SB installatie urgemeester mr. A. Panis Raadsleden willen eerst houdelijke discussie' 8B 1 ïïïïïlïï--—" ■k Weer aanleg aardgas in buitengebied :oi Üe leusder kranl? Leusden in gebied bestrijding Iepziekte KEISTAD B.V. tocht begeleid door ruiters: Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden deze maand beslissing over nieuwbouw Muziekschool: SWi Toyota AUTO EEMHAVEN SERVA VOLVO leusder kranls r mazda-servicedealer Cu ^ooRLEUS Konijntje \m de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex 8DU 40261 Giro 871441 Abonnement f 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV krant 19e JAARGANG NO. 29 DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1987 Leusden - Morgen- ddag vindt de installa- plaats van mr. a. Panis burgemeester van de neente Leusden. De Ërgemeester zal, vooraf- nd aan zijn officiële in- llatie, een rijtoer door sden maken in een rij- f en begeleid door rui- van Nimmerdor en i De Singels. Jg vi, k of j taalt11 idelik lm twee uur begint die rij- op het kruispunt van de :khorsterweg en de Dor- testeinseweg. de route >rt vandaar via de Burge- ister De Beaufortweg - na oversteken van de Groene Zoom - via de Hamersveldse- weg, de Noorderinslag en de Burgemeester van der Post- laan naar het gemeentehuis aan 't Erf. Het feestelijk onthaal voor de burgemeester vindt plaats op aandringen van het senio- renvonvent. Dat bleek van me ning, dat de sombere sfeer en de soberheid, die het vertrek van burgemeester Rademaker kenmerkten, veroorzaakt door de nestuurlijke problemen in Leusden, doorbroken diende te worden met een warm ont haal voor de meuwe burge meester en zijn echtgenote. Om drie uur begint in de raadszaal - tijdens een open bare, buitengewone vergade ring van de gemeenteraad - de officiële installatie. Burgemeester mr. A. Parus wordt morgen officieel geïn stalleerd als burgemeester van de gemeente Leusden. Namens de gemeenteraad zal Com Verduin het woord voeren, daarna gevolgd door de burgemeester van Amers foort, de heer A. Schreuder, namens het gewest Eemland, en door mr. A. Baron van Ha- nnxma thoe Slooten, burge meester van De Bilt, namens de burgemeestersknng Utrecht-Oost. Burgemeester Panis zelf sluit de nj van sprekers. RECEPTIE Na de officiële installatie volgt van vijf uur tot half zeven een openbare receptie. Alle ingezetenen van de gemeente Leusden zijn daar welkom. LEUSDEN - De gemeente Leusden is weer toegevoegd aan het campagnegebied om de iepeziekte te bestrijden. Dit bete kent, dat buiten de bebouwde kom de zieke iepen opgespoord en opgeruimd worden door de Plantenziektekundige Dienst. De iepeziekte wordt veroorzaakt door een schimmel. Door die schimmel raken de houtvaten van de boom verstopt. Het water- en voedseltransport komt stil te staan en boven de verstopping sterft de boom af. De schimmel kan zich zo snel verspreiden dat binnen enkele we ken de boom helemaal dood gaat. In de jaren '70 ontstond er een epi demie waarbij honderdduizenden bomen uit het landschap verdwe nen. De besmetting met de ïepeziekte kan op twee mameren worden overgebracht, via de iepespintke- ver en via de wortels van de bo men. De iepespintkever legt haar eitjes onder de bast van de iep. Is de boom besmet dan zal de kleve rige schimmel zich aan de kever hechten en ook de eitjes besmet ten. De jonge besmette kevertjes „Ik vind eigenlijk dat we de ge raamde opbrengst van deze kavel 180.000,- red.) verdiend hebben door zo'n goed plan te maken", al dus de voorzitter van de stichting muziekschool Leusden mr. P. C. J Janssen, maandagavond tijdens de commissievergadering. NIET EENS iva rrtöi (van één onzer medewerkers) JSDEN - „De muziekschool mag niet de dupe worden trage besluitvorming van onze kant", aldus de tievoorzitster van het CDA, Evelien Blom, maandag- ui in de commissie welzijn en onderwijs. Het meren- van haar college-commissieleden deelde de visie van rouw Blom. Ondanks alle bedenkingen die er zijn i het voorstel van het college om akkoord te gaan met ieuwbouw/verbouw van de muziekschool zal de raad hele voorstel tijdens de raadsvergadering van 27 au- ïs aanstaande behandelen. ^rie dagen eerder gaat de commissie samen met de ïtwoordelijke wethouder Gijs van Woudenberg om de ^1 zitten voor een „inhoudelijke discussie" over de eiekschool. Maandagavond bleek alleen de heer Stoe- ja (Leusden '85) een afwijkende mening te hebben. het hele voorstel maar liggen voor een nieuw colle- ran B. en W. Wellicht pakken die de hele zaak voortva- ler aan en hebben we wellicht nog tijdwinst ook", het standpunt van Stoelinga. De commissie welzijn en onder wijs besteedde niet veel aandacht aan de financiële kant van het voor stel om een nieuwe muziekschool te bouwen. Wel vroegen enkele leden zich af of het juist was om net te doen alsof 180 000,- die moge lijk betaald gaat worden voor een stuk grond dat vrijkomt niet als subsidie mee te tellen. Wordt de 180.000,- wel als subsidie mee geteld dan zou de verbouw van de muziekschool aan de Zwarteweg de gemeenschap in totaal 459.000,- gaan kosten. GEEN EIGEN VISIE Wat vrijwel alle leden van de commissie welzijn het college van 387 B. en W. verweten, was het feit dat uit het voorstel met duidelijk wordt wat nu eigenlijk de visie van het college is op een eigen Leusdense muziekschool. „Nu staat in het voorstel precies te lezen wat de mening is van de muziekschool over de toekomstige situatie. Wat is nu eigenlijk de visie van het colle ge", zo vroeg Evelien Blom (CDA) zich af. Met haar vraagstelling werd mevrouw Blom gesteund door alle andere politieke fracties in de Leusdense gemeenteraad. Het antwoord van wethouder Van Woudenberg dat B. en W. wel degelijk hun eigen visie verwoord hebben in het betreffende raads voorstel werd door geen van de aanwezigen seneus genomen. De wethouder ontkwam er niet aan een afspraak te maken met de commissieleden om nog vóór de raadsvergadering te discussiëren over de visie van B. en W. met betrekking tot de muziekschool. DOORGAAN Voordat er definitief verbouwd en gebouwd kan worden zal men er zeker van moeten zijn dat er geen bezwaarschriften worden in gediend door omwonenden. Uit het voorstel aan de raad blijkt dat met eén van de buren al ge sproken is over de situering van de nieuwe muziekschool. De indruk wordt gewekt dat men het „op een metertje na" eens is kunnen wor den. De betrokken buurman, de heer Tolboom, was zelf naar de commis sievergadering gekomen om te vertellen dat de stemming wat hem betreft wat al te optimistisch was. „We zijn het nog lang met eens over alle punten", aldus de bewo ner van het huis aan de Zwarteweg dat grenst aan de muziekschool. Tijdens de raadsvergadering van 27 augustus zal duidelijk wor den of de raad instemt met de voor stellen van het college en de mu ziekschool. fens de vergadering van de commissie voor welzijn en onderwijs van afgelopen maandag werd wethouder van Woudenberg, en met hem het college van B&W, verweten dat er vanuit het college nauwehjks een eigen eis op het functioneren van de Muziekschool. Vandaar, dat er voordat de zaak m de raad komt. eerst nog een lelijke discussie komt tussen wethouder en commissie. Dat zal op 24 augustus gebeuren, om acht uur 's Als het aan de commissie ligt (met uitzondering van de heer Stoelinga) kan de besluitvorming met betrekking tot de ruimtelijke ordening inmiddels rustig door gaan. Het bestuur van de muziek school heeft in een rapport een aantal mogelijkheden op een njtje gezet. Eén van de alternatieven waarbij de muziekschool gehuis vest blijft aan de Zwarteweg is m de ogen van alle betrokkenen het meest haalbaar. Volgens dit plan wordt een deel van het huidige gebouw afgebro ken en wordt het overblijvende deel grondig verbouwd. Op een deel van het gebouw zou een ver dieping moeten komen. Door een deel van het huidige gebouw af te breken zou er een stuk grond vrij komen van zo'n 900 m2. Op dit stuk grond zouden eén of twee huizen gebouwd kunnen worden. (advertentie) (advertenties) Nijverheidsweg 63 Amersfoort Tel. 033-631620 MITSUBISHI DEALT» Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 AMERSFOORT 0EALER Amsterdamseweg 7 tel 033-630154 ouu Onafhankelijk BOU nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm. Bi) kontrakten belangrijke korting m ■.eusderheitjes 1.44 per regel (48 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00 17 00 uur geopend ^Zaterdags gesloten "7T^NEG43 - AMERSFOORT méOON 033-622263 vliegen naar de toppen van de ie pen in de omgeving en brengen de schimmelsporen over op de gezon de iep. Waar iepen dicht bij elkaar staan kunnen bij de oude bomen de wor tels vergroeid zijn. Via de wortels kan de besmetting dan op de ande re bomen overgaan. De zieke ie pen zijn bijna niet te genezen. OPEN HAARD De ziekte bestnjden kan door de kever de broedgelegenheid te ont nemen. Aangetaste bomen moeten worden geveld en de schors moet worden verwijderd en vernietigd. Schors en clikke takken die blij ven liggen vormen een ideale broedplaats voor de kevers. Het is dan ook met toegestaan om onge schild iepehout voor bijvoorbeeld de openhaard, te hebben. Heeft u een zieke iep, of wilt u meer infor matie over deze ziekte, dan kunt u contact op nemen met de afdeling plantsoenen van de gemeente. Subsidie dierenweide naar p rulle mand verwezen. Harm Offereins: „Raad wordt beduveld" pag. 3 Open Monumentendag op 12 september Pag. 3 Sinterklaas moet zich in Leusden „netjes gedragen" voor subsidie Pag. 3 Bouwdorp geopend: Abraracourix viel niet van zijn schild pag< 5 Achtervelder Jaap Bos fietste naar Gibraltar pag. 6 Maandag gaat internationaal tennis toernooi Lookhorst van start Pag. 6 Na 47 jaar: het eerste ooggetuige- verslag van de brand in de Zandbrinker Molen in de oorlogsdagen van 1940 Pag. 7 Maatschappelijke Dienstverlening Eemland start in september weer met groep incest-slachtoffers Pag. 8 Uitbreiding voor garage van 't Klooster Pag. 8 Huisvesting Nijntje blijft probleem Pag. 8 Servicepagina pag_ 9 DOKTERSDIENST tel. 944600 Ook aan de Laapeerseweg zullen de huizen nu op het aardgasnet worden aangesloten. LEUSDEN - Nadat de aan leg van aardgasleidsin- gen in het buitengebied enige tijd heeft stil gele gen, lijkt het erop dat daar nu weer schot in komt. Re den: het gasbedrijf geeft hogere subsidies. De oorzaak van het feit, dat er de laatste jaren nauwelijks meer huizen in het buitenge bied op het aardgasnet wer den aangesloten was, zo blijkt uit het raadsvoorstel, dat het prijsverschil tussen aardgas en alternatieven te klein was, om het interessant te maken. Het aardgasbedrijf heeft nu echter de bijdrage per aan sluiting verhoogd van 3.500,- tot 6.000,-. Dat betekent, dat sommige gebieden, die vroe ger niet binnen de voorwaar den vielen, nu alsnog kunnen worden aangesloten. In overleg met het gasbe drijf heeft de gemeente een nieuw 'plan van aanpak' opge steld, dat voorziet in de aan sluiting van 150 percelen. Het gaat daarbij om panden aan de volgende wegen: Ursuline- weg; Emelaarseweg; Leus- broekerweg; Ruifweg-Hond- horsterweg; Laapeerseweg- Langesteeg; Ooievaarshor- sterweg-Treekerweg en As schatterweg. Het hele plan wordt in fasen uitgevoerd. Het is de bedoe ling, dat nog dit jaar 66 panden worden aangesloten. De overi ge volgen in 1988. De kosten voor de gemeente Leusden bedragen ruim twee ton. Van avond buigt de commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening zich over het voortstel (advertentie) RAADSLEDEN: muziek in.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1