Technische beheersing en goede interpretatie kenmerkten concert 'Ook dit jaar bos gered' leusden; Werkende moeders willen opvanggroep leusder h lezers. schrijven- -lokaal I eslaagde einduitvoering Muziekschool Leusden: Nieuwe 'Wegwijs' wordt deze week bezorgd Gemeente- werf dicht Oud papier-actie Rossenbergschool: leusdei* krant In verband met vrije vrijdag voor kleuters: Stichting voor Volwassenen educatie opgericht Goed nieuws voor verzekerings maatschappijen: Leusdense politie slaat toe Zomer komt in het zadel 7W mkindegemmte/ Achterveld DINSDAG 30 JUNI 1987 plaatselijk nieuws (van een van onzer medewerkers) LEUSDEN - Op vrijdag 26 juni j.l. vond voor een pu bliek van ruim 130 mensen de einduitvoering plaats van leerlingen van de Muziekschool. De aanwezigen konden genieten van een goed, gevarieerd pro gramma. Allerseerst kon men genieten van een harpensemble, waarvan de spelers zowel van de Amers- foortse als de Leusdense Muziek school afkomstig zijn. Over het al gemeen werd er goed samenge speeld. De instrumenten hadden een mooie klankkleur en het was een verademing om te luisteren naar de grote helderheid van een schitterenden tonenwaterval Uitgevoerd werd van R. Mervyn het 'Salute to lough Sally' en van A. op den Camp 'Get together'. De harpspelers zorgde voor een goede spanningsopbouw, waar door ze een dankbaar gehoor kre gen. Continuïteit Voorzitter mr. P.C.J. Janssen van het bestuur van de Stichting Mu ziekschool Leusden vestigde hiema tijdens zijn toespraak tot de aanwezigen de aandacht op het feit, dat er sprake is van een goede continuïteit, voor wat be treft het instrumentarium; de heer H. de Ridder heeft onlangs het feit gevierd, dat hij twaalfeneenhalf jaar directeur is van de muziek school. En er is ook een goede continuïteit van leerlingen te be speuren; zelfs moest er dit jaar van een forse wachtlijst gesproken worden. De voorzitter deed mededeling van het feit, dat er komend jaar nog sterker het accent gelegd zal worden op het samen musiceren. Gedacht wordt aan een salonor kest, een ensemble voor Haagse klanken met Leusdense accenten Er staat bovendien een kamermu- ziekensemble aan te komen. In samenwerking met de Leus dense Culturele Raad zal volgend cursusjaar op een negental Leus dense basisscholen een project worden gegeven met als onder werp 'Toetsinstrumenten', waann uitvoerig aandacht gegeven zal worden aan diverse toetsinstru menten van kerkorgel tot clave- cimbel De heer Janssen deelde mee. dat komend cursusjaar de wettelijk verplichte medezeggenschaps raad zal worden geïnstalleerd. Hij vertelde de aanwezigen dat de medezeggenschap in feite het be stuur van de Stichting Muziek school Leusden in de toekomst zal aanwijzen. Een machtig lichaam derhalve, waarvan hij hoopt dat er veel ammo bij ouders en leerlin gen voor zal bestaan. Hoogstandjes Na de toespraak van de heer Jans- De blokfluitspelers Wouter Verschuren, Saskia van Berkel en Mirjam van Driel, maakten samen met claverucist Benno Smit en cellist Arjan Kool technische hoogstandjes bij de uitvoering van een guartettino van A. Scarlatti. sen volgde nog een achttal optre dens. Techmsche hoogstandjes werden waargmaakt tijdens een quartet- tino van A. Scarlatti. De uitvoe renden musiceerden met groot gemak. Een zeer zuiver geheel werd door de blokfluitspelers Wouter Verschuren, Saskia van Berkel en Mirjam van Dnel waar gemaakt: voor de begeleidende muziek zorgden clavecinist Benno Smit en cellist Arjan Kool. Met name voor de clavecinist ook grote waardering Beheersing De hoboïstes Manon de Wit en Greet Pilon vertolkten samen met Wieke Barkhuis (cello) en Tilly van der Spek (clavecimbel) het adagio en allegro uit de Triosonate in d van G F Handel Punctueel en boeiend speelde Wieke Barkhuis Bij allen was er sprake van een goede techmsche beheersing. Van Frederik de Grote speelden de violisten Jasper Vink, Anne- mieke Kool en Jacqueline Monné het andante uit de derde symfome in D Over het algemeen werd zui ver gespeeld op een boeiende en meeslepende manier De diverse loopjes in dit andante-deel bewe zen behoorlijk goede techmsche beheersing van de spelers. Vervolgens stond een sonate van Corelli op het programma. De vio list Bas Nieuwenhuis, de hoboïst Johan van Dijk en de pianist Benno Smit speelden op volwassen ma nier ondanks kun nog zeer jeug dige leeftijd Het publiek kon ge nieten van een pas door de mu ziekschool verworven schitte rende vleugel, waarop Benno Smit zeer muzikaal zijn partij speelde. Samenklank Het divertimento II van W A. Mo zart werd hierna vertolkt door Els- beth van Haselen en Wouter Ver schuren (klarinetten) en Jan Wil lem van Dormolen (basklarinet). Een prachtige samenklank van dne klarinetten, waarin de baskla rinet furore maakte. Uitstekende afwisseling in de dy namiek getuigde van een goede interpretatie Voor velen was dit ongetwijfeld een van de hoog tepunten van deze uitvoenng. Ernst Jan Hageman en Erwin Zijl stra speelden op hun gitaar vervol gens op uiterst waardige en kun dige wijze vol muzikaal gevoel een largo en rondo van F. Carulli Klankkleur De cellisten Michiel Boelhouwer. Arjan Kool, Wieke Barkhuis en Bart van Rosmalen vertolkten hierna een viertal wat kortere werkjes van Bart van Rosmalen en W. Presser. Goed samenspel en voortreffelijke klankkleur zorgden voor veel muzikaal genot. Grap pige effecten werden zeer kundig neergezet Een luid applaus was de belomng voor deze vier muzi kale hoogstandjes. Tot slot speelden Mirjam van Driel, Saskia van Berkel. Mannka van Dijk en Wouter Verschuren een zestal werkjes van H.U Staeps. Zoetgevooisde klanken, onderling goed samenspel en een grote zuiverheid waren hier de in grediënten om het aanwezige pu bliek tot heftig applaus te bewe gen OR)- LEUSDEN - Deze week komt d< meuwe uitgave van de gemeente lijke informatie-gids 'Wegwijs in Leusden' uit. Het gidsje zal tot en met 4 juli huis-aan-huis worden be zorgd. Mocht men om wat voor reden dan ook het gidsje met ontvangen, dan wordt u verzocht contact op te nemen met het Buro Voorlichting van de gemeente Leusden, tel. 033-941247 De gids wordt dan als nog toegezonden LEUSDEN - Op woensdag 1 juli neemt burgemeester Rademaker afscheid van de medewerkers van de gemeente Leusden In ver band hiermee is de gemeente- werf, Hamersveldseweg 105, die dag na 14 30 uur gesloten LEUSDEN - De oud papier-ac tie die vorige week woensdag door de Rooms-katholieke school 'De Rossenberg", Ro- zengaarde 37, werd gehouden, was een groot succes. De con tainer die voor de actie bij de school stond opgesteld, zat tot aan de nok toe vol met papier. Zo vol zelfs, dat nog twee ton papier in de school moest wor den ondergebracht. Het opge haalde aantal kilo's overtrof dat van vorig jaar. De organi satoren van de actie schreven in een persbericht: 'Als je be rekent dat per 70 kilogram pa pier één boom minder hoeft te worden gekapt, dan heeft de Rossenbergschool ook dit jaar weer een heel bos gered.' De schoolleiding beloonde alle kinderen die aan de oud papier-actie hadden deelgenomen, met een 'straattekenwedstrijd'. Hier zijn ze hard bezig om de stenen te voorzien van kleurtjes. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatlerweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66.80 per |aar. 33.90 per hall |aar, 17 20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- ot donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze mspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld. met djidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7.50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. Het kan niet meer mis gaan Mijn verzekeringsmaatschappij hoeft mets meer te vrezen. De Leusdense politie weet efficient toe te slaan. Het vermelen van het dak van mijn Volvo door bekend tuig uit deze gemeente, schade ƒ3000,-, diefstal mt mijn kantoor, schade 7000,-; diverse fietsen mt de car port, schade 1400,-; het stelen van een bromfiets, schade 1500,-; het vermelen van een autoruit, schade 1800,-; diefstal autoradio en ver nielen van ruit, schade 1340,-, hoeft gelukkig niet meer met een intelligente opmerking van de po litie te worden afgedaan m ae strekking van „U lijkt ons uitste kend verzekerd". Nee, men is actief, snel en efficiënt - men pakt de boef! Mijn zoon (16 jaar) ging achterop met zijn buurmeisje op de brom mer naar school. Overgangs proef werkweek VWO. Gespannen, want er lung veel van af. Een kleine kink in de kabel: De Leusdense politie was aan het toeslaan. Van de brommer, d.w.z. m de rij met velen Spanning was te snijden. Niet op- tijd, slecht cijfer, zitten blijven, en ook de brommer van broerlief mis schien afgepakt. Reactie: snelle spurt, een TV-stunt. Maar ja de Leusdense politie staat voor niets. Wildwest achtervolging, van de brommer gesleurd, in de hand boeien geslagen, m de politieauto gekwakt. Hebben die kip, weer een boef! Naar buro, ondervragen, een waslijst met overtredingen, zeker een jaar „nor". „Nor, wat zegt u daar, een jongen van zestien, in zo'n land leven we niet." In wat voor land dan wel? Iemand van zestien in de boeien, betekent dat men daarmee weet aan te geven dat men de kwalificatie boef aan het meegeven is. Dan ook flink zijn, en laten veroordelen. Of.maar ja dan moeten de oogkleppen af En wat dan nog. Als hij genoeg heeft van zijn boetedoening dan kan hij toch naar de tandarts gaan. Kees Hundepool, Esdoornhof 20, Leusden. LEUSDEN - Drie werkende moeders, Inky van Liebergen, Anninck Schreuder, en Irene Brackel, willen graag een op vanggroep voor kleuters in het leven roepen. Volgend jaar hebben deze kinderen namelijk iedere vrijdag ver plicht vrij, als gevolg van een bezuinigingsmaatregel van de Rijksoverheid. Volgens de dne vrouwen vinden heel veel werkende vrouwen met jonge kmderen, dat ze hierdoor in de problemen komen. In een berichtje schrijven de drie: 'Als wij een geschikte ruimte vinden, willen wij in september starten met opvang voor kmderen van 4 tot 6 jaar. Wij willen eerst onderzoeken of er voldoende men sen van deze opvang gebruik zul len maken. Voelt u er wat voor? Weet u nog een schikte ruimte? Wilt u meedenken of meehelpen?' RUIMTE Volgens Irene Brackel, die zelf kleuterleidster is geweest en die moeder is van twee meisjes, moet de opvanggroep uit minimaal tien kleuters bestaan. De ruimte die ze op het oog heeft, moet speelmoge- lijkheid hebben, liefst ook buiten. Aan de opvang hebben de initia tiefneemsters ook een prijskaartje gehangen. Irene vertelt: 'Als je op pas voor je land neemt, kost dat drie tot vijf gulden per uur. Wij denken dat de opvanggroep twee tot drie gulden per kind per uur zou moeten gaan kosten.' Subsidie krij gen de damens niet. Irene: 'Ik heb geïnformeerd bij iemand van de Vrouwenraad, maar die vermoed de dat de gemeente met met geld over de brug zal komen.' Iedereen die de werkende moe ders op dit gebied denkt te kunnen helpen, kan kontakt opnemen met Inky van Liebergen (telefoon 948926), Annick Schreuder (942500), of Irene Brackel (947345). door Jan Versteegt. De kogel lijkt eindelijk door de kerk. Hoewel afgelopen vrijdag het record van 26 juni 1972 werd gebroken is de door mij voorzichtig genoemde weersomslag in het week einde een feit geworden. Zaterdagnacht stroomde warme en vochtige lucht ons land binnen, vergezeld van motregen. Zondag was er veel bewolking en door de hoge vochtigheidsgraad voerde het zeer drukkend aan. Het was voor het eerst sedert de eerste week van mei weer eens transpireren geblazen. De laatste dagen van juni werden dan ook meteen de warmste van de gehele maand. Deze zal ech ter als veel te koud en te nat de geschiedenis in gaan, dat lijkt wel zeker. Een over zicht volgt a.s. donderdag. Hoe heeft deze weersomslag nu zo plotseling kunnen ont staan? Een depressie op de oceaan (een diepe) stuwde aan haar voorzijde erg warme lucht naar het noor den. Daarom werd het hoge- drukgebied, langdurig vast liggende nabij de Azoren, versterkt en ging vervol gens aan de wandel richting Golf van Biscaye en Mid den-Europa. Ons land kwam daarom in een zuidweste lijke en later zuidoostelijke luchtstroming van zeer warme lucht terecht. Het is dan ook gisteren en vandaag warm weer geweest met (ho pelijk) de zon erbij. Meestal duurt zo'n plotse linge en snelle „verwar ming" niet erg lang, omdat vrijwel onmiddellijk tegen acties worden voorbereid in de vorm van onweersstorin gen. Deze ontstaan vaak bo ven Spanje (waar het erg heet is) en komen dan met de zuidwestelijke bovenstro- ming onze richting uit. Gaat het nu ook deze kant uit. Omstreeks woensdag neemt de onweerskans toe. Daarna vindt er bij ruiming van de wind naar het westen afkoeling plaats. Toch zal de temperatuur waarschijnlijk boven de twintig graden blijven en dat is normaal voor de eerste dagen van juli. En daarna komen er waarschijnlijk nieuwe hoge druk impulsen van de oceaan gericht op de Noord zee en Scandinavië. Als dat uitkomt zit er een goede kans in dat de zomer wat ste viger in het zadel komt te zit ten. Het is echter wel te hopen voor onze vakantiegangers richting Middellandse Zee, dat de depressies niet gaan uitwijken naar dat gebied (hetgeen niet onmogelijk is) en de komende maand de rollen omgedraaid gaan worden. Dat is niemand ge gund. Immers we zijn allen aan de zomer toe. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De prijspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigmgsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leosder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt Kabelspots. halve beeldpagina met kleurgebruik 75,-.per dag. Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6.- per dag, elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor) Van harte' Felicitatie-rubriek eerste twee regels 6.- per dag. elke regel meer 6. - (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewina de Boer LEUSDEN - Op 18 juni zijn bij de notaris de statuten gepasseerd voor de oprichting van de Stich ting voor Volwasseneneducatie in Leusden. Deze stichting is voort gekomen uit de Werkgroep Open School en de Werkgroep Buiten landers. Door de nieuwe wet op de basis educatie moet deze stichting het werk voort gaan zetten A! een aantal jaren worden er hier taallessen aan buitenlanders ge geven en houden Open-School- groepen zich bezig met taal- en re kenvaardigheden. Wil men meer informatie over de aktiviteiten van de Stichting voor Volwassenen educatie. dan kan men bellen naar Tineke v Berkel (vooiz.), tel 943265 of naar Ineke Jansen, tel 944849. Donderdag 2 juli: 14.00 uur kaan- middag bejaardensoos kantine gebr deVor Zaterdag 4 juli: 20.00 uur Gehuw denbal café Buitenlust Zaterdag 4 juli: 20.00 uur Disco Show de Klaveet Zondag 5 juli: 14.00 uur Disco de Klaveet zondag 5 juli: 14.00 uur Video middag de Moespot

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3