"lieuws voorde consument ieuwe 3 Suisses-album erfst/Winter is uit eel nieuwe exposanten op liciency Vakbeurs '87 leusilen krant Zweedse vinding verlicht rugklachten Flexiwrap verlengt levensduur uitlaat Bij openen girorekening gratis informatie over basisbeurs Nieuw tapijt reinigingsmiddel Dekker en Schut Vijf nieuwe Gels van Andrelon DINSDAG 28 JULI 1987 gevarieerd allerlei n de 425 exposanten die zich :n aangemeld voor de Effici- Vakbeurs (EVB) neemt eer veertig procent voor het deel aan een Efficiency Beurs. VB wordt georganiseerd in de van maandag 21 tot en met g 25 september 1987. EVB is de nog meer zakelijk spitste versie van de twee- kse Efficiency Beurs. Omdat ïtwikkelingen op diverse ge- n die te maken hebben met -erken in kantoren erg snel is in het najaar van 1986 [en een jaar na de Efficiency een Efficiency Vakbeurs te iseren Dat besluit is geno- door de Vereniging van Im- urs en Fabrikanten van Kan- lachines/VIFKA. De vereni- toelt haar besluit op een stu- an haar commissie Beursbe- -fet uiteindelijke doel van de in september aanstaande is te n tot een zakelijke, sobere van de tweejaarlijkse Effi- Beurs. De Efficiency Vak- wordt georganiseerd door ebouw bv, onder auspiciën ftFKA. Efficiency Vakbeurs mikt op ikelijk en serieus geinteres- e bezoekers uit de totale po el van kantoorwerkers in Ne- ïd. Daarbij richt het beurs- pt zich vooral op die mensen organisaties betrokken zijn t besluitvormingsproces dat tot nieuwe aankopen. In de lonstellingscommissie zijn aast nog enkele specifieke roepen aangegeven, zoals be- e sectoren van het Midden- einbedrijf. lijke aanpak woord ,,vak" in de naam van :urs betekent overigens niet e beurs alleen voor de vak il is bedoeld. Hans Heringa, manager van de Efficiency en de Efficiency Vakbeurs: beurs is bedoeld voor vak- in, en dat zijn er nogal wat. lag best een drukke EVB wor- Iwant in Nederland zijn nu eenmaal veel mensen bij bedrijven en instellingen betrokken bij de aankoop van apparatuur, program matuur en diensten voor het kan toor". Bij de opzet is uitgegaan van een zakelijke aanpak. Heringa- „Wij willen bereiken dat ook nieu we bedrijven een kans krijgen om deel te nemen. Bij de Efficiency Beurs is dat vaak moeilijk, omdat het gewoonterecht nu eenmaal m het voordeel werkt van de geves tigde bedrijven. Wij staan dan ook zeker niet ne gatief tegenover het VIFKA-besluit om de maximale standgrootte op 250 vierkante meter vast te stellen. Daardoor krijgen kleine bedrijven ook de kans op een grotere stand. Het blijkt dat die formule aanslaat, want ongeveer veertig procent van de deelnemers is voor het eerst aanwezig. Daarbij gaat het ook om bedrijven die nog met lang op deze, zich snel ontwikkelde markt actief zijn. Wij vinden het erg belangnjk dat door dit beursconcept de jonge bedrijven de kans krijgen zich op de beurs te presenteren". Heringa wijst op nieuwe deelne mers die zich bezig houden met (data)communicatie, faxen, op slagmedia, (PC) netwerken, expert systems, vierde generatietalen, Unix, maar ook in de andere kan toorsectoren zoals kantoorinrich ting. Clusters Door het vaststellen van een ma ximale standgrootte krijgt de beurs een evenwichtiger aanzien dan de Efficiency Beurs. Daar zetten de grote bedrijven de toon met groots opgezette presentaties. Maar bij de komende Efficiency Vakbeurs zal vooral zakelijkheid de sfeer bepa len. Bij de indeling van de stands is gekozenvoor een clustering van bepaalde samenhangende groepen exposanten Er komen clusters voor exposanten op het gebied van: (data)communicatie, softwa re, kantoorinrichting, postverwer king. Binnen de cluster van de kan toorinrichting is er bovendien nog een collectieve presentatie van 25 bedrijven. De grootste groep expo santen komt uit de categorie van leveranciers van computers en randapparatuur. Deze exposanten worden op diverse plaatsen van het RAI complex ingedeeld. Beursma- nager Heringa: „We hebben ge tracht deze zodanig in te stellen dat ze als het ware de rode draad door de diverse hallen vormen". De Efficiency Vakbeurs is op dit moment reeds nagenoeg volge boekt, er is ongeveer 35.000 vier kante meter netto gereserveerd. Bij de Efficiency Beurs 1986 be droeg het netto standoppervlak 50.250 vierkante meter, waarvan 4.000 vierkante meter etagebouw. Bovendien was er vong jaar een softwarepaviljoen in het Congres centrum waar 68 deelnemers acte de présence gaven. Het totaal aan tal deelnemers was toen 430. Het aantal deelnemers ligt nu op 425. Ook dit keer bevinden zich daaron der overigens weer veel software bedrijven. De Efficiency Vakbeurs vormt een representatieve vertegen woordiging van de kantoorbran che, net als de Efficiency Beurs 86. Heringa: „Dat is zeker zo. Er zijn in diverse categorieën weliswaar en kele wegblijvers, maar alle brances zijn goed vertegenwoordigd". De wegblijvers voeren verschil lende redenen aan voor het niet meedoen. Heringa: „Sommige be drijven vinden de beperking van de standgrootte tot 250 vierkante me ter een belemmering om zich te presenteren op een wijze zoals zij dat gewend zijn, andere vinden de frequentie van een keer per twee jaar voldoende". Geen enkele wegblijver noemt overigens „beursmoeheid" als reden om weg te blijven. Erkenningen Evenals op de vorig jaar gehou den beurs zal de stichting Indus trieel Ontwerpen Nederland op de komende beurs vertegenwoordigd zijn Deze stichting stelt zich ten doel de toepassing van industrieel ontwerpen in Nederland te bevor deren. Een van de middelen is het onder de aandacht brengen van goed ontworpen ïndustrieproduk- ten. In dit kader looft ioN erken ningen uit aan produkten van hoge kwaliteit. De produkten worden beoordeeld op aspecten als functio naliteit, ergonomie, materiaalge bruik, constructie, veiligheid, vormgeving en afwerking. Aan de erkende produkten wordt het ken merk „Goed Industrieel Ontwerp 87" toegekend Deze produkten zijn te zien in de passage tussen het Europacomplex en het Holland complex van de RAI. Op de Efficiency Vakbeurs 87 zullen diverse seminars plaatsvin den. De organisatoren zijn thans onder meer in overleg met diverse uitgevers om te komen tot een serie lezingen die speciaal bedoeld zijn voor de gedefinieerde doelgroe pen De bezoekers aan de Efficiency Beurs 86 kwamen voor een grc^t deel (ruim 80 procent) beroepshal ve naar de beurs. Van die bezoe kers was 85 procent betrokken bij de aanschaf van produkten, hetzij als emdbeslisser/medebeslisser, of in adviserende zin. In het beleid dat de organisatoren ten aanzien van de bezoekerswerving hanteren, wordt ernaar gestreefd deze per centages voor de Efficiency Vak beurs zo mogelijk nog te verhogen. De firma Dekker en Schut aan de Schoutenstraat in Barneveld heeft in deze regio de alleenvertegen woordiging van een nieuw tapij treinigingsmiddel gekregen. Het betreft hier een Duits middel, waaraan geen water te pas komt Op elke willekeurige vuile plek wordt het droge poeder gestrooid, waarna het met een speciaal appa raat wordt ingemasseerd. Het ge heel moet dan ongeveer twee uur intrekken, waarna met een sterke stofzuiger de poeder samen met het vuil kan worden opgezogen. Het nieuwe middel heet milieu vriendelijk te zijn. Het Spina-Bac rugkusseti is in alln standen te zetten Een Zweedse vinding kan de pijn bij mensen met rugklachten aan zienlijk doen verminderen. Met dit zogeheten Spina-Bac rugkussen kan vrijwel iedere stoel of bank optimaal aangepast worden aan de natuurlijke vorm van de rug: een verstelbaar, binnenwerk verleent de rug dan precies op de juiste plaats de nodige steun. In Nederland heeft ca. 26% van de mannen en 32% van de vrou wen (cijfers CBS) last van zijn of haar rug. Behalve door lichamelijke afwijkingen of beschadigingen wordt een belangrijk deel van de rugklachten veroorzaakt door te veel stilzitten en dan nog vaak in een slechte houding. Daardoor wordt de rug voor lange tijd aan een abnormaal hoge belasting blootgesteld. Van nature is de wer velkolom gevormd als een lichte S-bocht. In zittende houding is het moeilijk die natuurlijke kromming te behouden en hoe meer daar/an wordt afgeweken, des te meer is er een onnatuurlijke belasting op ver schillende delen van de rug. Dat leidt vroeg of laat tot vermoeid heid, stijfheid, spanmng en pijn in rug en nek en zelfs tot hoofdpijn. Ongeveer tien jaar geleden be gon een team van Zweedse artsen onder leiding van prof. dr. Myrin, een autoriteit op het gebied van rugziekten, met de ontwikkeling van de „ideale" oplossing van het probleem en heeft die na jarenlan ge experimenten met materialen en onderzoeken bij gebruikers ge vonden in dit in principe simpele, verstelbare rugkussen. Het geheel bestaat uit 'n in model geperst bin nenwerk van hard plastic met vijf verende, roestvrij stalen, banden. Aan de zijkanten bevinden zich draaiknoppen (niet zichtbaar) om het kussen in die vorm af te stellen, die de rug precies op de juiste plaats de nodige steun geeft. Het kussen is bekleed met comfortabel schuimplastic en is overtrokken met gevoerd nylon velours De hoes (verkrijgbaar in blauw en bruin) is voorzien van ritsen, zodat men al zittend de regelknoppen kan bedienen en de overtrek ge makkelijk gereinigd kan worden. Het kussen is uiterst plat, meet slechts 30 x 40 cm en weegt nog géén kilo. Dat maakt het niet alleen geschikt voor kantoor- en huiska mergebruik, maar kan daardoor ook gemakkelijk meegenomen worden op lange, vermoeiende auto-, bus-, trein- of vliegreizen. De Spina-Bac kost 176,40 (incl. BTW en franko thuis). Wie meer over dit rugkussen wil weten, kan contact opnemen met Spina-Bac Holland. Postbus 51, 3740 AB Baarn, tel.: (02154) 22714. Met de invoering van de APK heeft de uitlaat in het onderhoud van een auto meer aandacht gekre gen. Een lekke uitlaat is niet alleen een storende geluidsbron voor de omgeving, door het ontsnappende uitlaatgas, dat in het autointerieur kan komen ook buitengewoon on gezond en levensgevaarlijk. Het is dan ook begrijpelijk, dat een auto met een lekke uitlaat niet door de APK-keuring komt. Er zijn twee oplossingen denk baar: een nieuwe uitlaat monteren of de bastaande repareren. Het monteren van een nieuwe uitlaat is het makkelijkste, maar voor de au tomobilist ook tamelijk kostbaar. Reparaties aan uitlaten, zoals die doorgaans worden uitgevoerd, zijn tamelijk tijdrovend en hebben wei nig blijvend effect. Na korte tijd is het weer mis. Afgemeten aan de gebruiksduur van een op conven tionele manier gerepareerde uit laat is de reparatie misschien wel duurder dan een nieuwe uitlaat. Flexiwrap in Engeland heeft naar een systeem gezocht, waarbij repa raties aan uitlaten snel uitgevoerd kunnen worden en op zodanige wijze, dat de oplossing lang stand houdt. Dit is gelukt met twee me thoden: een roestvrij stalen man chet, gevoerd met latex, die met een slangklemschroef om de uit laatpijp of demper wordt beves- n nieuwe breiboek „Herfst/ collectie 87/88" van 3 Suis- zojuist verschenen: een boek- waar iedere breister haar hart n ophalen. Het boek bevat in 36 truien, jurken en vesten in alle stijlen, van typisch vrouwelijke uitgaanskleding tot sportieve mo dellen voor het weekend. De mo dellen hebben één ding gemeen schappelijk: ze zijn in het algemeen snel en makkelijk te breien. pdellen van 3 Suisses zijn gemakkelijk en snel te maken Persoonlijke voorkeuren Voor iedere smaak zijn er aan trekkelijke alternatieven. De nieu we herfst/winter collectie toont modellen voor elk uur van de dag, voor alle dagen van de week. In het breiboek van 3 Suisses vindt u voor elke situatie een keus uit verschil lende modellen. Om te breien kunt u kiezen uit een reeks van passende materia len: garens in de meest uiteenlo pende variëteiten. Zo heeft 3 Suis ses voor deze herfst en winter ruwe, ronde garens, maar ook don zige en harige, klassiek of met fan tasie structuur, afgestemd op het actuele modebeeld. Nieuw kleurengamma De geadviseerde kleurstellingen zijn afgeleid van de tendensen voor de komende herfst en winter. We zien veel wit en écru, maar ook roest en looftinten: de kleuren van stenen en bladeren. Verder zijn er wilde en carameltinten van de val lende bladeren in de herfst, warm bruin en goud bruin. Druiftinten variëren van zacht paars naar hard roodpaars als van een stevige Bourgogne wijn. Dan zijn er hefti ge, explosieve tinten, zoals rood, turkoois, helblauw en helgroen Met als contrast: fluweeltinten in uiterst zachte kleurschakeringen. De kleuren worden op verschillen de manieren toegepast: effen ge breid of ton-sur-ton, maar ook in contrasterende combinaties en zelfs in contrasterende materialen. Het zojuist verschenen boek „Start van het seizoen Herfst/Win ter 87/88" met in totaal 36 creaties van 3 Suisses bevat ook een aantal modellen met mooie, maar ook met grappige fantasiegarens. Het is voor 6,95 verkrijgbaar bij de 3 Suisses boetieks cn bij de boekhan del. De nieuwe Gels Andrélon Cosmetics introdu ceert een nieuwe generatie gels als antwoord op de haartrends van dit moment. Net als met de reeds be staande Schuimgel kan men er na melijk eindeloos mee creëren en experimenteren. Met Styling Gel, een vloeibare gel met pompverstuiver bijvoor beeld, kan men het haar soepel in elk trendy model fixeren en volu me geven. Er is ook een speciale Wet-look Gel voor een opvallend wet-look effect en- om accenten aan te brengen. Voor een superste- vige haarshjl is de Hardlook Gel ontwikkeld, vormvaste gel m knijpflacon, waarmee het haar in ieder gewenst model gebracht kan worden. Deze maakt iedere haar- stijl tot een trend-style. Style Spray Gel completeert de serie. Deze zorgt voor extra stevigheid als fi nishing touch, en is wind- en weer- bestendig. De gels kunnen dagelijks worden toegepast, apart of in combinatie met elkaar Alle Andrélon Gelpro- dukten zijn gemakkelijk uit te bor stelen en/of uit te wassen, en kun nen op droog (allemaal) of op nat (behalve de Spray Gel) haar wor den gebruikt En er is een vragen- telefoon- 01726-41382, van maan dag t/m vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur. Voor behandeling tigd; en een manchet van hoog waardig metaal, dat aan beide zij den ingesneden is om haakse ver bindingen van pijp aan demper of bochten te repareren. Deze man chet wordt afgedicht met een spe ciale pasta. De met latex gevoerde manchet wordt geleverd in drie maten: LEV 13 (19x5 cm; voor reparatie van een rechte uitlaatpijp, 13,20; LEV 11 (53x6,3 cm) voor reparatie van een demper, 16,20; LEV 10 (53x12,7 cm) voor reparatie van een groter lek in een demper, 25,80. Deze manchetten worden om de pijp of demper gelegd en door mid- Na behandeling del van de slangklemschroef aan gedraaid. Daarmee is de reparatie klaar, want na verhitting vormt de latex zich ot een homogene verbin ding tussen manchet en pijp of demper. De aldus gerepareerde ■plek is even sterk als de andere onderdelen van de uitlaat. LEV 15 is de manchet met inge sneden uiteinden, die makkelijk in de vorm van een haakse verbin ding of bocht gelegd kunnen wor den. De uiteinden kunnen zonodig met een gewone huishoudschaar bijgeknipt worden. Onder deze manchet en na bevestiging met de slangklemschroef wordt een spe ciale Flexiwrap pasta aangebracht, die na een half uur zodanig verhard is, dat de auto weer rijklaar is. Het Flexiwrap s'ysteem is onder zocht door een team van onafhan- delijke autotechnici en ook goed gekeurd. Het systeem biedt uit komst aan automobilisten met een lekke uitlaat, die snel geholpen willen worden zonder in de kosten en lange montagetijd van een nieu we uitlaat te vervallen, waarop misschien ook nog een lange lever tijd is. Flexiwrap is ook een goede oplossing voor service-bedrijven, die hun klanten met een lekke uit laat snel en afdoende kunnen hel pen met deze Flexiwrap uitlaatde- len, waardoor ze ook hun voorraad minder courante uitlaten kunnen beperken. Een jongere die op school zit of studeert, krijgt vanaf de 18e ver jaardag elke maand studiegeld overgemaakt. In oktober 1986 is daarvoor de Wet op de Studiefi nanciering in werking gesteld. De ouders ontvangen geen kinderbij slag meer. Het geld wordt overge maakt naar een betaalrekening van de jongere zelf. Bij het openen van een girorekening krijgen jongeren nu gratis de NIBUD-brochure „Ba sisbeurs - Reken maar", die veel informatie geeft over het financie ren van de studie. De invoering van de nieuwe Wet op de Studiefinanciering betekent dat scholieren en studenten vanaf 18 jaar voortaan financieel zelf standig zijn. Zij ontvangen een basisbeurs en eventueel een aanvullende finan ciering die afhangt van het inko men van de ouders en persoonlijke omstandigheden. Zowel bij scholieren en studen ten als bij hun ouders kan de finan ciering van de studie veel vragen oproepen. Bijvoorbeeld hoeveel studiegeld zal worden ontvangen; moeten de ouders bijdragen, zo ja hoeveel; moet e.' een studielening worden afgesloten; enzovoort? Daarnaast spelen vragen als wat het kost om op kamers te wonen; welke lasten krijgt de scholier of student dan zoal; en op wat voor wijze is goed overzicht op inkom sten en uitgaven te krijgen? Niet iedere jongere die op de 18e verjaardag financieel op eigen be nen komt te staan, kan meteen goed uitkomen met zijn inkomen. Een praktisch middel waarmee een jongere goed overzicht houdt op inkomsten en uitgaven is een eigen girorekening Het studiegeld wordt hierop gestort, betalingen kunnen giraal worden voldaan, ook automatisch. De jongere kan gebruik maken van girobetaalkaar ten en krijgt een giromaatpas die geschikt kan worden gemaakt voor elektronisch betalen en geld opne men. Via de girorekening kan een reisverzekering worden afgeslo ten. De afrekeningen vertellen pre cies waar het geld blijft. Scholieren en studenten die een girorekening openen en daarbij ge bruik maken van de coupon uit de brochure „Zelf je studiegeld behe ren met je eigen girorekening", krijgen de brochure „Basisbeurs - Reken maar" gratis thuisgestuurd. De brochure is samengesteld door het Nationaal Instituut voor Bud getvoorlichting (NIBUD), een on afhankelijke stichting. In de bro chure worden alle zaken rond de Wet op de Studiefinanciering uit gebreid op een rij gezet. Er staan voorbeelden in met behulp waar van berekend kan worden op welk bedrag de scholier of student recht heeft. Bovendien geeft de brochure veel informatie over de kosten waarmee jongeren te maken krij gen. Zo kan een budget worden vastgesteld en wordt financieel rondkomen gemakkelijker. De folder „Zelf je studiegeld be heren met je eigen girorekening" is gratis aan te vragen bij de Postbank door een brief met naam en adres plus de naam van de folder in een ongefrankeerde envelop te sturen naar Postbank, Antwoordnummer 06-0400, 8900 VC Leeuwarden. De folder is ook verkrijgbaar op het postkantoor. In deze folder zit een coupon voor de NIBUD-bro- chure. Jongeren die deze coupon tesamen met het aanvraagformu lier voor de girorekening op het postkantoor inleveren, krijgen de brochure „Basisbeurs - Reken maar" gratis. De brochure kan ook rechtstreeks bij het NIBUD wor den besteld door 7,95 over te maken op giro 368700 t.n.v. NI BUD, Den Haag, onder vermelding van „Basisbeurs".

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5