Veel kwaliteit in en rond De Korf voor veel te weinig publiek Gevarieerd programma met culturele markt leusder kra n Is Mid-Holland Jazzfestival wordt mogelijk volgend jaar herhaald: Culturade'87 in De Korf op zaterdag 29 augustus: UW AANKONDIGINGEN IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT DINSDAG 30 JUNI 1987 plaatselijk nieuws 'Töny Vos on the Bnnk of Jazz'. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Afgelopen zondag vond 's middags in 'De Korf het Mid-Holland Jazz Festival plaats onder auspi ciën van de Jazz Sociëteit Leusden met als doelstelling een geldinzamelingsactie ten behoeve van het Sumve Hospital in Tanzania. Ter gelegenheid van dit benefiet concert was de ambassadeur van Tanzania, de heer S. Tunginie. naar Leusden-Centrum gekomen om de aanwezigen in 'De Korf de dank van zijn regering over te brengen en om wat meer achter grondinformatie te verschaffen over het uiteindelijke doel van het Mid-Holland Jazz Festival. SUMVE Het ziekenhuis van Sumve ligt op het platteland dichtbij het Victoria- meer en heeft een verzorgingsge bied van 500.000 mensen in een straal van 50 kilometer Het telt 256 bedden en 120 personeelsleden. De dne aanwezige artsen zijn allen Nederlander. De overige mede werkers zijn Tanzaruaan. Tot 1965 was het hospitaal een missie-zie kenhuis, waarna het door de ove- heid tot distnctsziekenhuis werd aangewezen Sindsdien is er steeds een nijpend tekort aan geld en goederen. In Tanzania is per inwoner slechts zeven gulden op jaarbasis beschikbaar voor ge zondheidszorg. De behandelin gen zijn gratis. Vernieuwing, uit breiding, vervanging en onder houd is in de loop van de jaren steeds moeilijker, zeg maar onmo gelijk geworden. De poliklinische afdeling wordt jaarlijks door bijna honderddui zend mensen bezocht, waarvan er meer dan vijfduizend opgenomen worden. De ondervoedingsafde ling is vele malen te klein. Jaarlijks worden zo'n vierhonderd grotere operaties vemcht. terwijl er nau welijks verwijsmogelijkheden be staan Het ziekenhuis superviseert vier buitenklinieken en is de verwij zingsplaats voor vijfendertig z.g dispensaries In Sumve bestaat een direkte be hoefte aan bouwmaterialen, trans portmiddelen. reserve-onderde len van velerlei aard. ziekenhuisin- strumentanum, lakens en dekens, verbandmiddelen en studieboe ken. ONDERVOEDING De heer Tunginie benadrukte in zijn openingstoespraak dat het aantal gevallen van ondervoeding in zijn land beduidend hoger ligt dan in andere landen: maar bij liefst vijftig procent van de kinde ren is sprake van meer of mindere vorm van ondervoeding. Het wrange van de hele situatie, zo verklaarde hij, is dat er aan de ene kant ruim voldoende voedsel geproduceerd wordt en dat men aan de andere kant niet beschikt over adekwate opslag- en distnbu- tiemogelijkheden. Na de toespraak van de Tanza- niaanse ambassadeur vertelde burgemeester Rademaker niet zonder emotie - dit optreden hoorde bij zijn laatste officiële ambtstaken - dat hij blij was met het grenzen-doorbrekende karak ter van dit festival. Hij vond het plezierig, dat dit jazz-festival in Leusden plaats mocht vinden ten gunste van een Afrikaans goed doel: Afrika is uiteindelijk de oor sprong van de jazz. Hij feliciteerde de Leusdense Jazz Sociëteit met dit festival. DYNAMISCH Voorzitter Hundepool van de Jazz Sociëteit Leusden gaf hierna het muzikale woord aan dirigent Bert Eerden om tijdens een koffiecon cert zijn 'Vocal Group' te laten op treden. De Vocal Group mag zich zelf feliciteren met een schitte rende klankkleur, een grote ver staanbaarheid en een redelijk goede zuiverheid. Op het gebied van dynamiek werden prachtige hoogstandjes gerealiseerd. Voor begeleiding van dit koor zorgden een voortreffelijk spe lende pianist Koos Huurdeman; de m Leusden alom bekende Ben Stoelinga ontpopte zich als voor treffelijk en soepel spelend bas sist, terwijl slagwerker Peter van De 'Vocal Group Amersfoort' gaf inLeusden een prima visitekaartje af. De Tanzaniaanse ambassadeur verrichtte de officiële opening van het Mid-HoL'and Jazzfestival. Tony Vos met 'On The Brink of Jazz', de Middleton's Jazz Set' en het kwartet 'Jan Verweij/Wiebe Haanstra'. Ook hier gold dat het gebodene van hoge tot zeer hoge kwaliteit was. TOEGIFT Het trio 'Peer Hartjesveld' speelde op het terras voor café 'Monet'. Het voortreffelijke pianospel van Hartjesveld, in de Leusdense jazz- wereld bekend als 'Jazz Peer', voerde basgitanst Peter Baden- broek en slagwerker Peter Val- derpoort tot ongekende hoogten. Op het terras speelde onder meer ook de 'Middleton's Jazz Set' Herma Holtngter voerde de aan wezigen tot groot enthousiasme. Met een prachtig stemgeluid leidde zij het combo dat geheel ontspannen en al even voorbeel dig voor de begeleiding zorgde. Groot applaus was dan ook op zijn plaats, terwijl een toegift niet kon uitblijven. Rond kwart voor twaalf werd het Mid-Holland Jazz Festval gesloten door Kees Hundepool. De op brengst voor het ziekenhuis van Sumve bedraagt naar schatting zo'n vierduizend gulden Men hoopt dat de fiscus zich begrij pend zal opstellen, gezien het lief dadige karakter van dit festival. Het bestuur van de Jazz Sociëteit Leusden ziet terug op een uiter- n\ate goed geslaagde dag. Wat het bestuur betreft, komt er vol gend jaar weer een Mid-Holland Jazz Festival als er weer vol doende sponsors gevonden wor den QR). Alhoewel de naam 'Kunsthcht' anders doet vermoeden, trad deze groep bij vol daglicht voor. voetlicht. NIVEAU Baal het geheel op meer dan voor treffelijke wijze completeerde. Jammer dat de akoestisch slechte kwaliteiten van de grote Korfzaal veel afbreuk deden aan een schit terend optreden, waardoor het als een wat mat geheel overkwam Hinderlijk was het monotone ge brom van een koelinstallatie in de zaal. FESTIVAL Na dit optreden barstte het eigen lijke festival pas goed los. De bezoekers die er waren, had den keuzemogelijkheden te over om die combo's te horen die hen met meest aanspraken. De Jazz So ciëteit Leusden had voor dit doel een tijdtabel gemaakt, waann overzichtelijk weergegeven was. waér en hoe laat wélk combo aan de beurt was om te spelen. In de grote zaal van 'De Korf tra den allereerst op de 'Bernard sist Ane van Wegen en gitanst HansKnapp. SWINGEND Een swingend hoogtepunt volgde met het optreden van het combo 'Djespeeration', voor Leusden een bekende formatie, vol verve ge leid door een fabuleus begelei dende Peer Hartjesveld. De ove rige spelers waren de gastzanger Uli Double W die met zijn warme zang het publiek wist te boeien, terwijl Michael Gustorff fraaie stunts uithaalde op zijn 'hot-violm'. Met veel verve en vuur zorgde Rob Jansen voor het drumspel, ter wijl Peter Badenbroek de basgi taar voor zijn rekemng nam. FENTER Een volgens kenners absoluut Ab van den Berg van het tno Wiebe Haanstra speelt buiten voor het pubhek. Berkhout's Swingmates', volgens vele aanwezigen een onmisken baar hoogtepunt met een voortref felijk klarinet spelende Bernard Berkhout. De vibrafoon werd be speeld door Fnts Landesbergen, de gitaar door Jeroen Koning, ter wijl Bob Dekker de drums be speelde en Frans Bouwmeester als bassist fungeerde. Daarna was het de beurt aan het kwartet 'Tony Vos On The Brink Of Jazz'. Vader en zoon Vos wisten de toehoorders te boeien met hun sax- en drumspel, meer dan voor treffelijk geaccordeerd door bas- hoogtepunt was vervolgens het optreden van het 'Klaus Fenter Tno'. bestaande uit Klaus Fenter, gitaar; Henk Haverhoek (bas); Ene Inecke (slagwerk). Jenny Gordee zorgde voor de vocale omlijsting. Ook hier was het aantal bezoekers helaas beneden peil: slechts een veengtal. Wel een selèct gezelschap, dat voor een uitstekende sfeer zorgde, waann plaats was voor veel enthousiasme tijdens het op treden Een optreden, dat met in de minste plaats zeer fraai omlijst in het begin ook maar weinig men sen kwamen genieten van de ver schillende optredens hier, werd toch al gauw duidelijk dat de mu sici voor een uitstekende sfeer zorgden. Hier waren het de 'Wantenaar Bro thers Plus One' uit Soest die open den met hun optreden. Met name Gert Wantenaar deed voortref felijk werk op de accordeon, ter wijl zijn broer Wout de alssax speelde en broer Joop voor het slagwerk zorgde. Voor de* onder steuning zorgde Peter Baden broek op de basgitaar. Van hoog mveau was de zeer po pulaire dixielandformatie 'Blue Diamond Seven' onder leiding van Peter Fiévez. Diverse nummers in de oude dixielandstijl werden ver tolkt voor een uitermate dankbaar publiek De formatie van deze groep is als volgt: Henk Smit (piano), bassist Jaap ten Bos, riet speler Peter Fiévez, trompettist Jacques Tulkens, trombonist Eduard Rahusin, banjo- en gitaar spelers Ene Deurvorst en slagwer ker Lodewijk Verwoers. De verschilldende onderdelen van dit Mid Holland Jazz Festival vonden gedurende ruim elf uur plaats op vier locaties in en om 'De Korf. In café 'Monet' traden ach tereenvolgens op het 'Tno Peer Hartjesveld', het combo 'Andy Louis', het tno 'Wiebe Haanstra', 'Wantenaar Brothers plus One' verzorgden een sprankelend optreden. werd door de zangeres die uiterst boeiend met jazzy stem haar aan deel vertolkte. INTIEM Hoewel er in het bar-cafégedeelte naast de grote zaal van 'De Korf, APPLAUS Voorts traden op de groep 'Kunst licht' uit Utrecht. Leusdenaar Geert-Jan Turnhout (bas). Peter Valderpoon (slagwerk) en Jan van Dam (piano) begeleidden op meer dan voortreffelijke wijze de heer lijk zingende Herma Hortrigter Als gastsolist trad bovendien op Peter Fiévez (saxen). Het geheel leverde een heerlijk stuk muziek, waar het publiek dankbaar voor applaudisseerde. De bekende Leusdense formatie 'De Swingrofs' trad hierna op. Dit combo, bestaande uit klarinettist Pardy Leopold, gitarist Andy Louis en Kees Hundepool (zang) was goed voor nostalgische muziek uit tijden van weleer. LEUSDEN - De derde Culturade van de Stichting Culturele Raad Leusden opjzaterdag 29 augus tus in de Korf belooft drukker dan ooit te worden. Meer dan dertig verenigingen en particulieren nemen aan de Culturele markt deel, met daarnaast zo'n vijftien po dium-optredens door hoofdzakelijk Leusdense ver enigingen en groeperingen. Vrijwel alle aktiviteiten vin den in de Korf plaats, waarbij de organisator (de werk groep Culturade van de CRL) bij mooi weer de mogelijk heid open houdt om een deel van de aktiviteiten buiten De Korf te organiseren De culturele markt zal gro tendeels in de sportzaal wor den ondergebracht, terwijl het podium-optreden plaats vindt in de Korfzaal Er zal een veelheid aan cultu rele aktiviteiten worden ge presenteerd door de deelne mende veremgingen en par ticulieren Niet alleen op het gebied van schilderen, kera miek, film. ballet, zang, dans, muziek en boekbinden, maar ook ten aanzien van allerlei cultereel genchte winterpro- gramma's der deelnemende verenigingen zal men alle in formatie kunnen krijgen. Dat is ook het hoofddoel van de jaarlijkse Culturade: de Leus- denaren een podium te bie den waarop alle culturele ak tiviteiten in de gemeente een plaats kunnen krijgen. In tegenstelling tot de vorige Culturades, zal er dit jaar geen avondprogramma zijn. af tussen elf uur 's morgens en ongeveer zes uur 's mid dags Om het Leusdens ka rakter van de manifestatie te benadrukken is ook afgezien van het aantrekken van pro fessionele artiesten. Wel is er ruimte vrijgehouden voor een optreden van een (semi- professionele) artiest of groep, niet uit Leusden af komstig. ter aanvulling van het podium-programma, zo meldt de organisatie Naast de podium-optredens zullen ook verschillende in dividuele artiesten acte de presence geven, zoals onder meer acrobaten. (advertentie) Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Bos* Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Leusden!

Leusder Krant | 1987 | | pagina 6