Vrienden van Lisidunahof hebben geen geld voor dierenweide r 'Rocky 13'op zaterdag lachwekkende thriller Jeu de Boulestoernooi met Sport Overdag Vakantieschema komend jaar SB temengd koor oefent in Muziekschool ooi Lego wedstrijd tijdens Bouwdorp: Nederlanderschap voor buitenlandse kinderen SERVA VOLVO Misverstand inzake raadsvoorstel: leusilc krant ia m- Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden ïrgadering pmmissie ABZ ïek later Dronken WIE JARIG IS KIJKT TOCH WEL EVEN NAAR DE EEITSDER KABELKRANT? Tot één januari 1988: Donderdag jazzcafé in Swartesteegh Lezers service Konijntje in de Wetering krant et) m DINSDAG 11 AUGUSTUS 1987 - 19e JAARGANG NO. 28 I LEUSDEN - Er was Rocky I, er waren Rocky O, ID, IV. Het Bouwdorp Leusden biedt het absolute vervolg aan, dat al het voorafgaande letterlijk verslaatRocky 13. Een lach wekkende thriller voor jong en oud, een parodie op de alom bekende Sylvester Stallone films. De theatergroep 'Pandemonium' verzorgt zaterdag in De Korf een voorstelling van 'Rocky 13', een parodie op de vemcntmgen van Sylvester Stallone. De voorstelling is uitsluitend bedoeld voor de deeelnemers aan het Bouwdorp. Rocky 13 is een razendsnelle cartoonachtige voorstelling, waann drie akteurs op een vrolijke, frisse manier de draak steken met de hele toe stand rond Rocky en Rambo In deze show is Rocky niet de Super-Macho, maar eerder het tegengestelde, en meer door toeval dan met voorbe dachte rade wint hij uiteinde lijk toch het "Grote Gevecht" Samen met zijn vrouw Stella, de tapijtverkoper El Patat, Druggo Robotnik zijn tegen stander en vele andere, brengt Rocky een jong en ou der publiek een zeer verma kelijk, maar ook enigszins kri tisch stuk theater, waar de theatergroep Pandemonia de opvoering van verzorgt. Pandemonia is een vrij jonge theatergroep, samengesteld uit akteurs die al vele jaren in en met theater werken Onder andere Tony Maples, voor heen akteur bij theatergroep Kaktus, en George Isher- wood, opnchter van de al 15 jaar bestaande straattheater groep Sheer Madness. De voorstelling wordt zater dag 15 augustus in De Korf ge geven. De aanvang is 14 00 uur. De voorstelling is alleen bedoeld voor de deelnemers aan het Bouwdorp. LEGO Verder vindt er op vrijdag - als aanvulling op het pro gramma - een Lego-landwed- stnjd plaats. De plaatselijke speelgoedhandel Koolman heeft daarvoor gezorgd. De wedstrijd bestaat uit het ma ken van een bouwwerk van Lego-blokken. Voor het mooiste bouwwerk is er een prijs. Het is een aktiviteit, die ge knipt is voor wie niet mee wil doen aan de "Olympische Spelen", die ook op vrijdag worden gehouden. EUSDEN - Vanaf maandag 17 [augustus a.s. zullen de repeti- jties van het Gemengd Koor eusden worden gehouden in de muziekschool aan de Zwarteweg 16, aanvang 20.00 uur In het koor. dat onder leiding staat van dingent John van Hoek, is momenteel nog plaats voor nieuwe leden in de tenor- en baspartijen. Inlichtingen verstrekt me vrouw Leny Bleeker, Gagel hof 11Leusden, tel. 942819. Op zaterdag 29 augustus neemt het Gemengd Koor Leusden deel aan de Cultu- rade met een podiumoptre den in de Korf. ISDEN - De vergadering van de gemeentelijke commissie voor Al gemene Bestuurszaken, die deze week gehouden zou worden, gaat niet door. De bijeenkomst van de commissie is verschoven naar don derdag 20 augustus. De vergade ring wordt, zoals gebruikelijk, ge houden in het gemeentehuis en be gint om acht uur 's avonds. Want misschien wordt ook u gefeliciteerd in onze speciale felicitatie-rubriek. Het zou sneu zijn om dat te missen De Leusder Kabelkrant: voor het gebak moet u zelf zorgen. LEUSDEN - De politie hield m de nacht van zaterdag op zondag om half vier een automobilist aan op de Noorderinslag. Het gir.g om de veertig-jarige R.de G. uit Leusden. De man bleek alcohol gedronken te hebben. Na een blaasproef volg de een bloedproef, en het gebrui kelijke rijverbod LEUSDEN - De Leusdense jeu de boulesvereniging „De Hakhorst" organiseert op zondag 16 augustus een groot toernooi op de banen naast het gelijknamige eetcafé. Dit toernooi wordt samen georganiseerd met de afdeling „Sport Overdag" van de Leusdense Sportstichting. Het toernooi, dat 's morgens om tien uur begint, wordt ge speeld m de vorm van een hus- sel-tnplettetoernooi. Dat bete kent, dat men in drietallen speelt en dat voor iedere, nieu we ronde geloot wordt met wie men speelt. Sport Overdag, dat zich beij vert voor mensen met (te) veel vrije tijd in de ruimste zm des woords, dus zowel ouderen, gepensioneerden, VUT-ters, mensen, die niet aan het ar beidsproces deelnemen, werkt samen met De Hakhorst aan dit toernooi. Dankzij Sport Overdag kan men overigens ook al iedere dinsdagmiddag van twee tot vijf uur op de boulesbanen te recht. Men kan zich zondag tot tien uur 's morgens inschrijven. Ballen zijn op de baan beschik baar. Het toernooi duurt tot ongeveer vijf uur. Voor leden en met-leden van ,,De Hak horst" zijn enkele prijzen be schikbaar. Voor de gezellig heid zal er verder een gratis kopje koffie worden verstrekt. Degenen, die interesse heb ben m jeu de boules, maar met in aanmerking komen voor Sport Overdag, kunnen op de clubavonden (maandag, dins dag en vrijdag van acht uur tot elf uur) kennis maken met deze Franse sport. Zoon Johan Cruyff velde Leusden C-elftallen op toernooi Pag. 2 Commissie bezoekte oude duiventoren Pag. 3 Provincie constateert dat woonwagen- beleid stagneen Pag. 3 Autonieuws: Honda's Legend: executieve car Pag. 4 Met Aat Daale op de pedalen: heen en terug over de Heuvelrug Pag. 4 Interview: Wageningse hoogleraar Zehnder. „Bacteriën met de oplossing voor milieu- en afvalproblemen" Pag. 5 LEUSDEN - Sinds 1 januari 1985 bestaat de mogelijkheid dat Nederlandse vrouwen gedurende een periode van 3 jaar voor hun niet-Neder- landse kinderen de keuze kunnen uitspreken (opteren) voor de Nederlandse nationa liteit. Het gaat hierbij om kinderen die vóór 1 januari 1985 gebo ren zijn en op die datum nog geen 21 jaar oud waren. Zijn de kinderen op het mo ment van de optie jonger dan 18 jaar dan kan de Neder landse moeder voor hen een optie verklaring afleggen. Dit moet gebeuren bij de afde ling Burgerzaken in het ge meentehuis, 't Erf 1. Zijn de kinderen ouder dan 18 jaar, maar nog geen 21, dan kun nen zij zelf zo'n verklaring afleggen. De mogelijkheid tot opteren loopt af op 1 januari 1988. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot de afde ling Burgerzaken, telefoon 033-941247, toestel 120. LEUSDEN - Voor het school jaar 1987-1988 zijn de vol gende vakantieperioden vastgesteld: herfstvakantie: 19 oktober t/m 23 oktober 1987; kerstvakantie: 21 december 1987 t/m 1 januari 1988; voorjaarsvakantie: 15 fe bruari t/m 19 februari 1988; paasvakantie: 1 april t/m 8 april 1988; bevrijdingsdag: 5 mei t/m 6 mei 1988; hemelvaartvakantie: 9 mei t/m 13 mei 1988; pinkstervakantie: 23 mei 1988; zomervakantie: 11 juli t/m augustus 1988. Naast deze vakantiedagen beschikt elke school nog over een marge in het rooster om extra vrij af te geven. De zomervakantie in 1989 is voorlopig vastgesteld van 22 juli t/m 3 september 1989. LEUSDEN - Komende donder dag start in café 'De Swartes teegh' het nieuwe seizoen van het jazzcafé. Op die eerste avond speelt het kwartet Jan Verwey/Wiebe Haanstra. De jazz-avond begint om ne gen uur. De toegang is gratis. (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 tel 033-630154 Wanneer u voor dmsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur) Tel 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b.v., afd Lezersservice tel.nr. 03420-94911. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm l Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 ie Leusden Centrum is dage jfilijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten (van de redaktie) LEUSDEN - Er blijkt een misverstand te zijn ontstaan over de dierenweide bij Lisidunahof. Uit het raadsstuk, waarin het college van B&W voorstellen twaalf-en-een-hald dui zend gulden voor dat doel ter beschikking te stellen, valt op te maken dat de 'Vrienden' geld voor dat doel hebben gereserveerd. Dat is echter niet het geval. Navraag bij de gemeente levert op, dat de aanvraag van Lisiduna hof de ambtenaar, die het raads stuk heeft opgesteld, blijkbaar in verwarring heeft gebracht. De 'Vnenden van Lisidunahof, van wie wordt gesteld dat zij al een behoor lijk bedrag bij elkaar hebben voor de dierenweide, hebben wel geld ingezameld, maar dat was en is bestemd voor een vakantiewoning voor bewoners van het tehuis. Dat geld is beslist met bestemd voor de dierenweide. Wie voor dat doel wél geld bij elkaar heeft gebracht, is de Leusdense afdeling van de Lions. Het misverstand heeft kunnen ontstaan, doordat de Stichting Vnenden van Lisidunahof wél een dierenweide als doelstelling ver meldt. Bovendien was de brief aan de gemeente, aldus de gemeente lijke woordvoerder, mede onder tekend door de heer Vlak, die naast geneesheer/sirecteur van Li sidunahof, ook bestuurslid van de 'Stichting Vrienden' is. VERKLARING De gang van zaken met betrek king tot het raadsvoorstel is voor het bestuur van de Stichting Vrien den van Lisidunahof aanleiding ge weest, een verklaring uit te geven. Die verklaring luidt: „Recente informatie via de pers, betreffende de fondswerving voor de aanleg van een dierenweide op het terrein van Lisidunahof, zou de indruk kunnen wekken, dat de Stichting Vrienden van Lisidunahof hierbij op dit moment betrokken zou zijn. Het bestuur van de Stich ting stelt er pnjs op mede te delen, dat dit niet het geval is." „Hoewel de gedachte om op het terrein van Lisidunahof een dieren weide aan te leggen ook door het Stichtingsbestuur van harte wordt ondersteund dient toch bekend te zijn, dat deze gedachte in eerste instantie werd gelanceerd door de directie van Lisidunahof zelf, hier bij financiëel ondersteund door de plaatselijke Lionsclub," „De fondswerving van de Stich ting Vrienden van Lisidunahof was en is nog steeds gericht op de reali sering van een vakantiewoning, zo als in alle publicaties voorheen naar voren is gekomen." „Wat deze vakantiewoning be treft is het oog gevallen op een object binnen de gemeente Leus den, waarover reeds geruime tijd onderhandelingen gaande zijn met de gemeente Leusden en het Mi nisterie van Onderwijs te Zoeter- meer. Een bouwkundige studie, die door het Stichtingsbestuur in gang werd gezet, heeft uitgewezen dat dit object uitermate geschilct is voor het beoogde doel. Hoewel ui teraard nog lang niet voldoende, heeft de fondswerving voor deze vakantiewoning, danlczij de vele spontane gaven van vooral de Leusdense bevolking op dit mo ment een bedrag opgeleverd van 90.000,- netto." „De verwachting is dat er begin september meer meuws over bo vengenoemd project te melden zal zijn. Hel Stichtingsbestuur stelt voor dan alle donateurs via een nieuws brief te informeren", aldus de ver klaring. RAADSVOORSTEL: misverstand of onverstand.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1