iet alleen budgetbewaking, maar •oral planning gemeente moet beter d-bus krijgt eer tijd voor ronde ■Dor Leusden LEUSDEN, ^rkzaamheden bij 't Palet ondanks toezegging nog niet begonnen: -tijden worden aangepast: Kindermarkt Biezenkamp ihangen tolen lusder krant Jaarprogramma plattelandsvrouwen JokaaL VERGROTEN? Gemeente tolereert geen annexatie openbaar groen UW AANKONDIGINGEN IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT Grillen van de natuur BLOKFLUITSCHOOL LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT weet in degemeerte/' Leusden Achterveld DERDAG 20 AUGUSTUS 1987 (van de redaktie) EN - Het gaat bij de inmiddels geconstateerde over- jdingen van gemeentelijke budgetten bij verschillen- ijekten, niet alleen om de controle daarvan. Vooral emene planning verdient verbetering. Dat werd pen maandagavond geconstateerd tijdens de verga- van de commissie voor financieel beleid en beheer, andere kwestie, die tijdens de korte discussie over mderwerp ter sprake kwam was, dat werkzaamheden lasisschool't Palet ondanks uitdrukkelike toestemming rvoor van de gemeenteraad, nog altijd niet zijn uitge- Sterker nog, er is nog niet eens aan begonnen. lelijk wilden de leden van russie, evenals in andere ies. de nota budgetbewa- bespreken. Het gaat om ijdingen bij de bouw en van onder meer De Woe- k en een aantal schoolge- in Leusden. Dat weerhield nissieleden echter niet van sen van de nodige kantte- ISTREPING Offereins (GPV/SGP) con- dat de budget-over- gen, en de manier waarop and waren gekomen, 'een eping vormen van andere gen Dat houdt verband met wat we m andere commissies hebben aangetroffen', aldus Offe reiris. Hij doelde daarmee op de zaken, die in de twee onderzoeks commissies die momenteel aan het werk zijn, boven tafel zijn geko men. Naar verwachting zullen de bevindingen daarvan spoedig openbaar worden. Offereins maakte uit het rapport op, dat het niet alleen een kwestie is van het bewaken van budgetten, om te voorkomen dat de gemeente voor projekten achteraf aanzienlijk meer geld moet uitgeven, dan aan vankelijk was gedacht. 'Het gaat natuurlijk ook om het plannen ma ken. Als men zich beperkt tot het bewaken van budgetten, dan is het enige resultaat dat je eerder weet, Bij 't Palet moet onder meer het schoolplem nog altijd worden aangepast. Ondanks een raadsbesluit, dat al van maart dit jaar dateert, is momenteel zelfs nog niet met de werkzaamheden begonnen, terwijl het schoolseizoen al weer van start is gegaan. heeft gehouden. Maar dat werd ook nauwelijks gecontroleerd', al dus Oostra. Alrich Parson (WD) beperkte zijn commeentaar tot de opmer king, dat er, voor zover hij het kon beoordelen, geen poging was ge daan om de gang van zaken te ver doezelen. INHOUDELIJK Roelof Blauw (L'85) was van me ning, dat er weinig zorgvuldig met de belangen van de ambtenaren was omgesprongen. In de eerste plaats vanwege de snelheid, waar mee het rapport in de openbaar heid was gebracht. In de tweede plaats, omdat het college er inhou delijk helemaal niets mee had ge daan. Ook Corri Verduin (PvdA) vond dat 'erg vreemd'. 'Er is geen inhou delijk voorstel aan verbonden. Wel wordt er m het rapport naar derden verwezen, onder meer naar Soccle en naar 't Palet. Daarmee zijn in drukken gewekt, die onjuist waren. Maar die zijn inmiddels wel een heel eigen leven gaan leiden. U zou daar als college iets tegen moeten ondernemen', zei zij. plaatselijk nieuws duin op een brief, die van de zijde van de school aan het college werd gestuurd. In die brief wordt gewe zen op een uitspraak van de ge meenteraad, in maart van dit jaar. De gemeenteraad stelde toen een krdeiet beschikbaar voor het af ronden van de verbouwing van de school. In die bnef wordt nu geconsta teerd - in negen afzonderlijke pun ten - dat er nog niets is gebeurd. De toegezegde werkzaamheden om vatten onder meer het bouwen van een berging en het aanpassen van het speelterrein. De werkzaamheden, zo werd tij dens de vergadermg toegezegd, zullen nu zo spoedig mogelijk be ginnen. dat je extra kosten krijgt. Want als je de plannen niet goed maakt, knjg je die kosten toch', aldus Offe reins. OPDRACHTEN Ep Oostra (D66) wilde feitelijk, dat duidelijk werd wie nu eigenlijk de opdrachten tot het uitvoeren van werken gaf. 'Je kunt constateren, dat men zich met aan voorschriften 'T PALET Vervolgens wees mevrouw Ver- LEUSDEN - De gemeente Leusden gaat strenger letten op zogenaam de 'annexatie' van openbaar groen. Het gaat hier om het illeegaal in gebruik nemen door particulieren van stukken openbaar groen, die eigendom zijn van de gemeente. I Dat bleek donderdagavond tijdens I de vergadering van de commissie voor openbare werken en ruimte lijke ordening. De eerste, die iets van dat beleid gaat ondervinden, is een inwoner van Leusden in Rozen- daal, die een stuk openbaar groen geannexeerd bleek te hebben. Bovendien werd, naar aanleiding van twee verzoeken daartoe, nog maals principieel uitgesproken, dat openbaar groen m Leusden niet j wordt verhuurd. Particulieren zul len dat, in voorkomende gevallen, alleen maar via aankoop in gebruik kunnen nemen. - De tijden van ver- de buslijnen 117 en de VAD in Amersfoort aangepast. Reden is, dat er dan iets is voor het afleggen trajekt door Leusden, tijd van aankomst, aansluiting op andere n van openbaar ver- jebaseerd, ook inder- haald wordt. npassing van de tijden ien voor door-de-weekse m op de ochtenden. De beide VAD-lijnen, 117 en 118, ver trekken vanaf maandag vijf minu ten eerder vanuit Amersfoort. De doorkomst m Leusden is dan vijf tot dne minuten eerder, dan tot nu toe het geval was, aan respectievelijk het begin en aan het einde van de 'Leusdense route'. De aankomst bij het spoorweg station in Amersfoort is gelijk ge bleven. Maar door het vroegere vertrek ontstaat vijf minuten meer tijd, om die tijd van aankomst ook daadwerkelijk te halen. NORMAAL Vanaf 's middags (lijn 117 vanaf kwart over twaalf, lijn 118 vanaf half één) zijn de vertrektijden gelijk aan de huidige. Reden daarvoor 1S da( dan minder problemen m het ver keer optreden. Ook 's avonds en m de weekeinden blijven de huidige vertrektijden, om dezelfde reden, gehandhaafd. Men verwacht bij de VAD dan ook, aldus een woord voerder van het bedrijf, dat de vast gestelde dienstregelingen op die tijdstippen geen problemen op zullen leveren. Van de aangepaste vertrektijden m Amersfoort op de door-de-weekse ochtenden ver wacht men, dat die de dienstrege lingen betrouwbaarder zullen ma ken, met het oog op de aansluitin- LEUSDEN - De winkeliers van winkelcentrum De Biezen kamp houden ook dit jaar een kindermarkt. Komende zater dag 22 augustus kunnen alle Leusdense kinderen nissen 10.00 en 16.00 uur hun spul letjes aan het publiek in het winkelcentrum aanbieden. Het is echter met de bedoeling dat kleding en andere grote arti kelen op deze markt worden verkocht. De winkeliers zullen de jonge standhoudertjes ont halen op limonade. (advertentie] De bussen krijgen in Leusden meer tijd, om hun route af te leggen. Daarmee wordt de dienstregehng naar verwachting betrouwbaarder. gen op andere middelen van open baar vervoer. BLADEN Overigens wordt er van de zijde van de VAD op gewezen, dat reizi gers gratis wijzigingsbladen kun nen afhalen. Dat kan in Amersfoort bij het eigen gebouwtje van de VAD. In Leusden liggen de wijzi gingsbladen bij de afdeling voor lichting van de gemeente, in het gemeentehuis. Naar verwachting is dit de laatste wijziging, tot per 29 mei volgend jaar een nieuwe dienstregehng van klacht zal worden. ELD - Aan de Walter van Amerstoortstraat is m de nacht van dinsdag op woensdag een aan hangwagen gestolen. De kar was geladen met tuinvuil en stond ge parkeerd m de buurt van de wo ning van de eigenaar. De politie stelt een onderzoek in. afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. schijnt elke dinsdag en donderdag. ■ktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd iktie-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker rtdaktie: Hans Mosterd IB •vering kopij en advertenties: 0fei dinsdagnummer lot uiterli|k maandagmiddag 12 00 uur. voor ^«iderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Siaktie en administratie: Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden Centrum Op [gen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur n 033-941495 (administratie en redaktie) ftnementsgeld: P per jaar, 33.90 per half jaar. 17,20 per kwartaal hten bezorging: pnnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op Ke hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag lussen 18 30 po uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt [en met onze mspekteur bezorging, overdag 03420 94206 bistellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u ■«tellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) 'ooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld. ^duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal. 2/mer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst ••tellen kost 7.50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en s- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), int ook contant betalen op ons kantoor. ■don-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling 'angt u de gewenste foto('s) thuis LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- "'"•nkombinatie te Barneveld. L- nte LEUSDEN - Het jaarprogramma 1987/1988 van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen af deling Leusden ziet er als volgt uit: 29 augustus: Culturade in 'De Korf, De Smidse 1; 15 september: een lezing met dia's over oud-Amersfoort, door mevrouw Tiernego - De Haan; 13 oktober: een lezing over boe ken van Harriët Frazer, door me vrouw Staal; 17 november: viering van het 25-jarige bestaan; 15 december: kerstbijeenkomst; 19 januari: jaarvergader mg en een quiz; 16 februari: het weer belicht door een medewerker van het Ko ninklijk Nederlands Meteorolo gisch Instituut; 15 maart: een 'doe-avond' voor pasen; 19 april: een lezing over kastelen in Het Sticht; 17 mei: toneel en bingo. De meeste bijeenkomsten worden gehouden in Vrouwenontmoe tingscentrum 't Vooronder aan de Burgemeester Van der Postlaan, onder het gemeentehuis. De aan vangstijd is meestal 20.00 uur. Vol gens een mededeling bij de pre sentatie van het jaarprogramma zijn 'koffie-ochtenden, fiets- en wandeltochten, doe-ochtenden, enzovoort,' in voorbereiding. Ver der hebben de plattelandsvrouwen plannen voor een computercursus. Deze zou nog dit najaar gegeven moeten worden. (advertentie' Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Leusden! door Jan Versteegt. Op het moment dat u dit weerbericht leest, hoop ik te genieten van een paar dagen vakantie. In het algemene weerbeeld heb ik mij niet meer kunnen verplaatsen, vandaar nu wat algemeners over de Nederlandse zomer. Ten onrechte wordt wel eens de indruk gewekt, dat het zomerweer in het verle den beter geweest is dan nu. Natuurlijk hebben we de af gelopen jaren fraaie zomers beleefd, soms zelfs meerdere achter elkaar (1975/76 en 1982/83), maar gemiddeld is de kans op een mooie zomer niet of nauwelijks veran derd. Veel langer geleden kan er sprake zijn van kli maatveranderingen. In de laatste ijstijd bedroeg de ge middelde juli-temperatuur 0° C. Dat is 12.000 jaar gele den. Dat scheelt ongeveer 17 graden met nu. Een hele jas derhalve. Nog verder weg kende ons gebied een tropisch klimaat, omdat het toen dichterbij de evenaar lag. Zowel het eer ste, als het laatste zullen wij niet meer meemaken. Maar ook geringe klimaatsveran deringen zijn vaak nauwe lijks merkbaar. Ons klimaat kent nu een maal een grote afwisseling van extreme seizoenen. Een aantal warme zomers achter elkaar (1930-1940 9x warm) en een aantal normale of koele zomers (1960-1967) zijn even goed mogelijk. Velen menen, dat extre men het gevolg zijn van acti viteiten in de natuur, of dat nu de vervuiling is, de ruim tevaart of iets dergelijks. Een van de weinige gevallen waarin een oorzakelijk ver band kan worden vermoed met een voelbaar koude zo mer, was de vulkaanuitbar sting van april 1815 in Oost- Indie. Het jaar daarop beleef de het noordelijk halfrond één van de koudste zomers in de geschiedenis. Er wordt zelfs gesproken van een jaar zonder zomer. Vulkaanuitbarstingen op IJsland tijdens de overigens warme zomer van 1783 wer den gevolgd door een zeer strenge winter. Zoals reeds dinsdag vermeld, ook dit jaar weer historie. Een abnor maal warme april gevolgd door een abnormaal koude mei: We moesten wachten tot 29 juni alvorens De Bilt haar eerste zomerse dag wist te noteren. Een nieuw record. Het weer is wereldwijd van slag. Groenland 4- 24 in India op dit moment grote droogte vanwege het uitblij ven van de moesson. Sneeuw in Australië. U ziet het, op vele plaatsen is het weer ab normaal. Toch geen kli maatswijziging, maar grillen van de natuur. Loes van den Akker Barbeel 13 3831 ZD Leusden-C Tel. 033-946922 Vraagt de gratis folder. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het v/eer in Leusden De prijspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leosder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt Kabelspots. halve beeldpagina met kleurgebruik 75.- per dag, Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6.- per dag, elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor) Van harte1 Felicitatie-rubriek, eerste twee regels 6, - per dag. elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewina de Boer VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer- service tegen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. Donderdag 20 augustus 20.00 uur: vergadering commis sie Algemene Bestuurszaken in het gemeentehuis, 't Erf 1 Vrijdag 21 augustus 10.00 uur: bijeenkomst van de Foreign Contact Group bij Mieke Erwin, Silverreiger 36 m Leusden, 948963. Zaterdag 22 augustus 10.00 tot 16.00 uur: Piwi-baan op 't Erf bij winkelcentrum De Hamers hof. Maandag 24 augustus Papiercontainer bij Openbare Basisschool 't Palet, Willem de Zwijgerlaan 1 in Leusden-Zuid. Zaterdag 22 augustus 9.00 uur: Rommelmarkt D.W.S. Ons Gebouw 10.00 uur: Trekkerwedstrijden Ruurd Visser straat 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zondag 23 augustus 14.00 uur: disco de Klaveet Dinsdag 25 augustus 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem Ons Gebouw

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3