies blijven actief boven het noordelijk gedeelte van de Atlantische Oceaan. De fronten ervan kunnen met gemak tot ons doordringen en leveren nogal wat regen. De boeren zijn daar niet ge lukkig mee, heb ik mij laten vertellen. Helemaal ontevre den zijn ze ook niet, omdat het de afgelopen weken, on danks de lage temperaturen, nog redelijk groeizaam is geweest. De komende week lijkt er nog geen doorbraak te ko men naar stralend zomer weer. Depressies blijven ac tief en daarom blijft het waarschijnlijk wisselvallig. Kan het huidige, te koude weer verdere consequenties hebben voor de resterende zomermaanden. Kortom krijgen we een koude zo mer? Welnu, via de heer Van Pan huis uit Ermelo het navol gende: Net als vorig jaar lanceert hij vlak voor de langste dag zijn zomervoor- spelling. Hij verwacht dat de zomer van 1987 koud en nat zal worden. Hij baseert dit op het terugtrekken van het Azoren hogedrukgebied op een cruciaal moment (half juni). Volgens hem is het dan be keken. Niet geheel onjuist lijkt mij, alhoewel een mooie zomer niet alleen van het Azoren hogedrukgebied af hangt. Een plotseling aan de macht komen van een hoge drukgebied boven Scandina vië of Rusland kan weken lang droog, zonnig en warm weer opleveren. Het is juist dan belangrijk dat het Azo ren hogedrukgebied ver weg is. U ziet wel: we krui nen nog alle kanten op. Medewerker J. Hielstra uit Leusden vreest dat het veel te koude Noordzeewater wel eens spelbreker kan worden voor de rest van de zomer. Hij vroeg mij wat ik er van dacht. Wel, daar waar het weer gemaakt wordt en dat is voor ons de Atlantische Oceaan, is de temperatuur vrijwel normaal bleek bij navraag. Indien warme lucht over koud zeewater wordt getransporteerd ont staat ten hoogste stralus (mist). De kustgebieden worden dan geplaagd door van zee binnendrijvende mistflarden. Deze lossen vaak snel weer op. Een tweede nadeel is dat bij wind van de zee (en dat ge beurt snel na flinke opwar ming op het land) er een be langrijke afkoeling plaats vindt in de kustgebieden. De koude Noordzee heeft dus naar zijn mening weinig in vloed op het verdere zomer- verloop. Anders zou het worden bij aanvoer van koude lucht over warm zee water. Dan volgt flinke on stabiliteit met veel buien. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De prijspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsmeuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo, Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt, Kabelspols, halve beeldpagina met kleurgebruik; 75, - per dag. Kabeltjes: (vraag aanbod) eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte! Felicitatie-rubnek, eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en Vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek. DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan hel niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewma de Boer (advertentie) VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Asschatlerweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. Woensdag 24 juni 10.30 tot 12.00 uur: tekenwed strijd op het schoolplein van de Rooms-katholieke basisschool 'De Rossenberg', Rozengaarde 37; 15.00 tot 17.00 uur: kinderfeest in speeltuin 'De Zonnebloem', Prinses Margrietlaan, Leusden-Zuid; 20.00 uur: vergadering commis sies Openbare Werken/Ruimtelij ke Ordening en Financieel Beleid en Beheer, in het gemeentehuis, 't Erf 1. Donderdag 25 juni 20.00 uur: vergadering gemeen teraad m het gemeentehuis, 't Erf 1. Woensdag 24 juni 9.00 uur hand- werkhobbyclub de Moespot. Donderdag 25 juni: 18.30 uur be- jaardensoos Ons Gebouw. Vrijdag 26 juni: Frontlijn fiets tocht Groot Achterveldplein. Zaterdag 27 juni: 14.00 uur fiets tocht Mooi Achterveld Groot Achterveld plein Zaterdag 27 juni: 20 00 uur Disco Show de Klaveet. Zondag 28 juni: 14.00 Disco de Klaveet Zondag 28 juni: 14.00 Videomid- 1 dag de Moespot.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 4