twaalf procent neer vrouwen zonder baan perste contouren 't Ruige 'eld worden zichtbaar vandaag in Qe leusder krant» Diefstal aanhangwagen SERVA VOLVO Dood na duik in Henscho- termeer Vier gewonden bij verkeersongeval |/erkloosheid Leusden daalde afgelopen periode licht Installatie nieuwe burgemeester Panis Wandeling I.V.N. Vakantieregeling bibliotheek Nieuw-Langenbeek BDU Toyota AUTO EEMHAVEN KEISTAD B.V. MITSUBISHI DEALER Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden krant Lezers service Konijntje m de Wetering Schennispleger op de Rossenberg s EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie ^sschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV LEUSDEN - Van het afgesloten ter rein van R.W.A. aan de Groene Zoom werd in het weekend een éénassige aanhangwagen gesto len. Toegang werd verschaft door achtereenvolgens een ketting door Nijverheidsweg 63 Amersfoort Tel. 033-631620 te knippen en een hek te openen. De preciese kleur en het merk van de aanhanger zijn onbekend. AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 tel 033-630154 Hogeweg 4S - Amersfoort Telefoon 033-724624 LEUSDEN - Zwemmen in het Henschotermeer is niet geheel van gevaax ontbloot wegens de on diepte van de recreatie- plas. Zondagmiddag dook een 23-jarige inwoner van Zeist van het bruggetje tussen het strand en het eiland in het meer. Daar bij raakte hij de bodem. Met spoed werd de jonge man naar het Amersfoort- se ziekenhuis 'De Lichten berg' gebracht. Daar is hij woensdagmiddag overle den, als gevolg van zoge naamde dwarslaesie, een beschadiging aan de rug. LEUSDEN - Óp de Arnhemse- weg vond woensdagmorgen een ernstig verkeersongeval plaats. Daarbij raakten vier personen gewond. Automobilist Van G. uit Oss reed met drie passagiers uit dezelfde plaats, over deze weg van Amers foort in de richting van Leusden. Op een gegeven moment wilde de bestuurder onder het njden zijn autogordel omdoen. Daarbij ver loor hij de macht over het stuur. Zijn auto, een Opel Kadett, kwam daar door in de rechterberm van de weg terecht. Hij wilde dat corrigeren door tegenstuur te geven. De Opel raakte als gevolg van de manoevre in een slip, schoot rechts van de weg tussen twee bomen door en belandde in een sloot. Zowel hij als de andere inzittenden van de auto raakten als gevolg van het ongeval gewond. Één van hen zat bekneld onder het voertuig en moest er door de Leusdense brandweer on der vandaan worden gehaald. Alle vier zijn met spoed naar een Amersfoorts ziekenhuis gebracht. Bijzondere buitenreclame bij Blom pag. 3 Hoofdprijswinnaars kleurwedstrijd hadden veel plezier m „Collendoorn" pag. 3 Tour de Junior: Komst Nieuwelingen naar Ronde belooft spektakel pag. 5 Aanstaande zondag opening Tourweek met Dames Nieuwelingen pag. 5 Sport. Tamara van Gorkom naar vijfde plaats in Speedo- finale pag. 6 Loep op Leusden pag. 7 Servicepagina pag. 9 SDEN/AMERSFOORT - Het werkloosheidspercentage s in Leusden in de periode mei 1986 tot mei 1987 gedaald, horig jaar mei was 7,9 procent van de beroepsbevolking l/erkloos. Het betreffende percentage was dit jaar in de laeimaand 7,2. Het aantal ingeschreven werklozen liop in flnze gemeente enigzins terug: vorig jaar mei 567 perso len, in de afgelopen meimaand 555 mensen. Deze getallen l-erhullen wel, dat de ontwikkeling van de werkloosheid lnder vrouwen en mannen geheel verschillend is verlo ten. Bij de mannen is een flinke afname van de werkloos heid te constateren, maar bij de vrouwen het tegendeel. Bij l.et Gewestelijke Arbeidsbureau stond eind mei 11,9 pro- lent (42 personen) meer werkloze vrouwen geregistreerd |an in dezelfde maand van vorig jaar. Dit blijkt uit het maandbericht van juni van het Ge westelijke Arbeidsbureau, gevestigd in Amersfoort. iet Gewest Amersfoort omvat (rayons Amersfoort en Veenen- De gemeente Leusden hoort de gemeenten Amersfoort, Bunschoten, Eemnes, Soest Woudenberg, bij het rayon sfoort. Wie het werkeloos- ercentage van onze ge- ite legt naast dat van andere gebieden, zal ontdekken, dat Leus den landelijk gezien laag zit, maar in het gewest een middenpositie inneemt. In ons land zat eind mei 13,4 (was 14,1) procent van de be roepsbevolking zonder werk. Deze cijfers zijn voor de provincie en het Gewest Amersfoort respectievelijk 11,2 (was 11,4) en 10,4 (was 10,0) procent. Hoe dichter bij huis, hoe lager dus het werkloosheidsper centage. GEMIDDELDE Het werkeloosheidspercentage "an ons gewest, 10,4, is natuurlijk een gemiddelde. Dit cijfer wordt gejprmd door flink uiteenlopende get^ 'Jen. Het percentage bij het ar beidsbureau ingeschreven men sen in Amersfoort zit met 14,4 bo ven het landelijke gemiddelde, ter wijl het getal bijvoorbeeld in Bun schoten (4,6) er ver onder ligt. Het verschil tussen beide gemeenten is bijna 10 procent. Leusden zit er met 7,2 procent ingeschreven werklo zen tussenin, ruim aan de gunstige kant van het gemiddelde. Het percentage werklozen van het gewest (10,4) wordt gevormd door de gemiddelden van de rayons Amersfoort (10,6 procent) en Veenendaal (9,8 procent). Ons rayon valt wat werkeloosheid be treft dus wat ongunstiger uit. Uit geen van deze cijfers blijkt hoe de werkeloosheid zich ontwik kelde in de categorieën vrouwen en mannen. Zoals gezegd nam de werkloosheid onder de Leusdense vrouwen toe met 11,9 procent, ter wijl bij de Leusdense mannen 14,7 procent oftewel 44 er meer een baan hadden. ARBEIDSMARKT Niet alleen het aanbod van, maar ook de vraag naar arbeidskrachten veranderde. In het Gewest Amers foort werden eind mei van dit jaar 775 mensen gevraagd. Dat getal was vorig jaar 560. De viaag op de arbeidsmarkt is dus toegenomen met 215 personen. De toename van de vraag in het rayon Amersfoort was 91 (van 467 naar 558). In onze gemeente verdubbelde de vraag naar werknemers tussen de maan den mei van vorig en dit jaar, van 31 naar 63; een toename van 103 pro cent. Burgemeester mr.A. Parus, officieel Leusdens eerste burger vanaf volgende week donderdag. Hij wordt 14 augustus in een buitengewone raadsvergadering geïnstalleerd. LEUSDEN - Leusdens nieuwe burgemeester, mr.A. Panis, wordt vrijdag 14 augustus geïnstalleerd tijdens een buitengewone raadsvergadering. Deze vergadering begint om 15.00 uur. Aansluitend aan de bijeenkomst volgt een openbare ontvangst in het gemeentehuis. Vol gens het programma duurt deze van 16.30 tot 18.30 uur. Abusievelijk vermeldden wij in een vorige aflevering van de krant, dat de installatie al m juli zou plaatsvinden. Dat is dus met zo. Overigens is de meuwe burgervader wel offi cieel per 16 juli eerste burger van de gemeente. DONDERDAG 9 JULI 1987 - 19e JAARGANG NO. 19 heid, het zijn broek zakken en toon de haar zijn geslachtsdelen. De vrouw maalde zich uit de voeten, waarop de exhibitionist verdween. Volgens de vrouw was de man ongeveer veertig jaar oud en ten ger van postuur. Hij had verder een hondje bij zich. Getuigen van het incident of zij die de man elders hebben gezien, kunnen kontakt op nemen met de politie gen. Dat zullen voornamelijk goedkopere koopwoningen zijn. In eerste instantie was het gebied bedoeld voor het realiseren van vooral huurhuizen. Maar dat bleek niet haalbaar, omdat het beleid van de Rijksoverheid op dat punt inmiddels drastisch is veranderd. Het is de bedoeling, dat 't Ruige Veld in fasen wordt volgebouwd. Dit, omdat het gebied het laatste is, dat in Leusden voor woningbouw m aanmerking komt. De uitbreidingsmogelijkheden voor Leusden zijn met dat gebied aan het emde gekomen. Het ruimtehjke beleid ten aanzien van natuur- en landschapsbeheer (Schoolsteegbosjes in het zuiden en Randstadgroenstructuur in het westen) en het met mogen overschrijden van het Valleikanaal (het noorden en het oosten) hebben de mogelijkheden tot uitbreiding definitief inge perkt. Vandaar, dat het de bedoeling is, 't Ruige Veld over een lange penode voor woningbouw te benutten. LEUSDEN - Het Instituut voor Na tuurbeschermingseducatie (I.V.N.) Amersfoort organiseert zondag 18 juli een wandeling m het Lockhor- ster bos. Deze keer is het onder werp 'Wilde bloemen en planten'. Met behulp van gidsen kunnen deelnemers die ontdekken of her kennen. De start is om 14.00 uur bij het witte hek van 't Utrechts land schap, langs de Lockhorsterweg. Meer informatie wordt door het I.V.N. telefonisch verstrekt via de nummers 033-19727 of 03495-35441. LEUSDEN - Momenteel is bij Open bare bibliotheek Nieuw-Langen beek, Hamersveldseweg 77. een zogenaamde vakantieregeling van kracht. Tot 1 september mag meer worden meegenomen: 2 romans of jeugdleesboeken, en 1 langspeel plaat extra. Verder kan een lange re uitleentermijn worden aange vraagd. Tot en met 8 augustus kan langer dan dne weken worden uit geleend. De inleverdata worden vermeld bij de balies en in de gang. De openingstijden van de bi bliotheek zijn tot en met 1 augustus: maandag en donderdag van 14.00 tot 17.30 uur; dmsdag van 19.00 tot 21.00 uur: donderdag van 10.00 tot 12.00 uur; en op vnjdag van 14.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Dinsdagmiddag en zaterdagoch tend is de bibliotheek gesloten. Na 3 augustus gelden weer de normale openingstijden. IBIICfflmi Onafhankelijk iBOUl Kv nieuwsblad i li gemeente Leusden CÏjl r /©rschljnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- Jen. 'Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm ^Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- ks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend aterdags gesloten Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b.v afd. Lezersservice tel.nr. 03420-94911. (advertentie) wil kunnen de kabf.lkkant-kiikers noc ceen film aanbieden... Maar wel dagelijks de filmagenda met alle films die in de Amersfoortse bioscopen dagelyks te zien zijn. En dat is toch wel gemakkelijk. De Leusder Kabel Kranü roer irie eerder kijkt... WERKLOOSHEID: dus alleen het wóórd „baan" is echt vrouwelijk LEUSDEN - Een inwoonster van Leusden deed zondag bij de politie aangifte van schennispleging. Zij vertelde dat ze de Rossenberglaan opliep, toen zij een fietser tegen kwam. De man stopte m haar nabij- LEUSDEN - De eerste woningen m 't Ruige Veld krijgen langzaam hun relief. Het gaat om de eerste 58 huurwoningen van de Woning stichting Leusden. De WSL heeft inmiddels ook een ander projekt in de wijk onder handen. Dat vloeit voort uit de aan Leusden toefgewezen contingen ten. De trage ontwikkeling van het plan - in verband met een m eerste instantie dubieuze grondtransactie, die in Utrecht geen goedkeuring kreeg - had er haast toe geleid, dat dit tweede contmgent verloren zou gaan. Maar dat is opgelost, met medewerking van de UBA. Die stelde een stuk grond beschikbaar, waarop het soort woningen zoals dat hier gestalte krijgt, nog eens zal worden herhaald. Zij het, dat er "met de kaasschaaf doorheen is gegaan vanwege de inmiddels weer toegenomen bouwkosten. Wat de compensatie voor UBA BV zal zijn voor het afstaan van de grond, is inmiddels nog met duidehjk. In 't Ruige Veld komen m totaal ongeveer zevenhonderd wonin-

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1