Achterveld was "ergezellig en werd druk bezocht s Amersfoorts Jeugd Orkest wint concours Wenen LEUSDEN, Levob-jazz op Groenmarkt Wijzigingen brievenbussen PTT lensder krant Uitslag balonnenwedstrijd braderie 'De Biezenkamp' ^okaaL Ons Genoegen UW AANKONDIGINGEN IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT Koeler (1)ex mkindeg&md&\ Leusden Achterveld plaatselijk nieuws Met 115 leden tellende jeugdor kest heeft een zo goed als volledig symfonische bezetting. Het meren deel van de leden bestaat uit leer lingen van middelbare scholen, af komstig uit Amersfoort, Leusden en andere plaatsen in de omge ving. De prijsuitreiking vindt donder dagavond plaats na afloop van het slotconcert in de Arkadenhof van het raadhuis in Wenen. Het A.J.O. zal tijdens dit concert de winnende koren begeleiden m het requiem van Fauré. Dinsdagavond gaf het orkest een concert in de Haydnzaal van het slot Esterhazy in Eisenstadt, met als hoofdschotel de le symfonie van Mahler. Gisteren stond een radio concert met publiek in een studio van de Oostenrijkse omroep (ORF) op het programma. Aanstaande zondag zal het or kest in Nederland terugkeren van de 1 O-daagse concerttournee. (advertentie) Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer. Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Leusden! AMERSFOORT - In het kader van Levob-jazz op de Groenmarkt treedt zaterdag 25 juli het Quartet Fapy Lafertin op. De muziek wordt gepresenteerd door de Stichting Jazz in the Center, de horeca op de Groenmarkt, en Levob verzekerin gen. Het kwartet laat muziek horen die volgens een persbericht 'gela den is met zigeunerklanken'. De jazz-groep werd in 1985 opgericht en heeft een breed repertoire op gebouwd; van Braziliaanse samba's en bossa-nova's tot wals-operette en zigeunermuziek. bui in Leusden 20 mm water valt en op hetzelfde moment in Achterveld niets. Nare bij verschijnselen zijn vaak ha gel en windstoten. Die hagel wordt veroorzaakt door snelle instroming van koude re lucht in de bovenlucht. De windstoten door de botsing van de twee (warme en kou de) luchtsoorten. Uit deze si tuaties kunnen lokaal ramp situaties ontstaan. Zo herin ner ik mij de windhoos in Tricht in 1976 en eenzelfde situatie op Ameland begin ja ren zeventig. Zeer bekend is natuurlijk de ramp in Borcu- lo, 10 augustus 1925. Hoe gaat het nu verder in de week en naar het week einde toe. Immers velen van u zullen weer op reis gaan. In ons land wordt het koeler met lichte onstabiliteit, dat wil zeggen af en toe een re gen of onweersbui, maar ook af en toe de zon erbij. De tem peratuur komt op 21 a 22 gra den; normaal voor de tijd van het jaar. En de rest van de zomer? Zie hier een bijdrage van de Vrije Universiteit van Ber lijn. Deze gaf een voorspel ling voor de maanden juli en augustus. De voorspelling is samengesteld op 1 juli door Wolfgang Roder. Deze stelt: „op grond van de plotselinge ommezwaai eind juni naar droog en warm weer, is de kans groot dat dit weerbeeld zal voortduren tot midden augustus. Twee of drie koele re perioden zijn waarschijn lijk. Meer neerslag is te ver wachten wanneer het hoge- druk-zwaartepunt zich naar Scandinavië begeeft". Ljkt deze week daar niet een aardig voorbeeld van te ge ven? DONDERDAG 16 JULI 1987 Op het moment dat ik dit weerbericht schrijf, (dins dagavond) schreeuwt de na tuur om een flinke bui. Die zijn er dan wel, maar nog ten zuiden van ons land. Naar verwachting zullen inmid dels enkele regen of on weersbuien zijn gevallen. Al gezegd zal dit zeer goed zijn voor uw tuin en voor de land bouw. Overal worden sproeiinstallaties gesigna leerd; hier en daar zitten zelfs al scheuren in de grond. Oorzaak van de toegeno men onstabiliteit is een on weersdepressie, afkomstig van Zuidwest Europa, of er veel neerslag zal vallen, is in dit soort situaties moeilijk te bezien. Buien zijn vaak gril lig en zeer lokaal. Zo kan het voorkomen dat tijdens een WENEN/AMERSFOORT - Het Amersfoorts Jeugd Orkest A.J.O. is winnaar geworden van het 16e Internationale Jeugd en Muziek Festival in Wenen. Dit werd maandag avond bekend gemaakt door de voorzitter van de jury, de Engelse dirigent Bernard Keefe (dirigent BBC). Aan het concours namen koren en orkesten uit Europa, Japan en Amerika deel. Voor het Amersfoortse Jeugd Orkest was het de derde keer dat ze meededen aan een internationaal muziekconcours. Eerder ging het A.J.O. naar Parijs (1982) en Wenen (1977). LEUSDEN - Bij de splitsing van de Beltmolen met de Zuiderinslag is woensdag 8 juli een brievenbus van de PTT geplaatst. Vanaf don derdag 9 juli is de bus in de lich- tingsroute opgenomen De brievenbus op de Benedictij- nenhove is om veiligheidsredenen verplaatst naar de Trappistenhove. 29 L nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. erschijnt elke dinsdag en donderdag. jr. tedaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd ledaktie-secretariaat: Mta Veen en Mari|ke Bakker Jndredaktie: Hans Mosterd ilevering kopij en advertenties: por het dinsdagnummer tot uiter!i|k maandagmiddag 12 00 uyr voor et donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur laktie en administratie; Hoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op idagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur elefoon 033-941495 (administratie en redaktie) kbonnementsgeld: 1 66 80 per jaar. 33.90 per hall jaar. 17.20 per kwartaal lachten bezorging; Is abonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagmiddag 18 00 jr te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op iet onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 n 19 30 uur) tel 033 940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt pnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 labestellen foto's; •e meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u abestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) ij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld, iet duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, ummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, labestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). I kunt ook contant betalen op ons kantoor eusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling utvangt u de gewenste foto('s) thuis. 1J)E LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- irantenkombinatie te Barneveld. De Achterveldse braderie in tegenlicht. Kort voor het einde van de bra derie werden diverse winnaars van prijzen bekend gemaakt. De naam van het veulen, dat moest worden geraden, was „Jacqueline". Het ge wicht van beide pony's was 290 kg. Het gewicht werd geraden door Jan van de Hengel uit Achterveld. De naam werd geraden door Arie Hak uit Hoogland. Bij „De Zonne bloem" kon de naam van een hond geraden worden. De naam was .Flores" en was geraden door Mok king van de Hessenweg. Bij St. Jozef kon de naam van een berenfamilie geraden worden. De naam was „De Bruintjes". De winnaar hier was Truus Kerkhof uit Achterveld. De zuivelpakketten bij de ABTB werden gewonnen door Frouk Soesbergen, Jan Boersen en Co Verhoef. Alle dne wonen m Ach terveld. Het boomzagen werd vrij wel een familieaangelegenheicL De eerste prijs was voor Hans en Wim Vette, de tweede en derde prijs voor Bert de Vette en Wim van de Hengel. De vierde prijs ging naar Rob en Wim de Vette. BEUGELZAGEN Bij het beugelzagen ging de eer ste prijs naar Marco de Vette uit Achterveld, de tweede naar Prop- hipird uit Leusden-Centrum, en de derde pnjs naar Harry van Midde laar uit Achterveld. Bij de Carnavalsvereniging wer den de prijzen gewonnen door: nr. 511, Rina Herder; nr. 697, Mien van de Burgwal; nr. 351, Guus Horst; nr. 502, Bertus Herder; nr. 386, G. van Burgsteden-Jannendorp; nr 700, Manon Hak. Allen wonen m Ach terveld. Ook gingen pnjzen naar H. Boon uit Leusden met nr. 356, Jos Klok uit Terschuur, nr. 786, Gonny van Valkengoed uit Hoogland. De televisie werd gewonnen door Marcel Rutte met nr. 429. TRACTOREN Tijdens de braderie waren ook te bezichtigen de tractorvoertuigen waarmee tractor-pullingwedstrij- den worden gehouden. Deze wed strijden zulen zaterdag 29 augustus worden gehouden bij „De Klaveet" m Achterveld. LEUSDEN - De uitslag van de ba lonnenwedstrijd die de Lion's Club Leusden tijdens de braderie van 17 juni in winkelcentrum 'De Biezenkamp' organiseerde, is be kend. De balonnen dreven een heel eind weg. Één bereikte zelfs de Oostduitse grens. Dit exem plaar werd opgelaten door Pieter Thier. De organisatoren haalden met de actie 1100,- op. Dit geld komt ten goede aan het Sumve-hospital in Tanzania. Tot vorige week kwamen vijfen dertig kaartjes van de vierhonderd opgelaten balonnen terug. De win naars en hun pnjzen zijn: 1 de al genoemde Pieter Thier (een foto toestel); 2 Vincent Braaf (een speel goed auto): 3 Maarten Vos (een zakradio). Zij hebben hiervan in middels bericht gekregen. De geroutineerde kaarten die aan de balonnen hingen, en die waarop geen pnjs is gevallen, kun nen op de Bondsspaarbank, ge vestigd in 'De Biezenkamp' worden opgehaald. 'Balonoplaters' kunnen zo misschien aan de weet komen, v/aar hun exemplaar is terecht ge komen. De trekking van de loterij die de Lion's Club tijdens de bradene hield, heeft al tijdens die dag plaatsgevonden. Veemen prijzen werden uitgeloot. Ook deze win naars kregen thuis bencht. Twee personen hebben hun prijs echter nog met bij de Bondsspaarbank opgehaald. Zij kunnen dat nog steeds doen. Amersfoorts Jeugd Orkest (A.J.O.) tijdens een van de vele repetities. De oefeningen waren niet voor niets, t tijdens het 16e Internationale Jeugd en Muziek Festival dat momenteel in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen dt gehouden, behaalde het koor tijdens een concours de eerste plaats. Voor de scheidende dirigent Qui van Woerdekom komt deze inter nationale bekroning wel op een heel bijzonder moment. Onder zijn leiding groeide het jeugdorkest de afgelopen 25 jaar uit tot een van de grootste en beste jeugdorkesten van ons land. LCHTERVELD - Woensdagavond vond weer de jaarlijk- üjdens de Tourweek gehouden braderie plaats. Aan erszijden van de Hessenweg gelegen tussen de Jan de keiweg en de Paterstormstraat waren een groot aantal □nen neergezet, waarop een grote verscheidenheid van nieren waren uitgestald. Honger en dorst behoefde men Oist niet te lijden. „De Gooise Boer" met zijn kippen en le snacks, de Carnavalsvereniging met hun biertent, ]lckerij Schouten met vele soorten gebak, vishandel lluis", Stoutenburg met oliebollenkraam, „De Berken" I t ijs en dergelijke, Feestcomité Achterveld met ook een Jebollenkraam, slager van Wieringen met zijn barbecue 'andere snacks. zwaar zou dat beest wegen >k waren aanwezig de Achter- kei neringdoenden, zoals Tiny e|met textiel, firma van Bek- firma van Daatselaar met ra- en aanverwante artikelen, en félkoopwmkel. De plaatselijke «heek verkocht tijdens de |é|ie boeken. Maar er was nog een stand met verkoop joederen van de Zonnebloem 5 handwerkgroep van Huize St. 3h, een springkussen verzorgd de Rabobank, de Regenboog- fctol met het trekken van enve- en voor prijzen, het Actiecomi- m de St. Jorisgroep met de oop van enveloppen en een il; goederen. De opbrengst an is bestemd voor Scouting- r St. Jons, waarmee voor ge- icapten verzorgde weeken- worden georganiseerd. De St. >hschool verkocht diverse eren. De opbrengst van deze verkoop is bestemd voor de aan schaf van een computer. Ook ga ven emge verenigingen „acte de présence": de Algemene Boeren- en Tuindersbond (A.B.T.B.) met boomzagen en het raden van num mers voor zuivelpakketten, Schiet vereniging „Ons Genoegen", de Katholieke Plattelands Jongeren met een Kop van Jut, paalklimmen en ballengooien. Bij njvereniging „De Singels" kon men ponyrijden, en tevens de naam van een ponyveulen raden, en het gewicht van zowel moeder als kind. Verder waren er een groot aantal stands met boeken, antiek, textiel, Indonesische keu ken, enzovoort. Al direct na afloop van de wielerronde was er veel publiek aanwezig en werd het heel gezellig. Ook veel publiek van bui ten het dorp was aanwezig. De jeugdmarkt was niet zo druk bezet als voorgaande jaren. Slechts vijf jeugdige handelaren waren aan wezig WAGENSPEL Tijdens de bradene werd er door de toneelvereniging een zo genaamd wagenspel opgevoerd. De titel van het stuk was „Hoe de schout zich aan de schandpaal na gelde". De gespeelde geschiede nis is als volgt: De schout (Henk Schouten) houdt zittmg, en er wordt door zijn dienaar (Ben van Midde laar) een dief voorgeleid De Schout is zijn bril kwijt en ziet heel weinig van hetgeen er voor en rond hem gebeurd. De voorgeleide per soon heeft op de markt een worst gestolen. De verdachte voert als verdediging aan, dat het deze met heeft verkocht om het geld te ver brassen, zoals de Schout denkt. Hij heeft het gedaan om een vrouw te helpen, waar hij medelijden mee had. Hij weet met wie dat is ge weest. Tijdens de zittmg komt de betrokken vrouw voorbij. Zij wordt ook voor de Schout gebracht. Het blijkt een dienstbode (Eveline Hak) te zijn. Zij was deze dag voor het eerst in dienstbetrekking bij een familie, die gezien de uitlatingen van de vrouw en de inrichting van de woning, een hoge functie in de gemeenschap bekleed. Zij moet voor de mevrouw waar zij nu m dienst is (Margriet Hak) naar de markt om levensmiddelen te gaan kopen. Hierbij moet ook een worst zijn, want haar echtgenoot brengt een vooraanstaande gast mee voor het middagmaal. Als de dienstbo de om geld vraagt, deelt zij mee geen geld te hebben. De keuken meid gaat op stap en ontmoet de persoon (Johan v.d. Hengel), die een worst voor haar steelt. Zowel de keukenmeid als de dief moeten in de boeien om hun straf te onder gaan. BRIL Tijdens de zitting komt de echt genote van de schout binnen, dit tot grote schrik van de bediende, die haar kent. De schout heeft zijn bril nog niet. Hij ziet dus met wie voor hem staat. Hem wordt medege deeld dat de vrouw die de worst moest hebben nu voor hem staat. Ook zij zal haar straf moeten onder gaan. Als hij opstaat, wordt zijn bril gevonden. Hij heeft er steeds op gezeten. Nu ziet hij, wie voor hem staat. Hij vraagt zijn vrouw, wat zij komt doen. Zij vertelt hem, dat de gast aangekomen is en op hem zit te wachten. Het komt nu uit hoe de diefstal van de worst in elkaar zit. De schout ontdekt dat hij de oor zaak van alles is. Hoewel hij een hoge bestuurlijke functie in de ge meenschap heeft, is hij geen voor beeld wat zijn huiselijke leven be treft. Hij brengt dit ook zo naar voren. Gezien zijn handelingen slaat hij zichzelf aan de schandpaal. De moraal van het stuk is, dat men hoewel men in de gemeenschap een bestuurlijke functie heeft en men iemand van aanzien is, men ook op ander gebied zeker een voorbeeld voor de gemeenschap moet zijn. Pas op voor de teentjes. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusdei Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De pmspuzze! van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigmgsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de v/eek Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Advertentietarieven or aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt Kabelspots halve beeldpagina met kleurgebruik 75. - per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6.- per dag elke regel meer 6 - (betaling kontant op ons kantoor) Van harte' Felicitatie-rubriek, eerste tv/ee regels 6 - per dag, elke regel meer 6 - (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en \nraag naar HENK-JAN WESTLAND Hii komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft een opgave voor de agenda de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraaa naar Boudewina de Boer ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd op de buiten baan te Scherperizeel werd door 18 van „Ons Genoegen" leden deel genomen. A. van Daatselaar haalde met 92 punten de eerste plaats. De overige uitslagen zijn als volgt: 2. B. Voskuilen 91pnt.; 2.J. vanRossum 91pnt.; 4. P. Smink 90pnt.; 5. G. van Hamersveld 88 pnt 6. J. E. v. Hamersveld 86 pnt. 6. J. V oorburg 86 pnt 8. G. Schimmel 84 pnt.; 9. A. Vlug 81 pnt.; 10. W. v.d. Kletersteeg 79 pnt. 10. J. Voskuilen 79 pnt.; 12. A. Does jr. 72 pnt.; 13. G. Tolboom 66 pnt. 14. W. Voskuilen Jz. 56 pnt.; 15.J Does 50 pnt.; 15. R. van Daatselaar 50 pnt.; 17.R. v.d. Wetenng 41 pnt.; 18. H. v.d. Heuvel 38 pnt. Vrijdag 17 juli 10.00 uur: bijeenkomst van de Foreign Contact Group (F.C.G.) bij Gerda Niessen, Benedictijnenhove 50. Vrijdag 17 juli: 2030 uur: touwtrekwedstrijden op het Groot Achterveldplein. Zaterdag 18 juli 20.00 uur: disco-show 'De Kla veet' Zondag 19 juli: 14.00 uur: disco 'De Klaveet' 14.00 uur: Video-middag 'De Moespot'.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3