AC pleit voor dertig-kilometerzöne in kkerhoeve-Noordwijck en in Langenbeek Bouwplan voor Muziekschool LEUSDEN eusder krant Theater 'Snater' treedt op in Openluchttheater VERGROTEN? erlegcommissie Verkeer: BLOKFLUITSCHOOL UW AANKONDIGINGEN IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT Weinig verandering LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT w weet in clegewmteA, Achterveld DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1987 plaatselijk nieuw?-. LEUSDEN - Afgelopen dinsdag vond er een vergadering fcats van de gemeentelijke Overlegcommissie Verkeer, ydens het openbare gedeelte kregen drie mensen de ilegenheid om door him geschetste verkeersproblemen der toe te lichten. Op grond van de gedane toelichtingen nt de commissie zich een oordeel, waarna al dan niet i advies naar de gemeenteraad wordt uitgebracht. •er W. C. Verhei] bracht naar dat hij het inkonsekwent j, dat er op de Middenweg (na- icco's Cafetaria)een verkeers- geplaatst is dat voor het ver- normaal gesproken altijd op staat en dat op een voorrangs- g. De heer Verhei) is van mening een kriipperlichtinstallatie be- zou voldoen: voetgangers kun- nHan door middel van een druk- de stoplichten in werking Hij legde de commissie uit, dat de werking van de diverse induc tielussen tot gevolg heeft, dat nade rende automobilisten rood licht krijgen om - eenmaal tot stilstand gekomen - meteen weer groen licht te krijgen. Een volgende auto die op een grotere afstand dan vijftig meter van zijn voorganger rijdt, wordt weer geconfronteerd met rood licht. Hetgeen overtredingen tot gevolg heeft. VAL De heer Verheij vroeg tevens aandacht voor de entree van het Leusdense gemeentehuis. Niet al leen hijzelf maar meerderen heb ben de gang naar het gemeente huis met een val moeten bekopen. Het voorstel van de heer Verheij aan de commissie is om de te lange en te lage trappen te vervangen door een geleidelijk aflopende helling. Zoals ook aan weerszijden van de trap het geval is. Namens de Vrouwen Advies Commissie voor Woningbouw werd door mevrouw Ankes aan dacht gevraagd voor het idee om een dertigkilometer-zone in te stellen in de wijken Akkerhoeve- Noordwijck en Langenbeek. Me vrouw Ankes onderkende één pro bleem bij de realisering: de aanwe zigheid van een buslijn zou mogelij kerwijze een en ander in de weg staan. Mevrouw Ankes vroeg evenees aandacht voor de verkeersproble matiek rond de Montessorischool en De Heerd. Daar ontstaan dage lijks veel problemen omdat ouders die hun kinderen naar school bren gen, de gemakkelijkste wegen kie zen om uit de wijk te komen. Tot slot kreeg mevrouw M. Pie- terse de gelegenheid om haar ver keersproblemen toe te lichten. Zij stelde voor, om een parkeerver bod in te stellen voor de Jonker Bolpoort. Zij betoogde dat aan het begin en het einde van haar woon straat ruimschoots parkeergele genheid aanwezig was, terwijl nu dagelijks vele auto's geparkeerd staan op een relatief smalle weg, zodat vele schoolkinderen en ou ders de grootste moeite hebben om zich daar 'n veilige weg door heen te banen. Bovendien, zo stelde zij, hebben de bewoners van de Jon ker Balpoort allen de beschikking over een carport. Vanaf de tribune werd aandacht gevraagd voor de verkeerssituatie voor fietsers en bromfietsers op de kruising Asschatterweg/Midden- weg, waar het langzame verkeer van alle kanten op hetzelfde mo ment groen licht heeft. Iedere dag, meerdere malen, gebeuren daar bijna ongelukken omdat alle (brom)fietsers denken voorrang te hebben op de hen kruisende colle gae. vervolg van pagiria 1 jly van Amerom, in afwezigheid nei fractevoorzitter Alrich Parson 'igordvoerdster namens de WD- Stu^tie, reageert wat terughouden- ie muziekschool, daar zijn we lang mee bezig, als het even loet dat snel worden afge- Financieel heb ik er nog zicht op, dat zal natuurlijk heel loed moeten worden beke- constateert zij. t het Huis van de Sport be vindt mevrouw Van Amerom, dat aan kunt horen. Dat ligt ik, in de mededelingen- f Beco en de budgetbewaking j zij beide wel beleidszaken, f over zij zich verder nog niet uit pt te spreken. 'Wat de budget- king betreft, moet echter dui- zijn, dat we er kennis van t\ nemen, dat we vragen kun- [stellen aan het college, onder verantwoordelijkheid die [schnjdingen zijn ontstaan. ]r lering eruit trekken, en wat er Jer dient te gebeuren, dat hoort fen later stadium thuis', aldus wan Amerom. JtUGFLUITEN Jelien Blom, fractievoorzitter Ihet CDA, is ook niet bijster "ousiast over de gang van za- 'Er zijn nieuwe onderwerpen oals de subsidie voor het man koor en voor de dierenweide pisiduna. Dat is tegen de af- dat er over nieuwe zaken t zou worden overlegd met de (advertentie) Loes van den Akker I Barbeel 13 3831 ZD Leusden-C Tel. 033-946922 Vraagt de gratis folder Evelien Blom (CDA): wat se nioren hebben afgesproken, moet gewoon worden uitgevoerd fractievoorzitters. Ik kan het bo vendien niet plaatsen, omdat de begroting voor volgend jaar mo menteel wordt voorbereid.' 'Wat de muziekschool betreft vraag ik me af, of je daarmee kunt wachten, gezien de principiële toe zeggingen. Aan de andere kant moeten de vragen, die we hebben gesteld, natuurlijk wel worden beantwoord. Vooral ook op het punt van de financiën, daar zullen we zeer kritisch naar kijken.' 'Vervelend vind ik het wel De afspraak was, dat er overlegd zou worden met de fractievoorzitters, als er iets meuws aan de orde zou komen. Dat is niet gebeurd. Dit gaat dan ook buiten de afspraken om en dat kunnen we niet accepte ren. Volgende week is er een ver gadering van de senioren en het is niet uigesloten, dat de wethouders op een aantal punten worden te ruggefloten. Wat we als senioren hebben afgesproken, moet ge woon worden uitgevoerd.' Bovendien is duidelijk, dat we zo snel mogelijk moeten doorwerken aan een nieuw beleidsplan en aan een nieuw college', aldus Evelien Blom. De overige fractievoorzitters bleken onbereikbaar voor kom- mentaar. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. ^Verschijnt elke dinsdag en donderdag. g1S Redaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd 'Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor iel donderdagnummer lot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: jantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op jerkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur eleloon 033-941495 (administratie en redaktie) [Abonnementsgeld: I 66.80 per laar. I 33.90 per hall laar, I 17.20 per kwartaal (lachten bezorging: lis abonnee dient u de krant voor dinsdag ot donderdagmiddag 18 00 r te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op fret onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt jpnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 abestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto s) vooruitbetaling op giro 871441, t n v BDU B V te Barneveld. met djldeli|ke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). B JU kunt ook contant betalen op ons kantoor. |jLeusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling pontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- Jkrantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Het college van B& W stelt de gemeenteraad voor, de bestaande muziek school aan de Zwarte weg te verbouwen. In feite hand haaft het college hiermee een voorstel, dat de gemeente raad - in verschillende comis- sies - al eerder terugwees, omdat men het niet voldoende financieel onderbouwd acht te. De muziekschool zou verbouwd moeten worden, voor een bedrag van ruim een miljoen gulden. Met het putten uit verschillende reser ves blijhft er nog een 'gat' over van f.279 000,-. Dat bedrag wil het colle ge beschikbaar stellen. Verder maakt van de financiële dekking nog de verkoop van een kavel bouwgrond ter plaatse deel uit. Dat zou honderdtachtigduizend gulden op moeten brengen. Alles bij elkaar gerekend zou de exploitatie van het meuwe gebouw - dat eigendom van de Muziek school zou moeten worden - niets meer kosten, dan nu al het geval is: f 505.000,- per jaar. Overigens is nauwelijks sprake van een voorstel van B&W. Uit be trouwbare bron vernam de redak tie. dat het hele plan buiten het gemeentehuis om, door de Muziek school zelf zou zijn opgesteld. Het college zou het vervolgens hebben overgenomen. Maandag aanstaan de komt het voorstel ter sprake in de commissie voor welzijn en on derwijs. Het pand aan de Zwarteweg, waar de muziekschool in gevestigd is, zal een verbouwing ondergaan, die meer dan een miljoen gulden kost. MDE start weer incest-groep Maatschappelijke Dienstverle ning Eemland start in september weer een groep voor vrouwen die als kind seksueel misbruikt zijn of zich seksueel misbruikt gevoeld hebben. De groep is bedoeld voor vrouwen die, nu ze hun eigen leven leiden, hun ervaringen willen de len. Er wordt aandacht besteedt (advertentie) Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Leusden! AMERSFOORT - Snater speelt voorstellingen die een combinatie zijn van poppenspel, toneelspel en muziek. Uitgaande van de belevingswereld van kin deren. Het publiek wordt op een speelse manier zo veel mogelijk bij de voor stelling betrokken. Woensdag 12 augustus speelt „Snater" in het Openluchttheater in Amersfoort. De voorstel ling begint om 14.00 uur. Korte inhouid van de voor- sieümg: Op een dag, als clown Tobias weer eens veel te laat wakker wordt, ontdekt hij dat het circus zonder hem is ver trokken. Wat moet hij nu Een nieuw circus zoeken na tuurlijk! Vol goede moed springt hij op zijn driewieler, als hij pre cies doet wat de wijsheer hem heeft gezegd, kan er niets mis gaan. Alleen waar vind je een grapjas met 100 handen en wat wil Toetie toch van hem? De voorstelling is geschikt voor kinderen van 4 t/m 10 jaar. De toegang is ƒ2,65. Bezoe kers Bosbad gratis. Fragment uit het optreden van „Theater Snater" Weermannen willen graag hun klanten iets positiefs voorschotelen. Deze zomer hebben zij het dus slecht. Het huidige weerbeeld wordt zo langzamerhand eentonig. West, Midden en ook Noord Europa komen voor stabiel zomerweer niet in aanmer king. De weerstoestand veran dert nauwelijks. De boven lucht is nog kouder gewor den (-20° op 5 km) en daar door ontstaan er gemakkelijk buien. Door de koude in de bovenlucht gaan sommigen gepaard met onweer en windstoten. De temperatuur is ver onder normaal met hooguit 17 18 graden. Dit komt omdat de lucht- aanvoer plaatsvind uit het hoge (koude) noordwesten. In feite is het pure arctische lucht waarin wij ons bevin den. Dit is waarneembaar aan de felle blauwe plekken, welke zichtbaar zijn tussen de buien door. De vooruitzichten voor het weekeinde wijzen op wat rustiger weer. Maar depres sies blijven het weer ongun stig bepalen. De buienkans blijft en de temperatuur blijft eveneens aan de lage kant. Het slechte weer strekt zich uit tot aan de noordkant van de Alpen. Ten zuiden ervan volop zon en zomerse tempe raturen. De hoogste waarden noteren we op dit moment in Spanje en Portugal. Nog enkele gegevens over de maand juli: De meeste zon registreerde Den Helder met 217 uren, kleinste aantal het vliegveld Eelde met 164 uren. Hoogste regencijfer in Almere 257 mm, kleinste hoeveelheid 61 mm op het vliegveld Zuid-Limburg. Via een medewerkster van mijn werk iets over de hitte golf in Griekenland. Zij ver bleef op het eiland Kos. „Ter wijl de kranten vol stonden van ellende op het vasteland, lagen wij heerlijk op het strand. Wel warm maar best om uit te houden." Geen el lende dus aldaar. De eilan den werken dus wel ver koelend, al was de tempera tuur ook daar 40° en hoger. Een dertig-kilometerzöne in de wijken Akkerhoeve-Noordwijck en in Langenbeek is, wat de Vrouwen Adviescommissie adviseert. Binnen de gemeente Leusden is al een dergelijke zóne, m Achterveld (zie foto). aan de invloed van de incest-erva- ring op hun leven en wat men daar in wil veranderen. Dat gebeurt door middel van herkenning, oefe nen en ondersteuning. Bij voldoende deelname gaat men van start. Vrouwen die hier belangstelling voor hebben kun nen zich aanmelden bij MDE. Voor informatie kan men bellen met Ma rijke Hoekstra of Agaat van Dijk, groepsmaatschappelijk werksters bij MDE, telefoon 633924. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden s kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De pruspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Adverientietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt Kabelspots. halve beeldpagina met kleurgebruik 75,- per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6 - per dag. elke regel meer 6 - (betaling kontant op ons kantoor) Van harte1 Felicitatie-rubriek, eerste twee tegels 6 - per dag elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor bij opgave). Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hi| komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda de rubriek Verloren Gevonden of de Weikwinkel Vraag naar Boudewina de Boer (advertentie) VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer service tegen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. Dinsdag 11 augustus 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem Ons Gebouw Donderdag 13 augustus 14.00 uur. Kaartmiddag bejaarden- soos bij Kela Zaterdag 15 augustus 20.00 uur Disco Show de Klaveet Zondag 16 augustus 14.00 uur: Disco de Klaveet Dinsdag 18 augustus 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem Ons Gebouw Donderdag 20 augustus 13.30 uur: Bejaardensoos Ons Ge bouw Zaterdag 22 augustus 9.00 uur: Rommelmarkt D.W.S. 1 Ons Gebouw 10.00 uur Trekkerwedstnjden Ruurd Visserstraat 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zondag 23 augustus 14.00 uur: disco de Klaveet Dinsdag 25 augustus 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem Ons Gebouw

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3