Sterke come-back Arie van de Bremer Leusdense schilderes Jeanne Faure overleden Eerste officiële daad in nieuwe functie Uitslagen zomercompetitie schaakvereniging Leusden BEKENDMAKING Burgemeester mr.A. Panis opende Internationale Jeugd WEDSTRIJDEN Jeu de boulers hielden Hussel-tnplette-toernooi Militaire Truckersdag Woensdag rouwdienst en begrafenis: Toernooi van Lawntennisverenigmg 'Lookhorst' Zondag-afdeling Roda'46 START TRAINING RECREANTEN donderdag 20 augustus aanvang 19.00 uur DINSDAG 18 AUGUSTUS 1987 plaatselijk nieuws LEUSDEN - De goede stemming bij schaakvereniging Leusden sloeg afgelopen donderdagavond behoorlijk om, toen Joop van San ten na zijn gewonnen partij met hartklachten naar het ziekenhuis moest. Gelukkig bleek er geen sprake te zijn van een hartinfarct Inmiddels gaat het al een snik beter met hem. Wanneer hij het zieken huis uit mag, is nog niet bekend. Het is dus ook nog niet zeker of hij zijn net verworven koppositie in de zomercompetitie kan verdedigen. De uitslagen zijn: Van Santen - Elschot 1 -0 Uneken - Kerkhof 0-1 Boemaars - Vos 0-1 R. Visser - Moed 0-1 Agterberg - V roon 1 -0 Gerrits - Rietveld 1 -0 J de Jager jr.-P.de Jager 1-0 Te W inkel - Halkes 0-1 W ïlligensburg - Veenendaal 1 -0 Boogaard - V. Dalen 1-0 Nijhof - V. Eyden 1-0 Wisman-Pot 1-0 Joop van Santen gaat op kop met 5 uit 5, gevolgd door Erwin Zijlstra met 4'/2 uit 5. De kansen voor de andere spelers lijken nog slechts theoretisch. In deze ronde was er nog een opvallend wapenfeit, Voor het eerst wist Cees Kerkhof „angst- gegner" Bert Uneken te vloeren. Meermalen was hij hier al dichtbij geweest, maar steeds gooide een blunder of een „schwindle" roet in het eten. VORIGE WEEK De eindspelstudie van vorige week was met eenvoudig Normaal is een paard kansloos tegen twee verbonden pionnen als de koning met te hulp kan komen. Nu lukt het wel, dankzij de wat (advertentie) DE ZONDAGCOMMISSIE ongelukkige stand van de koning: 1. Pf4-e6, g5-g4; 2. Pe6-g7(!), 2. Pf4 is met goed. De zwarte koning verjaagt dan gewoon het paard en pionpromotie is dan niet meer te voorkomen. Verder: 2. f5-f4; 3. Pg7-h5, f4-f3. Het lijkt er steeds vervelender voor wit uit te zien, want de pionnen komen steeds verder. Maar na de volgende zet wordt duidelijk dat wit zich redt: 4. Ph5-f6(!), Nu blijkt waarom de zwarte ko ning slecht staat. Zwart kan het nog op twee mameren proberen, en wel: A.4./3-/2; 5 Pf6xg4, f2-flD 6. Pg4-e31 b. 4.g4-g3; 5 Pf6-e4 g3- g2; 6. Pe4-d2, K willekeurig; 7. pd2xf3 met een bekende remi- sestelling. Niet altijd weet de paardpartij bij deze materiaalverhouding remise te houden. Zelfs als de pionnen geï soleerd zijn en de verdedigende koning wel meedoet, is er soms winst voor de pionnenpartij. De volgende studie van Isenegger (1939) bewijst dat. U hebt een week om uit te knobbelen hoe wit wmt. Arie van de Bremer stevende vanaf het begin van de wedstrijden rechtstreeks af op zijn zege. Hij was de enige die zijn eerste vijf partijen won. In de laatste ronde verloor hij samen met Erik Hoitinga en Henk Kennedy wel met 11-13 van het trio Roelof de Groot jr., Laura en Tiny de Schepper, maar de eerste plaats van Van de Bremer kwam met meer in gevaar. OVERWINNINGEN Voor vijf overwinningen teken den verder Kees Bokhorst, de op dinsdagavond fanatiek trainende John Verhoef, Martin van Slinger land, Jan van de Mosselaar en de jonge René Stienen. Beste niet-lid De bezoekers van het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg die zijn geïnteresseerd in techniek, zullen zeker worden geboeid door de unieke lijn vliegtuigmotoren die er wordt tentoongesteld. LTV 'Lookhorst' houdt het toer nooi voor de zesde maal in succes sie. Het internationale element van de wedstrijden wordt ingebracht door zestien Westduitse junioren uit Lohmar. Bij de Leusdense ten nisvereniging zijn ook tweeënder tig leden van tennisverenigingen uit Hengelo en Grubbenvorst te gast Met deze laatste twee vereni gingen onderhoudt LTV 'Look horst' al geruime tijd goede rela ties. GEBOUW Mevrouw J. Lempke - Rouppe van der Voort, voorzitter van de Leusdense tenmsvereniging, heet te in haar openingstoespraak ie dereen van harte welkom, en wen ste alle deelnemers 'een gezellige en sportieve week' toe Na haar kreeg Michel Haselerharm het woord namens de Hengelose Ten nis Club (HTC). Hij bedankte de organisatoren van het I.J.T. ervoor, dat zijn club aan het toernooi mag deelnemen. Als blijk hiervan bood hij LTV 'Lockhorst' een mand bloe men aan. In zijn speech ging burgemees ter mr.A. Parus even m op de situa tie waarin het gebouw van LTV 'Lockhorst' verkeert. Hij zei: 'Met eigen ogen heb ik nu gezien dat het gebouw er mderdaad met erg flo rissant uitziet. Ik heb gesproken met een ambtenaar die bezig is met plannen voor een meuw gebouw voor uw vereniging.' Hij kreeg ap plaus na de woorden: 'Ik kan u verzekeren dat het er goed mee voorstaat.' Met zijn korte toespraak was het toernooi geopend. Burgemeester Panis spreekt tijdens zijn eerste officiële openingshandeling de aanwezigen toe. LEUSDEN - Het Hussel-triplette-toernooi, dat de Leusder jeu de boulesvereniging 'De Hakhorst' samen met de stichting Sport Overdag organiseerde, is een succes geworden. Het toernooi werd verrassend, maar zeer terecht, gewonnen door Arie Bre mer die zo na zijn ziekte een sterke come-back maakte. Hoewel enige boulers van 'De Hakhorst' op uitnodiging aan een drie landen-toernooi in Maastncht deelnamen, was de belangstelling voor het 'eigen' toernooi toch groot. Zesendertig boulers kwamen on der goede weersomstandigheden in actie. van 'De Hakhorst' werd Ron Kooren die met vier gewonnen partijen op de elfde plaats eindigde. John Koo ren werd met dne overwinningen 22-ste. De poedelpnjs was voor good old Charles Snoek. Dit erelid van de vereniging smaakte slechts éénmaal het zoet der overvrh De uitslag van het toernof als volgt 1 Arie van de Bremer - éi 2 Kees Bokhorst -5+1 3 John Verhoef -5 31 4 Martin Slingerland - f'! 5 Jan van de Mosselaaij 23; 6 Rene Stienen - 5 18 j 7 Thien Stienen - 4 2|1 8 Mimo Sciortino -4+1 9 Coen Bisschops - 4 +jj 10 Roelof de Groot jr. - 4 J 11 Ron Kooren - 4 10. I SOESTERBERG - Op zaterdag 22 augustus wordt op het Kamp van Zeist, waar ook het luchtvaartmu seum is gehuisvest, de jaarlijkse Militaire Truckersdag georgani seerd. De afgelopen jaren trok deze manifestatie duizenden be zoekers. Ook dit jaar worden ruim tienduizend bezoekers verwacht. Tijdens de dag wordt een behen digheidswedstrijd voor militaire chauffeurs uit binnen- en buiten land gehouden. Gemetroepen ge ven een demonstratie grondver plaatsing. Verder zijn er demon straties van de Koninklijke Mare chaussee, de brandweer, en laten 4x4-voertuigen zien tot wat ze in staat zijn. Tevens zijn er diverse nieuwe typen vrachtwagens, antie ke auto's, en een groots opgezette modelbouwtentoonstelling te be zichtigen. Voor de kmderen is er een groot springkussen en een po nywagen, waarmee ze een rondrit kunnen maken. Nieuw is dat de dames met rijbewijs onder toezicht van een instructeur een eindje kun nen rijden in een grote vrachtwa gen. Het Militaire Luchtvaart Mu seum, dat is opgenomen in de route waarlangs historische militaire voertuigen zijn opgesteld, is ge opend van 10.00 tot 16.00 uur. Be zoekers kunnen echter met parke ren op of bij het Kamp van Zeist Aan de oostzijde van de vliegbasis Soesterberg is een grote parkeer plaats ingericht. De route naar deze gratis parkeerplaats is duidelijk aangegeven. Vanaf deze parkeer plaats wordt een gratis pendel dienst onderhouden naar het Kamp van Zeist. Het Luchtvaartmuseum is ge woonlijk geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur, en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Het Hussel-triplette-toernooi m volle gang. De organisatie erv<uil handen van de Leusder jeu de boulesvereniging De Hakhorst' uil werkmg met de stichting Sport Overdag. f6 LEUSDEN - Afgelopen vrijdag is op 93-jarige leeftijd overleden de Leusdense schilderes Jeanne Eaure. Haar even eens hoogebejaarde zus ter Anna, die verschei dene jaren met Jeanne en hun zuster de concertpia niste Maria in Jeannes atelierwoning aan de Trekerweg heeft samen gewoond, is haar één dag in de dood voorgegaan. Jeanne Faure werd op 14 december 1893 inRheden (Gld.) geboren. Kort na haar geboorte gingen haar ouders naar Utrecht, en vanaf 1897 woonde Jeanne in Kortnjk (België), waar haar vader tot predi kant bij een Ierse ge meente was beroepen. Het gzin Faure, uiteinde lijk waren er tien kinderen die altijd een nauwe band met elkaar hebben onder houden verhuisde achter eenvolgens nog naar Rot terdam en Den Haag. Jeanne Faure was al heel jong bezig met tekenen. Eveneens op jeugdige leeftijd ging zij zich voor paarden interesseren, een liefde die zij in haar schil derend leven heeft geuit in de vele schilderingen van paarden: in het Amersfoortse Onder de Linden maakte zij zo'n jaar of zeventig geleden schet sen van de paardenver- koop op de Appelmarkt. Later schilderde zij de Hu- bertusjacht in Den Treek en de draverijen op Duin- digt Als dochter van een domi nee schilderde zij ook graag bijbelse taferelen, die vanuit haar fantasie ontstonden en die zij in in de realiteit waargenomen landschappen plaatste. Zo zag zij in een Engels safa ripark een groep leeuwen die zij gebruikte voor haar schilderij Daniël in de leeuwenkuil. Voor het schilderij van Sint Huber- tus, dat in de jachtkamer van De Hoge Veluwe hangt koos zij een rots achtig landschap dat zij ooit in Beieren gezien had Jeanne Faure schilderde ook veel en graag bloem- stillevens. Zonnebloemen en vingerhoedskruid had den haar voorkeur. Van lieverlee is zij ook portret ten gaan schilderen van vooral veel vrouwen on der wie haar moeder. Het portret van haar moeder, geconcentreerd bezig met een handwerkje, is een zeer bekwaam ge schilderd portret, diep menselijk mooi van kleur en stemming. Jeanne Faure volgde in Den Haag de opleiding voor tekenleraren bij Van Dick en Vaandrager, waar ook de jongens Henri en Anton Pieck studeerden Op de Haagse Akademie kreeg ze les van de schil der J. Akkeringa aan wie ze altijd met respect en dankbaarheid heeft terug gedacht. In Engeland be zocht ze korte tijd de Sla- teschool, behorend tot de Universiteit van Londen. In 1977 hield Jeanne nog een expositie van haar werk in De Lichtenberg, terwijl haar werk in 1980 in het Ploeghhuis te zien was. Deze laatste ten toonstelling werd door de toen 85-jarige Anton Pieck geopend, die haar prees om de eigenzinnige wijze waarop Jeanne zich altijd met het schilderen had bezig gehouden, de 'is men' als modieuze tijds verschijnselen langs heen latende glijden Met Jeanne Faure is bekwaam schilderes de oude stempel heen gaan, die de gave had werkelijkheid nauwk ng te observeren en boeiende wijze op doek vast te leggen. Jeanne Faure wordt mende woensdag, san met haar zuster, beg ven. De rouwdienst is 12.00 uur in de aula t Rusthof aan de Dodew De begrafenis vindt a sluitend plaats op N.H.-begraafplaats C Leusden. De Leusdense schilderes Jeanne Faure (archieffoto Leusder Krant). Meteen na de openingsceremo nie begonnen de wedstrijden. In totaal doen 96 jeugdige tennissers aan het toernooi mee. De Leusden se club levert zelf de helft van het deelnemersveld: dus 48 tennissers. De wedstrijdleiding, bestaande uit Jan Tijmensen, Joop Kruger en Frank Vissers, heeft dne groepen gemaakt: 12 tot en met 14 jaar, 15 tot en met 16 jaar, en 17 tot en met 18 jaar. Er worden zowel enkel- als dubbelpartijen gespeeld. De kwartfinales vinden plaats op vrij dag. Zaterdag worden de halve fi nales gespeeld, en zondag de fina les. De algehele leiding is m han den van Theo van Dijk die hierin wordt bijgestaan door Iet de Wilde en Anneke van Vliet. JJ. Lenting uit Hoek van Holland. Hij heeft naar eigen zeggen vaker met dit bijltje gehakt. Hij vertelde: 'Met deze helikopter doe ik dergelijke dingen wel vaker Onder het toe stel zit een haak, waarmee bijvoor beeld een voetbal of een fles cham pagne kan worden meegenomen. Vijf tennisballen heb ik echter nog nooit meegenomen.' Hij loopt naar het toestel, wijst op een grijze buis aan de zijkant ervan, en zegt: 'Dit heb ik er speciaal voor deze gele genheid op gemaakt Aan de voor zijde zit een apparaatje waarmee de buis op afstand kan worden ge opend en gesloten.' LEUSDEN - 'De organisatie rond deze opening van het Internationale Jeugd Toernooi (I.J.T.) is prima voor elkaar, want als je in deze zomer mooi weer kunt versieren, is dat een hele prestatie.' Deze zin sprak burgemeester mr.A. Panis maandagmorgen uit tijdens een toespraak die hij hield ter gelegenheid van de opening van het I.J.T. van Lawntennisvereniging (LTV) 'Lockhorst'. Het was zijn eer ste officiële daad als burgervader van de gemeente Leus den, die plaatsvond op het Burgemeester Buining-sport- park, onder een bijna wolkenloze hemel. De wedstrijden konden echter pas van start gaan, nadat tennisbal len op de banen waren 'gedropt' Dit gebeurde door een op afstand bestuurbare helikopter Het schaalmodel werd bestuurd door

Leusder Krant | 1987 | | pagina 6