'siduna,75 jaar jong, opent e Culturade muzikaal. ^"^heek Dansen is niet alleen voor 'meiden'... Het jongste koor van Leusden AEROBIC DANCING: ATTRAKTIEF CULTU- RADE-ONDERDEEL Acrobatiek tijdens de Culturade ulturade 1987: GEMENGD KOOR LEUSDEN: GEVARIEERD REPERTOIRE Sfeer met de Wielewaal Aktiviteiten de Culturade ORGANISATIE CULTURADE '87 SPONSORS CULTURADE'87 De wandelende poppenkast van theater Pom Pom INSDAG 25 AUGUSTUS 1987 aid zal de muziekvereniging Lisiduna ruimschoots op de Culturade anwezig zijn. Lisiduna zal op zaterdagmorgen 29 augustus de cultu- aiufestatie van de Culturele Raad Leusden om kwart voor elf in de al muzikaal openen met een concert, dat om elf uur wordt onderbro- ie officiële openmg door burgemeester Panis. (archieffoto 1986) EN - Het kan natuurlijk Waar feest is in daar is de plaatselijke kvereniging Lisiduna te in. Dus ook op de jaarlijkse rade van de stichting Cultu- laad Leusden. Sterker nog: Hnna verzorgt de muzikale ng van deze manifestatie lat burgemeester Panis het ële startsein zal geven. Ook ia blijft Lisiduna nog even t podium om haar openings- iit feestelijk af te ronden. :oncert, waarbij ook de ma- es, tamboers en lyra-sectie letrokken. Lisiduna pakt de /e burgemeester van Leus- nuzikaal in, zou je kunnen muziekvereniging Lisiduna, jicht op 9 oktober 1908, viert i haar 75-jarig jubileum en de atoren van de Culturade n ook blij, dat de jubilaris niet r culturele manifestatie ont breekt. De vereniging heeft op dit moment zo'n 116 leden, maar dat wil met zeggen, dat er geen plaats meer is voor nieuwelingen. Die zijn, aldus Lisiduna-secretans Veenen- daal, van harte welkom. Daarbij wordt dan vooral gedacht aan trompettisten, klarinettisten, ho boïsten en bespelers van andere riet-instrumenten, terwijl er ook in de toekomst werk aan de winkel zal zijn bij het slagwerk van het orkest. Dwarsfluiten zijn voldoende aan wezig. Wie lid wil worden van Lisiduna hoeft dat niet na te laten omdat het te duur zou zijn. Iedereen kan lid worden, mits het muzikaal verant woord is. De instrumenten voor het orkest en de attributen voor de majorettes worden op kosten van de vereniging aangeschaft en blij ven dan ook het eigendom van Lisi duna. De contributie is voor leden tot 17 jaar f.25.- per kwartaal en voor leden van 18 jaar en ouder f.30.- per kwartaal. Er wordt - en dat is redelijk- een bijdrage ge vraagd m eventuele opleidings- kosten (f.45.- per kwartaal). Wie meer wil weten over de vereniging doet er goed aan om naar de Culturade te komen. Naast het optreden van de ver eniging heeft Lisiduna ook een eigen informatieve stand op de culturele markt. U bent welkom. LEUSDEN - De openbare biblio theek Nieuw Langenbeek is tij dens de Culturade bijzonder ak- tief aanwezig. In de eerste plaats wordt een spannende speurtocht georganiseerd. Kinderen moeten in de buurt van de Korf en in de Hamershof op zaterdag 29 augus tus uitkijken naar figuren uit kin derboeken (leeftijd 8-12 jaar). Die figuren wijzen de kinderen de weg naar schatten uit die kinder boeken. Verder is er voor kinderen van vier tot acht jaar in de hal van de Korf op een gezellig ingericht plekje een voorleeshoek, waar de kinderen kunnen komen luiste ren naar boeiende verhalen. LEUSDEN - Het mannenkoor 'De Valleizangers' is nog geen twee jaar oud en noemt zich dan ook terecht het jongste koor van Leusden. Het idee voor een man nenkoor ontstond aan de oever van het Valleikanaal en daarom noemden de initiatiefnemers hun koor 'De Valleizangers'. De in deze regio bekende dirigent Joop t»3tp Ho muzikale leiding op zich en het resultaat na twee jaar is een aktief koor met zo'n 38 zingende leden, dat op haar re pertoire musical-songs, licht klassieke werken en binnen- en buitenlandse volksliederen heeft staan. "Waarmee een behoorlijke muzikale rondreis verzorgd kan worden', aldus Valleizanger Joop Kocks. Haar blijft h^* nipt bij. De bijna veertig leden zouden toch wel graag versterking zien van hun koor en ze weten zeker, dat er voldoende zangers m Leusden zijn, die diep in hun hart er best wat voor voelen om mee te zingen. Elke donderdagavond kunnen deze Leusdenaren vrijblijvend kennis komen maken met het koor tijdens de repetitie in de Groenhorst- schcol aan de Meent (achter de Sportzaal) van acht tot tien uur. Tijdens de Culturade'87 op zater dag 29 augustus treden de Vallei zangers uiteraard op en heeft het koor een eigen informatie-stand op de culturele markt. Een uitsteken de gelegenheid om met spoed kennis te komen maken. Op de foto: De Valleizangers tij dens een repet,,,r Ook in de hal van De Korf een puzzel voor kinderen vanaf 9 jaar. Zij kunnen meedoen aan het graven naar de Ezelsoor-schat. Wie geïnteresseerd is in de boe ken toptien van Leusden kan daarvoor ook bij de stand van de bibliotheek terecht, waar een lijst van de best gelezen tien jeugdboeken, romans en studie boeken te vinden is. LEUSDEN,- De culturele manifestatie 'Culturade' is een initatief van de Stichting Culturele Raad Leusden en werd voor de eerste keer gehouden in 1985. De voorbereidmgen en de realisering van de manifestatie is in handen van een speciale werkgroep uit de Culturele Raad en staat dit jaar onder leiding van CRL-lid Fransje Bouvy. De werkgroep is samengesteld uit verschillende leden van de Culturele Raad, aangevuld met niet-leden, die op vrijwillige basis hun steentje bijdragen aan het welslagen van het evenement. De uiteindelijke verantwoordelijkheid voor het totale evene ment ligt bij het bestuur van de Stichting Culturele Raad Leusden. Het doel van de Culturade is Leusdense verenigingen, instellingen en eventuele particulieren in de gelegenheid te stellen het Leusdens publiek informatie te verschaffen over hun in de gemeente Leusden te organiseren culturele aktiviteiten voor het nieuwe (winter-)seizoen. Dit jaar heeft de werkgroep gekozen voor een permanent overdekte accommodatie om beter tegen slecht weer gewapend te zijn. Wel is er een zogenaamd 'mooi-weer-alternatief. Indien de weersverwachting dit rechtvaardigt, zal de Culturade deels vanuit de Korf worden geplaatst naar het terrein voor de Korf en langs de Kooikersgracht. Het podium-optreden blijft bij mooi of slecht weer in de Korfzaal. De voorbereidingen voor de derde Culturade in successie zijn in april van dit jaar gestart na een zorgvuldige evaluatie van de editie '86. Bij deze evaluatie zijn ook de deelnemers betrokken geweest. LEUSDEN - Het organiseren van een manifestatie als de Culturade kost natuurlijk geld. Naast een minimale vrijwillige bijdrage van de deelnemers heeft de organisatie de be schikking over een deel van de gemeentelijke subsidie, maar dat alles is ontoereikend om de Culturade op verant woorde wijze te organiseren. Daarom heeft de Culturele Raad een beroep gedaan op het bedrijfsleven De RABO- bank Leusden heeft positief gereageerd door de kosten van het drukwerk affiches e.d.) voor haar rekening te ne men- Kela Tapijt in Achterveld heeft tapijttegels voor de CRL-stand in bruikleen gege ven, terwijl een tapijtfabnkant, die onbekend wenst te blijven, voor voldoende vloerbedek king voor de sporthal heeft ge zorgd. De Leusder Krant zorgt voor extra publiciteit en brengt een Culturade-bijlage, die tij dens de Culturade ook 'los' verkrijgbaar zal zijn KINDERCANTORIJ MARCUSKERK LEUSDEN - De Kindercantorij van de Marcuskerk is geen onbekende voor regelmatige Culturade-be- zoekers. De twintig kmderen van de cantorij traden al eerder op tij dens de Culturade-marufestaties LEUSDEN - Aerobic Dancing staat ook dit jaar op het podium-pro- gramma van de Culturade Tradi tiegetrouw zullen de aerobic dan- sers van Ju Sei Do, instituut voor bewegingsonderwijs, onder lei- I ding van Ria Abels en Ria Suyder- I houd hun flitsende demonstraties geven. Dit optreden behoort onge twijfeld elk jaar weer tot een van de attractieve onderdelen van het po dium-gebeuren van de Culturade. Op de foto: Aerobic Dansers aan het werk op het podium van de Culturade. LEUSDEN - Jolanda Bargeman en Yvonne v.d. Berg gaan binnenkort een opleiding volgen aan de Dans- academie te Amsterdam Beide zijn leerling van de dansschool van Ilonka Bakker en die is er trots op dat twee van haar leerlingen voor de academie zijn aangenomen. 'Ballet is beslist niet alleen een 'mei denhobby' zegt Ilonka Bakker, die voor haar docentenopleiding Klassiek Ballet haar diploma be haalde aan de Dansacaderrue te Rotterdam en inmiddels zes jaar met haar dansschool aktief is in Leusden. Op deze school wordt les gegeven in de klassieke ballet techniek en kinderen vanaf 6 jaar zijn van harte welkom. De lessen vinden plaats m de kleutergymzaal van de basisschool De Heerd, Ber- kelwijk 33. Uiteraard treedt Ilonka Bakker met haar dansers weer op tijdens het podium-programma van de Culturade'87. Wellicht een goede gelegenheid om eens kennis te ko men maken. Op de foto: Can-Can, uitgevoerd door leerlingen van de dansschool Ilonka Bakker. I LEUSDEN - Het op een na jongste groeid tot een koor met 82 leden, koor van Leusden, is het Gemengd Onder leiding van John van Hoek Koor Leusden, drie jaar geleden heeft het koor een repertoire opge- opgericht en inmiddels uitge- bouwd, die tamelijk gevarieerd is en uiteen loopt van Middeleeuwse muziek tot spirituals, van Bach tot muziek uit de jaren dertig Het koor heeft geen binding met een kerk en legt zich ook niet vast op een genre muziek. Het koor oefent we kelijks in de Muziekschool Leus den en is op zaterdag 29 augustus tijdens de Culturade te beluisteren op het podium van de Korfzaal. LEUSDEN - De organisatoren van de Culturade'87 hebben uiteraard ook de kmderen niet vergeten. Zij kontrakteerden het Theater Pom Pom, dat gedurende de culturele markt verschillende optredens zal verzorgen met hun 'wandelende poppenkast'. Dat betekent, dat op verschillende plaatsen op de cultu rele markt een dergelijke poppen kast-voorstelling wordt gehouden. Fred Elink Schuurman van Theater Pom Pom heeft wat dat betreft een lange ervaring met het optreden voor kinderen m de leeftijd van 4 tot 8 en 8 tot 12 jaar en de kinderen hoeven zich tijdens de Culturade dan ook met te vervelen. st van alle deelnemers aan rkt. jSpeel-en recreatiever. Blijhof ptichting Valleiconcerten pe Vnje Kwasten Verkgroep Milieu-Educatie Handboekbinderij J.G.Vos-Bette vluziekver.Lisiduna indercantonj Marcuskerk -emengd Koor Leusden (vervallen) Lili van der Laan, keramiek touting Caya Noya lerderij 't Claeverenblad B>J J.C De Geut ^flodelvliegbouw 'De vnje vogels' idem Lia Heinmk, poppen waimenkoor De Valleizangers Eckehart palletschool Ilonka Bakker Zonnebloem [Thea van Gelder. Keramiek kouting Soekwa «o Valk, schilderijen en plastieken |Kath. Plattelands Organisatie Ned Bond Plattelandsvrouwen Vrouwenontmoetings-centrum 't Vooronder L St. Volwassenen Edukatie Vrouwenraad Leusden £Ied. Chr. Vrouwenbond Unie Van Vrijwilligers Cine Leusden Historische Kring Leusden pibliotheek Nieuw Langenbeek. LEUSDEN - Douwe Jan Draayer is zijn naam en hij draait tijdens de Culturade aan het wiel van zijn miniatuur-draaiorgel De Wielewaal. Douwe Jan is met z'n Wielewaal een graag geziene gast op markten en koopavon den en het is een prima idee geweest om het duo uit te nodigen voor de Culturade. De muziek van het draaiorgeltje zal ongetwijfeld bijdragen aan een plezierige sfeer van de culturele markt. En wie wat meer wil weten over het draaiorgel en zijn muziek, vraagt het maar! Douwe Jan zal ongetwijfeld een boeiend verhaal vertellen aan iedereen, die het maar horen wil. Op de foto: De Wielewaal en z'n baas. de culturele LEUSDEN - De broers Jorn en Rik Heijdenrijk uit Amersfoort presen teren tijdens de Culturade enkele keren een acrobaten en jongleurs show, waarbij onder meer gebruik wordt gemaakt van een eenwieler. Jom en Rik brengen verschillende jongleur-acts, voeren acrobatische toeren uit en kombineren deze met toeren op een eenwieler. Op de foto: Jorn Heijdenrijk op de een wieler tijdens zijn act. (advertentie) Einde Noorderinslag rechts, dan 1e links Leusden-C, 033-944434. Meer pannekoeken

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7