Abraracourix viel niet van zijn schild de echte Polaroid Zomer is nog lang niet voorbij! R- R Opening Bouwdorp 'Lisidunula' een feit: Polaroid Groeneveld opticiens Lezers service IONDERDAG 13 AUGUSTUS 1987 1 leusdev» krant plaatselijk nieuws 5 1 De begeleiders, jonge mensen die alle problemen met geduld op gelost hadden, zaten voor de grote tent. Zij evalueerden. Auto's njden langzaam het terrein rond. Daarin I zitten vaders die komen kijken wat er die dag gepresteerd is. Het bouwwerk staat. Nog dne dagen voor de afwerking. (advertentie) (advertentie) Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b v afd Lezersservice tel.nr 03420-94911 Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3. Ou maken we er een dak bovenop... ...het moet natuurlijk wél waterpas zijn.. hamergetik in, eerst zacht, maar zoals bij een goed orkest hoort, steeds harder. Totdat de lucht vol is van hamergeklop. Het ntme is klas siek, de eerste vingers verdwijnen in de mond, de eerste wanden ver rijzen. Een enkele zaag komt erbij Niet veel. De meeste bouwplannen lijken bepaald te zijn door de groot ste plank. Een groep blijkt begonnen te zijn met het bevestigen van een raam lijst. compleet met vitrage, tegen het hek van de omheining. Een ander pakt het commercië ler aan en begint zo snel mogelijk een hmonadehandeltje. Een derde groep neemt het zeker voor het onzekere op deze stralende dag, en bedekt het bouwwerk zo snel mogelijk met plastic. MOE Drie uur. De verschillende bouwwerken hebben vorm gekre gen. De ene zit opvallend steviger in elkaar dan de anderen. Hier en daar zijn vaders ïjvenger dan hun kinderen, maar voor het overgrote deel houden ouders zich er buiten. Bij de meeste hutten zit het dak erop Veel kinderen zijn bezig met de inrichting Iemand komt aanzet ten met een rest vloerbedekking. De nieuwbouw in dit Leusdense Gallie blijkt vooral uit laagbouw te bestaan. Een hut waarin je kunt staan behoort tot de uitzonderin gen. Een van de allerkleinste on derkomens heeft de allerhoogste mast. Een beetje laat beseft een aantal kinderen dat het de hoop van velen is om minstens één nacht in het bouwsel door te brengen. Dan moet je daar wel met zijn allen in passen. De meeste groepen die te klein behuisd blijken, bouwen er een hokje aan, andere besluiten te loten. Tegen dne uur begint zich een gebrek aan hout te doen voelen. Weliswaar liggen hier en daar nog lange balken en dikke planken, maar om de boel (snel) dicht te timmeren zijn dunne platen nodig. Erg structureel, laat staan passend, is over het algemeen niet gewerkt zodat vooral belangstelling bestaat voor planken in onmogelijke afme tingen. Zagen blijkt nog steeds niet populair. De kinderen worden moe. De tent waarin met klei gespeeld wordt loopt langzaam vol. Veel jon ge kinderen en in verhouding veel meisjes houden hier het bouwen van de eerste dag voor gezien. Om vier uur komt de opdracht om het overgebleven hout een beetje bij elkaar te vegen. Voor slechts een enkeling komt dit sem om op te ruimen veel te vroeg. Om vijf uur is iedereen naar huis. rond de berg gestort afvalhout. Het storten gaat tot op het laatste door. Begerige blikken worden gewor pen op de dikste, de grootste en de breedste planken, ja zelfs comple te decorstukken zitten erbij. De pallets zijn bij voorbaat zeer ge liefd. De eerste brutalen confiske- ren er een aantal, waardoor het startsein bijna overbodig dreigt te worden. Alle bouwers lijken bang dat die berg van zeker vier meter hoog met genoeg zal zijn. Eindelijk; de wethouder is weg; de aanval mag beginnen. Sommige groepen blijken goed georganiseerd Aanwijzingen van ouders vliegen rond: „niet van die dikke planken". Een klein jongetje denkt dat hij beter bij de onderste kan en begint te trekken aan een plank waar de rest van de berg op rust- De dekoronderdelen zijn snel weg. Na een half uur is er van de metershoge berg nog nauwelijks wat over. Uit de rest wordt een loeizware draaibank gesleept. „Een aardige basis". Moeders brengen voorzichtig een dmg met veel staal en glas terug, het is gauw weer weg. Een kmd vindt een (van onze medewerkster) ÊUSEN - Op dinsdagmorgen, een aantal kostbare minu- toorbij tien uur, opende het stamhoofd Abraracourcix, pe. Het stamhoofd, compleet met een soort Romeinse i (zeker oorlogsbuit), zwaard en mantel, sprak de hoop at hier, op het drassige veld een vreedzame samenle- zou worden opgebouwd bestaande uit Romeinse ne- ettingen en een gallisch dorp genaamd Lisidunula. rna besteeg hij, zoals de traditie vereist, zijn schild om vier sterke Galliërs te worden rondgedragen. Ver |lm hij niet, want het stamhoofd Abraracourcix, in wie its een enkeling wethouder Gijs van Woudenberg wist erkennen, was bevreesd in de modder te vallen. Trou- 5 niemand van de tijdelijke bewoners van het tijdelijke die het zag. De aanval op de ongeveer dertig kubie- leter grote houtberg was inmiddels al geopend. 000 jaar geleden was heel >ezet door soldaten van de Romeinse veldheer. lie9 Nee, een kleine neder- bleef moedig weerstand aan de overweldigers en iet leven van de Romeinen imringende legerplaatsen met gemakkelijk nomen uit de officiéle ge- ihnjving door R. Goscinny len bij Darfaud S.A. Paris). spreidt, brandt het verontwaardige commentaar los. „Ja he, die begin nen al". Welnee. Een jongetje in de nj vertelt dat hij sinds het moment dat hij weet naar het bouwdorp te mogen, geen ogenblik slaap heeft gekend; „Ik bleef maar denken hoe ik het zou doen". „En weet je het nu?" „Nee, want ik weet niet wat voor hout ik krijg". allier of Romein te worden goed in de rij kunnen Maandagmiddag, om je lisch bestelde pasje op te of zo'n pasje alsnog te be- I Dinsdagmorgen om de op lag bestelde pasjes af te ha- om op je op maandag afge- i pasje een stickertje te laten Ih of om je alsnog in te laten en. Ruim een uur vol onge- Vanneer een groep door alle Ie heen is en opmeuw begmt ichten, nu op het startsein, en X)g te zitten een plastic uit- Eindelijk door de controle, tijd om een mooie vestigingsplaats te zoeken. Droog en niet te ver van de begeerde berg moet die zijn. Dan blijkt de gevonden plek tot Ro meins grondgebied verklaard. Ro meins. Maar zij willen onoverwin nelijke Galliërs zijn! De groep ver huist. Andersom overleggen een paar meisjes of het niet raadzaam is om naar de kant van de Romeinen te verhuizen. Straks willen de Ro meinen die Galhérs toch overwin nen. Of zal het andersom zijn. „Vertrouw op de toverdrank, mei den." Ze blijven. Bij zulk zwaar werk hoort natuurlijk ook een echte schaftpauze, dat spreekt vanzelf... HOUTBERG Steeds meer kinderen tussen de zes en twaalf jaar verdringen zich bloempot tussen de rommel. Hij wordt uitgelachen, maar later is zijn groep maar wat blij met zijn super- deluxe spijkerpot HAMERS Wie pakte het eerst zijn hamer9 Na de stormloop op het hout zet het bleek met bijster populair. De pallets waren zeer m trek. Van de oorspronkehjk vier meter hoge berg hout bleef in korte tijd wemig over.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5