SE ntslag Van Gooi in igustus aan de orde ritiek op bezwaar- shrift winkeliers ^vandaag in Üe leusder krant» 83 Spelmiddag tijdens Tourweek Achterveld mmissie rapporteert in augustus: id akkoord met vestiging noodwinkel voor Boni runt Provincie houdt proef: Informatie via teletekst Forse boete wegens rijden onder invloed Controle bromfietsen Flinke aanrijding Installatie nieuwe burgemeester Aanrijding met gewonde Donderdag 16 juli SERVA VOLVO BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Lezers service Konijntje in de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie erf administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV knnnls DINSDAG 30 JUNI 1987 - 19e JAARGANG NO. 16 (van de redaktie) SDEN - De gemeentelijke raadscommissie, die naast epresentatiekosten ook het ontslag van gemeentese- iris Reier van Gooi onderzoekt, sluit haar werkzaam- tn in augustus af. Dat meldde afgelopen donderdag de tsvervangende voorzitter van die commissie, Bram >n (CDA). memoreerde dat, toen de sie haar tussentijdse rap- aanbood, gesteld was dat rapport in de raadsverga- •an juni op tafel zou liggen. :hter niet gelukt. 'Wel kan edelen, dat de commissie met haar werkzaamheden derd, dat zij het onderdeel opdracht, alles te onder dat verband houdt met de erlening van de gemeen- aris, aan het afronden is. ;en week zal de commissie ier hebben samengesteld, dit dossier naar de heer >1 zal worden gezonden. Hij krijgt dan tot één augustus 1987 de gelegenheid, op hetgeen in het dossier is vermeld, te reageren', aldus de heer Vroon. Hij meldde tenslotte, dat de com missie begin augustus haar werk zaamheden zal hervatten om het eindrapport op te stellen. Beide on derdelen van de opdracht, dus ook de representatiekosten, worden daarin opgenomen. 'Sommigen',aldus Vroon, 'zullen misschien wat ongeduldig worden, maar de commissieleden willen hun opdracht zo zorgvuldig moge lijk uitvoeren, omdat zij overtuigd zijn dat het belang van de gemeen te Leusden daar het beste mee wordt gediend.' AFKEURING Ineke Jansen (PvdA) ging daar op in op de verschillende reakties van de wethouders Jan Wagenaar (WD) en Fons Ummels (CDA). In de eerste plaats conststeerde zij, dat haar fraktie veel positieve reakties had gehad op de reaktie die zij zelf. als fraktie, op het voorlo pige rapport had gegeven. Zoals bekend trok de PvdA daarin be hoorlijk van leer. en eiste- feitelijk het aftreden van wethouder Um mels. 'De reaktie van wethouder Um mels is natuurlijk zijn goed recht, alhoewel er duidelijk uit blijkt dat hij de kritiek niet heeft begrepen, of niet heeft willen begrijpen. Het ging namelijk niet om het bescha digen van personen, maar op het aanspreken van mensen op hun functioneren', zei zij. (van de redaktie) DEN - De Leusdense gemeenteraad is afgelopen don- ig akkoord gegaan met de vestiging van een nood- el voor Boni. Die winkel komt op de parkeerplaats, ooit de noodschool voor de Hobbit stond. Als tegen- atie betaalt Boni de rente van het bedrag, dat de V van compenserende parkeerplaatsen de gemeente de huidige winkel van Boni komt naar alle waar- üijkheid, een vestiging van de drogisterij-keten 't Ivat. voltallige gemeenteraad bleek erg veel moeite te an met het bezwaarschrift dat de winkeliersverening )e Hamershof tegen het plan heeft ingediend. s Boersen (CDA) liet als reten, dat zijn fractie geen jende bezwaren had tegen j van de Boni in wat Boer- 5 'Hamershof-Zuid' om- De lokaüe leek hem de 2chte, en wat de financie- i de compenserende par- itsen betreft, ging hij ook Boersen vond het oor- lijke voorstel ook wel ver >ni zou daarin negentigdui- Iden moeten betalen - en i bereikte overeenkomst age van dertigduizend gul- ecter. *Het zou niet terecht •oni op zou moeten draaien volledige kosten van de stelde hij. etreft het bezwaarschrift lamershof-winkeliers, be- e het Marius Boersen, dat ïliers niet eerder hadden ird. Immers, zo stelde hij, ïliers waren in een vroeg bij het overleg betrokken Kortom, de winkeliers iaar eerder mee moeten Iet probleem dat de win- i him bezwaarschrift sig- n met betrekking tot het i, werd m de ogen van opgelost, dus dat was g. Wel pleitte hij voor aan- dacni voor de toegang van de be woners van De Hamershof. Tenslotte zag hij graag, dat er zo spoedig mogelijk een plan van ei sen ter tafel zou komen voor de bouw van 'H-2', waarmee het win kelcentrum afgebouwd zou kunnen worden. KORTZICHTIG Ep Oostra (D66) vond het een redelijk voorstel. Bovendien con stateerde hij, dat met Boni een eer ste flinke invulling voor de uitbrei ding van De Hamershof genoteerd kon worden. Hij betreurde het bezwaarschrift van de winkeliers, en vToeg zich af of men voortaan nog slechts toe gang tot het winkelcentrum zou kunnen knjgen als men aantoonde, minstens vijf winkels te gaan be zoeken. 'De conclusie van de win keliers is blijkbaar, dat mensen al leen voor Bom naar De Hamershof komen. Daaruit is maar één conclu sie te trekken, als dat waar zou zijn. Namelijk dat de winkeliers dan meer aandacht aan hun eigen zaak moeten schenken', aldus Oostra. Ook Alrich Parson (WD) vond het een goed voorstel.'Mijn fractie kan de bezwaren van de winkeliers dan ook absoluut niet onderschrij ven. Het is bijzonder kortzichtig, en gaat voorbij aan de belangen van de consumenten, en van de winke liers zelf, aldus Parson. Ook de PvdA, bij monde van Gert de Weerdt, bleek geen be zwaren te hebben tegen de nood- vestiging van Bom. Dat ging niet op voor Leusden'85. Joop Kool van die partij bleef zijn twijfels hebben te gen de plaats van de winkel: de parkeerplaatsen. Later draaide hij echter bij. Harm Offereins (GPV/SGP) ver baasde zich er met name over, dat de winkeliers dan wel een be zwaarschrift tegen de vestiging van Boni hadden ingediend, maar dat ze zich blijkbaar nauwelijks zorgen maakten over de invulling van het pand, dat Boni gaat verlaten. Afgezien daarvan bleek ieder een verheugd over het feit, dat er aan de bestaande Hamershof niets verbouwd hoeft te worden. Zoals bekend, was een eerder plan, de winkelgevel van Boni aan de kant van de Hamersveldseweg uit te bouwen. Dat zou het winkelbedrijf een beperkte uitbreiding in vier kante meters opleveren. De sloot langs de Hamersveldseweg zou daartoe gedempt worden. Dat laat ste zal overigens toch gebeuren. BELANGEN Wethouder Jan Wagenaar bleek wel begrip te hebben voor het be zwaarschrift van de winkeliers. 'Het is nu eenmaal zo, dat zolang we dit hier samen beleven, de winke liers nog nooit géén bezwaarschrift hebben ingediend. En op zich is dat heel begrijpelijk, de belangen van de verschillende neringdoenden lopen nu eenmaal va<Jc uiteen', al dus de wethouder. voor, het is goed voor de consu menten in Leusden', aldus de wet houder. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOUI chijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- lieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Dntrakten belangrijke korting, derheitjes f 1.44 per regel (48 cent per mm) e nummers. 75 cent per stuk 4INGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR ;antoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- an 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend dags gesloten \3 GEMEENTE LEUSDEN UITNODIGING AFSCHEID BURGEMEESTER RADEMAKER Ter gelegenheid van het afscheid van de heer mr J. W. M. Rademaker als burgemeester van Leusden wordt in het gemeentehuis van Leusden. 't Erf 1, op donderdag 2 juli van 19.30 tot 21.30 uur een openbare ontvangst gehouden. Naast vertegenwoordigingen van plaatselijke instellingen en organisaties zijn op deze ontvangst ook individuele inwo ners die persoonlijk van de heer en mevrouw Rademaker afscheid willen nemen, van harte welkom. Leusden, 29 juni 1987. Het onderhoek naar het ontslag van Reier van Gooi als gemeentese cretaris van Leusden zal in augus tus worden voortgezet. Ook de uitval van wethouder Jan Wagenaar tijdens een commissie vergadering naar raadslid Joop Kool (L'85), kon geen goedkeuring verdienen. Samenvattend stelde Ineke Jansen: 'Het na afloop van een commissievergadering geven van een reactie en het tijdens een commissievergadering plegen van een overval bij de mededelingen met zaken, die persoonlijk uitge vochten moeten worden, is beslist onjuist. Wij spreken dan ook onze sterke afkeuring uit over de wet houders', aldus mevrouw Jansen. LEUSDEN - De Provincie Utrecht gaat vanaf 1 juli aanstaande via teletekst informatie verstrekken over de diverse provin ciale beleidsterreinen. Voorlopig wordt - als ser vice aan de weggebrui ker - gestart met informa tie over het provinciale wegennet. De afdeling Teletekst van de NOS heeft voor deze Utrechtse verkeersinformatie re giopagina nummer 868 gereserveerd. De berichten op deze pagina geven informatie over tij delijke verkeersmaatrege len, zoals wegomleidingen, stremmingen voor het weg vervoer of het uitvoeren van wegwerkzaamheden. De provincie wil met deze ver keersinformatie een vlottere en vooral veiliger doorstro ming van het verkeer bevor deren. Deze vorm van infor matieverstrekking betekent een aanvulling op de reeds bestaande berichtgeving via de pers, politie en radio. Het ligt in de bedoeling op korte termijn ook berichten over andere provinciale aan gelegenheden via teletekst te gaan verspreiden. Daarbij kan gedacht worden aan aan kondigingen van ïnspraak- aonden, vergaderingen van Provinciale en Gedepu teerde Staten of aan medede lingen over besluiten van het provinciaal bestuur. De proef duurt voorlopig tot 1 januari 1988. LEUSDEN/UTRECHT - „U weet dat u een fors risico hebt gelopen." Dat zei de Utrechtse politierechter, mr. L. Bück- mann, maandag tegen een 28-jarige inwoner van Leus den, die hij wegens rijden on der invloed veroordeeld tot 1500 gulden boete en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van een jaar. Vorig jaar juni was verdachte met zijn auto in Amersfoort bijna tegen een politiewagen aangere den. Voor de agenten was dat re den geweest om bij de man een bloedproef te laten nemen. Onder zoek wees uit, dat hij bijna vier keer teveel had gedronken. Voor de officier van justitie mr. M. Timmers, waren het promillage van 1,93 en het feit dat de Leusde- naar al eens eerder voor iets der gelijks was veroordeeld een boete van 1500 gulden en een onvoor waardelijke ontzegging van een half jaar waard. LEUSDEN - De Leusdense politie hield woensdag op de Burge meester de Beaufortweg zeven bromfietsers aan voor een controle van hun vervoermiddel. Drie ervan werden uit het verkeer genomen voor een technisch onderzoek op het politiebureau, omdat ze waren opgevoerd. De eigenaars van de brommers knjgen een proces-ver baal. De vier andere bromfietsrij ders kregen ook een proces-ver- baal, maar dan wegens manke menten aan het voertuig. Alrich Parson (WD): '...bezwaar winkeliers kunnen wij absoluut niet delen en is bijzonder kortzichtig...' Wagenaar veronderstelde, dat tachtig tot negentig procent van de winkeliers blij zou zijn 'met deze trekker", waarmee hij 't Kruidvat bedoelde. Verder wees de wethouder erop, dat de winkeliersvereniging geacht wordt, ook de belangen van een paar leden te behartigen, waaruit hij het bezwaarschrift ver klaarde. Overigens deelde hij de f mening van verschillende fracties, dat de winkeliers in de commissie I die daarvoor is, (ECW, red.) ruim- schoots de gelegenheid hadden 1 gehad, hun bezwaren kenbaar te 1 maken. De wethouder zegde toe, dat de eerste schetsplannen voor het nog te bouwen deel van De Hamershof (H-2) nog dit jaar tot stand zullen komen. Tenslotte wees hij op het prijs- drukkend effekt van uitbreiding van het winkelcentrum. 'Sorry voor de winkeliers, maar.daar zijn ze j LEUSDEN - Op de kruising van de Burgemeester Van der Postlaan met de Clarenburg vond woens dagmorgen tegen tien uur een flin ke aanrijding plaats. Bestuurder A.L. uit Leusden verleende met zijn Volkswagen Transporter geen voorrang aan een Volvo, bestuurd door H.D. uit Arnhem. Als gevolg van de botsing die volgde, moest de Volvo worden afgesleept. LEUSDEN Leusdens nieuwe burgemeester, mr. A. Panis, officieel in Leus den benoemd per zestien juli van dit jaar, zal op veertien juli worden geïn stalleerd. Dat gebeurt tijdens een buitengewone openbare raadsvergadering, üie vrijdagmiddag veertien juli om drie uur begint. Aansluitend aan de in stallatie van de nieuwe burgemeester volgt een openbare ontvangst in het gemeentehuis. Die staat geprogrammeerd van half vijf tot half zeven. Geslaagde einduitvoering Muziekschool Pag. 3 Gemeente moet bij aanbesteden van werken wel toetsen aan marktpnjzen Pag. 5 Jeugd- en jongerenwerk wordt nader bekeken Pag. 5 Mid-Holland Jazzfestival: veel kwaliteit voor te weinig publiek Pag. 6 Culturade '87 op 29 augustus: gevarieerd programma met culturele markt Pag. 6 Mark van Dijk en Birgit Schoemaker Jeugd-kampioenen bij Lockhorst Pag. 7 LEUSDEN - Als het aantal ongeluk ken in de bebouwde kom met ra cefietsers zo hoog blijft als nu, zal er nog eens een maximum snelheid voor deze 'snelheidsmaniakken' worden vastgesteld. Voor de twee de keer deze week kwam een wiel renner onzacht tegen het plaveisel terecht. Deze Leusdenaar had op het Cohenpad geen voorrang ver leend aan de 14 jarige H. uit Leus den, die ook op de fiets was. De racefietsers hep een flinke hoofd wond op, en moest naar het Amersfoortse St. Ehzabeth-zieken- huis worden overgebracht. De fiet sende tiener kwam er zonder kleerscheuren vanaf. ACHTERVELD - Het feestcomité organiseert op donderdag 16 juli, tijdens de Tourweek, een spelmiddag voor de jeugd. Er zal dan op het Groot Achterveldplein een trapskelterrace worden gehouden. Hieraan kan de jeugd van 5 tot 11 jaar deelnemen. Er zal een parcours worden uitge zet waann veel hindemissen voor komen. Elke leeftijdsgroep wordt apart ingedeeld, met één winnaar voor elke groep. De kinderen die hieraan willen deelnemen kunnen zich die middag vanaf twee uur aanmelden op de plaats waar de spelen zullen worden gehouden. BRADERIE KERMIS Woensdag 15 juli zal tijdens de Tourweek de kermis beginnen. De kermis zal ook nu weer wor- den gehouden op het terrein van Jan Rutte bij het Groot Achterveld- plein. De kermis zal er zijn van woensdag tot en met zaterdag De vrijdagavond zal er weer touw trekken worden georgamseerd. De aanvang is om 20.30 uur, na afloop van de tourwedstrijden, j Ook dit evenement wordt gehou den op het Groot Achterveld- plein. Deelname is zowel voor da mes als heren mogelijk. Deelne- j mende ploegen dienen te bestaan j uit zes personen. Vanaf heden kan I men zich voor deelname aanmel den bij Wim van Middelaar, tel 03425-2001 Wanneer u voor dinsda§- resp.donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur) Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b.v afd Lezersservice tel.nr 03420-94911. Ook de inmiddels traditioneel ge worden bradene wordt gehou den. Dat gebeurt op de woens dagavond tijdens de tourweek. De braderie is weer op de Hessen weg, tussen de Jan van Arkelweg en de Kon. Julianaweg. De aan vang is om 19.00 uur. Het feestco mité zal aanwezig zijn met het rad van avontuur en de oliebollen- kraam. Verder zullen de Achter- veldse winkeliers deelnemen en worden er ook standwerkers en oude ambachten verwacht. Enkele verenigingen hebben dan ook de gelegenheid om hun acti viteiten te tonen zoals o.a. Culdoto met een wagenspel. Ook zal er weer een kinder bradene worden gehouden. AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 iel 033-630154 AUGUSTUS: .is dat niet de oogstmaand.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1