feen Vlaanderen sterke man zin Ronde van Achterveld Tour agenda 30e INTERNATIONAAL JEUGDWIELERFESTIJN ACHTERVELD TOURVARIA Evenementen feestcomité '3fr Y rl"g ^Leontien van Moorsel heerst bij Dames Nieuwelingen i;K'« bittere einde tot elkaar veroor deeld. De gang van zaken werkte dui delijk in het voordeel van Leontien van Moorsel, die er in de eindsprint geen twijfel over liet bestaan, wie er de sterkste was. a La 'Buffel' Guido Bontempi trok ze van kop af de spnnt aan, om die winnend te besluiten. Renata Heyboer, uit Rot terdam, werd tweede en Petra van Grimbergen (te elfder ure nog aan het deelnemersveld toegevoegd), uit Rijnsburg werd derde. Miranda Tappel uit Klazinaveen hield het al eerder voor gezien. Ze bemoeide zich niet met de sprint en freew heelde naar de meet, om daar als vierde te worden binnengehaald. In de sprint van het peloton wist Silvia Embsink zich al voor de finish van de vier koplopers verzekerd van een vijfde plaats. Zij bleef Hes- ter-Maneke Kroes juist voor. doen verkerend, sprongen met name Jan Dijkhof en Jos Kerkhof, alleen of in groepjes, keer op keer weg, waarna ploeggenoten voorin hand- en spandiensten verrichtten door in de remmen te knijpen. Toch moest het in met al te gro ten getale opgekomen publiek tot ver in de race wachten, voor de beslissing viel. De thuisrijders za gen, met lang voor het einde, hun harde werken beloond, toen Jos Kerkhof met een aantal companen er van tussen trok en een gaatje sloeg ten opzichte van het peloton, dat even moe gebeukt leek. De kopgroep, zeven man sterk en be staande uit Emiel Meyers, Dick van Setten, Jan Oosterbeek, Henk van Meelde, Rene Boers, Jaques van Meer en Jos Kerkhof, gaf door goe de samenwerking aan meer heil te verwachten van een aankomst met weimg, dan m een massaspurt. Grote afwezige in deze groep was ongetwijfeld Peter van Leeu- wen. De man uit Zeist heeft m Leus- i den en omstreken een reputatie te verliezen en ging als grote favonet van start. Zo gmg hij recentelijkin de Ronde van Leusden als eerste j over de finish, terwijl hij vong sei- zoen zowel in Leusden, als in Ach terveld zegevierend de meet be reikte Van Leeuwen leek gisteren ech ter met in al te beste vorm te ste ken. Op een onopvallende plaats m het peloton cirkelde de Zeistenaar vervolg op pagina 7 suwehngen gingen bij hun debuut m „de Tour" meteen vol op de pedalen. -De dertigste Tour de Junior is de derde van Johan Ossen drijver als Tourbaas. -Vanavond (dinsdag) komt Hennie Kuiper het internatio nale meierfestijn met een be zoekje vereren. In 1965 was hij als deelnemer present, en werd toen uitgeroepen tot de stnjdlustigste renner. -Dick van Meerveld van de Fiets-Inn in de Hamershof, meldde zich tijdens de Ronde van Achterveld, te elfder ure, spontaan als nieuwe ploegen- sponsor. -Leontien van Moorsel liet er tijdens de primeur, een Nieu welingen koers voor dames, geen gras over groeien. Zon der pardon pakte de Boekelse als nationaal kampioene haar 21e seizoenszege. -Voor de winnaar van de bergtijdnt, nabij Aart Jansen, ligt weer een bolletjestrui te wachten. -Marathonschaatscrack Ri chard van Kempen gal zijn vi sitekaartje af als meirenner, door met overmacht de sprint van het peloton in de Ronde van Achterveld te winnen. -De Nieuwelingen (15 en 16-jarigen) zorgden ervoor dat in de Tour de Junior dit jaar ruim 110 renners van start gin gen. ACHTERVELD - Tijdens de tour week zullen door het feestcomité enige evenementen worden geor ganiseerd. Woensdagavond zal een brade rie worden gehouden op de Hes senweg De aanvang daarvan is om 19.00 uur Aan deze bradene zal worden deelgenomen door de Achterveldse winkeliers, en enige veremgmgen en nering doenden van buiten het dorp. Donderdag vanaf 15.00 uur zal voor de jeugd van 5 tot 11 jaar een trapskelterrace worden ge houden. Er wordt een parcours afgezet, waann een aantal hinder nissen voorkomen. Voor elke leeftijd wordt een aparte groep ingedeeld De deelnemende kin deren zullen zich ter plaatse kun nen aanmelden voor deelname. De wedstrijden zullen plaatsvin den op het 'Groot Achterveld plein'. Vrijdag om 20.30 uur zullen de, inmiddels traditionele, touwtrek wedstrijden worden gehouden. Ook dit zal plaatsvinden op het 'Groot Achterveldplein' Deel name is zowel voor dames als he ren. De ploegen dienen te be staan uit zes personen en een coach Opgeven voor deelname bij Wim van Middelaar, telefoon 2001. Van woensdag tot en met zater dag zal er ook kermis zijn. Deze zal worden gehouden op het ter rein van Jan Rutte, gelegen achter de gebouwen van De Vallei. DINSDAG 14 JULI 1987 rs ge rbeel m es ku in. Bi t de zwer'| ïn d< ideb. de 1 ACHTERVELD- In Achterveld is de dertigste Tourweek van !»zegstart gegaan. Zondag werd de Ronde van Achterveld gereden, erghi®en criterium dat al sinds jaar en dag geldt als het opwarmertje, iet o-iat het Achterveldse publiek in de stemming moet brengen it lukttroor de Tour de Junior. timistflef programma was voor de gelegenheid enigszins aangepast, [n plaats van de Jongens Nieuwelingen, kwamen nu de Dames tran die categorie aan de start. Nederlands kampioene Leontien tran Moorsel toonde zich daar van aparte klasse. Na een beke ken vlucht, versloeg zij haar medekoplopers op imponerende wijze in de sprint. Bij de Liefhebbers'Veteranen onttroonde Ben Vlaanderen, na sen uitermate levendige koers, Peter van Leeuwen als winnaar Tan de Ronde. Van de sterk rijdende Achtervelders in het ^ex* gezelschap eiste Jos Kerkhof een verdienstelijke achtste plaats roor zich op. 3e ploegenachtervolging werd in recordtijd gewonnen door •"ig Blom Leusden. tl na a dit t. Het programma van de Ronde ad. ten opzichte van voorgaande iren, enige verandering onder- jaan. Was het eerder te doen ge- •nnkelijk de Jongens Nieuwelin- •en in een criterium te laten uitko- len, waarmee de renners die het lar daarvoor in de Tour geschit- »rd hadden, de gelegenheid werd reboden hun kunsten nogmaals in Lchterveld te vertonen, nu deze categorie tot de Tour zelf is toege laten, moest de organisatie van de Ronde van Achterveld noodge dwongen naar vervanging uit te zien. Die werd gevonden in de Da mes Nieuwelingen. Van de circa honderd licentiehouders die Ne derland m deze categorie rijk is, gaven ruim veertig rensters acte de presence op het zonovergoten par cours in het centrum van Achter veld. Onder hen de regerend Ne derlands Kampioene Leontien van Moorsel en nog een aantal cory feeën, zodat van een sterk bezet veld gesproken kon worden. Toch bleken de onderlinge krachtsver schillen groot. En Leontien van Moorsel een klasse apart. Van meet af aan toonde de Boe kelse zich in het peloton een ge routineerde klepper, die het predikaat Nieu weling al nauwelijks meer verdien de. Nadat zij zich in de eerste ron den al verzekerde van een aantal premie's in de daartoe mgelast tus- senspurts, gaf ze blijk van een goed koersinzicht, toen ze na zeven ron den het hazepad koos, in gezel schap van Renata Heyboer en Mi randa Tappel, in een poging de ontvluchtte Petra Grimbergen te achterhalen. De slag die toen viel zou later namelijk beslissend voor het verdere verloop van de wed strijd blijken te zijn. De vier vluch ters waren tot eendrachtige samen werking bereid en omdat in het peloton twijfel overheerste, groei de de voorsprong al snel. BUFFEL esluiteloosheid in het peloton Dames-Nieuwelmgen leidde ertoe dat de vier vluchters weg konden blijven. In het peloton bleef, ook toen de finish langzaam maar zeker in zicht kwam, de broodnodige eensge zindheid ontbreken, om de vluch ters ook maar een strobreed m de weg te leggen. Alleen Angelique Smits en Hester-Maneke Kroes (vorig jaar nog het beste meisje uit de Tour) probeerden nog wat. An gelique, door aan kop het peloton tot spoed te manen, Hester-Mane ke, door vertwijfelde pogingen te doen om uit het pak weg te komen. De macht ontbrak beide dames om echt te kunnen overtuigen, en om dat de rest van het peloton niet toestond dat nog meer rensters weg zouden lopen, waren hun on getwijfeld goede bedoelingen tot mislukken gedoemd. Vooraan gingen de zaken, met in de laatste door de goede onderlin ge verstandhouding van de vluch ters en het ontbreken van samen werking in de grote groep, be paald voortvarend. De voorsprong van het viertal groeide per ronde, zodat geen toeschouwer er meer aan twijfelde, dat deze dames zou den gaan uitmaken wie de Ronde van Achterveld op haar naam zou gaan brengen. De beste kansen werden door de bookmakers meteen aan Leon tien van Moorsel toegedicht en ge zien de manier waarop de Boekel se zich in de groep manifesteerde, was dat bepaald een voor de hand liggende gedachte. Zonder zich overigens aan haar verantwoorde lijkheden te onttrekken, liet van Moorsel zich in een fauteuil naar de meet dragen. Even dreigde zich een compli catie voor te doen, toen een paar ronden voor het emde, de kop groep het peloton in het vizier kreeg. Het inlopen van het peloton is voor een kopgroep altijd even een hachelijk moment, omdat met zelden renners die zich in een eind sprint kansloos achten, van een ogenblik van verwarring tijdens de hergroepering gebruik proberen te maken om alleen weg te komen. Zo ver zou het nu echter niet ko men, omdat, op het moment sur- prême, de organisatie besloot het peloton te laten afsprinten. Daar door bleven Miranda Tappel, Re nata Heyboer, Petra van Grimber gen en Leontien van Moorsel tot het twaalf-jarigen, de enige trofee die er voor deze groep is weggelegd, kwam om de schouders van Char les Overgaag te hangen. Hij kwam als vijfde over de streep. Bij de veertienjarigen domineer den een aantal oude bekenden. Mike Hassing, Geor Sluiter en Da nielle Overgaag, alledrie gepokte en gemazelde Tourrijders, bepaal den het gezicht van de koers door zich in de tussenprints nadrukke lijk van voren te laten zien. Maunce Steenbeek profiteerde van het feit dat het illustere trio op de punten gefixeerd bleef en greep de dagzege en het geel, na vijf ronden en bijna twintig kilome ter. Mike Hassing werd tweede, voor Etiënne Vergeer. De Nieuwelingen bleken, meer Woensdag 15 juli: 10.00 uur: Mirutour voor de Achterveldse kinderen van 4- 11 jaar (Van Oldenbarneveld- straat) 14.00 uur: Disco-middag in „De Klaveet" voor alle Achter veldse jeugd en de renners 18.30 uur Wegwedstrijden over 3, 4 en 5 ronden, aanslui tend grote braderie op de Hes senweg, tevens kermis. Donderdag 16 juli: 9.30 uur: Ploegentijdrit over 2000 m. 10.00 uur: Tour-koffieuurtje in „D'Ouwe Peerdestal" voor de Tourgastgezinmoeders e.d. De ouders van de renners zijn ook welkom 15.00 uur: Skelterwedstnjden op het Groot-Achterveldplein. 18.45 uur: Wegwedstrijden overe 4, 5 en 6 ronden. Vrijdag 17 juli: 9.30 uur: Persoonlijke tijdrit over 1500 m. 18.45 uur: Wegwedstrijden over 4, 5 en 6 ronden. Zaterdag 18 juli: 13.00 uur: Kriterium als dins dag. 20.00 uur: Grote feestelijke prijsuitreiking in „Ons Ge bouw". LEVENDIG Ben Vlaanderen, de sterke overwinnaar m de Ronde van Achterveld, hier geflankeerd door Dick van Setten en Emiel Meyers. De koers bij de Liefhebbers/Ve teranen, die daarna verreden werd, en waarvoor ruim honderd renners de weg naar Achterveld hadden gevonden, werd geken merkt door een grote levendig heid. Van meet af aan werd een zeer hoog tempo onderhouden, iets wat een groot aantal afvallers tot hun schande moest bekennen. Vele ontsnappmgen, plaagstootjes en combines gaven de favorieten handen vol werk om de koers te controleren. Zeker opvallend was het optre den van de Achtervelders in de wedstrijd. In uitermate goeden Tour de Junior van start ten, 24.59, 3 Giaru Rivera, 25.00, 4. Ro bert Witman, 25.01, 5. Charles Over- 1 gaag, 25.02, 6. peloton 25 03. Puntenklassement 1 Giani Rivera, 6 pnt2. Arno Lonaux, 1 5, 3. Charles Overgaag, 4, 4. Martijn Franke, 2, 5 Frank Nolten, 1. Uitslagen 14 jarigen Eerste etappe 1. Maurice Steenbeek, 30 10, 2.Mike Hassing, 30.11, 3. Etienne Vergeer, 30.12, 4. Geor Sluiter, 30 13. 5. Marcel van Dijk, 30.14, 6. peloton, 30.15. Puntenklassement 1 Mike Hassing, 9 p[nt., 2. Geor Slui ter, 4. 3. Danielle Overgaag. 4, 4 Michel van der Voort, 3.5. Maunce Steenbeek, 3. 6 Piet Mol. 1 Uitslagen Nieuwelingen Eerste etappe 1 Tonny Koppers, 33.18, 2 Richard Lonaux, 33.22, 3 Henk van der Ziel, 33.37. 4 peloton. 33.38. Puntenklassement 1 Erik Onderstal, 11 pnt., 2. Marco Splinter, 3,3 Michel Koster, 3,4. Patrick de Boer. 3, 5. Arjan Olde-Damink, 3. 6 Henk van der Ziel, 3. 7. Niels van der Steen, 2, 8. David Diessen, 2. Het peloton, jagend door de straten van Achterveld ACHTERVELD-Maandagavond is in Achterveld de dertig- te Tour de Junior van start gegaan. De eerste etappe, die de irca 115 deelnemers, verspreid over drie leeftijdscategorieën legen voorgeschoteld, bestond uit een wegwedstrijd, waarbij ;e renners een parcours, ter lengte van 3760 meter een aantal Aaien dienden af te leggen. Behalve bij de Nieuwelingen, waar nog van enige strijd prake was, hielden de deelnemers zich rustig en beperkten ich tot sprinten voor de puntenklassementen en de dagprijzen. dan hun voorgangers, bereid zien te laten zien en risico's te nemen. Zo waren onder andere Patrick de Boer en Niels van der Steen, ren ners die het gezicht van de Tour van vorig jaar bepaalden, bij ont- Uitslagen 12/13 jarigen Eerste etappe 1 Arno Lanaux, 24.58, 2 Frank Nol- In de eindsprint, de meet lag voor de jongsten vier ronden na de start, toonde Arno Lonaux zich de sterkste. Hij bleef zijn buitenlandse collega's Frank Nolten (West- Duitsland) en Giani Rivera (België) een banddikte voor. Rivera was de gretigste spnnter in de strijd om de punten. Hij werd dan ook beloond Huldiging winnaars 12- en 13-jangen. snappingen betrokken. Zij werden echter door het alert njdende pe loton teruggehaald. Marco van Splinter leek een se rieuze kanshebber voor de eindze ge, toen hij m de vijfde en voorlaat ste ronde wegsprong en zeventien seconden pakte In het zich van de haven strandde echter ook zijn po ging, waarna Tonny Koppers 'dank-je-wel' zei, en met enkele se conden voorsprong op het pak aan de meet kwam. Ook Richard Lo naux hield enige tellen over op het peloton. De finish van de gTOte groep werd enigszins ontsierd door een flinke valpartij, waar met name Mi chel Koster het slachtoffer van werd. Naar de eerste berichten verluidden, bleef de schade be perkt tot forse schaafwonden en een handvol gedeukt en geblutst wielermatenaal. In de eerste nt was sprake van m primeur, al kan men zich afvra- ïn of daar prat op gegaan moet orden. Het peloton was voor het samengesteld uit 12- en 13-ja- - jen, die vorig jaar nog geschei- acteerden.Daarmee kwam de ruglopende aanwas bij de jeugd •or het eerst schrijnend aan het ht.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5