n Voskuilen mag na drie keer linnen de wisselbeker houden rekker-trek- edstrijden Nat begin voor fietstocht KPO Geslaagde rommelmarkt DWS slaagde trekkerbehendigheidswedstrijden: Tuk op statiegeld Ondanks minder bezoek: mende zaterdag bi] De Klaveet: leader 0*u INSDAG 25 AUGUSTUS 1987 I lEusdEr krant CR VELD - De Trekker Behendigheids Commissie van de Organiseerde afgelopen zaterdag de jaarlijkse trekker digheidswedstrijden. Het werd een mooie en gezellige 153 trekker-bestuurders deelnamen. Hoewel het me- l van de trekker-bestuurders tot de junioren-categorie e, was er ook nog een aantal senioren dat aan de wed- eelnam en voor de jongeren zeker niet onder deed. Ook er vijf dames onder de deelnemers. .en de ballonnen heel houden emmers water optillen en de ge vulde emmers daarna op een draaiende schijf plaatsen. Omge vallen emmers werden wel zwaar aangerekend Het ballonnen pnkspel bleek ook moeilijk. Een bandenwagen moest met de voorzijde aan de voorzijde van de trekker worden gekoppeld. Op de wagen lag een balk waarop een aantal ballonnen was bevestigd. Eerst moest men de wagen in een garage parkeren en daarna moest men met de trek ker achteruit rijden. Een inmid dels gestarte molen prikte de bal lonnen lek. Men moest er wel voor zorgen, dat de links geplaatste ballonnen heel bleven. Het file-parkeren leverde de no dige problemen op Men moest er goed kijk op hebben, hoe breed de bereden trekker was. De be stuurder moest een parkeerplaats maken, bestaande uit twee paal tjes. De paaltjes moesten zelf ge plaatst worden Hiertussen moest de trekker worden geparkeerd. De ruimte die tussen trekker en paaltje overbleef werd opgeme ten. Een aantal van de proeven was aan een bepaalde tijd geboden was soms wel op de zenuwen werkte Om 14.00 uur werden de behendigheidswedstrijden enige tijd stilgelegd, dit in verband met de te houden stoelendans Een evenement waarbij de lachspie ren zowel bij de deelnemers als bij de de belangstellenden in wer king werden gebracht. Om 17 00 uur waren de wedstrijden beëin digd^ TRAPSKELTER Voor de eerste maal was er dit jaar ook iets bedacht voor de jeugd van 6 t/m 12 jaar. Dit was een trap- skelter-behendigheids wedstrijd. Ook hier was van de zijde van de jeugd een grote deelname De ju ryleden waren Willem Tolboom, Harry Voltman en Bert Diepeveen. Met een achter een trapskelter be vestigd aanhangwagentje moest een bepaald parcours worden af gelegd. Er werd gestart met de hellingproef. Tegen een helling oprijden en dan zorgen dat de be treffende plank goed overboog naar de andere zijde zodat men normaal weer aan die zijde naar beneden kon rijden. Vervolgens moest men nngen steken Bij het volgende onderdeel moest men bekertjes met water vullen en op de aanhanger plaatsen. Bij het ver dere afleggen van het parcours moest men proberen geen beker tjes te laten omvallen, zodat men zoveel mogelijk water in de be kertjes hield. Men moest door een band kruipen en daarna spijkers slaan. Na dit te hebben gedaan moest men weer opstappen en een slalom njden. Hierna moest men de skelter verlaten en uit een bak water een appel happen. Als op een horizontale balk njden, daarop parkeren en met een ho gedrukspuit een bloem uit een P.V.C.-buis spuiten. Bij de bielzentocht moest men met één kant van de wielen over een tarzanbocht rijden, waarop biel zen haaks waren geplaatst. Een rit voor en een nt achteruit De hellingproef hield in, dat met een aangekoppeld wagentje ach teruit van een helling werd gere den. Met het karretje moest con tact worden gemaakt waarna een toeter overging. Maakte men te veel geluid dan kreeg de bestuur der te maken met de waterspuit die dit jaar perfekt werkte Het ringsteken was ook met een voudig. De ringen waren aan een bewegende stang bevestigd Via een instrument, bevestigd aan de hefinrichting, moest men achteruit rijdend zoveel mogelijk ringen zien te bemachtigen Met hetzelfde instrument moest men bij het Ochspel een aantal it hengelend' naar de emmers met water. bestaande uit de heren >ersen, Theo Blom, Johan burgwal, Gerard van Dijk, jssendnjver en Albert had deze dag bepaald makkelijke taak 11 leggen parcours bestond n onderdelen. Begonnen ijj de zaagselsproeier. Met mchting van de trekker len een zakje zaagsel van ergrond zien te tillen en e hierna in een aanzuig- een hooiblazer depone- ende was het touwspel. aan de trekker verbon- w moest men rond een njden waarop een aantal ;jes was geplaatst. Door van het vieren van het est men proberen de fles- jr te trekken, wat met ge le bleek te zijn. De rem- hiema volgde, was ook H gemakkelijk. De trekker en met de achterwielen Achtervelds nieuws slot moest men goed door een ring steken die aan een bak water was bevestigd. Lukte dit met, dan kreeg men wel de bak water over zich heen. Aan bezoek van belangstellenden had men met te klagen. Er is die dag veel publiek op het terrein geweest Ook aan de bezoekers was gedacht. Iedereen kon deel nemen aan het eieren gooien en ook de Kop van Jut was aanwezig Verder was er een miniatuur dors- kar aanwezig die levensecht in be drijf te zien was. Op het gebied van tractoren en andere land- bouwprodukten was het nodige te bezichtigen. Ook was er een trac tor met aangekoppelde meng- mestverspreider opgesteld. Men kon raden hoeveel deze combina tie aan het eind van de dag zou wegen. Honger en dorst be hoefde men er niet te lijden. De K.P J.-dames hebben die dag ge zorgd dat er volop te eten en te dnnken was Zaterdagavond werd de dag afge sloten met een gezellige avond in café Buitenlust. De muzikale me dewerking werd deze avond ver leend door de band 'Formation' Het werd een hele gezellige avond waarbij men blij was dat er zowel op de dag als op deze avond zoveel ouderen acte de présence gaven. Tijdens deze avond werden ook de prijzen uit gereikt. De prijzen voor de heren van de trekkerbehendigheidswedstrijd werden gewonnen door: le Jan Voskuilen, die voor de derde achtereenvolgende maal eerste werd en de wisselbeker nu mag houden. 2. Wim v.d Tweel, 3. Marcel Rutte, 4 Theo Zwambag, 5. Jan Kooloos, 6 Raymond Tolboom, 7. Peter Smink, 8. Ane Hilhorst, 9 Job Voorburg, 10. John Verdam, 11. Wim de Vette, 12. Wim v.d. Hen gel. DAMES 1. Margnet Hak en 2. Rina Herder De poedelprijs was voor Bngitte Overgoor. Ook voor de jeugd met de skelter wedstrijd waren er prijzen Leeftijd 6-7 jaar. 1. Erik Tolboom, 2e Rob Hout veen. Leeftijd 8-9 jaar Ook bij de trapskelters was de nodige vaardigheid vereist. le Jarno v.d Burgwal, 2e Dave Boersen en 3e Alex Houtveen. Leeftijd 10, 11 en 12 jaar 1 Sander Tolboom, 2e Harold Kok en een gedeelde 3e plaats voor Martijn Lunter en Jan Boersen Bij de stoelendans werd Wim de Vette le en bij de meisjes was er een gedeelde tweede plaats van Lieke Hilhorst en Mandie van Daatselaar De prijswinnaars bij het eieren gooien waren Piet Hak en Marius Wouters met een afstand van 62 m Het gewicht van de tractor in houd mengmestwagen was 12.770 kg. De winnaar werd Leo Voskui len die het dichtst bij het gewicht was met 12.750 kg. Ook kon men meedoen aan het raden van de gezamenlijke lengte van de leden van de Trekker Be hendigheids Wedstrijden. De ge zamenlijke lengte was 12.91 m. Winnaar werd John Verdam. De organisatie bedankte tenslotte al len. die eraan hebben meege werkt dat deze dag kon worden gehouden en dat deze dag ook zo is geslaagd In het bijzonder wer den de sponsors bedankt. Zonder hun medewerking was het met mogelijk geweest, deze dag te or ganiseren. ÏTERVELD - Zaterdag wordt voor de tweede tl in haar bestaan van ekker trek vereniging ervalley een tractor g wedstrijd gehou- De wedstrijd zal wor- gehouden op het ter van de Klaveet, aan 'ostweg te Achterveld, [aanvang is om 10.30 kleibaan aangelegd. Dit is na de Flevohof de tweede vaste baan in ons land. Er is 500 m3 klei vanuit de Betuwe naar Achterveld gebracht. Dit is gedaan om een zo hard mogelijke onder grond te krijgen zodat de trac toren zich tijdens hun trekpo- ging niet ingraven. De wedstnjd wordt georgani seerd door de vereniging Po- wervalley. De leiding is in handen van de Nederlandse Trekker Trek Organisatie (NTTÖ). Dit is op één na de laatste regiowedstrijd waarna op 19 september het Neder landse kampioenschap wordt verreden op de Flevohof. Het betreft hier een A-wedstnjd. d.w.z. de eredivisie op trek ker trek gebied Daar komen dus de sterkste tractoren aan de start. De tractoren worden ingedeeld in de volgende ge- wichtscategorieèn. Vrije klasse 3.4, 4 4 en 5.7 ton Super Standard 3.4 en 4.4 ton Mini pullers tot 900 kg. De prijsuitreiking zal verricht worden door de bloemenko- rungin van Leersum, Miranda Goedegebuure Er zijn spe ciaal voor het goede overzicht sta-tribunes aanwezig, waar 3000 mensen een plaats kun nen vinden. De toegang voor kinderen tot 6 jaar is gratis. Voor de jeugd is er nog een gratis attractie een groot springkussen van 6x8 meter ïaal voor deze gelegen- is er vonge maand een jpie Trouble', een van de toonaangevende machines m het 'trekker-trek-circuit'w ons land. De machine is 'Van twee Chrysler-motoren. die achter elkaar geplaatst zijn. zetf xoréen." En als u nog een kinderwagen zocht, kon u zaterdag ook bij DWS terecht. (advertentie) ACHTERVELD - Vorige week dinsdag hielden de leden van de K.P.O. de jaarlijkse fiets tocht. Het tijdstip van vertrek was gepland om 9.00 uur vanaf het Groot Achterveld plein. Ondanks de weersvoor spellingen dat het goed weer zou zijn regende het die mor gen. Toch kwam er een aantal dames naar het vertrekpunt. Besloten werd de fietstocht nu maar met te laten doorgaan. Het hele gezel schap werd daarop door één van de leden uitgenodigd bij haar te komen koffiedrinken. Tijdens het koffiedrinken klaarde het weer op en werd het droog. Besloten werd om de tocht nu toch maar door te laten gaan. Om 10 00 uur stapten de dames welgemoed op de fiets en via Stoutenburg, Hoevelaken, Hooglanderveen en Hoogland ging het naar Baam Na eerst de inwendige mens te hebben ver sterkt werd het Oranje-museum bezocht. Het was werkelijk de moeite waard dit museum te be zichtigen. De dames hebben er volop van genoten. Na de bezichtiging stap ten ze weer op de fiets en reed men via Soest, langs het paleis Soestdijk weer naar huis. Tijdens de fietstocht heeft het niet meer geregend. De dames genoten volop van deze fietstocht en vol daan was men om 17.30 weer ge arriveerd in Achterveld. LEUSDEN - Een dief die waar schijnlijk tuk is op statiegeld, heeft tussen woensdag 19 augustus 18.00 uur en donderdag 20 augustus 21.00 uur twee kratten met in totaal 48 lege flessen gestolen. De kratten stonden achter een woning aan de Heggerank. Boeken genoeg in de aanbiedmg. ACHTERVELD - Zaterdag hield muziekvereniging D.W.S. de jaarlijkse rommel markt. Het werd een goed be zochte rommelmarkt, hoewel er minder bezoekers kwamen, dan voorgaande jaren Mogelijk is de oorzaak hiervoor het goede weer geweest, maar er zijn ook veel rommelmarkten, wat ook een gevolg voor het mindere bezoek kan zijn geweest. Er waren dit jaar geweldig veel spullen opgehaald Het was wer kelijk gezellig om rond te neuzen. Het grote materiaal was buiten Ons Gebouw opgesteld en de kleine spullen waren in gezellige stands in het gebouw uitgestald. Er was van alles, zodat er voor elk wat wils bij was. Dank zij de goede organisatie is alles naar wens en zonder moeilijkheden verlopen Hoewel er tengevolge van het mindere bezoek ook wel minder verkocht is was men bij de ver eniging toch nog zeer tevreden over de verkoop en over de op brengst Het bijeengebrachte geld wordt gebruikt voor de aan schaf van nieuwe uniformen voor het grote aantal jeugleden dat de laatste jaren lid van de muziekver eniging is geworden. Ook worden er nieuwe instrumenten van ge kocht en worden gebruikte instru menten gerepareerd. Door het grote aanbod van de spullen blijkt dat de bevolking met de muziek vereniging meeleeft waarvoor men zeer dankbaar is.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 9