ethouders houden zich liet aan gemaakte afspraak Tiende Batavus fietstocht op 5 september van start ieusden fever schrijdt pGB-norm niet -vandaag in 9e leusder krant1 Gemeente krijgt sociaal rechercheur .wil intal raadsleden woedend over raadsstukken voor maand augustus: OVERSCHRIJDINGEN follege in persverklaring: mank Subsidie voor Sinterklaas Dierenweide Lisidunahof Mannenkoor krijgt subsidie SERVA V0LV0 KEISTAD B.V. Toyota Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Ipeningstijden van ons kantoor imdden-nederlcmd MITSUBISHI DEALER AUTO EEMHAVEN Lezers service Konijntje in de Wetering i* krant DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1987 - 19e JAARGANG NO. 27 EINDREDAKTIE: ns Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 3830 AA Leusden Centrum Teleloon 033-941495 Tele* BDU 40261 Giro 871441 Abonnement f 17,20 per kwartaal (van de redaktie) SDEN - Een aantal raadsleden zijn de stukken voor de eenteraadsvergadering van de maand augustus be- rlijk in het verkeerde keelgat geschoten. Uit die stuk- blijkt namelijk, dat de wethouders zich niet houden de afspraken, die met de senioren, de fractievoorzit- i, zijn gemaakt. ie afspraak luidde - we schreven daar al eerder over - de wethouders, zo lang ze nog in functie zijn, niet meer den doen, dan 'op de winkel passen.' Met andere woor- de wethouders werden min of meer onder curatele iteld: zij mochten geen nieuw beleid ontwikkelen, en n 'hete hangijzers' aankaarten. at is nu precies, wat wel gebeurt. Op de agenda's voor vergaderingen van de commissies welzijn en onderwijs openbare werken en ruimtelijke ordening staan vier ten, die gerekend moeten worden tot 'gevoelige kwes- i.' Reden, waarom een aantal raadsleden in woede is stoken. Óf, zoals één van hen het formuleerde: 'Daar je aan zien, hoe moeilijk het is, de heren op het pad te den waar ze inmiddels zijn beland.' aar verwachting zullen de fractievoorzitters volgende iek overleggen over wat er in hun ogen van de betreffen- agenda's moet worden afgevoerd. [et gaat om vier agenda-punten, de agenda voor de commissie Bjn en onderwijs, waar wethou- 3ijs van Woudenberg (CDA) fitter van is, prijkt het onder- i 'Muziekschool'. fit is iri die zin merkwaardig, dat [betreffende onderwerp in juni i de agenda werd afgevoerd, omdat het te veel vragen opriep. Die spitsten zich toe op twee kwes ties: overleg met omwonenden, en de financiële onderbouwing, die men veel te onzeker vond. Wat het overleg betreft blijkt uit het voorstel, dat dat inmiddels heeft plaats gevonden. Maar finan cieel is er aan het oorspronkelijke voorstel niets veranderd. Lily van Ameren (WD):lenng trekken uit rapport uiteraard pas in een later stadium HUIS VAN DE SPORT Verder zouden in die commissie nog subsidie voor de Valleizan gers, en subsidie voor een dieren weide bij Lisiduna ter sprake moe ten komen. Dat valt onder nieuw beleid te rangschikken en is in die zin vreemd, dat het samenvalt met de voorbereiding van de begroting voor volgend jaar. In de commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening zouden drie onderwerpen ter spra ke moeten komen Onder het kopje 'Mededelingen' staat vermeld: 'pla nologische aanvaardbaarheid Huis van de Sport.' Dat mag zo onderhand worden beschouwd als het persoonlijke stokpaard van de voorzitter van die commissie, wethouder Jan Wage naar (WD). Politiek is het volstrekt onhaalbaar, dat is al lang duidelijk. Vandaar dat het nogal eigenaardig aandoet, dat een wethouder die op het punt staat op te stappen, daar nog iets over zou willen zeggen, laat staan als dat dan ook nog de 'planologische haalbaarheid' moet betreffen. BECO Het volgende onderwerp, dat op de agenda van 'ruimtelijke orde ning" staat, betreft grondverkoop aan de Beco, voor parkeerruimte. Voorgesteld wordt, zogenaamd 'snippergroen' te verkopen, voor een 'snipperprijs' van zeventig gul den per vierkante meter. Ook dat is een vreemde zaak. In de eerste plaats, omndat er m het verleden grote weerstanden ble ken te bestaan tegen de verkoop van grond aan Beco. Dat had te maken met wat men in Leusden als norm heeft gesteld - m het struc tuurplan - met betrekking tot het aantal arbeidsplaatsen in relatie tot de oppervlakte bedrijventerrein. Het derde onderwerp op de agenda van deze commissie betreft de budgetbewaking. Het gaat daarbij om de niet geringe over schrijdingen, die plaats vonden bij verbouwingen en nieuwbouw van respectievelijk 't Palet, 'De Woeli ge Hoek', 'De Hobbit', 'De Regen boog' en 'De Brink'. Het rapport daar oer laat aan dui delijkheid niets te wensen over: het is een onweerlegbaar brevet van onvermogen voor de betrokken wethouders. Kwestie is, dat het eigenaardig lijkt, om nieuw beleid uit te stippe len om dit soort zaken m de toe komst te voorkomen, met het huidi ge dnetal wethouders, die de pro blemen tenslotte hebben veroor zaakt, of hebben laten plaatsvin den. WANTROUWEN Com Verduin (PvdA): alleen rapport budgetbewakwg verdient alle motievan wantrouwen Daar voldeed het bedrijf met aan. Bovendien werd toen al gewezen op het feit, dat het bedrijf veel ver keer aantrekt, m verband met de beurzen die het organiseert. Dat bleek al snel te kloppen: de bermen langs de Horsterweg en de Randweg stonden met zekere re gelmaat vol auto's, wat een gevaar lijke situatie opleverde. Dat nu, zou moeten worden op gelost met de aankoop van gTond. Het gaat daarbij echter om een be leidskwestie. Immers, indien de gemeenteraad ermee instemt, zit het er dik in dat ook andere bedrij ven zich voor een dergelijke, rela tief goedkope, parkeermogelijk- heid bij hun bedrijf melden. Kortom, ook dit voorstel is in strijd met de afspraken, die de se nioren met de wethouders hebben gemaakt. Temeer, daar er geen 'enkel overleg heeft plaatsgevon den. Corn Verduin. fractievoorzitter van de PvdA, blijkt desgevraagd ronduit verontwaardigd te zijn over de voorstellen. 'Het zijn onterechte voorstellen. Hier had overleg met de semoren over moeten komen. En dat is er absoluut met geweest. Het gaat om beleid, dat met afge sproken is. Hoe de raad dit gaat behandelen, daar heb ik mijn twij fels over, m elk geval wat mijn ei gen fractie betreft.' 'Over de budgetbewaking, ach, daar kunnen we misschien nog wel iets over zeggen. Daarmee hebben de heren zelf duidelijk aangege ven, dat ze met competent zijn. Al leen dat al verdient een motie van wantrouwen. Overigens maakt dit dus heel duidelijk, dat de politiek verschrikkelijke haast moet ma ken, met een meuw programma en met nieuwe wethouders', aldus Corn Verduin. vervolg op pagina 3 LEUSDEN - Het Leus- lense college van B W leeft een persverklaring itgegeven, waarin wordt festeld, dat Leusden de )nroerend Goedbelas- nglimiet niet over- chrijdt. „In de Consu- nentengids van augustus B een artikel over de on- oerend goed-belasting ogb) verschenen. Hierin vordt de verwachting euit dat een aantal ge- neenten, waaronder ieusden, in 1987 meer aan nroerend goedbelasting al innen dan wettelijk is >egestaan," aldus B W. „B en W hebben m een bnef aan de Consumentenbond la ten weten dat de in het artikel gewekte indruk niet strookt met de werkelijkheid. De ge meente Leusden mag in 1987 voor een totaalbedrag van 4.527.076,- heffen, de feitelij ke heffing bedraagt in totaal 4.226.599,-; daarmee blijft Leusden ruim drie ton onder het wettelijk toegestane ma ximum." „Gesplitst naar gebruikers en eigenaren blijft de op brengst van de onroerend goedbelasting ƒ210.913,- en ƒ89563.- beneden de limiet. B en W betreuren het dat de Consumentenbond met zijn publikatie de suggestie wekt alsof er wel van overschrijding sprake zou zijn", aldus de ver klaring. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- Famiheberichten en losse advertenties 44 cent per r.-,m p| kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.44 per regel (48 cent per mm) [losse nummers 75 cent per stuk Pns kantoor Asschatterweg 19 te Leusden Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00 17 00 uur geopend zaterdags gesloten LEUSDEN - Zaterdag 5 september start te Leus den bij cafe restaurant de Hakhorst de 10e Batavus fietstoertocht Midden Ne derland. Toerclub Bata vus afdeling Leusden heeft dit jaar 3 schitteren de tochten uitgezet door een deel van de Veluwe en de Utrechtse Heuvelrug. De deelnemers kunnen kiezen uit 3 routes, die al len als startplaats Leus den Centrum hebben. De te rijden afstanden zijn respectievelijk 40, 75 en 150 km. Met name de 40 km. route leent zich bij uitstek voor fiet sers in gezinsverband, terwijl op de 75 en 150 km. route de wat gevorderden en snellere rijders volledig aan hun trek ken kunnen komen. De routes zijn allen duidelijk met pijlen aangegeven. Voor pechgevallen njden speciale reparatiewagens op diverse routes, terwijl bij de Hakhorst een Jazz-band weer voor de traditioneel gezellige sfeer zal zorgen. Wie aan deze fietshappe- ning mee wil doen, kan zich tot medio augustus laten inschrij ven via het secretariaat te Hee renveen of bij de familie Meeuwsen, Benedictijnenhove 68 te Leusden, tel. 033-942617. De inschrijfgelden bedra gen 4,- voor de 40 km. en 7,- voor de 75 en 150 km. Inschrij ven op 5 september aan de start kan ook, doch dan wor den de inschrijfgelden met 2,- verhoogd. Elke deelnemer ontvangt na afloop weer een fraaie henn- nenngsmedaille. De folder, waann alle gegevens over de tiende Batavus fietstocht zijn opgenomen. Vrouwen Advies Commissie bepleit dertig kilometer-zóne in Ak kerhoeve en Langenbeek pag.3 Bouwplan van ruim miljoen gulden voor Muziekschool pag. 3 Het Sportfondsenbad Amersfoort bestaat in oktober vijftig jaar pag. 4 Bewoners service-flats Groenhouten kwaad over hoge service kosten pag. 5 Beeldhouwerssymposium naar Amersfoort pag. 6 Servicepagina Pa9- DOKTERSDIENST: tel. 948111 LEUSDEN - Het Leusdense college van B&W wil een so ciaal rechercheur aanstel len. Dat gebeurt in samen werking met de gemeenten Bunschoten en Eemnes. De drie gemeenten hebben sa men meer dan 1000 "uitke ringsontvangers', zodat men gebruik kan maken van een speciale rijksbijdrage. Naar het college ver wacht, zal de aanstelling van een sociaal rechercheur geen kosten met zich mee brengen voor de gemeente. Dit, omdat men de kosten wil beperken tot het bedrag van f.80.000,-, dat het Rijk hier voor uitkeert. De zaak komt volgende week maandag ter sprake in de ge meentelijke commissie voor welzijn en onderwijs. LEUSDEN - Sinterklaas kan, als het aan het Leusdense college van B&W ligt, alsnog rekenen op een gesubsi- dieeerde intocht in Leusden. De gemeenteraad bleek in ja nuari van dit jaar van me ning, dat subsidie voor die intocht niet op zijn plaats Na overleg met de winke- kiersverenigingen van de Hamershof en de Biezen- kamp bleken de verschillen de raadsfrakties op hun eer dere mening terug te zijn ge komen. Vandaar, dat het col lege van B&W nu voorstelt, alsnog een subsidie in te stellen van maximaal f2.500,- per jaar. Dit op basis van 'het maatschappelijk belang van het St. Nicolaasfeest en het sociaal karakter van het feest', zo schrijven B&W. LEUSDEN - Als de gemeente raad ermee akkoord gaat, krijgt Lisidunahof twaalf-en- een-half duizend gulden sub sidie voor het aanleggen van een dierenweide. Met de aanleg van die weide is een bedrag van ruim f35.000,- ge moeid. De Stichting Vnenden van Lisidunahof heeft al een aanzienlijk deel van dat bedrag bijeen, en er zullen nog verdere akties worden ondernomen. Het bedrag dat de gemeente be schikbaar stelt, 'brengt voldoende dot uitdrukking welke sympathie het gemeentebestuur koestert voor dit initiatiefaldus B&W in het voor stel aan de gemeenteraad LEUSDEN - Het Leusdens Mannen koor 'De Valleizangers' komnt vol- j gens Burgemeester en Wethou- ders in aanmerking voor een structurele subsidie Een eerder verstrekte 'start-subsidie' van f 1.700,- is met opgemaakt, het col lege wil dat ook niet terugvragen. Het koor kan dat beter reserveren, vinden B&W. Structureel zou voor 1987 de sub sidie voor het mannenkoor ruim achttienhonderd gulden moeten bedragen. De regels die daarvoor worden gehanteerd zijn: 25 procent van de kosten voor de dirigent en f15,- per lid. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsletdamseweg 7 lel 033-830154 Hogew»9 45 - "Amersfoort Telefoon 033-724624 Nijverheidsweg 63 Amersfoort Tel. 033-631620 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b.v afd. Lezersservice tel nr. 03420-94911 WETHOUDERS: een afspraak is pas een afspraak, als er opspraak op staat

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1