[leusden College behandelde overschrijdingen niet r krant leusder krant" leusde Mannenkoor 'De Valleizangers' hervat zijn repetities Aardgas in buitengebied Botsing met leswagen Muziekschool later aan de orde Auto's opengebroken 'Behandeling met nieuw college' VERGROTEN? e- ;n_ aon.0KFLUITSCH00L nj| bijl GARAGE UW AANKONDIGINGEN IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT Eindelijk zomer fbex mkindegemmte/ Leusden Achterveld LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT plaatselijk nieuws es van den Akker ir- k rbeel 13 cnK®1 Leusden-C 'el. 033-946922 4 gratis folder. en| gevraagd te huur of te koop in Leusden-Zuid. H G J. Meijers Pr. Hendriklaan 18 Tel 033-940432/ 750164. werkt', zei hij. Hij stelde, geen voor stander te zijn van een ingrijpende reorganisatie, maar van een zorg vuldige, doordachte ontwikkeling, waann andere normen en waar den, een andere mentaliteit en een andere bestuurscultuur zouden moeten leiden tot het doel van ie dere gemeente: dienstbaar zijn aan de samenleving. 'Ambtenaren moeten, vanaf de werkvleor tot aan de top, dwars door de organisatie heen, elkaar kunnen vinden', aldus Parus. UITGANGSPUNTEN Als persoonlijke uitgangspun ten, die hij bij zijn werk hanteert, noemde de heer Panis: 'Eerlijk heid. Ik moet iedereen recht in de ogen kunnen kijken. Integriteit: ik zal nooit eigen belang nastreven. Openheid: het gaat om openbaar bestuur, maar daarbij is de menta liteit van openheid belangrijker dan de Wet Openbaarheid van be stuur. En tenslotte: teamwerk, een collegiaal bestuur, samenwerken. Ook met de raad, want tenslotte heeft u allemaal de eed afgelegd. Er is dus maar één belang, dat van de gemeente', zo hield hij zijn ge hoor voor. NIEUWS 'Wie Leusden ziet, begrijpt het met en gelooft het zelf niet, dat hier zulke problemen hebben kunnen ontstaan. Leusden zit diep in het dal, we kunnen dus alleen maar omhoog. We moeten ons daar ech ter geen illusies bij maken. Vooruit gang gaat langzaam. Daarom moet elke bestuurder optimistisch zijn, en moeten wij dat ook zijn. En als het dan lukt, dan m dat nieuws. Goed meuws. Waarmee goed nieuws dan weer nieuws is. We moeten dat samen doen. En zo hoort dat ook m een democratie' aldus de nieuwe burgemeester. ZEGEN LEUSDEN - Donderdag 20 au- gustus hervat mannenkoor ,,De Valleizangers" de wekelijkse re petities m de Groenhorstschool aan de Meent de repetities beginnen om 20.00 uur. Dirigent Joop Schnjer bereidt I zijn mannen voor op het podium optreden tijdens de Culturade op zaterdag 29 augustus in De Korf UITBREIDING Het bestuur van de Valleizangers i hoopt m het nieuwe seizoen een flink aantal nieuwe leden aan te werven voor de tenoren, de ban- tons en de bassen. Jongere en ou dere mannen, die plezier hebben in „het-samen-zingen", knjgen I elke donderdagavond en op zater- dagmiddag 29 augustus tijdens de j Culturade '87, de gelegenheid om I kennis te maken met de Valleizan gers. Zij kunnen dan vnjblijvend kijken en luisteren. Tijdens de cul turade wordt bij de informatie- kraam van het koor, en dagelijks telefonisch, nadere inlichtingen verstrekt. Men kan bellen 942459 (Fake Schonewille), 942646 Qoop Kocks) of 942336 (Cees v.d. Jagt). Onkunde van het notenschrift is geen onoverkomelijk bezwaar. Het plezier van „samen-zingen" staat bij „De Valleizangers" voorop. De Valleizangers zullen dan tus sen 14 00 en 15.00 uur een gedeelte van hun repertoir ten gehore bren gen, bestaande uit onder meer mu sicalsongs als Westside-story en My Fair Lady, licht-klassieke werken, en enige ongmele Neder landse en buitenlandse liederen. Het geheel wordt omlijst met de herkenningsmelodie van het koor: „Stouthearted Men" uit de musical „The new moon". Tenslotte memoreerde de heer Panis de manier, waarop zijn echtgenote en hij waren inge haald. 'Daar waren we ontzettend blij mee. Geweldig, dat u dat voor ons hebt georganiseerd. Maar la ten we nu snel aan het werk gaan en in Gods naam een streep zet ten onder het verleden, liefst in de raadsvergadering van 24 sep tember. Het opbouwwerk is al be gonnen. We zijn op weg. Gods zegen, daar mag u op rekenen en die wens ik u allen van harte toe', zo besloot hij zijn toespraak. Daarop werden de aanwezigen m de gelegenheid gesteld, het echtpaar Panis te feliciteren. Waar na van vijf tot half zeven, de recep tie plaats vond. En die tijd bleek men hard nodig te hebben LEUSDEN - Naar het zich laat aanzien, stemt de Leusdense gemeenteraad in met de aan leg van aardgas in het buiten gebied. De commissie voor OW/RO stemde donderdag met het voorstel in. Het gaat om 150 percelen. De kosten voor de gemeente Leusden bedragen f182.000,-. Nog dit jaar wordt begonnen met de aanleg, en worden 66 percelen aangesloten De rest volgt volgend jaar. Het gaat om huizen aan de Ursulineweg, Emelaarseweg, Leusbroekerweg, Ruifweg-Hond- horsterweg, Lapeerseweg-Lange- steeg, Ooievaarshorsterweg-Tree- kerweg en de Asschatterweg. LEUSDEN - Vrijdagavond veroor zaakte de bestuurder van een les wagen een botsmg op de Claren- burg ter hoogte van de Streek school voor Beroeps Begeleidend Onderwijs Midden-Nederland, of kortweg SBBO-school. Door onbe kende oorzaak kwam het lesvoer- tuig op de verkeerde weghelft te recht en raakte daarbij een tege moetkomende personenauto. Bei de voertuigen hepen lichte schade op. De bestuurders van de bij het ongeluk betrokken auto's wonen m Amersfoort. LEUSDEN - De commissie voor openbare werken en ruimtelij ke ordening weigerde afgelo pen donderdag, te praten over de nieuwbouw voor de mu ziekschool aan de Zwarteweg. De commissie wilde eerst de pnncipiéle discussie afwach ten, waartoe een andere com missie - die van welzijn en on derwijs - afgelopen maandag besloot. Beide commissies zullen zich nu maandag 24 augustus over het plan voor de muziek school gaan buigen. LEUSDEN - Vrijdagmiddag werden twee auto's opengebroken. Het ene voertuig stond geparkeerd aan de Grienden en is eigendom van een daar woonachtige Leusdenaar. Uit deze wagen werd een polstasje weggenomen met daarin een rijbe wijs, een paspoort, een kenteken bewijs, ƒ300,- aan contanten, en emge postgiro-cheques. Toegang werd verschaft door het raam van het rechtervoorportier in te slaan. De inbraak vond in zeer korte tijd plaats: tussen 14.55 en 15.05 uur. Op dezelfde wijze werd tussen 13.30 en 18.00 uur een auto opge broken die stond geparkeerd aan het Ossensteegje bij winkelcen trum De Biezenkamp. Uit dit voer tuig werd een lege boodschap pentas gehaald. De eigenaar van deze wagen woont m Amersfoort. LEUSDEN - Naar donder dagavond uit een uit spraak van wethouder Jan Wagenaar WD) bleek, heeft het college van B& W het rapport over de budgetbewaking nog niet behandeld. Het rapport geeft de gang van zaken weer, die tot een fors aantal budget-overschrij dingen heeft geleid bij onder meer de bouw en verbouw van schoolgebouwen in Leusden. De wethouder nam aan, dat de commissie voor openbare werken en ruimtelijke orde ning 'zich kon vinden in de aanbevelingen uit het rapport.' Dat bleek allerminst het ge val te zijn. Harm Offereins (GPV/SGP) verwoordde de mening van de commissie, door te zeggen dat hij een der gelijke discussie met een meuw college van B&W wen ste te voeren. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De pnispuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Vereniginqsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Lensder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo, Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt Kabelspots halve beeldpagina met kleurgebruik 75 - per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6. - per dag. elke regel meer 6 - (betaling kontant op ons kantoor) Van harte! Felicitatie-rubriek eerste twee regels 6,- per dag. elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en VTaag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een'gesprêK DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewma de Boer achten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag ot donderdagmiddag 18 00 te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op t onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt lemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 ibestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u Jestellen (met uitzondering van archief- en historische foto s) vooruitbetaling op giro 871441. t.n.v. BDU B V te Barneveld. t duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, timer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst bestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 5.- voor luchtfoto s (formaat 20 x 25 cm) unt ook contant betalen op ons kantoor. Jtden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling vangt u de gewenste foto( s) thuis. i LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- intenkombinatie te Barneveld. (advertentie) Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Leusden! Vanwege technische rede nen is het weerbericht van afgelopen donderdag niet gepubliceerd. Daarin sprak in de hoop uit dat de posi tieve verwachtingen voor de langere termijn nu eindelijk eens uit zouden komen. Er werd een overgang ver wacht naar zomerweer door uitbreiding van het bekende Azoren-hogedrukgebied. Welnu, we weten inmiddels dat het dit keer wel gelukt is. Zondag viel het nog wel wat tegen. Het K.N.M.I. scho telde ons een zonnige dag voor, echter een storing op de Noordzee zorgde voor be wolking en op een enkele plaats in het Noorden en Oosten viel nog wat regen. Bij ons bleef het droog. Het lijkt er nu op dat de bakens wat worden verzet. Depres sies volgen een noordelijker koers richting IJsland en fronten ervan duiken Scan dinavië binnen. In feite hebben we de weers- kwam vrijdag op 39°even als Palma. De hitte(golf) heeft zich dus westwaarts verplaatst. Naar verwach ting zal het zomerweer deze week in het zadel blijven. Weliswaar zal de tempera tuur nogal „variabel" zijn, met name morgen (22 a 24) maar later in de week op nieuw wat warmer. Kunnen de „oude wijven" nu echt naar buiten en gaan profi teren van en echte „Altwei- ber Sommer"? Ik ben opti mistisch. Het weer is al tijden van slag (niet alleen bij ons). Enkele voorbeelden: een warme de cember 1986, gevolgd door de op één na koudste 2e de cade van januari in deze eeuw, een ijspaleis in het Noorden in de eerste^ week van maart. April als zomer maand, warmer dan mei. Juni zeer koud en nat. De eerste 15 dagen van augus tus samen met die van 1956 de koudste van deze eeuw. En de afgelopen dagen op IJsland regelmatig 20 a 26 graden: Als u het nog snapt...? caye. Deze zette vervolgens koers naar Het Kanaal en zondag richting Ardennen. Daar door werd de stroming meer zuidelijk en werd er geleide lijk warme lucht aange voerd. Mogelijk dat daar door gisteren de 25 graden is gepasseerd en dat er een re gen- of onweersbui is geval len. Het zwaarste onweer werd voorzien van Zuidoost- Frankrijk tot Zwitserland en vandaag in het hele Alpen gebied. Daar wordt bere kend een hoeveelheid neer slag van 20 a 30 mm per et maal. Opvallend warm is het ge weest in Spanje, Mallorca en Zuid-Frankrijk. Toulouse Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. Dinsdag 18 augustus 20.0C uur vergadering Planad- viesgroep in het gemeentehuis, 't Erf 1. Woensdag 19 augustus 19.30 tot 21.30 uur: Lawntennis- vereruging 'Lockhorst' houdt spuit- voetbal met medewerkmg van de Leusdense brandweer op de grote parkeerplaats van Pon's Automo bielhandel bv, Zuidennslag 2. Donderdag 20 augustus 20.00 uur: vergadering commis sie Algemene Bestuurszaken in het gemeentehuis, 't Erf 1. Donderdag 20 augustus 13.30 uur: Bejaardensoos Ons Ge bouw Zaterdag 22 augustus 9.00 uur: Rommelmarkt D.W.S. Ons Gebouw I 10.00 uur: Trekkerwedstrijden Ruurd Visserstraat 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zondag 23 augustus 14.00 uur: disco de Klaveet Dinsdag 25 augustus 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem Ons Gebouw omslag te danken aan een van oorsprong tropische de pressie. Deze trok vanaf Flo rida de Atlantische Oceaan op. Aan haar voorzijde stuwde zij een hoeveelheid warme lucht naar het noor den. Hierdoor kreeg het Azorenmaximum grotere impulsen en zorgde voor de geboorte van een aparte kern boven de Golf van Bis- -6. DINSDAG 18 AUGUSTUS 1987 VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer service tegen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) lagnafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. j^Srschijnt elke dinsdag en donderdag. Jacob van Lier en Hans Mosterd idaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Hans Mosterd levering kopij en advertenties: oi het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr voor liflonderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur ïdaktie en administratie: ntoor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op rkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur lefoon 033-941495 (administratie en redaktie) ïonnementsgeld: 16.80 per jaar. 33.90 per half jaar, 17.20 per kwarlaal Stond veel belangstelling voor de intocht van de burgemeester, zoals op deze foto goed te zien is. Ook weg langs de route getuigden veel Leusdenaren van hun belangstelling voor hun meuwe burgemeester. Leusden is een fan- mooie gemeente,' aldus de EMANCIPATIE Vervolgens stipte hij de Leus dense problemen aan. 'Er zijn veel problemen, en ik vind het zelf wat heroisch klinken als ik zeg, dat dat toch een uitdaging is. Maar dat is echt zo. Er is de laatste tijd ge schreven, dat het college onder curatele van de Raad staat, maar dat is naar mijn mening altijd zo. De Raad moet m mijn visie een sterke gemeenteraad zijn, die m staat wordt gesteld haar taak goed uit te oefenen. 'at mij opvalt is, dat als in Leus den het woord 'emancipatie' wordt gebruikt, dat altijd gebeurt in rela tie tot vrouwen. Dat lijkt mij niet terecht. Ik zou de gemeenteraad dan ook voor willen houden, dat ook zij moet emanciperen Er valt, met andere woorden, nog meer te emanciperen dan vrouwen. Past u dat maar ens op u zelf toe', zo hield de heer Parus de gemeenteraad voor. DEMISSIONAIR Burgemeester Panis stelde, dat hij zichzelf m een moeilijke positie bevond. 'We hebben in Leusden een demissionair college met een meuwe voorzitter. Ik wil daar nog wel iets over zeggen. Ik heb kennis genomen van de goede persoonlij ke verhoudingen binnen het colle ge. dat zeg ik van harte. Ik weet van het persoonlijke leed en daar heb ik ook mee te doen. Ik geloof dan ook, dat ooit de vraag aan de orde dient te komen, of er geen verschil is tussen 'schuld hebben aan' en 'verantwoordelijkheid dragen voor' En ook het begrip 'vergeving' moet op tafel', zo zei de heer Panis. De heer Panis roemde verder de goede kontakten, die in kmorte tijd waren gegroeid met de ambetna- ren. 'Ik heb letterlijk mijn deur opengezet, en dat heeft echt ge- Lovende woorden voor de nieuwe burgemeester, die daar blijkbaar stof tot overdenking aan ontleent. Mevrouw Panis kijkt toe er tijdens zijn toespraak geen twijfel over bestaan, dat er mening zo snel mogehjk een einde moet komen aan de huidige cnsis in Leusden. Hij noemde de datum 24 september als de naar zijn mening de zaak geregeld zou moeten zijn.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3