èthouder Fons Ummels treedt af 2root Chinees Staatscircus :omt niet naar Leusden ^vandaag in Qe leusder kranl? Eenzijdig besluit van één wethouder vanochtend bekend gemaakt: olgens manager 'vervelend misverstand in het spel' >raak in ikelpand lusiflei ■ont SB SERVA VOLVO KEISTAD B.V. Thema-ochtend 't Vooronder Te veel gedronken Lantaarn palen vernield Aanrijding met gewonde Toyota ssss-- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden donderdag 20 augustus is87 - 19e jaargang no. 31 fiEMEENTE leuspem Lezers service AUTO EEMHAVEN Konijntje in de Wetering EINDREDACTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV rkrant (van de redaktie) SDEN - Naar vanochtend bekend werd, heeft wethou- Fons Ummels (CDA) van financiën bekend gemaakt, af en treden. Hij deed dat in een brief aan de Leusdense eden. Het besluit van de heer Ummels wijkt af van erichten, die eerder verschenen. Daarin was namelijk :e van een collectief opstappen van het huidige drie- ethouders, Fons Ummels, Gijs van Woudenberg Giei- CDA) en Jan Wagenaar (WD). ie datum, waarop de wethouder aftreedt, is nog niet ;end. Het tijdstip stelt hij afhankelijk van het moment, zijn opvolging geregeld is. verigens had de heer Um- cüe zin respecteer ik de colle gialiteit. maar ik trek natuurlijk wel mijn eigen plan; in die zin wil ik het algemeen belang blijven dienen. Maar niet lan ger, dan stnkt noodzakelijk is," aldus de heer Ummels. de verklaring, waarin het ictieve aftreden van de wethouders bekend werd aakt, niet mede onderte- L Hij was op dat moment akantie. EDEN De hee AFGESPROKEN heer Ummels, desge- Ëgd over de reden voor stap: Jet deze brief maak ik wat betreft, duidelijk hoe de ten liggen. Ik vind, dat er spoed een eind moet ko- aan de huidige bestuurs- s," zei de heer Ummels, chtend in een telefoni- reactie. et is alleen mijn verant- delijkheid als wethouder, Tuj overeind houdt. Overi- heb ik deze brief ge- Bven, in overleg met de ire twee wethouders. In „Ik vind het een prima zaak" stelt Evelien Blom, fractievoor zitter van het CDA. „De heer Ummels bewandelt precies de weg, die we hebben afgespro ken. De wethouder trekt zijn consequenties en schrijft zijn brief. Heel keurig. Daarmee kiest hij voor een koninklijke aftocht, en daar ben ik heel gelukkig mee. Ik vind het een heel positief gebaar." „De andere wethouders vin den blijkbaar, dat afspraak af spraak is en houden zich aan de datum van 15 oktober. En dat is ook de afspraak. Maar dat is een „natte-vinger-da- tum". En het gaat te lang duren. Want ik vraag me af, hoe je september als wethouder kunt afwachten, als je weet wat er dan behandeld wordt. De col legialiteit laat ik los, want die is er blijkbaar met meer. Maar eigenlijk zit ik te wachten op de bnef van de anderen. In die zin werkt de heer Ummels ge weldig mee aan het algemeen belang." AANVOELEN Alrich Parson (WD) begint zijn waardering uit te spreken voor de wijze waarop de heer Ummels afgelopen maandag de commissie voor financieel beleid en beheer voorzat. „Ge zien de omstandigheden vond ik dat erg goed. Deze brief zie ik dan ook als een uitvloeisel daarvan. Het geeft aan, dat de heer Ummels de situatie goed aanvoelt," aldus Parson. „Het biedt de gemeenteraad de ruimte, om daadwerkelijk invulling te geven aan een nieuw college. Ovengens ver wacht ik op korte termijn een zelfde brief van de andere twee wethouders. Ik hoop dat ze dit voorbeeld snel volgen," zo besloot hij zijn reactie. WIJS Harm Offereins (GPV/SGP) vond het een wijs besluit van de heer Ummels, deze bnef te Wethouder Fons Ummels (CDA) heeft bekend gemaakt, af te zullen treden. Dit in afwijking van een erdere verklaring waaruit op te maken viel, dat de dne huidige wethouders op of voor 15 oktober collectief op zouden stappen. schnjven. „Ik zou willen, dat alle dne de wethouders dit hadden gedaan. Het is verstan dig van de heer Ummels om zelf de knoop door te hakken, en niet af te wachten tot er nog meer druk op hen wordt uit geoefend." „De raad moet haast maken met een nieuw college. En m die zin is deze bnef erg ver standig. Kennelijk hebben de andere wethouders meer moeite met het accepteren van de feiten. Dat is jammer, maar natuurlijk geen reden om de heer Ummels zijn bnef kwalijk te nemen. Integendeel, de an dere twee wethouders zouden dit voorbeeld met spoed moe ten volgen," zei de heer Offe reins hedenmorgen. VREEMD „Die brief is een uitvloeisel van wat is afgesproken. Dat kan van de andere wethouders helaas niet gezegd worden," zo luidt de reaktie van Ep Oo- stra (D66). „Ik vind het heel vreemd. We hadden gedacht dat van de andere twee wethouders een zelfde bnef binnen zou ko men. Mogelijk moet er nog meer worden ingepraat op die twee. Want officieel hebben ze nog geen ontslag genomen. De heer Ummels is met deze brief de enige. En dat blijf ik vreemd vinden," aldus de heer Oostra. De fractievoorzitters Corrie Verduin (PvdA) en Ben Stoelin- ga (Leusden '85) konden we vanochtend met voor com mentaar bereiken. tSDEN - Het Groot Chinees Staatscircus komt niet naar den. Al enige maanden doen geruchten de ronde en irden berichten verspreid, dat daarvan wel sprake zou Het circus zou rond deze tijd één of meer voorstellin- 1 geven in de buurt van winkelcentrum Hamershof. geus de heer F. Banning, toernee-manager van het leus, is er 'sprake van een heel vervelend misverstand'. bmenteel is het staatscir- enige dagen in Amers- als onderdeel van een nee door ons land. Het cir- heeft volgens Banning plannen gehad voor rstelling(en) in onze ge- nte. Hij verduidelijkt: 'Mo- (teel is er sprake van een arme verwarring. Dat komt, lat een ander circus, het Mullens, zich presen- met onze naam. Wij zijn inige echte Groot Chinees tscircus, en Circus Mui- heeft alleen een paar Chi nese staatsartiesten, die na de pauze een voorstelling geven.' PUBLICITEIT Enige tijd geleden kondigde Circus Mullens middels een persbericht aan, dat het hier zou optreden, echter onder de naam Chinees Staatscircus. De gemeente Leusden kreeg een verzoek voor een vergunning. Zowel de pers als de gemeen te hebben echter nooit meer wat van deze onderneming vernomen. De toerneemana- ger van het 'echte' staatscircus vertelt: 'Datzelfde is gebeurd m Lelystad, Heerlen en Haar lem.' Hij vermoedt: 'Ik denk dat Circus Mullens publiciteit wil door onze naam te misbruiken. Iets anders kan ik niet beden ken.' Dat is tevens de reden, dat Banning geen stappen gaat on dernemen. Hij legt uit: 'Als we aktie ondernemen, dan heeft Circus Mullens wat het hebben wil, namelijk publiciteit. Dat willen we voorkomen. Wel vind ik vervelend, dat bij het publiek grote verwarring is ontstaan.' Die onduidelijkheid is niet alleen bij het publiek, maar ook bij de VW ontstaan. De VW verkoopt namelijk kaar ten voor voorstellingen van het Groot Chinees Staatscircus. Banning: 'Dinsdagavond kwam hier aan de zaal een man hele maal uit Enschede, met een kaartje voor een voorstelling van ons circus in Leusden, ten minste: onze naam stond op het kaartje. Het bleek te gaan om een kaartje voor Circus Mul lens. Wij hebben die meneer toen vriendelijk terugverwe zen naar de VW. Gelukkig hadden wij nog plaatsen over en konden hem nog een geldig plaatsbewijs verkopen.' Die mogelijkheid was er woensdagavond niet en is er ook vanavond niet. Volgens de toerneemanager zijn de plaat sen uitverkocht. Banning: 'Ik vind dat ontzettend vervelend voor de bezoekers, maar de kaartjes van Circus Mullens kunnen wij niet aanpakken. Wij krijgen er geen geld voor terug van de VW. Wij raden mensen die een verkeerd kaartje hebben aan, dat aan de politie te melden en hun geld terug te vragen bij de VW.' Het enige echte Chinese Staatscircus treedt dezer dagen op in Amersfoort. Geruchten en berichten, dat het circus zijn tenten ook in Leusden op zou slaan, bleken op een misverstand te berusten. Ijl - In het afgelopen week- 1 ingebroken in 't Kleren- aan de Brouwerij in win kelcentrum Hamershof. Toegang tot het winkelpand werd verschaft door de onderste van de twee rui ten van de toegangsdeur te verwij deren. Uit de zaak werden 10 truien en ongeveer 150,- aan kleingeld ontvreemd. De politie stelt een on derzoek in. Onafhankelijk BDU nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU •Chljnt dinsdag en donderdag de gemeente Leus- jilieberichten en losse advertenties 44 cent per mm rontrakten belangrijke korting Jsderheitjes 1 44 per regel (48 cent per mm) ISe nummers 75 cent per stuk ENingstijden van ons kantoor kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend fMags gesloten (advertentie) Ui AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 tel. 033-630154 (advertenties) DANKBETUIGING Mijn vrouw en ik hebben de vele blijken van belangstelling ter gelegenheid van mijn installatie tot burgemeester van Leusden bijzonder op prijs gesteld De hartelijke ontvangst in Leusden heeft er, tezamen met de vele gelukwensen en attenties, toe bijgedragen dat 14 augustus 1987 een dag blijft om met plezier op terug te zien. De wijze waarop deze dag is verlopen heeft bij ons ook het vertrouwen versterkt dat wij in en met Leusden een goede tijd tegemoet gaan Mr. A. Panis Leusden, augustus 1987 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur) Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b.v afd Lezersservice tel nr. 03420-94911 MITSUBISHI DEALER Hogew*g 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Vooral planning moet bij gemeente beter VAD-bus krijgt meer tijd voor ronde m Leusden Gemeente wil, dat bedrijf uit woonwijk vertrekt pag. 3 pag.3 pag. 5 Culturade '87: Al het nieuws over de Culturade op zaterdag 29 augustus pag. 6 Interview: Harry Tolboom uit Achterveld: „Zienden maken onze toestand tot handicap" pag. 7 Achtergrond: Politiek moet nu echt haast maken met nieuwe wethouders pag. 8 Servicepagina pag. 9 DOKTERSDIENST: Tel. 03425-1222 LEUSDEN - In Vrouwenontmoe tingscentrum 't Vooronder, Burge meester Van der Postlaan 2, aan de achterzijde van het gemeentehuis, wordt woensdag 2 september een thema-ochtend gehouden. Het on derwerp van de bijeenkomst is: LEUSDEN - Tijdens een routine controle betrapte de Leusdense j politie zondag om ongeveer 2.50 I uur een automobilist op rijden on der invloed. De man werd aange- houden op de Korte Geer, en werd een blaastest afgenomen. Daarop werd hij uitgenodigd voor een be zoek aan het politiebureau, waar hij I een bloedproef moest ondergaan. I De mém kreeg een proces verbaal en een rijverbod van acht uur op- gelegd. LEUSDEN - Zondagmorgen rond 4.00 uur werd de politie gemeld, dat emge jongelui bezig waren met de vernieling van lantaarnpalen aan het fietspad langs de Lockhor- sterweg. Toen de politie ter plaat ste kwam, waren de vandalen ech ter gevlogen. Inmiddels hadden zij kans gezien verscheidene lampen kapot te maken, en één paal plat te leggen. De politie roept getuigen van de vernielingen op zich te mel den, telefoon 944444 'Een moment voor jezelf. De och tend gaat over vrijetijdsbesteding. Aanwezig zijn een sportvrouw moeder, een studerende moeder, een werkende moeder, en een moeder die veel vrijwilligerswerk doet. Het vrouwenontmoetings centrum is die ochtend om 9.00 uur open. Vanaf 9.15 uur komt het the ma aan de orde. Voor kinderop vang wordt gezorgd. Meer inlich tingen worden verstrekt door me vrouw G. Spronk, telefoon 942519. ACHTERVELD - Zondagmorgen raakte op de parkeerplaats bij dis cotheek 'De Klaveet' een jongeda me uit Lunteren aan haar enkel ge wond, toen een automobiliste uit Ede over dit lichaamsdeel heen reed. Het verwonde meisje werd naar het Amersfoortse St. Eliza- beth-ziekenhuis gebracht. Na be handeling kon zij naar huis. Het ongeval vond plaats rond 12.15 uur, het tijdstip waarop de discotheek sluit. Beide vrouwen stonden op het punt naar elders te gaan. (advertentie) Nijverheidsweg 63 Amersfoort Tel. 033-631620 WETHOUDER: tippen' ),;i1>cl l*r:l .loatrcs^ t: beter éénzijdig dan onzijdig

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1