SB "Leusden week lang in teken van Asterix, Obelix en de Romeinen' Inbraken in zeven auto's ~vanaaag in Öe leusder krant? touwdorp voor Leusdense jeugd van 10 tot en met 15 augustus: UJtor tegen ..«ravan Sll Aanvraag vergoeding osten leerlingenvervoer usder rant cE Te veel gedronken Topman Provinciale Waterstaat met VUT Aanrijding met gewonde SERVA VOLVO Inbraken in personenauto's Wateroverlast Autobrand BDU Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden me,° 26-er op de 26e Inbraken in personenauto's Lezers service Konijntje in de Wetering h. EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV p krant DINSDAG 28 JULI 1987 - 19e JAARGANG NO. 24 1UE ISDEN - Het bouwdorp voor de Leusdense jeugd staat, het om de organisatie gaat, volop in de steigers. Van dag 11 tot en met zaterdag 15 augustus kunnen de leusdense jongeren in de leeftijdsgroep van zes tot en met wraalf jaar hun bouw-fantasie weer uitleven op het terrein chter de Hamershof. Het bouwdorp staat dit jaar in het teken van 'Asterix en Obelix, de Galliërs en de Romeinen.' Zo maken ook 'Olym pische Spelen', zoals bekend ook onderwerp van één van de stripboeken, waarin de avonturen van het illustere duo worden beschreven, onderdeel uit van het programma. De organisatie van het bouwdorp is, zoals gebruike lijk, weer in handen van de gemeentelijke jongerenwer ker Roy Robbemond. Hij wordt bijgestaan door een aantal vrij willigers van Juid en de Zooz. Verschillende aktiviteiten in het bouwdorp worden dit jaar ondergebracht in een grote tent. Vorig jaar kon men nog - dankbaar - gebruik maken van de noodschool van De Hobbit, maar die is inmiddels verdwe nen. Vandaar de tent. Daarin wordt straks geknutseld, de film- en toneelvoorstellingen vinden daar onderdak, en er kan naar video worden geke ken. Verder heeft men nog een aantal toilet-units gehuurd, zo dat ook de sanitaire hygiëne keurig is geregeld. AKTIVITEITEN Het bouwdorp staat in de week van 11 tot en met 15 au gustus bol van aktiviteiten. Naast het gebruikelijke bou wen van eigen onderkomens - start om negen uur 's morgens - begint dinsdag 11 augustus 's middags een video-voorste- ling. Die eerste dag sluit het dorp haar poorten om half vijf 's middags. Op woensdag kan er weer verder worden gebouwd en is er ook weer een video-voor- stelhng. Bovendien wordt er die dag een 'bostocht' gehou den naar het Lockhorsterbos. SPELEN Op donderdag beginnen de voorbereidingen voor de 'O- lympische Spelen'. Bovendien wordt er die dag gezwommen in het Amersfoortse Sportfond- senbad. 's Middags wordt de tekenfilm 'Robin Hood' ver toond. Het bouwdorp gaat die dag niet dicht: er is een heuse overnachting, met 's avonds zingen en een kampvuur. De 'Olympische Spelen' vin den op vrijdag plaats. Er is een groot aantal wedstnjden opge zet. Er worden tijdens de Olympische Spelen in Leusden wedstrijden gehouden m speerwerpen, rotsblokwer- pen, hoefijzers om een paal gooien, ruiterspelen, hard loopwedstrijden, hoogsprin gen, trefbal, verspringen en zwemmen. Kortom, er wordt een volwaardig Olympisch programma afgewerkt. De dag wordt besloten met een feestmaal en weer een overnachting. KLAPSTUK Het bouwdorp wordt op za terdag 15 augustus afgesloten met als klapstuk de gebruike lijke kindermarkt, een toneel voorstelling en het oplaten van ballonnen in het kader van de ballonnenwedstrijd. Voor het beste verhaal over het bouwdorp stelt de Leusder Krant weer de 'Persbokaal' be schikbaar. Naast die bokaal zal het verhaal ook in de Leusder Krant worden afgedrukt. De prijs per persoon voor deelname aan het bouwdorp bedraagt een tientje. Daar is de prijs voor de film, de to neelvoorstelling, de video, het zwemmen en meerdere versnaperingen bij ingebre- pen. Voor eten moeten de kinderen zelf zorgen. Deelname-kaarten kan men in de voorverkoop be stellen bij Roy Robbemond, tel. 947614 (tussen zes en ze ven uur 's avonds). Het bouwdorp mocht zich vong jaar niet alleen in gróte interesse verheugen, ook de concentratie waarmee werd gewerkt, mocht er zijn. I jEN - Waar het 'Pon-lijntje' de I ^sveldseweg kruist, vloog dagavond een motorfiets uit dit, en botste als gevolg hier- Rjben een caravan. De motor Ujuit de nchting van Leusden en reed vermoedelijk met te hoge snelheid door de bocht voor de spoorlijn. Het voertuig maakte daarom een veel te grote boog en botste tegen de caravan die achter een tegenmoet komende auto lung. De berijder kwam er zonder kleer scheuren vanaf. Zowel de motor als de caravan hepen schade op. Te gen de motomjder is proces-ver baal opgemaakt. IUSDEN - Voor leerlin- n van het basisonder- js en het speciaal on- kan bij de ge rente een vergoeding >rden aangevraagd or kosten van vervoer ar en van school. Deze nvraag moet vóór 15 gnstus aan het college n burgemeesters en tthouders zijn gericht, de afdeling onderwijs n de gemeente is daar- or een aanvraagformu- r verkrijgbaar. In principe wordt een ver goeding toegekend als de school meer dan vier kilome ter van de woning ligt. De hoogte ervan is gebaseerd op de kosten van het openbare vervoer. Voor ouders van leerlingen van het basisonderwijs en het LOM- en MLK-onderwijs geldt bovendien nog, dat wanneer het mkomen van de ouders bo ven 27.000,- ligt, slechts een vergoeding wordt verleend voor zover de kosten van het vervoer meer zijn dan 200,- per jaar. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Chljnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- imilieberichten en losse advertenties 44 cent per mm kontrakien belangrijke koning usderheilies 1.44 per regel (48 cent per mm) >sse nummers 75 cent per stuk SVH 'ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR s kantoor Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage van 9 00-12 00 uur en van 14 00-1 7 00 uur geopend lags gesloten ACHTERVELD/LEUSDEN - Tijdens routinecontroles werden in de nacht van donderdag op vrijdag twee bestuurders aangehouden die te veel alcohol hadden gedron ken. Donderdagavond hielden pa trouillerende leden van de Leus dense Hermandad een automobi list aan op de Jan van Arkelweg in Achterveld. De uit Terschuur af komstige man bleek na een blaa- sproef te diep m het glaasje te heb ben gekeken. Hij werd daarom meegenomen naar het politiebu reau voor een bloedproef. Daar weigerde hij echter bloed af te staan. Hierop kreeg hij een proces verbaal. Vrijdagmorgen vroeg werd in Leusden een in deze plaats woon achtige bestuurder aangehouden die ook te veel sterke drank op had. Hij verleende wel medewer king aan een bloedproef. Over twee weken weet hij precies hoe hoog het alcoholpromillage in zijn bloed was, en hoe hoog zijn boete LEUSDEN - De Leusdense politie hield zondag 26 juli om 1.30 uur een '26-er" aan. Deze term wordt bij de politie wel gebruikt voor iemand die te veel heeft gedronken en des ondanks aan het verkeer deel neemt. Het getal '26' slaat op artikel 26 van de Wegenverkeerswet, waarin dit wordt verboden. De betrokken bestuurder reed die nacht over de Noorderinslag. De politie nam hem twee blaa- sproeven en een bloedproef af. De uit Utrecht afkomstige man kreeg een proces-verbaal wegens rijden onder mvloed, en een rijverbod tot 9.30 uur. UTRECHT - De heer ïr.H.A.M. Boekwijt, hoofdingenieur-di recteur van de Provinciale Waterstaat Utrecht, maakt per 1 november 1987 gebruik van de mogelijkheid tot vervroeg de uittreding (VUT). Momen teel is hij 64 jaar oud. Provin ciale Staten zullen in hun ver gadering van 2 september hem volgens een persbericht van de provincie 'op de meest eervolle wijze ontslag verle nen, onder dankzegging van de vele en gewichtige dien sten aan de provmcie bewe zen'. De heer Boekwijt is hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat Utrecht sinds hij op 1 februari 1969 bij de provincie in dienst trad. De scheidende topman is geboren op 24 maart 1923 m Magelang op het - nu Indonesi sche - eiland Java. In 1953 stu deerde hij af aan de toenmali ge Technische Hogeschool in Delft, nchting civiele techniek. Tussen 1953 en 1969 was hij m dienst bij Rijkswaterstaat, waar hij werkte aan de kust verdediging van Noord-Hol land en de aanleg en verbete ring van autowegen m de pro vincies Utrecht en Limburg. De heer Boekwijt is getrouwd en heeft drie kinderen. LEUSDEN - Het afgelopen weekend vonden twee inbra ken in auto's plaats. In de nacht van vrijdag op zaterdag was aan de Dinkelwijk een Merce des het slachtoffer van een 'kraak'. Om in het voertuig te komen, werd de ruit van het rechterportier ingeslagen. Uit de wagen werden een jack, een leren attachékoffer met daarin een rekenmachine, au topapieren en meetapparatuur ontvreemd. Op vrijwel identieke wijze werd m dezelfde nacht inge broken in een Volkswagen Passat. Deze auto stond gepar keerd aan de Duinroos. Uit het voertuig werd een radio-cas sette recorder van het merk Blaupunkt gestolen. Getuigen hiervan kunnen zich melden bij de Leusdense politie, telefoon 944444. LEUSDEN - Op de kruising van de Burgemeester de Beaufortweg en de Hohorstlaan gebeurde vrijdag een ongeluk, waarbij een bromfiet ser gewond raakte. De man, een inwoner van Leusden, reed op de j eerstgenoemde weg in de nchting van de Groene Zoom. Op deze weg reed in dezelfde rijrichting een Leusdense automobilist. Deze wil de bij de Hohorstlaan linksaf slaan, en verleende daarbij geen voor rang aan de bromfietsbestuurder. Bij de aanrijding die volgde, liep de brommerrijder een gebroken schouderblad en een beenwond op. Hij is met spoed naar het Amersfoortse ziekenhuis St. Eliza beth gebracht. Beide voertuigen werden beschadigd. AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 tel 033-630154 Leusdenaar Pieter Hertzinger begon bedrijf in apparatuur voor satellietontvangstpag. 3 Het weer nietpag. 3 Trekkerbehendigheids- en trapskelterwedstrijden in Achterveldpag. 4 Zilveren speld voor Leusdenaar Ton Rond bij afscheid als toernooidirecteur Flehite Nieuws voor de consument pag. 4 pag. 5 LEUSDEN - In de nacht van woens dag op donderdag werd ingebro ken in twee personenauto's. Tus sen 1.00 en 9,00 uur werd een zijruit van een personenauto vernield die stond geparkeerd aan de Patrijzen- hoeve. Uit de auto werd een autora dio met geluidsboxen en een hoe veelheid sterke drank van het merk 'Hooghoudt' gestolen. Het voertuig was eigenaar van het drankenbedrijf, en stond gepar keerd in de buurt van de woning van een vertegenwoordiger ervan. Rond diezelfde tijd was een per sonenauto het doel, die stond ge parkeerd aan de Elatinehof. Van dit voertuig werd de achterklep ge opend. Uit de wagen werd een tele visietoestel weggenomen. De poli tie weet niet of de betreffende klep van de auto wel gesloten was, want er werden geen inbraaksporen op aangetroffen. Evenals bij de ande re diefstal betreft het hier een be drijfsauto. LEUSDEN - In de nacht van zondag op maandag is op vrijwel identieke wijze ingebroken in zeven per sonenauto's. Met een scherp voorwerp werden raamrubbers kapotgesne- den, waarop de betreffen de ruit er werd uitge haald. Meestal betrof het de achterruit en in een en kel geval een zijruit. De ruiten werden naast de auto's neergelegd. Uit alle wagens werd een radio cassetterecorder wegge nomen. Van de voertuigen ston den er drie geparkeerd op het Maisland, twee op het Boekweitland, één op de Landjonker, en één op de Rosmolenstraat. De voer tuigen zijn het eigendom van daar woonachtige Leusdenaren. De Leusdense politie spreekt haar verbazing uit over deze volgens haar 'nieuwe methode' om au to's te 'kraken'. De daders zijn onbekend. De politie roept iedereen op die iets verdachts bij een auto ziet, dat bij hen te melden, telefoon 944444. LEUSDEN - De politie heeft woens dag verscheidene automobilisten geholpen om hun voertuigen weer aan het njden te krijgen. Als gevolg van de overvloedige regenval en het opspattende water, vielen nog al wat motoren uit. Dat was met name het geval op de kruising van de Arnhemseweg en de Dodeweg, die geheel blank stond, en bij AC- restaurant 'Oud-Leusden' aan de Doomseweg. LEUSDEN - Woensdag even na 20.00 uur vloog op de Rietgors een auto in brand. De bestuurder startte I het voertuig, hoorde een knal, zag rook, en binnen zeer korte tijd sloe gen kwamen vlammen onder de motorkap vandaan. Hoewel de Leusdense brandweer snel ter plaatse was, en het vuur snel onder controle had, is het voertuig totaal verwoest. Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur) Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b.v., afd. Lezersservice tel. nr. 03420-94911 advertentie BOUWDORP: rare jongens, die Leusdenaren..."

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1