.TERDAG 29 AUGUSTUS iiltureel Leusden presenteert zich I Van 11-17 uur in De Korf: Informatie, sfeer en ontspanning Wordt donateur van de Stichting Culturele Raad Leusden leusden krnn t fl Kramen met andere aktiviteiten naast informatie worden bemand door: de openbare bibliotheek Nieuw Langenbeek met onder meer een voorleeshoek, een speurtocht naar de schatten uit kinderboeken, een puzzel en de boeken-toptien van Leusden. De handboekbinderij Vos-Bette geeft een demonstratie handboek- binden, en laat (zo mogelijk) emge voorbeelden zien van gerestau reerde boeken en toont de ver schillende toepassingsmogelijkhe den van bindwerk. De speel- en recratievereniging Blij hof heeft natuurlijk een grab belton voor de kinderen, maar ook een verrassing, waar ze nog mets over wil vertellen. Cine Leusden, de aktieve ama- teur-film- en videoclub, geeft alle informatie over haar aktiviteiten en vertoont m eigen beheer gemaakte geluidsfilms en video-program ma's. Thea van Gelder toont haar kera miek en geeft een demonstratie boetseren. Lia Heirunk presenteert m haar kraam allerlei poppen: karakter-, knuffel- en fantasiepoppen. De Historische Knng Leusden is present met een informatie-stand en heeft traditie-getrouw een klei ne histonsche 'expositie' voor de Culturade samengesteld. Lili van der Laan biedt een ten toonstelling van keramiek, spek stenen beeldjes, zijdeschilderin- gen en pentekeningen. De modelvliegclub 'De vrije vo gels' presenteert een historisch overzicht van haar hobby. Scouting Noya en Scouting Soe- kwa staan paraat voor het verstrek ken van alle informatie over hun aktiviteiten en zijn voor de Cultura de aktief met het uitdelen van spe ciale Culturade-ballonnen aan de kinderen. De Urne van Vrijwilligers (UW) heeft een overzicht van eigenge maakt handwerk en wil u graag meer vertellen over haar zieken- huiswerk en de door haar georga niseerde soos voor senioren. Boerderij 't Claeverenblad expo seert zogenaamd stockwerk, kunstwerken die door 't Claeveren blad namens de kunstenaars wor den verkocht. De amateurschildersclub De Vrije Kwasten maakt portretten van de bezoekers aan de Culturade en PROGRAMMA Het podium-programma tijdens de Culturade in de Korfzaal ziet er als volgt uit wijzigingen voorbehou den): 10.45-11.00 uur: Lisiduna 11.00-11.20 uur: Officiële opening door de burgemeester van Leus den, mr A.Panis. 11.20-11.35 uur: Lisiduna 11.35-11.45 uur: Kindercantorij Marcuskerk 11.45-12.30 uur: Pauze 12.30-12.40 uur: Aerobic Dancing o.l.v. Ria Abels 12.40-13.00 uur: Gemengd Koor 13.00-13.10 uur: Aerobic Dancing o.l v. Ria Abels 13.10-13.40 uur: Pauze 13.40-14.00 uur: Muziekschool Leusden 14.00-14.20 uur: Mannenkoor De Valleizangers 14.20-14.50 uur: Pauze 14.50-15.05 uur: Balletschool Ilon- ka Bakker 15.05-15.25 uur: Muziekensemble Ritornello o.l.v. Gert Martnee 15.25-16.00 uur: Pauze 16.00-16.15 uur: Balletschool Ilon- ka Bakker 16.15-16.35 uur: Gospelgroep Re formation In de Korfzaal bevindt zich een gedeelte van de Culturele Markt (onder meer de stand van de Cul turele Raad met centrale meid- post). Voor het publiek zijn in de Korfzaal tafels en stoelen opge steld voor het rustig luisteren naar de optredende Leusdena- ren. Tijdens de pauze's zal de Jazzso- cieteit Leusden voor enige muzi kale omlijsting zorgen. Bij slecht weer staan deze jazzmusici in de bar, die in direkte verbinding staat met de hal van de Korf, met mooi weer zullen zij buiten op het terras te vinden zijn. STRAATARTIESTEN Q Loes van den Akker L Barbeel 13 i 3831 ZD Leusden-C E Tel. 033-946922 BLOKFLUITSCHOOL Vraagt dc gratis folder. De stichting Culturele Raad Leusden organiseert niet alleen een winterprogramma maar is verder ook aktief op alle terreinen van het culturele leven in de gemeente Leusden. Zij organiseert elk jaar een culturele markt onder de naam Culturade, realiseert projekten in het kader van kunstzinnige vorming op school, stimuleert projekten voor kunst in de wijken en nieuwe culturele aktiviteiten door Leusdense verenigmgen en instellingen. Voor al deze aktiviteiten is zij mede afhankelijk van financiële bijdragen van gemeente, bednjven en particulieren. Wie de werkzaamheden van de Stichting Culturele Raad Leusden een warm hart toedraagt, kan bijdragen aan deze aktiviteiten door middel van een persoonlijk donateursschap. Voor een jaarlijks bedrag van minimaal 25,- (méér mag natuurlijk ook!) kunt u donateur worden van onze stichting. U ontvangt als tegenprestatie van ons regelmatig informatie over onze aktiviteiten, evenals ons jaarverslag en u krijgt korting op de toegangsprijzen voor de aktiviteiten van ons winterprogramma. Donateur worden van de Stichting Culturele Raad Leusden betekent, dat u bijdraagt aan een gevarieerd cultureel programma in uw eigen gemeente. Vul daarom bijgaand formulier in en wordt donateur. JA, ik word donateur van de Stichting Culturele Raad Leusden Ik betaal f....,-- per jaar (minimaal f.25.-) en ontvang daarvoor regel matig informatie over uw aktiviteiten en korting op de toegangsprij zen van de door de CRL georganiseerde voorstellingen. Naam: Adres: Postcode: Plaats: Ik betaal kontant - betaalchecque /per giro/per bank Mijn giro-/banknummer is: (doorstrepen wat niet wordt gewenst) Handtekening. Inleveren bij/terugzenden naar: Stichting Culturele Raad Leusden, Postbus 65, 3830 AB Leusden. U ontvangt dan zo spoedig mogelijk een donateurskaart. DINSDAG 25 AUGUSTUS 1987 INFORMATIEVE STANDS De volgende informatieve stands kunt u op zaterdag 29 augustus a.s, op de culturele markt verwachten: Het open jeugd-en jongerencen trum De Geut, de balletschool van Ilonka Bakker, het Gemengd Koor Leusden, de Kindercantorij van de Marcuskerk, de muziekvereniging Lisiduna, de Valleizangers, De Zon nebloem, de Stichting Valleicon- certen, de Stichting Volwassenen educatie, de Ned. Chr. Vrouwen bond (NCVB) met het project Bur kina Faso, de Kath. Plattelands vrouwen Organisatie (KPO), de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen, de Vrouwenraad, 't Vooron der, 'Eckehart' en de Werkgroep Milieu Educatie van het CML. DEMONSTRATIES EN ANDERE AKTIVITEITEN Leo Valk toont pleisterwerken en sculpturen. De Stichting Culturele Raad Leusden tenslotte heeft een eigen stand in de Korfzaal, waar haar winterprogramma wordt gepre senteerd, waar men zich op kan geven als donateur van de stichting en waar men gedurende de dag alle informatie kan knjgen over de Culturade zelf. PODIUM-OPTREDENS Het podium in de Korfzaal is voorbehouden aan Leusdense verenigingen en groepen, die zich bezig houden met zang, mu ziek en dans. Vanaf 's morgens kwart voor elf tot 's middags te gen vijf uur kan men in de Korf zaal genieten van optredens van o.m. Lisiduna die de opening verzorgt), kinder- jongeren- en volwassen koren, ballet, aero bic-dansgroep, gospel-koor en muziekschool Leusden. Archief-foto's LK: Jan Pit, Hans Verhorst en Bert Vos. Met dank aan de verschillende deelnemers voor hun (foto-) bijdragen. Krant-in-de-krant-editie van de Leusder Krant. Samengesteld met medewerking van de Stichting Culturele Raad Leusden, werkgroep Culturade. De organisatoren van de Culturade'87 hebben dit keer ge kozen voor het kontrakteren van enkele semi-professionele arties ten, die op en rond de culturele (advertentie) Dinsdag 25 augustus 1987. Archieffoto van De Vnje Vogels, die zich ook op de Culturade presenteert. Beeld van de Culturade uit 1985. van de onderdelen van het podium-programma tijdens de Culturade e Korfzaal is een ballet-optreden. Hier een archieffoto van de Ballet- )ol van Ilonka Bakker. SDEN - Wie van mening is, dat er in Leusden op cultureel terrein s gebeurt, doet er goed aan om op zaterdag 29 augustus a.s. een >ek te brengen aan het aktiviteitencentrum De Korf, waar vanaf 5uui de derde Culturade van start gaat. leze jaarlijkse manifestatie van de stichting Culturele Raad Leus- bevat onder meer een culturele markt, waarop de talrijke Leus- nse verenigingen, instellingen en particulieren met culturele activi- ten, zich presenteren aan het publiek door middel van informatie- ds, demonstraties en optredens. Een en ander wordt afgewisseld optredens van al dein niet semi-professionele) straat-artiesten, i Culturade 1987 is de derde in successie, sinds in 1985 de toen ■opgerichte Culturele Raad het initiatief daartoe nam. De editie 7 belooft opnieuw een succes te worden. Meer dan dertig Leusden- verenigingen, instellingen en particulieren doen mee aan de hirele markt, terwijl zo'n kleine tien verenigingen en groepen een beden zullen gaan verzorgen op het podium van de Korfzaal. Uiteraard verzorgt de Leusdense muziekvereniging Lisiduna op wtelijke wijze de ouverture van de manifestatie, waarna de nieuwe igemeester van Leusden, mr. A.W.L.J. Panis het 'startschot' zal en voor de festiviteiten. markt regelmatig zullen optreden. Het miniatuurdraaiorgel de Wiele waal, de 'wandelende poppenkast' van Theater Pom Pom en de jongleurs/acrobaten Rik en Jorn Heydenrijk zullen voor dit enter tainment zorgen. Er wordt nog ge zocht naar straatmuzikanten. De Jazzsociëteit Leusden brengt - zoals gezegd- extra swing met re gelmatige optredens m de bar van De Korf of, als het weer het toelaat, buiten op het terras van de Korf/ Monet. DONATEURSSCHAP CULTURELE RAAD De Stichting Culturele Raad Leus den heeft uiteraard een eigen stand (te vinden in de Korfzaal), waar zij haar meuwe wmter-programma zal presenteren en waar men zich te vens kan melden als donateur van de stichting tegen een minimale bijdrage van f.25.-- per jaar. Het bestuur van de stichting Culturele Raad Leusden heeft tot dit dona teursschap besloten om op die wij ze een extra financieel rugge- steuntje uit de bevolking te verwer ven. Wie de cultuur en de aktivitei ten van de stichting een warm hart toedraagt zal zeker donateur wor den, denkt het bestuur van de stichting Culturele Raad Leusden. De donateursgelden zullen vooral worden benut om de Culturade als jaarlijkse manifestatie extra finan cieel te ondersteunen. Culturele markt informatie over alle aktiviteiten op dit terrein in de gemeente Leusden. De culturele manifestatie 'Cultura de 1987' belooft een afwisselend en feestelijk gebeuren te worden. Voor iedereen, die kennis wil ma ken met wat Leusden aan culturele aktiviteiten te bieden heeft of zo maar eens enkele uren wil genie ten van muziek, dans en zang van 'eigen bodem'. Er zal veel informatie worden verstrekt op de culturele markt door Leusdense vefenigmgen en mstelhngen. Hier een beeld van de Culturade uit 1985 met een stand van het vrouwenontmoetmgscentrum 't Vooronder ONTINU OPTREDENS PHET ORFZ AALPODIUM Zo'n tien veremgmgen en groe- en uit Leusden zullen een po- um-optreden verzorgen in de örfzaal, terwijl verschillende imi-professionele artiesten -zoals ïn 'wandelende' poppenkast en jïóbaten- tussen alle bedrijven )or optredens verzorgen. De Jazz- fcje'eit Leusden zal de Culturade g regelmatig muzikaal omlij- E hetzij in de bar van de Korf of I-mooi weer buiten op het terras, 'tegenstelling tot vong jaar, is de Bhirade vrijwel geheel een puur iusdense aangelegenheid, waar- j het accent ligt op alle culturele pviteiten die m de gemeente in ft komende winterseizoen van irt zullen gaan. De Stichtmg Cul- rele Raad Leusden, die de Cultu re jaarlijks organiseert, presen- gt tijdens de manifestatie in de p haar nieuwe winterprogram- a. De organisatie van de Cultura- t is in handen van een speciale COLOFON: CULTURADE 1987 werkgroep binnen de CRL, die na enkele maanden intensieve voor bereiding er alle vertrouwen in heeft, dat de 1987-editie van de Culturade zal slagen. Er is door de werkgroep, onder leiding van Cul- turade-voorzitster Fransje Bouvy, wat dat betreft weinig aan het toe val overgelaten. CULTUREEL LEUSDEN PRESENTEERT ZICH De Culturade heeft vanaf haar start in 1985 tot doel gehad alle Leusdense verenigingen, instellin gen en particulieren, die op eni gerlei wijze culturele aktiviteiten in hun programma hebben, de kans te geven zich aan het Leusdens publiek te presenteren in een ple zierige en feestelijke ambiance. Hoewel het met gemakkelijk is om daarvoor het juiste tijdstip te kie zen, hebben de meeste deelne mers eind augustus, begm septem ber hun winterprogramma toch wel m grote lijnen gereed. Zo ook dit jaar, want meer dan dertig deelne mers hebben zich voor de Cultura de aangemeld voor een kraam op de Culturele markt. Naast plaatse lijke verenigingen ook overkoe pelende en dienstverlenende or ganisaties en particulieren. Er zal een gevarieerd palet aan culturele uitingen tijdens de Culturade wor den getoond.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5