SB van de ambtelijke [rcranisatie moet beter worden' luurtfeest succes PTT Utrecht krijgt 17 miljoen extra SB ^vandaag in Se leusder krant" g|rgemeester presenteerde plan tijdens commissievergadering: Wegens onvoldoende hechten van slijtlaag: Hamersveldseweg en Zwarteweg deels dicht voor verkeer leusder krant: Open dag 'De Wolboom' Start cursus EHBO Vernieling Pix-schoenen SERVA VOLVO Reactie minister op noodkreet Kamers van Koophandel en Fabrieken: Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Inbraak in benzinestation Lezers service SPORTLIEFHEBBERS OPGELET! Konijntje in de Wetering EINDREDACTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV i* krant DINSDAG 25 AUGUSTUS 1987 - 19e JAARGANG NO. 32 (Van de redactie) tüUSDEN - 'Zo kan het niet doorgaan. Er moet wat gebeu- Dit stelde burgemeester mr.A. Panis donderdag avond tijdens een vergadering van de commissie Algeme- Bestuurszaken (ABZ) naar aanleiding van de huidige iroblemen in de ambtelijke top van de gemeente. Deze oeilijkheden zijn onder meer het gevolg van het feit dat ^meentesecretaris Reier van Gooi al geruime tijd met ekteverlof thuis is. Tijdens de vergadering presenteerde t burgervader daarom enige voorstellen om de functio ning van de gemeentelijke ambtenarij te verbeteren. Hij ;erkte overigens wel op, dat zijn plannen uitsluitend ètrekking hebben op 'de interimperiode', de periode tot- Ét een (nieuwe) gemeentesecretaris is aangetreden, of liderszins is besloten. nic i 1 lens de vergadering bleek, afgevaardigden van de :rakties zich in grote lijnen in en van de burgemeester n vinden. Daarom is het mo- om - zoals Panis zelf aankon- zijn voorstellen al vandaag \et college te laten bekrachti gt volgens hem m het vertrou- dat de voorstellen 'een aan- ke verbetering zijn voor de onering van de ambtelijke or- itie'. PDDELEN gemeester Panis begon zijn g met 'Momenteel zitten we periode waarin de entesecretaris niet als jg functioneert, en niet lijk is of, wanneer en hoe hij er i< ceert.' Hij refereerde hierbij 'vindingen van commissie twee, de bijzondere raadscommissie die momenteel de ambtelijke organisatie van de gemeente doorlicht. Volgens hem bleek hier onder meer uit 'de niet te onderschatten problemen in de ambtelijke top'. De ideeen van Leusdens eerste burger vallen in twee hoofddelen uiteen: de taak van de loco gemeentesecretaris ontlasten en het functioneren van de top van de ambtelijke organisatie verbeteren. Het eerste was volgens Panis nodig, omdat 'de heer Boogaard (de loco-gemeentesecretaris) momenteel erg zwaar wordt belast'. Deze belasting weet hij voor een deel aan zichzelf. De burgemeester: 'De heer Boogaard heeft het erg druk om mij in te werken.' Daarom stelde hij voor om de secretaris te ontlasten van het Burgemeester mr.A. Panis, geflankeerd door leden van de commissie Algemene Bestuurszaken (ABZ) en een ambtelijk medewerker. De nieuwe burgervader zat de vergadering van deze commissie donderdagavond voor het eerst voor. Van links naar rechts zijn de op de foto te zien: Roelof Blauw (L85), Joost de Jongh (WD), Ep Oostra (D66), ambtelijk medewerker R. van der Gijp, de burgemeester zelf, Marius Boersen (CDA), Jan Jacobs (PvdA) en Harm Offereins (GPV/SGP). voorzitterschap van het managementteam. In dit team zitten momenteel de al genoemde heer L Boogaard, en daarnaast de heren M.T Pais, directeur Gemeentewerken, en G. Stem, staffunctionans algemene dienst. Het voorzitterschap zou in handen moeten komen van de heer Stein. Dit zou volgens de burgemeester echter een te grote belasting voor hem betekenen. Daarom zou het managementteam moeten worden uitgebreid met een vierde man. 'aius lichtte toe: 'In de korte tijd dat ik hier ben, heb ik geconstateerd dat de financiële discipline bij het maken van plannen nogal eens ontbreekt. Te vaak moet in een mijns inziens te laat stadium nog worden gekeken naar financiële consequenties van een plan. Daarom stel ik voor dat die vierde man een financiële wordtHet oog van de burgemeester was in dit verband gevallen op de heer F. Truyens, groepschef van de afdelingen Financieel Beleid en Beheer (FBB) en Personeelszaken en Organisatie. Ook dit zou volgens Parus consequenties moeten hebben. Hij legde uit: 'Als Truyens een zwaardere inbreng krijgt in de beleidsvorming, moet hij mijns inziens worden ontlast van zijn functie als chef van de afdeling personeelszaken. Deze afdeling zou mijns inziens direkt moeten worden ondergebracht bij de heer Stein. INFORMEREN Een andere taak die de loco-ge meentesecretaris niet meer zou moeten verrichten, was volgens Parus 'het informeren van het mana gementteam'. De huidige werkwij ze is, dat de secretaris het manage mentteam informeert over wat is besproken op een vergadering van het college van burgemeester en wethouders, en tevens de notulen van deze vergaderingen maakt. Pa rus daarover: 'Ik vind dat de heer Boogaard dat met of met in volle omvang hoeft te doen. Het kost hem teveel tijd. Ik stel voor de no tulen te laten maken door de heer Stein.' Het informeren van het manage mentteam door de gemeentese cretaris zou gedurende de interim periode tot het verleden moeten behoren. Panis legde uit: 'In zaken die bijvoorbeeld direkt te maken hebben met Gemeentewerken (G.W.), moet de de heer Pais (di recteur G.W.) in de betreffende vergadering worden gehaald. Zo doende hebben belangrijke amb tenaren direkt met het college te maken. De informatie vanuit het gemeentebestuur krijgen zij dan uit de eerste hand. Bovendien is dan het informeren door de secretaris overbodig geworden.' EEEE USDEN - Het buurtfeest, dat de bewoners van de Ganzenweihof en omgeving afgelopen zaterdag hdden orgaruseerd, is bijzonder geslaagd. Het feest trok 's avonds, bi] de barbecue, meer dan honderd buurtbewo- s. f weer had men in elk geval mee; ondanks sombere berichten bleef het de hele dag droog. En dat was nodig want het kinderfeest 's middags bleek een genot voor de toeschouwers. Oaarop volgde een volleybalwedstrijd tussen de jeugd en de volwassenen. Die eindigde in een krappe irwinnmg voor de jeugd, met 3-2. Hetgeen, zoals insiders weten te melden, beschouwd mag worden als een istatie voor de volwassenen. Vooral ook, omdat er met de scheidsrechter te praten viel, zo begrepen we... 2e feestelijke dag werd met een barbecue besloten waar, we meldden het al, meer dan honderd buurtbewo- "s aan deelnamen. Het feest duurde tot in de kleine uren. En daarmee had de dag, bedoeld om elkaar in deze uwe buurt van Leusden wat beter te teleren kennen, aan haar doel beantwoord. LEUSDEN - Vanaf van daag, dinsdag, zijn de Ha mersveldseweg - tussen de Zuiderinslag en de Leusbroe- kerweg - en de Zwarteweg - tussen de Burgemeester de Beaufortlaan en de Noorde lijke Randweg - voor onbe paalde tijd voor het door gaand verkeer afgesloten. De reden daarvoor is, dat afgelopen maandag een nieuwe slijtlaag aangebracht is. Die laag is door het natte weer, niet gehecht aan de on dergrond. Zodra het warmer weer wordt, verwacht men dat dit probleem zichzelf snel op lost. Tot dan blijven de beide wegen afgesloten. LEUSDEN - Van een benzinestation aan de Doornseweg ging donder dag om 3.00 uur het inbraakalarm af. De Leusdense politie was snel ter plaatse en ontdekte, dat een ruit was vernield. De dader was echter in geen velden of wegen meer te zien. Uit het pand wordt niets ver mist. Rapport gemeentelijke afdeling Plantsoenen: Alternatieve onkruidbestrijding kost haast drie ton per jaar pag. 3 Jan Voskuilen wint voor derde maal trekker- behandigheidswedstnjden in Achterveld pag. 9 Komende zaterdag Trekker-trekwedstrijden bij De Klaveet pag. 9 commissie ECWOntwikkeling van Hamershof-Zuid moet met spoed doorgaan pag. 10 Aids-Overleg vraagt provmcie meer subsidie pag. 10 Sport: Eigen jeugd LTV Lockhorst komt goed voor de dag op internationaal toernooi pag. 11 Handbal-heren laten los tegen SH VU pag. 11 Nieuwe bridgeclub wordt woensdag opgericht pag. 11 De Culturade '87 vindt komende zaterdag plaats. De Leusder Krant besteedt daar aandacht aan in een „Krant in de Krant" pag. 5 t/m 8 Onafhankelijk BOU nieuwsblad voor de gemeente Leusden pciu edrijfl Verschljnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm I kontrakten belangrijke korting te J-eusderheit|es 1.44 per regel (48 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage v. #1; "Jks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - 'De Zonnebloem', de Katholieke Nationale Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, houdt donderdag 27 augustus een open dag in Ontmoetingscentrum voor ouderen 'De Wolboom'. Hamers veldseweg 2a, een open dag. Deze dag duurt van 14.30 tot 16.00 uur. Iedereen kan dan kennismaken met de handwerkclub en haar me dewerksters. Ook bestaat de gele genheid handwerkartikelen te ko pen. LEUSDEN - De Koninklijke Neder landse Vereniging voor EHBO af deling Hamersveld begint donder dag 17 september een cursus. Deze LEUSDEN - Voor de zoveelste maal werd iets vernield aan het nood- winkelpand van Pix-schoenen bij winkelcentrum De Hamershof Za terdag om 3.15 uur ging het alarm af. Toen de politie ter plaatse kwam, bleek dat een winkelruit was vernield. Waarschijnlijk was alleen vandalisme m het spel, want uit de winkel wordt niets vermist. De politie stelt een onderzoek m. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 - tel. 038-630154 bestaat uit twintig lessen die tjp donderdagavonden worden gege ven m basisschool 'De Heerd', Ber- kelwijk 23. De cursusbijeenkom sten duren van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten bedragen 115,- inclu sief lesmateriaal en de kosten voor examinering. De leskosten dienen bij de inschrijving te worden vol daan. Deelnemers kunnen zich 3 september tussen 20.00 en 21.00 uur laten inschrijven in de genoem de school. LEUSDEN - De PTT Utrecht krijgt dit jaar 5 miljoen gulden en in 1988 12 miljoen gulden extra voor investeringen om het aantal knelpunten in het communicatieverkeer in de provincie Utrecht te verminderen. Dat heeft de Minister van Verkeer en Waaterstaat, mevrouw N. Smit-Kroes, de Samenwerkende Kamers van Koophandel en Fabrieken in de provincie Utrecht laten weten. Dit als reactie op de brief die deze kamers in maart aan haar schreven. Het bovenstaande blijkt uit een artikel in het blad 'Kamer van Koophandel; informatiekrant voor het bedrijfsleven' van augustus 1987. Verder wordt in het betref fende artikel vermeld dat de ge noemde bedragen 'moeten worden opgeteld bij de reeds uitgetrokken bedragen van 50 miljoen gulden voor 1987 en en 60 miljoen gulden voor 1988'. Opgemerkt wordt dat hoewel de kamers over dit besluit van de mi nister 'verheugd' zijn, het de vraag is 'of de extra investeringen vol doende zijn voor het creëren van enige reservecapaciteit'. Volgens de kamers is die capaciteit nodig 'om de spontane groei van de vraag naar infrastruktuur in de provincie soepel te kunnen opvangen'. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel 033-940691 Wanneer hi| - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b v afd Lezersservice tel.nr. 03420-94911. (advertenties) Donderdag a.s verschijnt er een ekstra dik nummer van de Leusder Krant met daarin alles over het sportseizoen '87-'88. Dat mag u niet missen! ORGANISATIE: .nogbeter'.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1