Culturele Raad presenteert winterprogramma op Culturad Culturade op zaterdag 29 augustus in en rond De Korf Veel demonstraties op culturele markt Straatmuziek, poppenkast jongleurs en acrobaten Culturele Raad/Leusden Onder meer Simenon-maand, eenacters van Harold Pinter, Kurt Weille-programma en Remco Campert: -> gevarieerd allerlei DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1987 I leustlen krant LEUSDEN - Op zaterdag 29 augustus a.s. zal de derde Cul turade worden gehouden. Tijdens deze jaarlijkse culturele manifestatie, georganiseerd door de Culturele Raad Leus den, zullen Leusdense verenigingen, instellingen en parti culieren hun culturele winterprogramma presenteren, worden allerlei demonstraties gegeven en treden Leus dense groepen op met muziek, zang en dans. De Culturade 1987 wordt gehouden in en rond De Korf in het winkelcen trum De Hamershof. Bij mooi weer - en die kans is natuur lijk groot na zoveel regen in de afgelopen maanden - zal een gedeelte van de manifestatie buiten vóór de Korf en langs de Kooikersgracht plaatsvinden. op die wijze een extra financieel ruggesteuntje uit de bevolking te verwerven. Wie de cultuur en de aktiviteiten van de stichting een warm hart toedraagt zal zeker donateur wor den, denkt het bestuur van de stichting Culturele Raad Leusden. De donateursgelden zullen vooral worden benut om de Culturade als jaarlijkse manifestatie extra fi nancieel te ondersteunen. De culturele mamfestie 'Culturade 1987' belooft een afwisselende en feestelijke gebeurtenis te wcii Voor iedereen, die kennis wil ken met wat Leusden aanjj rele aktiviteiten te bieden hl zo maar eens enkele uren wij nieten van muziek, dans enfj van 'eigen bodem'. Leusdense groepen verzorgen tijdens de Leusdense Culturade veertien podium-optredens. Hier het jonM koor tijdens hun optreden vorig jaar (Archieffoto Leusder Krant). LEUSDEN - De organisa toren van de Culturade 1987 hebben verschil lende semi-professionele artiesten bereid gevon den op te treden ter verle vendiging van de totale manifestatie. Straatmuzi kanten, een poppenkast en acrobaten geven extra fleur aan de culturele markt. Zij zullen 's middags optreden buiten het officiële podium programma om. Bij mooi weer uiteraard buiten. Zoiets hoort bij een manifestatie als de Culturade, vinden de organi satoren, die ovengens ook graag (opnieuw) mogelijk Leusdense straat-artiesten uit nodigen om op te treden tij dens de culturele markt. Wielewaal Vrolijke muziek, met be kende en minder bekende melodieën komen uit het mi niatuur-draaiorgel De Wie lewaal van draaiorgelman Douwe Jan Draayer. Poppenkast Voor de kinderen is er een "wandelende poppente De heer Eilink Schuurman het Theater Pom Pom loop dens de Culturade meii poppenkast rond en zal verschillende plaatsen er. den optreden en met 'wandelende kast" het bliek aanspreken en kl4 sketches opvoeren. Acrobaten Rik en Jom Heijdennjk, tff broers uit Amersfoort, op hun eenwielers een sl en zullen hun acrobatie toeren laten zien. Verdei! len ze nog enkele staaltjes! jongleer-kunst laten zien. LEUSDEN - Het tweede winterprogramma van de Stich ting Culturele Raad Leusden, dat tijdens de Culturade 1987 gepresenteerd zal worden, biedt voor het seizoen 1987-'88 verschillende hoogtepunten. Het meest opvallende onder deel is wel de speciale Simenon-maand van 7 tot 28 novem ber a.s. met een Simenon-expositie in de bibliotheek Nieuw Langenbeek, een lezing van Simenon-deskundige bij uitstek, de Leusdenaar dr. H. Veldman, de vertoning van een film naar de roman van Simenon en een optreden van een Belgische chansonnier. De Simenon-maand werd mede mogelijk gemaakt door de medewerking van de stad Luik (de geboorteplaats van Simenon), die de expositie ter beschikking stelt, terwijl de Belgische Ambassade advi seerde en het ministerie van WVC eveneens medewerking verleent, onder meer in de vorm van een subsidie in het kader van het Belgisch-Nederlands Culturele Accoord (Franse gemeenschap). Bjj het samenstellen van de Sime- non-manifestatie en verschillende andere onderdelen van het win terprogramma zijn ook openbare bibliotheek Nieuw Langenbeek en het cultureel centrum boerderij 't Claeverenblad betrokken. De onderdelen van het winterpro gramma, die in deze accommoda ties worden gehouden, kwamen in samenwerking met hen tot stand. JOKE VAN LEEUWEN Het winterprogramma van de Cul turele Raad wordt geopend met een kinder-aktiviteit in bibliotheek Nieuw Langenbeek op donder dagmiddag 8 oktober 1987. In het kader van de Kinderboekenweek komt de bekende schrijfster en te- kenares Joke van Leeuwen uit Amersfoort naar Leusden om met en voor kinderen van 9 tot 12 jaar een programma te doen. Hoe dat er uit gaat zien, is nog een ver rassing. Ook als je geen lid bent van de bibliotheek ben je wel kom. Kaarten zijn gratis af te halen in de bibliotheek. Joke van Leeu wen begint om 16 uur. TONEEL Op donderdagavond 29 oktober 1987 brengen Anna v.d. Staak en Wivmeke van Groningen in de Korf de toneelversie van 'De vrouw met de vogelkop' naar een verhaal van Inez van Dullemen. Het is het verhaal van twee vrou wen, die zich geïsoleerd voelen en aan dit isolement proberen te ontkomen. Door middel van tekst, geluid, muziek en beeld wordt het verhaal 'verteld'. Aanvang 20.15 uur. Toegangsprijs 10,-// 7,50. SIMENON Georges Simenon, schepper van onder meer de onvergetelijke Pa- rijse commissaris Maigret, staat centraal in de literaire manifestatie in de maand november in biblio theek Nieuw Langenbeek en ook dit jddx, want meer dan dertig deelnemers hebben zich voor de Culturade aangemeld voor een kraam op de Culturele markt. Naast plaatselijke verenigingen ook overkoepelende en dienst verlenende organisaties, zoals de openbare bibliotheek Nieuw Lan genbeek en de Vrouwenraad. Verschillende particulieren pre senteren zich met kunst en oude ambachten en zullen zo mogelijk demonstraties geven. Kortom: een gevarieerd palet aan culturele ui tingen zal tijdens de Culturade worden getoond. Het podium in de Korfzaal is voor behouden aan Leusdense ver enigingen en groepen, die zich bezig houden met zang, muziek en dans. Vanaf 's morgens kwart voor elf'tot 's middags tegen vijf uur kan men in de Korfzaal genie ten van optredens van o.m. Lisi- duna (die de opening verzorgt), kinder-, jongeren- en volwasse nenkoren, ballet, aerobic-dans groep, gospel-koor en muziek school Leusden. STRAATARTIESTEN De organisatoren van de Cultu rade '87 hebben dit keer gekozen voor het kontrakteren van enkele semi-professionele artiesten, die in en rond de culturele markt re gelmatig zullen optreden. Het mi niatuurdraaiorgel de Wielewaal, de 'wandelende poppenkast' van Theater Pom Pom en de jong leurs/ acrobaten Rik en Jom Hey- dennjk zullen voor dit entertain ment zorgen. Er wordt nog ge zocht naar straatmuzikanten. De Jazzsociëteit Leusden brengt - zoals gezegd - extra swing met re gelmatig optredens in de bar van De Korf of, als het weer het toelaat, buiten op het terras van de Korf- /Monet. DONATEURS De Stichting Culturele Raad Leus den heeft uiteraard een eigen stand (te vinden in de Korfzaal), waar zij haar nieuwe winter-pro- gramma zal presenteren en waar men zich tevens kan melden als donateur van de stichting tegen een minimale bijdrage van 25,- per jaar. Het bestuur van de stich ting Culturele Raad Leusden heeft tot dit donateurschap besloten om boerderij 't Claeverenblad. Van 7 tot 28 november zal in Nieuw Lan genbeek de tentoonstelling 'Sime non, tout simplement' te zien zijn. Deze expositie werd door de stad Luik in bruikleen ter beschikking gesteld aan de Culturele Raad Leusden De expositie is vrij toe gankelijk tijdens de openingstij den van de bibliotheek. De Leusdenaar dr. H. Veldman te Leusden promoveerde een aantal jaren geleden op een proefschrift over Simenon en het ligt voor de hand. dat de Culturele Raad Leus den hem in een lezing over de schrijver aan het woord laat. Dr. Veldman is te beluisteren op woensdagavond 11 november in bibliotheek Nieuw Langenbeek. nog met bekend. Aanvang 20.15 uur. Toegangsprijs 12,50// 10,-. PASSEPARTOUT Wie alle programma-onderdelen van de Simenon-marufestatie wil bijwonen kan zich beter een pas separtout aanschaffen. De CRL biedt deze passepartouts aan voor een bedrag van/ 20,-/ƒ 15,-. EENACTERS Elsje de Wijn en Errol Caprino spelen op donderdagavond 10 de cember in De Korf twee een acters. In 'Buren' spelen ze een progressieve vrouw en haar don ker gekleurde buurman. In 'De Dienstlift' van Harold Pinter, waarin evenals in 'Buren' sprake is van machts-strukturen, worden voor het eerst de twee rollen door waarvoor Bertholt Brecht de tekst schreef. Maar hij componeerde meer. Tussen 1925 en 1944 onder meer een aantal expressieve lie deren die, muzikaal gezien, zeer de moeite waard zijn en later zijn verzameld onder de titel 'The Unk nown Kurt Weill'. Uit deze verzmeling zingt de so praan Elize de Broekert uit Amers foort een selektie, op de vleugel begeleid door Huyb Doyer. 't Claeverenblad, zondagochtend 24 januari 1988, aanvang 12 uur. Toegangsprijs 10,-// 7,50. FREDERIK Eveneens op zondagochtend in 't Claeverenblad, maar dan op 28 fe bruari 1988, kan men kijken en Aanvang 20.15 uur. Toegangsprijs 5,-// 3,50. Op donderdagavond 19 novem ber vindt in boerderij 't Claeve renblad een filmvoorstelling plaats. Er zal een speelfilm wor den vertoond gebaseerd op een roman van Simenon. Welke film dat zal zijn, is op dit moment nog niet bekend. Aanvang: 20.15 uur. Toegangsprijs 10,-// 7,50. Op woensdagavond 25 november tenslotte kan men in boerderij 't Claeverenblad genieten van een- chanson-avond met een (Waalse) chansonnier. Wie zijn is eveneens op dit moment een man en een vrouw gespeeld, in plaats van door twee mannen. Regie van beide eenacters: Femke Boersma. Aanvang 20.15 uur Toegangsprijs 12,50// 10,-. KURT WEILL Kurt Weill is natuurlijk bekend door zijn 'Dreigroschenoper', middel dan een stoel, zijn stem, een enkel gebaar en een diep ver trouwen in de fantasie van de luis teraar. Aanvang 12 uur, toegangs prijs/ 10.-// 7,50. REMCO CAMPERT Voor maart 1988, tijdens de boe kenweek, heeft de Culturele Raad Leusden Remco Campert uitgeno digd om te komen vertellen over en voor te lezen uit eigen werk. Het programma en de datum zijn nog niet helemaal rond. Zodra dit het geval is zal dit bekend worden gemaakt in de plaatselijke pers. Bibliotheek Nieuw Langenbeek, toegangsprijs 5,-// 3,50. luisteren naar Guus Rekers in 'Fre- derik vertelt'. Rekers, van oor sprong Neerlandicus en verder vooral werkzaam in de toneelwe reld (o.a. VARA-televisie, Pu- bliekstheater), is de Frederik, die zijn verhaal vertelt. Rekers put daarvoor uit de grote verhalen, die mensen in de loop van duizen den jaren bijeen hebben ge bracht. Hij vertelt met geen ander KAARTVERKOOP Na de Culturade kan men voor elk programma-onderdeel één week voor de voorstelling toegangs kaarten kopen bij de vaste adres sen: bibliotheek Nieuw Langen beek, kantoor Leusder Krant en boerderij 't Claeverenblad (tenzij anders vermeld). De geredu ceerde prijs geldt voor houders van een 65+ pas, een Cultureel Jongeren Paspoort en donateurs van de stichting Culturele Raad Leusden. Verder is het mogelijk een half uur voor aanvang van de voorstelling aan de zaal een toe gangskaart te kopen, voor zover dan nog voorradig. Nadere bijzonderheden over en eventuele wijzigingen van het winterprogramma zullen tijdig via de plaatselijke pers bekend wor den gemaakt. Draaiorgelman Douwe Jan Draayer met zijn miniatuur-draaiorgel De Wielewaal is ook op de Culturade aanwezig. i vcui ecu trie dat zal Meer dan dertig deelnemers en veertien podium-optredens: LEUSDEN - Wie van plan is om in de komende winter maanden mee te doen aan één van de talrijke cultureel gerichte aktiviteiten in Leusden, zal op de culturele markt van de Culturade '87 veel van zijn of haar gading vinden. De meer dan dertig deelnemers aan de markt bieden een zeer gevarieerd scala een mogelijkheden en staan er voor om u alle informatie te schaffen over hun komende (win- ter-)aktiviteiten. Van 's morgens rond kwart voor elf tot 's middags vijf uur bent u van harte welkom in het aktivitei- tencentrum De Korf op de Ha mershof. Is het mooi weer, dan staan de deelnemers met hun kra men buiten vóór de Korf en langs de Kooikersgracht. De toegang is uiteraard gratis. INFORMATIE De volgende informatieve stands kunt u op zaterdag 29 augustus a.s. op de culturele markt verwachten: Het open jeugd- en jongerencen trum De Geut, de balletschool van Donka Bakker, het Gemengd Koor Leusden, de Kindercantorij van de Marcuskerk, de muziekver eniging Lisiduna, de Valleizan gers. De Zonnebloem, de Stich ting Valleiconcerten, de Stichting Volwassenen educatie, de Ned Chr. Vrouwenbond (NCVB) met het project Burkina Faso, de Kath. Plattelandsvrouwen Organisatie (KPO), de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, de Vrouwenraad. 't Vooronder, 'Eckehart' en de Werkgroep Milieu Educatie van het CML. DEMONSTRATIES Kramen met andere aktiviteiten naast informatie worden bemand door: de openbare bibliotheek Nieuw Langenbeek met onder meer een voorleeshoek, een speurtocht naar de schatten uit kinderboeken, een puzzel en de boeken-toptien van Leusden. De handboekbinderij Vos-Bette geeft een demonstratie handboekbm- den, en laat (zo mogelijk) enige voorbeelden zien van gerestau reerde boeken en toont de ver schillende toepassingsmogelijk heden van bindwerk. De speel- en recreatievereniging Blijhof heeft natuurlijk een grab belton voor de kinderen, maar ook een verrassing, waar ze nog mets over wil vertellen. Cine Leus den, de aktieve amateur-film-en vi deoclub, geeft alle informatie over haar aktiviteiten en vertoont in ei gen beheer gemaakte geluids films en video-programma's. Thea van Gelder toont haar keramiek en geeft een demonstratie boetse ren. Lia Heinink presenteert in haar kraam allerlei poppen: karak ter-, knuffel- en fantasiepoppen. De Historische Knng Leusden is present met een informatie-stand en heeft traditie-getrouw een kleine historische expositie voor de Culturade samengesteld. Lili van der Laan biedt een tentoontel- ling van keramiek, spekkstenen beeldjes, zijdeschildenngen en pentekeningen. De modelvlieg club 'De vrije vogels' presenteert een historisch overzicht van haar hobby. Scouting Noya en Scouting Soe- kwa staan paraat voor het verstrek ken alle informatie over hun aktivi teiten en zijn voor de Culturade aktief met het uitdelen van spe ciale speciale Culturade-ballon- nen aan de kinderen. De Unie van Vrijwilligers (UW) heeft een over zicht van eigengemaakt handwerk en wil u graag meer vertellen over haar ziekenhuiswerk en de door haar georganiseerde soos voor se nioren. Boerderij 't Claeverenblad exposeert zogenaamd stockwerk, kunstwerken die door 't Claeve renblad namens de kunstenaars worden verkocht. De amateurschildersclub De Vnje Kwasten maakt portretten van de bezoekers aan de Culturade en Leo Valk toont pleisterwerken en sculpturen. De Stichting Culturele Raad Leusden tenslotte heeft een eigen stand m de Korfzaal. OPTREDENS Zo'n tien verenigingen en groe pen uit Leusden zullen een po diumoptreden verzorgen in de Korfzaal, terwijl verschillende semi-professionele artiesten -zoals een 'wandelende' poppenkast en acrobaten - tussen alle bedrijven door optredens zullen verzorgen. De Jazzsociëteit Leusden zal de Culturade 1987 regelmatig muzi kaal omlijsten, hetzij in de bar van de Korf of bij mooi weer buiten op het terras. In tegenstelling tot vorig jaar, is de Culturade vnjwel geheel een puur Leusdense aangelegenheid, waarbi het accent ligt op alle cul turele activiteiten die in de ge meente in het komende wintersei zoen van start zullen gaan. De Stichting Culturele Raad Leusden, die de Culturade jaarlijks organi seert, presenteert tijdens de mani festatie in de Korf haar nieuwe winterprogramma. De organisatie van de Culturade is in handen van een speciale werkgroep binnen de CRL, die na enkele maanden intensieve voorbereiding er alle vertrouwen in heeft, dat de 1987- editie van de Culturade zal slagen. De werkgroep, onder leiding van Culturade-voorzitster Fransje Bouvy, heeft wat dat betreft wei nig aan het toeval overgelaten. PRESENTATIE De Culturade heeft vanaf haar start in 1985 tot doel gehad alle Leus dense verenigingen, instellingen en particulieren, die op enigerlei wijze culturele aktiviteiten in hun programma hebben, de kans te geven zich aan het Leusdens pu bliek te presenteren in een plezie rige en feestelijke ambiance. Hoe wel het niet gemakkelijk is om daarvoor het juiste tijdstip te kie zen, hebben de meeste deelne mers eind augustus, begin sep tember hun winterprogramma toch wel in grote lijnen gereed. Zo Ook een optreden van kmderen met aerobic staat weer op het programma. Meer dan dertig Leusdense ver enigingen, instellingen en particu lieren geven acte de présence, ondergebracht in de sporthal van de Korf en deels in de Korfzaal. De organisatoren hebben de nieuwe burgemeester van Leusden, mr. A. Panis, uitgenodigd de manifes tatie te komen openen.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 6