X 's ochtends in een file ^rnnfe SB Juiste formulering garantie belangrijk Boete geëist wegens verduistering Sportredactie op vakantie 5.- delijk 'starre regeling' verkeerslichten op splitsing Barneveldseweg - Hogeweg Vergaderingen raadscommissies 'ii|usdenaar „met i!\ roeistuipen" komt jj.\| met boete af Voor kopers van een huis met gemeentegarantie: Fietsen gestolen Toyota SERVA VOLVO KEISTAD B.V. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden )ewijs kwijt gens rijden Ier invloed ~hpl NI AUTOEEMHAVEN Lezers service Konijntje in de Wetering krant •frHÖP'fr DONDERDAG 23 JULI 1987 - 19e JAARGANG NO. 23 i' ^^lUSDEN - Leusdense automobilisten die tijdens de och- j dspits de splitsing passeren van de Barneveldseweg "k t de Hogeweg tussen Amersfoort en Hoevelaken, staan ïaf dinsdag 15 juli toen de verkeerslichten in werking "Z. den, vaak minutenlang voor de splitsing te wachten. Nu jdan vormt zich zelfs een file tot op de brug over de eveldse beek bij Stoutenburg. Volgens een woord- (uster van de afdeling verkeer en vervoer van de ge- ite Amersfoort is de reden daarvan 'een starre rege- Ze legt uit: Tijdelijk krijgt iedere rijrichting een vast l seconden groen licht toebedeeld. Dat duurt totdat i verkeersregelautomaat bij de splitsing is geplaatst.' r ze verwacht, gebeurt dat eind september. slopen maanden werd de jrssituatie gewijzigd op zo- s splitsing als bij de vlakbij op- en afritten van de auto- Gedurende die tijd waren verkeerslichten in wer- Leusdense automobilisten de autoweg op- en afgin- meestal al snel een om bijvoorbeeld vanaf de ;eweg de Hogeweg op de bestuurders vervelender als er vrachtauto's in de rij voor het ver keerslicht staan. Dat komt nogal eens voor, omdat de uitrit van het druk bezochte chauffeurscafé 'De tweede Steeg' ligt aan de Barne veldseweg, vlak bij de betreffende splitsing. Wanneer er ook een vrachtwagen door het groene licht moet, kunnen soms maar twee a drie voertuigen in éen keer de splitsing opnjden. Voor automobilisten die de krui sing zijn gepasseerd en de auto weg op willen njden, is het leed nog niet geleden, want voor de op ritten staan ook verkeerlichten... Sommigen van hen nemen mo menteel andere routes om op de autoweg te komen. Favoriet is de Stoutenburgerlaan. Als bestuur ders die op de Horsterweg in Stou tenburg rijden, de Hessenweg na deren, kunnen zij daar al zien of er een file staat voor de splitsing bij het chauffeurscafé. Als dat het ge val is, slaan zi) niet links-, maar rechtsaf, richting Achterveld. Na een paar honderd meter nemen zij de Stoutenburgerlaan naar Hoeve laken, en vandaar naar het betref fende knooppunt. Zij hopen zo eni ge tijd te winnen, en in ieder geval de ergernis van een file te bespa ren. LEVERTIJD Als de woordvoerster van de ge meente Amersfoort wordt gecon fronteerd met deze klachten, rea geert ze: 'Ik kan wel begrijpen, dat rken die lichten wel, maar zich ook opstoppingen, in de ochtendspits. Voor t bestuurders zijn ze een ergernis. Desgevraagd ze: 'Een kind kan consta- die lichten niet goed 'Ze kunnen die dingen »r weer uitschakelen', 'Het rend dat je zo lang moet en 'Ik zit iedere morgen tanden'. iteel krijgt de rijrichting /(7dde Barneveldseweg twaalf licht. Gedurende die tijd t er vijf k zes personenauto's tsing oprijden. In de praktijk er soms acht negen voer- door te rijden, waarvan er oor oranje en één door rood ituatie wordt voor wachten- De nieuwe „regeling" van de stoplichten zorgt voor lange wachttijden. de automobilisten niet gelukkig zijn met de huidige verkeersregeling, maar het kan niet anders, zolang de verkeersregelautomaat er nog niet is.' De reden dat deze automaat nog niet is geplaatst, heeft volgens haar te maken met 'de levertijd'. Weer buiten werking stelling van de verkeerslichten, zoals som mige automobilisten bepleiten, overweegt de gemeente volgens haar niet. Ze legt uit: 'Tijdens de reconstructiewerkzaamheden zijn er verscheidene ongelukken ge beurd. Het was nodig, dat de lich ten in werking werden gesteld.' De toebedeling van groen licht gebeurt nu volgens haar op grond van metingen. Regelmatig meet de ge meente Amersfoort de 'verkeers intensiteit' op de wegen die op het knooppunt uitkomen. Ze merkt op: 'Die meting is natuurlijk een gemid delde. De ene keer naderen meer auto's het kruispunt dan de andere keer. Daarom kan het gebeuren, dat sommige automobilisten even moeten wachten.' GROENE GOLF Eind september zal volgens de woordvoerster een deel van de problemen zijn opgelost. Dan wordt het verkeersknooppunt voorzien van een automaat. Dit ap paraat reageert op het directe ver keersaanbod. Toch zal ook dan '■'achten niet geheel tot het verle den behoren. Als namelijk van meer kanten tegelijk veel voertui gen naar het knooppunt rijden, kan ook een automaat niet toveren. Wellicht zullen de wachttijden wel worden bekort, zeker buiten de spitsuren. Tegelijk met de invoering van de automaat wordt op de Hogeweg een zogenaamde 'groene golf in gesteld. Dat betekent, dat automo bilisten die vanaf de autoweg ko men, ineens door kunnen rijden naar Leusden, Amersfoort of Hoe velaken. EN/UTRECHT - „Ik deze verdachte het heeft verbeurd om de tde jaren op onze wegen l" Met deze woorden officier van justitie in mr. J. van Hout, woensdag een rij-ontzegging van drie jaar, duizend gulden boete en zes weken cel, waar van twee voorwaardelijk, te gen een 31-jarige Amersfoor- ter. Bij aanhouding in Leusden in maart vong jaar was gebleken dat de man achter het stuur zat met ruim tweemaal teveel drank op. Bovendien had hij gereden terwijl de rijbevoegdheid hem door de rechter was ontzegd. Zeven maan den later had hij in Bameveld we derom gereden tijdens een ontzeg ging. Dit keer weigerde hij boven dien de bloedproef te ondergaan. Zijn advocaat, mr. H. Rawee, pro beerde nog emge matiging van de geëiste straf te bewerksteligen, door te wijzen op de noodzakelijk heid van het rijbewijs voor zijn cliént. Politierechter mr. S. Brau- ruus vond echter dat hij daar in dit geval geen rekening mee kon hou den. Hij legde zowel de gevorder de ontzegging, als de duizend gul den boete op. De gevangenisstraf bepaalde Braunius op twee weken. „U zult wat moeten schipperen," besloot de politierechter. LEUSDEN - In de maand augustus zullen de volgende openbare ver gaderingen van raadscommissies en werkgroepen worden gehou den: - dinsdag 4: commissie Verkeers- aangelegenheden; - maandag 10: commissie Welzijn en Onderwijs: - dinsdag 11: commissie Algeme ne Bestuurszaken; - donderdag 13: commissie Open bare Werken en Ruimtelijke Orde ning; - maandag 17: commissie Finan cieel Beleid en Beheer, - dinsdag 18: Planadviesgroep; - dinsdag 18: commissie Economi sche Zaken, Consumentenbelan gen en Werkgelegenheid; De voltallige gemeenteraad ver gadert donderdag 27 augustus. Alle genoemde vergaderingen worden gehouden m het gemeen tehuis, 't Erf 1, en beginnen om 20.00 uur, tenzij anders wordt ver- EUSDEN/UTRECHT - gens het berijden van 3 45 over2ekerde brom- en verzet tegen de 3.95tie veroordeelde de ■j a c >chtse politierechter, Braunius, een 19-ja- Leusdenaar „die wat D.45, heeft van groeistui- woensdag tot 250 boete. Het vonnis conform de eis. i jeugdige Leusdenaar had in mei vong jaar zonder helm met zijn brommer zonder verzekeringsplaatje door voet gangersgebied gereden. Toen een agent hem daarop wilde aanspreken, trok hij zich los en nam hij de benen. „Het komt een beetje kinderlijk over; een beejte gluipeng," meende Braunius. Omdat hij het voorval echter wilde zien als een kwa jongensstreek, kwam de poli tierechter tot een betrekkelij ke nulde straf. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU chijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- ilieberichten en losse advertenties 44 cent per mm ontrakien belangrijke korting ^af';rierheit|es 1.44 per regel (48 cent per mm) e nummers 75 cent per stuk INGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR tantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage 'an 9 00-12 00 uurenvan 14 00-17 00 uur geopend dags gesloten LEUSDEN - Woor kopers van een woning met gemeentegarantie is het belangrijk dat de voorwaar den waaronder de gemeente garantie wordt verstrekt, aan sluiten bij de hypotheek op dat huis'. Dit schrijft de gemeente in een persbericht. Een gemeentegarantie houdt in dat de gemeente borg staat voor de aflossing en rente van de betreffen de hypotheek. Vaak wordt bij de aankoop van een woning van de koper zo'n garantie gevraagd. Bij de afsluiting van een hypo theek met gemeentegarantie, is het volgens de gemeente verstandig de volgende punten in de gaten te houden: '- De aanvraag van gemeente garantie moet tijdig worden ge daan; vóór de datum waarop de levenng volgens het voorlopige koopcontract plaatsvindt. Laat u niet misleiden door de term 'voor lopig'. Een zogenaamd voorlopig koopcontract heeft dezelfde rechtsgeldigheid als een definitief koopcontract. - Neem altijd als ontbindende voorwaarde op, dat indien geen gemeentegarantie wordt verkre gen, de koopovereenkomst wordt meld. De agenda's en de te behan delen stukken liggen vanaf vijf da gen voor de betreffende vergade ringen ter inzage bij zowel het bu reau Voorlichting van de gemeen te, 't Erf 1 (telefoon 941247, toestel 116), als in Openbare bibliotheek 'Nieuw Langenbeek', bij winkel centrum Hamershof. Ook de verslagen van de hierbo ven genoemde vergaderingen worden er ter inzage gelegd in de week volgend op die waarin de vergadering is gehouden. ontbonden, oftewel niet tot stand is gekomen. - Let er bij de afsluiting van uw hypotheek op, dat het overeenge komen rentepercentage voor ten minste vijf jaar vast moet staan.' Meer informatie wordt verstrekt door de afdeling Algemene Zaken van de gemeente, telefoon 941247, toestel 218. Achtervelder Jan Schouten ontketent aktie voor steen op graf priester Van de Born pag.3 Voorkoming misdrijven Interview: Pastoor B. A. M. van der Steen viert vijftig jaar priesterschap Op de pedalen met Aat Daale Ouder worden Service-pagina DOKTERSDIENST: tel. 03425-1222 pag.3 pag.5 pag.6 pag.6 pag.7 LEUSDEN/UTRECKT - Omdat hij zich onrechtvaardig behandeld voelde door zijn baas, had een 25- jarige Leusdenaar vorig jaar met enige regelmaat een greep in de kassalade gedaan. Ook wisselgeld van verkochte ijsjes hield hij her haaldelijk achter. Het kwam hem dinsdag bij de Utrechtse politie rechter, mr. S. Braunius, op 750 gul den boete en twee weken voor waardelijke gevangenisstraf te staan. Verdachte werkte in de Leus dense croissanterie annex ijssalon van zijn werkgever, die zelf in een snackbar stond. Volgens de Leus denaar kregen zijn collega's regel matig zwart wat extra geld toege stopt. Hem zou dat niet zijn gegund. Om toch aan de bonus te komen, stal hij zo'n 2500 gulden uit de kassa van de snackbar, waar hij regelma tig kwam om voorraad te halen. Te vens liet hij wel eens na het wissel geld van ijsjes op de kassa aan te slaan. In totaal zou er voor ruim ze venduizend gulden zijn ontvreemd. „Ik vind dat een hele vervelende zaak," zei de officier van justitie mr. M. Timmers. „Als meneer zich te kort gedaan voelt, moet hij in over leg treden." Eigenlijk vond zij on voorwaardelijke gevangenisstraf op zijn plaats, maar omdat de Leu- denaar voor het eerst voor de rech ter stond en omdat inmiddels een terugbetalingsregeling is getroffen, vorderde Timmers een boete van 1500 gulden en vier weken voor waardelijk. LEUSDEN - Nu er toch zo weinig te doen is op het gebied van sport, leek het onze sportredactie goed om er een poosje tussenuit te gaan. De betreffende redactieleden zijn tot half augustus op vakantie. Dat betekent echter niet dat er in de Leusder krant voor lopig geen artikelen over sport verschijnen. Inzen ders van kopij kunnen al tijd bij ons terecht, maar dienen hun materiaal de komende twee weken niet te adresseren aan de sportredactie, maar wel aan 'gewone' redactie. De komende weken dus ge woon het woordje 'sport' weglaten. Na IS augustus natuurlijk weer wèl schrijven naar de sport redactie. De redactieleden van de Leusder krant wensen alle Leusdense sporters die op vakantie zijn of nog op vakantie gaan, een heel fijne, ontspannende en sportieve tijd toe met veel zonneschijn LEUSDEN - Het afgelopen week einde zijn twee fietsen gestolen. Uit een garage aan de Bergroos werd een damesfiets ontvreemd. Het rij wiel is eigendom van een daar wo nende vrouw. Het merk is Union. Zaterdag tussen 14.15 en 14.45 uur is een fiets weggenomen bij café 'De Brouwerij' aan de Zwarte- weg. Deze fiets was een bruine heren-sportfiets van het merk Bata- vus. Nijverheidsweg 63 Amersfoort Tel. 033-631620 AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 tel 033-630154 MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b.v., afd. Lezersservice tel.nr. 03420-94911. (advertenties) ..-een extraatje uit Amersfoort..."

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1