c^5 ir Nieuwe ronde, nieuwe kansen gymnastiek is er voor iedereen' 4 Sport op de buis 'Antilopen' zoekt dames pala op weg naar vierde lustrum onder het motto: Colofon Inhoud Sportkrant LEUSDEN - Nog even en dan is het weer zover. Iedereen terug van vakantie, en de kranten en de clubbladen puilen inmiddels weer uit van de oefenprogramma's van verenigingen die zich voorbereiden op de dingen die komen gaan in het sportseizoen '87-'88. Wij van de sportredactie van de Leusder Krant meenden alvast op de zaken vooruit te moeten lopen en het resultaat van weken inventariseren ligt nu voor u. In deze bijlage ontvouwt een groot aantal ver enigingen dat de gemeente Leusden actief is hun ideeén en plannen voor het komende sportsei zoen. Wij hopen mét u, dat het nieuwe seizoen net zulke hoogstandjes zal mogen opleveren als deze, die onze fotografen het afgelopen seizoen op de gevoelige plaat vastlegden. Uiteraard wensen we alle verenigingen heel veel succes, maar vooral veel spelplezier in het komende seizoen. En we hopen, dat deze bijlage alvast een beetje aan de juiste stemming voor goede prestatie's mag bijdragen. De sportredactie KM MS BA oo de, LEUSDEN/ACHTERVELD - Onder het motto "nieuwe ronde, nieuwe kansen" presenteert de sportredaktie van de Leusder (Kabel) Krant u met het oog op het seizoen '87- 88 opnieuw een heuse sportbijlage. Na alle positieve reak- Li ties op onze primeur vorig jaar, kon een tweede sportkrant in successie niet uitblijven. E De opzet is ongewijzigd ge bleven. Met trainers, waar onder vele nieuwe gezichten, spelers en bestuursleden van 485 ro'n vijftien clubs, die eer daags weer met fnsse moed en hoopvol gestemd aan het nke nieuwe seizoen beginnen, zetten we de zaken eens keu ng op een rijtje. Vragen zoals het verwachtingspatroon, de tegenstanders, de kansen en wat is het doel, zijn weer met grote regelmaat afgevuurd en leverden de meest uiteenlo pende reakties op Immers, zoveel zinnen, zoveel gedach ten. Dat het nieuwe sportjaar voor veel Leusdense sportclubs in hun streven om op een hoger plan te komen of te blijven van doorslaggevende beteke nis gaat worden, werd met on der stoelen of banken ge stoken. Na jaren van hard wer ken en opbouw wil men ook wel eens resultaat zien van alle energie en tijd die door de jaren heen is verbruikt om de clubs gestalte te geven in een groeigemeente als Leus den. waar de sportwereld voordurend in beweging was en nog steeds is. Maar nu Leusden qua accom modaties - in 1988 ook weer een zwembad - van bijna alle gemakken voorzien is, moet het spelpeil omhoog, om de talenten die Leusden njk is voor de Leusdense clubs te behouden. De verwachtingen zijn dan ook hooggespannen. Maakt Roda'46 in 1988 ein delijk de felbegeerde sprong naar de KNVB, keert Antilo pen in de zaal weer op over gangsklasseniveau terug en presteert de MHC Leusden het om voor het eerst naar de overgangsklasse (heren) en le klasse (dames) te promove ren? En met te vergeten de clubs zoals LHV en TTCL, die de ti tel mpt aan hun neus voorbij zagen gaan, dwingen zij dit maal wel promotie af naar een hogere klasse? Allemaal vragen, waarop het seizoen '87-'88 een passend antwoord moet geven. Want al kent het optimisme vooraf soms geen grenzen, aan het einde van de rit wordt de ba lans pas opgemaakt Een goed begin is weliswaar het halve werk, maar alleen een flitsend eindresultaat maakt het succes pas echt compleet Sportief Leusden, succes! De sportredaktie 1FI k e LEUSDEN - Onder het motto 'gymnastiek is er voor iedereen', is de Leusdense gymnastiekvereniging Im pala vorige week aan het twintigste seizoen in haar bestaan begonnen. Met 32 uur op het lesrooster en nog 4 uur in petto, biedt Impala voor vrijwel iedereen, die daaraan behoefte heeft, de mogelijkheid tot lichame lijke ontspanning door inspanning. rol speelt en geen belemmering is, nu wel duidelijk. Zowel de tum- als de jazzafdeling kennen mo menteel al groepen voor dames. HB g3. ir iedere leeftijdscategorie van n ater tot senior is er een groep, kleinsten worden vertrouwd raakt met andere kinderen spelletjes te doen, al dan met toestellen. Bevalt dat goed kunnen de kleuters zich aan- len bij jongens- dan wel meis- oepen. Ligt bewegen op mu- meer in de lijn, dan is jazz-bal- -of ntmische gymnastiek een I' (jf3 ^eU2e- bestaat de mo- ijkheid om over te stappen u de zgn. spnnggroep, die al ii de toestellen lange mat, mini-( ip.< 98, M 40 trampoline, paard, kast en tafel ge bruikt. Het is niet ondenkbaar dat uit deze groep in de toekomst een heuse selectie trampolinesprin gers wordt gevormd. Degene die tenslotte nog meer in zijn of haar mars heeft kan uitgenodigd wor den om bij de selecties van de R.S G en toestelturnen te komen trai nen. LEEFTIJD Dat leeftijd bij Impala geen enkele Deze speciale bijlage is sa mengesteld door de sportre daktie van de Leusder (Kabel) Krant Redactie: Daan Bleuel en Henk-Jan Westland Eindredactie: Hans Mosterd Foto's: Hans Verhorst, Jan Pit, Wim Smeets, Rinks v. Dende ren. Uitgave: BDU-Krantenkombi- natie Bameveld (advertentie) Einde Noorderinslag rechts, dan 1e links Leusden-C. 033-944434. Bistro a la carte Meer dan 125 soorten Darmekoeken Ook voor heren en de ritmische gymnasüekafdeling kan dat ge realiseerd worden, als daar ten minste voldoende animo voor is. De 4 lesuren de Impala nog wil toevoegen aan het rooster kunen zijn; kleuters, meisjes 6-7 jaar. toe stellen, herengymnastiek en jazz- ballet MEER Impala doet echter meer als het geven van les. Het bestuur, de di verse commissies en de leiders, tezamen zo'n 25 personen, organi seren ook tal van andere activitei ten o.a. het deelnemen aan wed strijden op regionaal en landelijk niveau en het geven van demon straties. Naast activiteiten zoals avondvierdaagse, fietstochten, spelletjes middagen die komend seizoen weer op de nominatie staan, hoopt Impala in 1988 het 20- jarig bestaan op grootse wijze luis ter bij te zetten. Kortom, er valt bij Impala heel wat te beleven. En wie geen zin heeft om actief bezig te zijn, maar wel wat voor Impala wil betekenen kan zich al tijd nog aanmelden voor de een of andere functie. Want in alle gele deren kan de Leusdense gymnas tiekclub nog wat mensen gebrui ken. Wilt u meer informatie over Impala, bel dan de ledenadmini stratie, 033-940110 LEUSDEN/ACHTERVELD - Voor wie het nog niet wist: niet al leen de Leusder Krant volgt de verrichtingen van sportief Leus den op de voet, ook de Leuster Kabel Krant brengt zo snel en zo compleet mogelijk het laatste nieuws op sportgebied. Dagelijks, maar uiteraard vooral op zaterdag en zondag staan de program ma's, de uitslagen, de ranglijsten en alles wat nog meer bij de sportredaktie binnenkomt op de bilis. Daarmee voorziet de Leusder Kabel Krant in een enorme be hoefte, want een snellere manier om aan het laatste Leusdense sportnieuws te komen is niet mogelijk. Niet voor niets is de Leus der Kabel Krant de snelste lokale informant. Wilt u meer weten over sport op de kabelkrant neem dan kontakt op met Daan Bleuel, tel. 033- 941494, of Bouwdewina de Boer, tel. 03420-94292. Uw informatieve medewerking is immers onont beerlijk om zo goed en volledig mogelijk in beeld te komen. Want ook kanaal 4 verslaat alles. Voetbal Green Giants, Antilopen en hockey Hockey en handbal pag. 3 pag.5 pag. 7 Volleybal en badminton pag. 9 Zwemmen, badminton en sport in 't kort pag. 11 LEUSDEN - Bij de korf balvereniging Antilopen doet zich vlak voor het be gin van de competitie een schrijnend probleem voor. Door allerlei rede nen heeft een aantal da- messenioren de vereni ging verlaten, waardoor de club met de handen in het haar is komen te zit ten. Antilopen staat nu voor de vraag óf een team uit de com petitie terug te trekken (met een onvermijdelijke boete van de Bond als éen van de verve lendste consequenties), óf een vijfde team in de competitie te handhaven. Dat laatste heeft echter als gevolg dat er op zeer korte termijn minimaal vijf senioren dames lid moeten worden, die wekelijks beschikbaar zijn. Vandaar dat de vereniging deze week een noodkreet deed uitgaan in de richting van de leden om in de eigen omge ving uit te zien naar aspirantle den. Wij willen echter ook een duit in het zakje doen, en roe pen via deze weg het wellicht sluimerende korfbaltalent op (en met name de seniorenda mes) om zich naar het secreta riaat van Antilopen te spoeden om zich als een haas in te schrijven, onder het motto: „Laat het vijfde niet door de mand vallen." Impala is op weg naar het lustrum.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 13