Nog behoefte aan Tourgastgezinnen 't Palet Leusdens schoolzwemkampioen'87 on Voorwaarts: drie naai bleek scheepsrecht Overvolle agenda SVL leidt tot marathonzitting )pen middag squash loorslaand sukses Open Leusdens kampioenschap tafeltennissen voor jeugd Voor dertigste Tour de Junior: Uitslag dames schietclub ndelijk winnaar eigen VW/Auditoernooi: DINSDAG 23 JUNI 1987 De Bank Giro deed het iets beter (6 uit 8), AC Pon, was de ploeg van de middelmaat. Met 8 uit 8 en een vrijwel glad doelsaldo finishten de heren van het computercentrum m de middenmoot. Voor het slotduel tegen Pon Voorwaarts had AC Pon nog eenmaal alle krachten gebun deld om hun collega's van hun on geslagen status af te helpen en en passant de toernooizege door de neus te boren. Bijna lukte dat. Brutaal nam AC Pon met 0-1 de leiding, maar nog voor de veldwis- sel trok Pon Voorwaarts de balans in evenwicht om tenslotte in de tweede helft de zege (3-1) en de toernooiwinst veilig te stellen: tot groot enthousiasme van Peter Bos en de zijnen. EINDZEGE 1. Pon Voorwaarts 8 15 (37- 3) 2 Cirkel BV 8 14 (36- 7) 3. Tankwerkplaats 8 12 (19- 8) 4 DHV 8 9 (17-21) 5 AC Pon 8 8 (28-29) 6. Bank Giro 8 6 (21-42) 7. Amersfoorse Courant 8 5 (28-281 8. Gemeente Leusden 8 3 (21-30) 9. Lisidunahof 8 0 8-43) te vergeven, hoewel het speelplezier het belangrijk ste uitgangspunt blijft. De kampioenschappen be ginnen zaterdag om 10.00 uur en naar verwachting rond de klok van half vijf worden de prijzen uitgereikt. Belangstellenden die om wat voor reden dan ook tot nu toe vergeten zijn in te schrijven, kunnen daarvoor vanavond (dinsdag 23 juni) nog terecht bij Hennie van Dijk (943367), Wouter van Dijk (940062) of Jaap van de Burg (940470). ACHTERVELD - In de week van 13 t/m 18 juli zal voor de 30e maal het Ineternationaal jeugd- wielerfestijn de Tour de Junior in Achterveld plaatsvinden. Hieraan zullen dit jaar weer onge veer 100 rennertjes en renstertjes deelnemen. Ze komen zowel uit Ne derland als uit het buiten land. Om dit te kunnen verwezen lijken is het van belang dat men de meesten van hen on derdak kan verschaffen in een tourgastgezin. Een aantal gezinnen heeft zich al aange meld om een rennertje of renstertje die week gastvrij heid te verlenen. Een aantal van hen moet nog worden ondergebracht Degenen die genegen zijn één van hen die week gast vrijheid te verlenen kunnen contact opnemen met Hans Versteeg, W. van Amers- foortsestraat 10 te Achter veld, tel. 03425-2118. Ook inwoners van Leusden kunnen zich voor het verle nen van gastvrijheid aan een deelnemer aanmelden. Het is zeker niet voor de eerste maal dat Leusdense inwo ners hieraan deelnamen. Als blijk van waardering zal aan het gastgezin als tege moetkoming in de extra kos ten een waardebon van 35,-worden aangeboden. Tevens zal ook dit jaar weer de traditionele tourkoffie ge dronken worden door de tourgastgezinmoeders. Dit zal plaatsvinden op donder dag 16 juli om 10.00 uur in D'Ouwe Peerdestal. LEUSDEN - Zaterdag werden in het Torenbad van het Sport- fondsenbad in Amersfoort de jaarlijkse schoolzwemkampioen- schappen voor basisscholen uit Leusden gehouden. Na twee jaar de eer aan anderen te hebben gelaten, ging de Dick van Opsteltentrofee voor de tweede keer in de historie naar 't Palet uit Leusden-Zuid. 't Palet lijkt dus na twee jaar weer helemaal terug aan de top. Na een uitermate spannende strijd met 't Ronde, toonde de afvaardiging van de basisschool uit Leusden- Zuid zich de sterkste van de ne gen deelnemende scholen. Toch kreeg 't Palet de door het gelijkna mige architectenbureau beschik baar gestelde Dick Opsteltentrof- fee met cadeau. Pas bij de estafet tes wera de suprematie van de uit eindelijke winnaars goed zicht baar. Aan de schoolzwemkam- pioenschappen, die jaarlijks door de Leusdense zwem- en waterpo- lovereniging "De Haaien" worden georganiseerd, deden dit jaar ne gen scholen deel, één minder dan vorig jaar. Daar zal het feit dat er in Leusden zelf nog geen accommo datie aanwezig is niet geheel vreemd aan zijn geweest. Toch liet de publieke belangstel ling zaterdag weinig te wensen over. De zwemmers en zwemsters werden gesteund door het in gro ten getale opgekomen pubhek, voornamelijk in de vorm van ou ders en docenten. De pnjzen wer den uitgereikt door de voorzitter van de Leusdense Zwembadstich ting Van de Wall-Bake, die er bij die gelegenheid geen twijfel over het gestaan dat de volgende editie van de schoolzwemkampioen- schappen weer in Leusden zelf gehouden kunnen worden De or ganiserende vereniging hoopt dan ook weer delegaties van alle Leusdense basisscholen te mogen verwelkomen. De pnjzen voor de kampioenschappen werden door de Zwembadstichting ter beschik king gesteld, terwijl iedere deel nemer van "De Haaien" een herin neringsvaantje mee naar huis kreeg. Eindstand 1. 't Palet 87 pnt 2. 't Ronde 95 pnt 3. De Heerd 111 pnt 4 Kinderland 118 pnt 5. Gereformeerde Basisschool 121 pnt 6. De Holm 130 pnt 7. De Rossenberg 140 pnt 8. Klimrakker 140 pnt 9. De Wegwijzer 144 pnt ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijden namen ze ven leden van de dames-schiet- club deel Ook nu was het weer EUSDEN - „Geduld is een schone zaak, maar het wordt toch toogste tijd dat we eens baas blijven in eigen huis". Dat iten de spelers van Pon Voorwaarts, de voetbalafdeling van personeelsvereniging, zich voorgenomen hebben toen ze Lio april voor de derde maal aan het eigen VW/Audivoetbal- mooi begonnen. Want dat de Leusdenaren sinds de aanvang de voetbalcompetitie tussen bedrijven uit Leusden en je ving in 1985 er nog steeds niet in geslaagd waren om de ie wisselbokaal in de wacht te slepen zat de spelers, maar ral organisator Peter Bos wel een klein beetje dwars. t jaar moest het maar eens ge en, het men de concurrentie >n. Het bleef niet bij woorden :n; van meet af aan denderde Voorwaarts als een geohede hine op de emdzege af. Wat de nge formaties ook probeerden, r averij dan een schamel ver- juntje tegen de grootste rivaal rankwerkplaats hep men niet Pon Voorwaarts toonde zich negen weken achtereen heer en meester en werd dan ook de te rechte winnaar. Organisator Peter Bos, die er weer in geslaagd was om negen bedrijven te „contracteren", werd op de slotavond door zowel colle ga's als gasten met diverse kado's m het zonnetje gezet als blijk van waardering voor de vele tijd die hij erin had gestoken om ook de der de editie weer volledig te laten sla gen en gladjes te laten verlopen. Tijdens het toernooi moest er na melijk heel wat geïmproviseerd worden om het evenement tijdig af te ronden. Niet alleen de Europese bekerfi nales speelden hem bij het handha ven van het wedstnjdschema par ten, maar ook de uitzonderlijk natte junimaand gooide nogal onver wacht roet in het eten. Om de sport dag van Pon niet in gevaar te bren gen, moesten de duels op de laat ste wedstrijddag onverhoeds wor den afgelast. En dat was m het ver leden nog niet eerder voorgeko men. Organisatorisch klopte het steeds als een bus. In sportief op zicht vielen er ook echte verrassin gen te noteren. Naast het feit dat Pon Voorwaarts de titel van twee- spannend, wie van de koploop- sters de eerste plaats zo behalen. Het was Anneke Oudshoom die met één punt verschil de eerste plaats behaalde met 90 punten Ria Vos werd tweede met 89 pun ten. De overige uitslagen waren: aantal punten 3. Jeannet Vos 88 4. Annelies Huurdeman 86 5. Ine Kok 81 6. Tiny Tolboom 73 7. Bep Smal 67 LEUSDEN - Ter afsluiting van het voorjaarseizoen, houdt de tafeltennisver eniging TTCL zaterdag Open Leusdense tafelten niskampioenschappen voor jeugd in de leeftijds categorie van 7 tot en met 14 jaar. De wedstrijden worden gehouden in de verenigingshal op het Burgemeester Buining- park. De inschrijving voor het toer nooi, waarvan de winnaar zich kampioen van Leusden mag noemen, staat in prin cipe voor iedereen open, zelfs voor diegenen die nog nooit een tafeltenmsbatje hebben vastgehouden, maar bij zichzelf slapende talenten vermoeden. De deelnemers zullen in in verschillende leeftijdscate gorieën worden ingedeeld en per klasse zijn er prijzen voudig winnaar Tankwerkplaats overnam, toonde Cirkel - vorig jaar kansloos als voorlaatste geëindigd - enorme progressie. Door „de Tank" in het onderlinge treffen uit te schakelen wist men zelfs op de tweede plaats beslag te leggen. De nieuwkomers in het gezel schap, de Amersfoortse Courant en Lisidunahof, kwamen in het spel nog met echt voor. Laatstgenoem de bleef zelfs puntloos, terwijl de formatie van de krant op een ze vende plaats eindigde. De gemeente Leusden kwam dit jaar niet verder dan een vrij kleur loze achtste plaats met slechts drie punten; winst op Lisidunahof en een puntendeling tegen de Amersfoortse Courant. Pon Voorwaarts: kampioen met allure. Voorwaarts en AC Pon gebroederlijk bijeen na onderlinge tweestrijd. USDEN - Onlangs hield het Squash Rackets Genootschap Leusden een open middag voor mensen die weieens thet meest intensieve racketsport, die ondermeer als een uitstekende vorm van conditietraining kan worden gebruikt, den kennis maken. En dat heeft de dub geweten. De hele middag liep het storm, zodat het de organisatie handen en Hen kostte om iedereen tevreden te stelten en de gelegendheid te geven een balletje te slaan. Naar schatting van ihp Verstraaten, woordvoerder van de organisatie, gaven zo 'n 50 mensen gehoor aan de oproep van de SRGL Een orslaandsucces", aldus Verstraaten. k de proefabonnementen, die de vereniging voor de gelegendheid ter beschikking had gesteld, gingen als warme lodjes over de toonbank. 19 mensen lieten zich tot nu toe verleiden de kennismaking met de squashsport, door ddel van een proefabonnementte verdiepen. En dat hel die mensen menens was, bleek meteen al op de eerste ibavond van de club vorige week, de bezitters van het kleinood gaven allemaal acte de presence, zodat de vereniging ede hoop heeft een aantal nieuwe leden aan de actie over te houden Bert Kampes (tot 13 jaar) de geluk kigen. Bij de senioren was de kampioens beker voor Wim Velker. Ook Eg- bert Moed, Jaap de Jager (jr), René Stienen en Ruud Visser namen een beker in ontvangst voor hun prestaties in de huiscompetitie De beker voor het beste resultaat in de bondscompetitie was voor Johan Gerrits en de snelschaak be ker voor (de afwezige) Peter Son- der. We hadden ook nog de oplossing van het diagram van vonge week beloofd. DIAGRAM Een waar offerfeest in combinatie met een minorpromotie brengt wit de winst: 1Td7 x d8(s) Tf8 x d8 2. c6 - c7(s) Kb8 - c8 3. Lf3 x b7(s) Pd6 x b7 4 Dg2 x b7(s)ü Kc8 x b7 5. c7 x d8P(s)ü K willekeurig 6. Pd8 x e6 En het overblijvende eindspel zouden wij zelfs winnen. LEUSDEN - Afgelopen donderdag hield de Schaak Vereniging Leusden haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. Naast de prijsuitreiking van de clubkampioenschappen, bleken het voorstel tot aanschaf van een huiscomputer en de besteding van het batig saldo van de festiviteiten van het veertigjarig jubileum hete hangijzers. denadministratie, was stof tot de bat. Het slot daarvan was dat de aankoop werd goedgekeurd. Ook het spelsysteem en het reglement voor de huiscompetitie vergden nogal wat vergadertijd, evenals het opzet van een verenigingsbi bliotheek. Natuurlijk werden ook de in het afgelopen jaar gewonnen prijzen uitgereikt. Bij de jeugd waren Ge rard van de Weerd (tot 16 jaar) en De agenda van de algemene le denvergadering van de schaak vereniging was afgelopen don derdag met maar liefst 26 punten ietwat overladen. Doordat enkele punten nogal wat stof tot discussie gaven duurde het tot na midder nacht voordat voorzitter Leen Boo gaard de vergadering kon sluiten. Gelukkig waren er ook punten waarop de schakers bijzonder eensgezind waren, zoals het be noemen van twee ereleden en de bestuursverkiezing. Tot erelid werden benoemd Joop van Santen en Cees Veenendaal, vanwege hun talrijke verdiensten voor de vereniging. Aftredende bestuursleden waren voorzitter Boogaard en wedstrijd leider Elschot. Beiden werden herkozen. Het bestuur werd uitge breid met Joop van Santen, die wedstrijdleider voor de bonds competitie wordt. Wel werd er uitvoerig gesproken over een bestemming voor het ba tig saldo van de vienng van het 40- jarig jubileum, vong jaar Uiteinde lijk werd, met krappe meerder heid, besloten het geld te beste den aan een pnjzenkast. Ook de aanschaf van een kleine computer, o.a. voor de indeling van de huiscomDetitie en de le- Tijdens de algemene ledenvergadering van SVL werden diverse bekers overhandigd. Dit jaar vielen Johan Gerrits, Egbert Moed, Jaap de Jager jr., Rene Stienen en Wim Velker in de prijzen v.l.n.rDe laatste ontvangt op de foto uit handen van wedstrijdleider Theo Elschot de beker voor het behalen van het clubkampioenschap t

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5