wil dat bedrijfsmatige tiviteiten in woonwijk stoppen lusdenaren aktief tijdens :haakkampioenschap Eemland rm begint nieuw seizoen ZES MODESHOWS Gymafdeling Avanti begint nieuw seizoen Oefenprogramma's Roda en Antilopen Skbedekkingsbedrijf Gedacom zou overlast veroorzaken achtproef handballers JDERDAG 20 AUGUSTUS 1987 plaatselijk nieuws iSDEN - Al ruim drie jaar lang komt het bedrijf Geda- |m daktechniek, gevestigd in een woonhuis op het adres ^pndaallaan 10, af en toe even in de schijnwerpers, j is het een tijdlang stil rond de onderneming, maar neens komen bij de gemeente en de Leusdense politie hten binnen over de bedrijfsmatige activiteiten die de ^rneming in de woonwijk uitoefent, schrijft de ge- pte een brief aan het bedrijf, of komt de politie eens ter [tse polshoogte nemen. Wat is er eigenlijk aan de nd? Bij nader onderzoek blijkt dat ook de gemeente niet lokkig is met de situering van de onderneming. ichten komen volgens de Ikking, de eigenaar van tedekkingsbedrijf, slechts buur, de heer J. de Graaf. >zin De Graaf woont op Ans- aan 17, een woonhuis op de hoek van de Ansfriduslaan en de Rozendaallaan, naast het huis van het gezin Ikking, oftewel het pand van Gedacom. Het gezin De Graaf woont al ge ruime tijd in het hoekhuis. De buren Ikking kregen zij in september 1983. In het begin waren de onder linge verhoudingen goed, al snel werd dat anders, en momenteel zijn de relaties ronduit explosief. Volgens De Graai is de reden daar van de overlast die het bedrijf in de wijk veroorzaakt. In een brief van 12 januari 1987 schrijft hij aan het college van bur gemeester en wethouders: 'Ten eerste worden er iedere dag vrachtauto's geladen en gelost. Ten tweede worden er veel auto' half op de stoep geparkeerd, zodat ons en hun trottoir grondig is vernield. Mijn kinderen kunnen soms alleen thuis komen door over de weg te lopen. Ten derde kunnen oudere A. W. Ikking, eigenaar van het dakbedekkingsbedrijf, over een ander pand voor zijn bedrijf: toe nog niet gevonden. mensen uit de wijk 's avonds niet meer over de stoep lopen.' De Graaf vult aan: 'Het schuurtje achter mijn huis is 2,85 meter hoog. Het komt voor, dat het isolatiemate riaal van Gedacom zo hoog op de oprit van het huis ligt opgeslagen, dat het er bovenuit komt. Veel van dat materiaal is erg brandbaar. De woningen in de wijk zijn tamelijk dicht op elkaar gebouwd. Als er een keer brand uitbreekt, zijn de gevolgen niet te overzien.' Met zijn klachten is hij verschei dene malen naar de gemeente en de poütie gestapt. De Graaf: 'Er zijn verscheidene raadsleden bij mij geweest. Ook wethouder Wage naar en oud-burgemeester Rade- maker hebben hier wel eens een kijkje genomen. Zij vonden dat deze situatie niet zo kon blijven, maar tot nu toe heeft dat nog mets geholpen.' KLACHTEN Als de eigenaar van Gedacom, de heer A.W. Ikking, met de klachten wordt geconfronteerd, reageert hij: 'Allereerst vind ik het jammer, dat de heer De Graaf met zijn klachten nog nooit bij mij zelf is geweest. Bovendien doet hij net, alsof hij namens de buurt spreekt, maar dat is niet zo.' Hij verduide lijkt: 'Toen ik via u hoorde, welke klachten hij had, ben ik eens naar andere buren van mij gestapt om te horen of zij ook zoveel last van mij hadden. Ze vertelden mij, dat ze bijvoorbeeld het reclamebord in mijn tuin met zo mooi vonden, maar ik heb niet gehoord, dat ze echt last van nujn bedrijf hadden.' Hij vervolgt: 'Bovendien zijn die klachten maar voor een deel waar. Het gebeurt niet vaak, dat er grote vrachtauto's worden geladen of gelost. Het meeste materiaal dat wij gebruiken, gaat meteen naar de plaats waar het wordt gebruikt.' Wel geeft hij toe: 'Inderdaad stond er enige weken geleden meer iso latiemateriaal dan normaal, maar dat kwam omdat ik op vakantie was Meestal wordt het, als het al hier wordt gelost, direkt weer weg gebracht.' Brandbaar materiaal slaat Ikking bij zijn woning volgens eigen zeg gen niet of nauwelijks op. Zijn vrouw daarover 'Wij hebben zelf drie kinderen. Denk je dat ik zou willen hebben, dat er hier gevaar lijk spul lag? Natuurlijk niet.' Ikking vervolgt 'Bovendien kan ik dat met doen, want dan voldoe ik met meer aan de voorwaarden van mijn brandverzekering.' Ook over de kapotte stoep is Ikking kort: 'De stoep is niet alleen hier kapot, maar op wel meer plaat sen m de wijk.' Hij wenkt en zegt: 'Kom mee, dat zal ik je laten zien.' Het blijkt dat het trottoir verderop in de Rozendaallaan inderdaad ook hier en daar ongelijk ligt. Ikking: 'Enige Ujd geleden is de wijk voor zien van een kabel voor kabeltele visie. Die kabel ligt onder de stoep. Na die tijd is de stoep hier en daar wat ongelijk komen te liggen. Maar dat heeft niks te maken met mijn bedrijf.' GEMEENTE In het midden gelaten of de klachten van De Graaf al dan niet oneigenlijk zijn, de gemeente Leus den is ook niet erg gelukkig met de plaats waarop Gedacom daktech- niek is gevestigd. Een woordvoer der van de gemeente legt mt: 'For meel past het bedrijf met in de wijk op grond van het bestemmings plan.' Die bestemming luidt vol gens hem officieel: "bebouwing met woonhuizen en daarbij behorende gebouwen'. Hij verduidelijkt: 'Een kantoortje aan huis past daar nog wel in, maar ons inziens met meer wat al emge tijd op Rozendaallaan 10 (Gedacom dus - red.) gebeurt.' De gemeente vindt ook: 'Daar naast hebben we ook een praktisch bezwaar. Bedrijven in woonwijken Het pand aan de Rozendaallaan waar het om draait. In een kantoor naast dit huis is het bedrijf Gedacom daktechniek ondergebracht. kunnen overlast bezorgen, zeker als het groeiende bedrijven betreft, zoals met Gedacom blijkbaar het geval is. We krijgen al enige tijd klachten over overlast. Het maakt voor ons niet veel uit of die klach ten van één persoon of van meer mensen komen. Als wij klachten knjgen, moeten wij optreden.' Relativerend voegt de woord voerder er aan toe: 'Vergeet niet, dat dit geval niet op zichzelf staat Overal m den lande en ook in Leus den zijn mensen die beginnen met een eigen bednjfje-aan-huis. Op zich is het natuurlijk erg fijn, dat er mensen zijn die dit risico nemen en de handen uit de mouwen steken. Maar ja, als dat bedrijfje groeit, past het op een gegeven moment niet meer in de wijk, en dan? Moet de gemeente dan maar zeggen 'er uit', ook als dat kan betekenen, dat het bedrijfje over de kop gaat Want dat is het probleem, hè. De overstap naar een bedrijfspand op dure grond, dat kan net teveel zijn.' BRIEF Als gevolg van de klachten over Gedacom heeft het college van burgemeester en wethouders van Leusden al begin juni 1985 een bnef gestuurd naar dit dakbedek kingsbedrijf. In deze brief verzoe ken zij de heer Ikking 'dringend om te zien naar een passende locatie' voor zijn onderneming. In een schrijven aan de heer De Graaf, rond diezelfde tijd, schnjft het col lege dat het opgeslagen materiaal 'met tot verhoogd nsico leidt' en 'met hinderwetplichtig' is. Hierna is volgens de gemeente lijke woordvoerder mets meer van het bedrijf vernomen. Ikking daar over zelf: 'Wij zoeken al geruime Ujd naar nieuwe bedrijfsruimte, en niet alleen op grond van de bnef van de gemeente.' Hij pakt een ord ner. bladert er wat m en zegt: 'Kijk, ik ben al bij verscheidene make laars geweest om bijvoorbeeld een loods te kopen of te huren, of voor grond waarop ik eventueel een be drijfspand kan bouwen. Maar dat heeft tot nu toe niet veel opgele verd. Ik wil graag in de gemeente Leusden blijven wonen, omdat ik dan mijn telefoonnummer kan hou den. Als dat zou worden gewijzigd, ben ik bang, dat mijn klanten mij niet goed meer kunnen vinden. Maar in Leusden zijn niet veel mo gelijkheden voor mijn bednjf. Er is nauwelijks geschikte bouwgrond, en huur van opslagruimte is voor mij onbetaalbaar.' Inmiddels heeft Ikking een twee de brief van de gemeente gekre gen. Deze is veel dringender van toonzetting. Hij wordt in dit schrij ven opgeroepen 'de uitoefening van het dakbedekkersbedrijf daar te staken en de opslag ten behoeve van dat bedrijf te beeindigen, en wel binnen zes maanden na datum van verzending van deze aanschrij ving'. De bnef is gedateerd op 10 augustus 1987. In een naschrift is vermeld, dat de mogelijkheid bestaat, om 'op grond van de Wet AROB binnen 30 dagen na datum van verzending van dit schrijven bij ons college een gemotiveerd bezwaarschrift' in te dienen. Verder wordt opgemerkt, dat het ook mogelijk is 'om bij de voorzitter van de afdeling Recht spraak van de Raad van State te Den Haag om schorsing te vragen'. REACTIE De reactie van de heer Ikking op jongste brief van de gemeente is: 'Ik weet nog niet precies wat ik ga doen. Ik hoop wel, dat de gemeen te nog steeds bereid is met mij om tafel te gaan zitten. Kijk, ikzelf wil hier ook graag weg, maar tot nu toe lukt dat niet.' „ISDEN - Dinsdag 18 au- in het gebouw van de iaarbank het zevende :ampioenschap van begonnen. Aan de Ie titelstrijd nemen in :ht Leusdenaren deel, er twee in de Kam- oep zijn ingedeeld, ik was er in de kam- ip nog een plaats voor idenaar gereserveerd, lame in het ziekenhuis iet voor hem, Joop van Santen, onmogelijk achter de tafels plaats te nemen. De andere verte genwoordigers uit Leusden deden het met slecht. Zowel Ron Flohr als Bert Uneken besloten hun partijen met winst, en als de eerste klap werkelijk een daalder waard is, kunnen de verwachtingen voor de prestatie's en het eindresultaat van de heren van SVL slechts hoogge spannen zijn. In de eerste en tweede klasse ging het met de Leusdenaren een snik minder. De beste resultaten waren nog weggelegd voor Moed en Rietveld, die respectievelijk in de eerste en tweede klasse een remise uit het vuur sleepten. Agter- berg en Van der Harst (eerste klas se) en Te Wmkel en Van Dalen (tweede klasse) kregen echter een volle nederlaag te slikken. UITSLAGEN Kampioens groep Flohr - Petersen Uneken - Wilders Vegter - R. Vedder 1-0 1-0 1-0 VanBijlevelt - Michaud Schuit - Pruys De Graaf - Van Ingen De Wolf - Verwey Buitenhuis - Van Diermen Van de Burgh - De Jong Van de Velde - H. Vedder eerste klasse: De Reus - Agterberg Evekink - Van der Harst Van der Plas - Moed tweede klasse: Van de Woestijne - Te Wmkel Rietveld - Van der Ven Van Dalen - Breiers 0-1 0-1 1-0 0-1 1-0 1-0 0-1 1-0 1-0 V2-V2 1-0 V2-V2 1-0 SDEN - Langzamerhand begint het nieuwe sportsei- veer op gang te komen. Gymnastiekvereniging Im- hpent bijvoorbeeld de deuren van de diverse sport- ji en -zalen in Leusden maandag 24 augustus, waarna ners en de recreatieve gymnasiasten het lijf en de tie weer op een aanvaarbaar niveau kunnen gaan :Ist 32 uur per week zijn er ins in Leusden Impala's ac- [erschillende fronten. Ech- de gebruikelijke onder iet niet ondenkbaar, dat er uitbreiding plaats zal vin- komende seizoen. Bij vol- belangstelling kan er bij- Acteeld nog ruimte gevonden 5. m voor een kleuteruur, toe- nen voor meisjes van 6 en 7 nh ien jazzballetuur en een uur louieren. 417Ü nat*0In' het aanbod lijkt breed 46,sg,om voor iedereen die zich tu^en voelt aangesproken, en' Niet-leden die met ijnen m het algemeen en met a in het bijzonder kennis wil- ttken, worden uitgenodigd *ENm°p Proef te komen mee- van 1 of in te winnen 1 ledenadministratie. Deze is oncler telefoonnummer LESROOSTER Gymzaal Lijsterbeslaan: maandag 17.00-18.00 uur: jongens 6/7 jaar: toestellen; 18.00-19.00 uur: jongens 10/12 jaar: toestellen; 19.00-20.00 uur: jongens 13 jaar en ouder: toestellen. Sportzaal De Meent: maandag 16.00-18.00 uur: selectie- groepen RSG en turnen woensdag 17.00-18.00 uur: meisjes 6/10 jaar: toestellen Gymzaal Asschatterweg: Ook het beoefenen van de jazz-gymnastiek behoort bij Impala weer tot de mogelijkheden. woensdag 14.00-15.00 uur: meisjes 6/7 jaar: toestellen; 15.00-16.00 uur: meisjes 8/9 jaar: toestellen; 16.00- 17.00 uur: meisjes 10/11 jaar: toe stellen. Gymzaal Prinses Margrietlaan (Leusden-Zuid): dinsdag 17.00-18.00 uur: meisjes/ jongens 6/10 jaar: toestellen; 19.00- 20.00 uur: meisjes 10/14 jaar; toe stellen; woensdag 19.00-20.00 uur: jazzgymnastiek senioren. Gymzaal Berkelwijk: maandag 18.00-19.00 uur: meisjes 12/13 jaar: toestellen; 19.00-20.00 uur: meisjes 14 jaar en ouder: toe stelen; 20.00-21.00 uur: dames; 21.00-22.00 uur: dames, dinsdag 17.00-18.00 uur: meisjes 6/ 10 jaar: ritmisch; 18.00-19.00 uur: meisjes 8/9 jaar: toestellen; 19.00- 20.00 uur: meisjes 10 jaar en ouder: ritmisch; 20.00-21.30 uur: jazz gymnastiek semoren. woensdag 14.15-15.0 uur: kleuters; 15.00-16.00 uur: meisjes 6/7 jaar: toestellen, 17.00-19.00 uur: selectie- groepen RSG en turnen; 19.00-20.00 uur: jazzballet junioren, donderdag 16.00-17.00 uur: meisjes a/9 jaar: toestellen; 17.00-18.00 uur: meisjes 10/11 jaar. toestellen, vrijdag 17.30-18.30 uur: selectie- groep turnen; 18.30-19.30 uur: springen voor alle leeftijden, zaterdag 9.00-12.00 uur: selectie- groepen RSG en turnen. De turners van Avanti kunnen dit seizoen voor het grootste deel terecht 11 de nieuwe hal aan de Walter van Amersfoortstraat. ACHTERVELD - Even als in Leusden, bij zuster vereniging Impala, gaat in Achterveld bij Avanti het nieuwe gymnastiek- seizoen weer beginnen. Vanaf aanstaande maan dag staan de deuren van de nagelnieuwe accom modatie aan de Walter van Amersfoortstraat weer wagenwijd open om de Achterveldse turnen- thousiasten te ontvangen. SV Avanti start maandag 24 augustus met de gymnastiek en de jazzgymnastieklessen. Met uitzondering van de „Moeder- en peuterles" en de „Bejaardengymnastiek", die m het Kruisgebouw worden ge geven, vinden alle lessen plaats in de sporthal aan de Walter van Amersfoortstraat. Avanti biedt gymnastiek en jazzgym voor alle leeftijden. Zoals de naam „Moeder- en peuter" wellicht al doet ver moeden, wordt met gym be gonnen voor kinderen vanaf twee jaar. De allerjongsten kunnen echter alleen onder begeleiding van één van de ouders terecht. Bovendien kan men tot op zeer hoge leeftijd met gymen bij Avanti door gaan: het oudste lid is 82 jaar. Daaruit mag dus blijken dat de Achterveldse gymnast iekaf- delingen van SV Avanti voor elke leeftijdscategorie iets te bieden heeft. Het uur grongym, dat m maart als proef werd begon nen, zal worden geprolon geerd. In het rooster is het uur ingepland op donderdagmid dag van 13.00 tot 14.00 uur. Jazzgym is er zowel voor kin deren als voor volwassenen. Vanaf zes jaar kunnen meisjes in deze categone beginnen. Nieuw dit jaar is de jazzgymles voor meisjes van 12 jaar en ouder (dinsdagavond van 18.45 uur tot 19.45 uur) Belangstellenden kunnen altijd even komen kijken of een les al proef meedraaien. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Greetje Rond (03425-1952) of Marijke Bomers (03425- 2121). 0Rr JTUSDEN - Vanaf aanstaande zondag zullen de sportvel- in Leusden in toenemende mate weer druk bevolkt J^ïden, als het seizoen '87-'88 van start gaat. Traditiege- 3P ittw wordt de spits afgebeten door de handballers van G y* altijd een of twee weken voor de meute uit aan 1 competitieprogramma's beginnen. De heren openen - y^\ *®gen promovendus SHVU, terwijl de dames daarna tegenover zich vinden. -de heren van LHV, die vong staan. Hoewel de tegenstander van paast de titel grepen, weer aanstaande zondag, het Utrechtse leuze gooi naar promotie SHVU, voor het eerst op tweede doen, zullen ze de eerste klasse niveau uitkomt, mag ver- proef goed moeten door- wacht worden, dat de ploeg tot één van de beteren m de competitie gaat behoren. En het is nog maar de vraag of het team van trainer/ coach ad interim Co Wethly zo kort na de vakantie al helemaal klaar is voor het karwei. Omdat bijna alle tegenstanders in de tweede klasse B nieuw zijn voor LHV, is het voornamelijk af wachten wat de resultaten het eer ste weekeinde zullen zijn. Dan pas zal op enigerlei wijze duidelijk worden hoe de krachtsverhoudin gen liggen en waar de meeste te genstand zal zijn te verwachten. Op voorhand kan worden ge zegd dat Corbulo uit Woerden zich uroor in rlo Irnn van hot Vlac^pmont zal vestigen. De nummer dne van vong jaar en één van de lastige tegenstanders voor de Leusdena ren toen, knjgt het zondag met RHC uit Rhenen aan de stok. Een andere oude bekende, Nijenrodes 2, ont vangt thuis de reserves van HMS/ Achilles, die evenals RHC en SHVU naar de tweede klasse promoveer den. Programma 2B heren: LHV - SHVU Nieuwegein - Baarn RHC - Corbulo Nijenrodes 2 - HMS/Achilles 2 De dames van LHV gaan ook met een thuiswedstnjd van start. Om de vergelijking met de herencollega's compleet te maken, knjgt de for matie van trainer/coach Joop Dou- ma eveneens te maken met een promovendus. Fortissimo 2 uit Beu- sichem werd overtuigend kam pioen in de derde klasse en zal dus ook een te duchten tegenstander vormen voor de Leusdenaren, die afgelopen seizoen op een haartje promotie naar de eerste klasse misten. Omdat het team van LHV ten opzochte van toen vrijwel onge wijzigd bleef, lijkt het het beste uit te gaan van eigen kracht en erva ring die men gedurende twee sei zoenen in de tweede klasse heeft LEUSDEN - De laatste we ken van augustus staan bij clubs als Roda'46 (voetbal) en Antilopen (korfbal) voorna melijk in het teken van de voorbereiding op het nieuwe seizoen, dat begin september weer in alle hevigheid los barst. Voor de volledigheid vol gen hieronder de program ma's, die de diverse teams van die verenigingen nog te wachten staan, zodat de be langstellenden hun favorie ten aan het werk kunnen zien zich ervan overtuigen hoe de vlag er bij hangt. Oefenprogramma Roda'46 Afdeling zaterdag Donderdag 20 augustus: Roda 1-HMS 1 19.30uur. Zaterdag 22 augustus: Roda 1 - Arora Boys 16.00 uur Roda 2 - Arora Boys 2 16.00 uur Roda 3 - CDW 3 13.30 uur Veensche Boys 3 - Roda 4 12.00 uur Roda 5- AmersfoortseBoysS 14.00 uur Afdeling Zondag: Zondag 23 augustus: Roda 1 neemt deel aan toernooi bij Amersfoortse Boys. 'tGoy-Roda2 12.00 uur Roda3-'tGoy3 12.00 uur Roda4-'tGoy4 12.00 uur Amsvorde 4 - Roda 5 11.30 uur Roda 6-Roda 7 12.00 uur ANTILOPEN Vrijdag 21 augustus: Groen/Geel - Antilopen 1 Groen/Geel 2 - Antilopen 2 Zaterdag 22 augustus: Mia 1 - Antilopen 3 Antilopen 4 - Mia 2 Antilopen 5 - Mia 3 Mia J1 - Antilopen J2 Zondag 23 augustus: Dnekamp bij Antilopen met BEP en HKV, aanvang 11.00 uur. Dinsdag 25 augustus: Antilopen 1 - ZKC'61 Antilopen 2 - ZKC'61 (advertentie) september voor één van haar opgebouwd. Van de andere ontmoetmgen die zondag in deze klasse op het pro gramma staan, is die tussen UDSV 2, de degradant uit de eerste klas se, en SDO, die LHV de voet dwars zette, het meest interessant. Ook zullen de Leusdenaren met meer dan normale belangstelling kennis nemen van de verrichtingen van eeuwige rivaal AW uit Amers foort, dat het dit seizoen voor het eerst op tweede klasse niveau gaat proberen. De Keistedelingen knjgen zelf te maken met het Baarnse Limvio. Programma 2B dames: Plaatsen kunt u reserveren in onze zaak. Slotlaan 255-257 3701 GG Zeist Tel. 03404-14275 WAAR EEN WERELD VAN MODE VOOR U OPEN GAAT. LHV - Fortissimo UDSV 2- SDO AAV - Limvio Bat/Seyst - Laren

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5