'De bank bepaalt het resultaat' i pet een beetje mazzel aat het meteen lopen' 'De competitie wordt ongemeen spannend' leusder knunt: Promotie en degradatie seizoen 1987-1988 Jeugd Roda'46 wil hogerop ia-zaterdag trainer Wim van der Linden: da-zondag trainer Ruud Maas: SVA-trainer Cor Hoogland terug van weggeweest: INDERDAG 27 AUGUSTUS 1987 m ime t sp< net slaii Ultll te cer elijk ng gel net nst omr ?on USDEN - Bij de Roda-zaterdag heerste er medio augus- ogenschijnlijk volstrekte rust. Ontspannen werkte trai- Wim van der Linden met zijn pupillen aan de conditie begin september bij de start van de nieuwe competitie de hoofdklasse van de afdeling Utrecht op scherp te an. Is dat de bekende stilte voor de storm?, vroegen we i de trainer die aan zijn tweede seizoen bij de Roda- erdag begint. gelijking met vorig jaar zijn een heel stuk verder", zet van der Linden uiteen, kwam ik als vreemde eend ïjt bij Roda '46 binnenzetten moment dat er bij de zater- te leling een ware leegloop latsge vonden". Tiimen en een goede sfeer n in de groep was mijn eer- c, daarna kon ik pas met het leien van de voetbalpatro- iginnen door de juiste men de juiste plaats te posteren. >stte weliswaar enige tijd, desalniettemin eindigden loger dan ik zelf voor moge- 1 gehouden". J01 Qjn zelfs heel dichtbij het oenschap geweest. Het ge- e an capabele invallers, heeft de slotfase van de strijd in le das omgedaan", analy- e le zaterdag-trainer achteraf. )E WEG jn we al in een vroeg sta- iran de voorbereidmg op de n. ijiveg", vervolgt Wim van der zijn relaas. De as van het taat. ondanks het feit dat we el w iet vertrek van de routiniers id, aspers en Co de Smalen en- ract ueuwe spelers moeten in- Met Berry Buunk, Nico Ro- anm ciri bakf irsn en lid taar. ed meyn en niet te vergeten libero Fokko van Leyenhorst is er nog voldoende routine aanwezig. Door de komst van Barry Kamp horst (v. Rijn), Rembert Groenman (ex-Roda '46), Jan Dijksma (jeugd CJW), Hans Nieuwenhuis (Amers- foortse Boys), Ronald Manasse (Quick) en Mark Tolboom en Ed win Veldhuizen uit de jeugd is de selectie beduidend groter en'jon- ger geworden, waardoor ik veel meer mogelijkheden tot mijn be schikking heb. Ik streef wel dege lijk naar een vaste basiself, maar goede spelers achter de hand hebben in het tweede elftal kan geen kwaad. Het materiaal op de bank. bepaalt tenslotte het resul taat", aldus v.d. Linden. TITEL Dat de Roda-zaterdag dit seizoen weer een belangrijke rol aan kop van de hoofdklasse zal spelen, ligt voor de hand. De Buiningparkers houden zich echter over hun eventuele titelaspiraties op de vlakte. "Met de punten die we af gelopen seizoen op de eindbalans hadden staan, word je normaal ge sproken al kampioen. Dat is ech ter net niet gebeurd, dus dat is verleden tijd. Met het oog op de nieuwe competitie zeg ik, er zijn geen gedoodverfde favoneten. Musketiers en Bloemenkwartier zullen wel weer een flinke vinger in de pap hebben, maar qua voet bal en inhoud doen we daar zeker niet voor onder. Nieuwkomer Ve- lox uit Utrecht zie ik als een ge vaarlijke outsider, terwijl Eemdijk met al zijn fysiek geweld voor ons ook wel eens een moeilijk te klop pen tegenstander zal zijn. Als de Roda-zaterdag echter van meet af aan het geloof in eigen kunnen heeft en zich door niets en nie mand een strobreed in de weg laat leggen moeten we opnieuw een heel eind komen. Ik zeg niet dat we wel even op een slof en een oude voetbalschoen kam pioen zullen worden, maar als het even kan moet de Roda-zaterdag de sprong naar de KNVB maken als de kans zich voordoet. Voet- baltechnisch zijn we daar zeker rijp voor", meent Wim van der Lin den. ORGANISATIE Ook in het organisatorisch vlak is bij de zaterdag-selectie alles rond. Piet Nieuwenhuis gaat zijn tweede termijn als elftalleider in, terwijl Bert Kamphorst weer als keepers trainer zal fungeren. Co Peters ten slotte, neemt het tweede elftal on der zijn hoede. "Het tweede, dat danig verjongd is, moet eigenlijk kampioen worden om het gat met het eerste elftal wat kleiner te ma ken Ik heb er alle vertrouwen in dat zowel het eerste als het tweede hoge ogen zullen gooien m de stnjd om de hoofdprijs, voor spelt Wim van de Linden. "De sfeer is goed! de jongens hebben er weer zin in en iedereen weet wat er van hem verwacht wordt. Ze hoeven zich alleen maar met het spelletje bezig te houden. De rest regelen wij in samenwer king met de zaterdagcommissie. Dat gaat pnma". Roda-zaterdag staat klaar in de startblokken om het seizoen '87-'88 optimaal te presteren onder het mom 'wie niet waagt, die niet wint'. Selectie Roda-zaterdag: Berry Buunk, Fokko van Leyenhorst, Karei Ouwerkerk, Klaas de Vries, Nico Romeyn, Ronald de Haas, Coen van Dijk, Wout Bue- rink, Harry Settels, Harry Kers- sies, Barry Kamphoret (v. Rijn), Rembert Groenman, Jan Dijksma (CJW), Hans Nieuwenhuis (Amf. Boys), Mark Tolboom (jeugd), Edwin Veldhuizen (jeugd). Trai ner: Wim v.d. Linden (2e sei zoen). Elftalleider: Piet Nieuwen huis. LEUSDEN/ACHTER VELD Voor de goede orde nog even de promo tie- en degradatie rege ling zoals die komend sei zoen voor Roda '46 en Achterveld door de afde ling Utrecht op papier is gezet. In tegenstelling tot voor gaande jaren heeft de compe- titieleider alle beslissingswed strijden - uitgezonderd voor de hoofdklasse - afgeschaft, het geen inhoudt dat het doelsaldo bij twijfelgevallen over pro motie-degradatie voortaan de doorslag gaat geven. Voor de Roda-zaterdag zijn de kansen om op korte termijn naar de 4e klasse van de KNVB door te stoten behoorlijk toe genomen. Niet alleen de kam pioen promoveert, maar ook nummer 2 maakt een kans via een nacompetitie tegen clubs uit andere afdelingen in West 1. Degraderen er twee teams uit de KNVB naar de afdeling Utrecht dan promoveert num mer twee rechtstreeks en speelt nummer dne de beslis singswedstrijden. Degraderen er dne - ook eén uit het Oosten - dan speelt nummer 4 om die laatste promotieplaats. De nummers laatst en voorlaatst degraderen direct naar de le klasse. In de le klasse van de zon dagafdeling zijn er voor Roda '46 en Achterveld beduidend minder mogelijkheden om ho gerop te raken. Slechts de kampioen stapt de hoofdklas se binnen. Voor de laatste twee clubs in de eindrang schikking valt het doek. Indeling hoofdklasse: Bloemenkwartier (Hilver sum) Eemdijk Hercules (Utrecht) Hoogerheide (Hilversum) Musketiers (Eist) Roda '46 (Leusden) SOVA '54 (Amersfoort) Veensche Boys (Nijkerker- veen) WA '71 (Achterberg) Velox (Utrecht) Veluwse Boys (Garderen) WJ (Utrecht) Indeling le klasse A: Achterveld Barneveld BFC (Bussum) BW '31 (Blaricuro) EMM (Hilversum) Kockengen Naarden '79 Olympia '25 (Hilversum) Roda '46 (Leusden) Veensche Boys (Nijkerker- veen) WZA (Amersfoort) Zuiderzeevogels (Lelystad) Roda-zaterdag op volle sterkte m hoofdklasse. EUSDEN - Het bloed kruipt toch waar het niet gaan kan. ad de Leusdense voetbaltrainer Ruud Maas na een 14- rige carrière zich voorgenomen om een stapje terug te >en en een jaar rust te nemen, toch kon hij de verleiding Qj et weerstaan toen hem gevraagd werd of een her- euwde kennismaking met Roda-zondag niet wat voor Tajt em was. Echt veel bedenktijd had Ruud Maas niet nodig: nidi In die tien jaar is er bij Roda '46 zoveel veranderd in ositieve zin, en ik heb destijds in Leusden zo prettig ge er kt, dat het voor mij opnieuw een uitdaging is om op het tirg. Buiningpark aan de slag te gaan", gaf de Leusde- aar eerlijk toe. HOGEROP ef gezien kan Ruud Maas op •rachtige erelijst bogen. Als maakte hij furore met HVC SC Amersfoort. En als trainer Ruud Maas de Roda-zon- de eerste klasse van de af- Utrecht. Zijn grootste suc- s oefenmeester behaalde de lenaar echter met Stroe. In lar tijd loodste hij de rood- fen van de Veluwe van de klasse onderafdeling naar :de klasse van de KNVB. statie van formaat NSC uit- ïn de derde klasse, was itste club. moeizaam begin met de- kwamen de Nijkerkse- drie jaar achtereen net kort om in de tweede klasse le keren. "Ik hoefde dan iet per se weg bij NSC", ver- Ruud Maas. Het bestuur liet sbssing over eventueel aan blijven geheel aan mij over. Vier jaar trainer bij een vereniging vind ik echter genoeg, omdat je toch de kans loopt op elkaar uitgeke ken te raken. Het wordt in zo'n vijfde seizoen allemaal te eigen. "Ik nam toen de beslissing om er voorlopig maar helemaal mee te stoppen, omdat een weekend vrij na al die jaren me ook wel weer eens lekker leek. Op het moment dat Roda '46 met het verzoek kwam of ik geen zin had om de Roda-zondag weer onder mijn hoede te nemen, ben ik op mijn besluit teruggekomen. De zaak was gauw beklonken, want ik vind Roda'46 qua vereniging en organi satie één van de betere in de om geving. Alleen ze spelen nog niet hoog en daar moeten we in de toe komst dus verandering in gaan brengen", vindt Ruud Maas. "Met zijn allen moeten we probe ren om een stapje hogerop te ko men", vervolgt de nieuwe Roda- trainer zijn relaas. "Met zo'n ac commodatie en jeugdafdeling, moet je gewoon hoger voetbal len". Ruud Maas weet dus als geen andere wat er zoal in het (amateurvoetbal te koop is en dat de weg omhoog geen gemakke lijke is. In al die jaren dat hij met aan Roda'46 verbonden was, zijn de Leusdenaren immers geen stap verder gekomen. Wat dat be treft ligt er voor hem een leuke op dracht te wachten. Want slechter dan de zondag-afdeling de laatste jaren gepresteerd heeft kan ei genlijk niet, maar of Ruud Maas van de Roda-zondag direct een winnend elftal zal maken is echter een grote vraag. terwijl doelman Hildebrand van de Meer (weer) te kennen heeft gegeven liever te gaan voetbal len. Daardoor is het niet ondenk baar dat Hans van Bekkum bij de zondag-elf zijn debuut gaat ma ken, of Michiel Vrijhoef weer tus sen de palen terecht komt. Bert Staubach, overgekomen van Quick, Ferry Houtveen uit de A- jeugd en ex-trainer Meindert Vlugt zijn de nieuwe gezichten in de selectie. Wie de beste papie ren bezitten om in de basis te ko men, wist Ruud Maas na twee trai ningen en enkele oefenduels ui teraard nog met te vertellen. "Voordat iedereen op conditie is en het nieuwe spelsysteem onder de knie heeft, zijn we enkele we ken verder De bekerwedstrijd te gen Dolderse Boys eind augustus zal duidelijk moeten maken of de Roda-zondag klaar is voor het nieuwe seizoen", aldus Ruud Maas. Selectie Roda-zondag: Hans v. Bekkum, Michel Vrijhoef, Dick van 't Klooster, Perry Wendel, Meindert Vlugt, Harry Oussoren, Peter Knijff, Bert Staubach, I Remco Bosman, Jaap Zweinen- berg, Martin Daatselaar, Bobby Schoordijk, Hans Heijmen, Ben I Wittenberg. Elftalleider Gerard v.d. Belt. Trainer Ruud Maas (le seizoen). LEUSDEN - Met zo'n dertig elftallen is de jeugdafde ling van voetbalclub Roda '46 één van de grootste in de afdeling Utrecht. Zelfs zo groot dat menig jeugdelftal bij gebrek aan poules en tegenstanders in de regio Amersfoort komend seizoen weer tegen elkaar in actie zullen komen. Voor de jongens - meisjesvoetbal kent Roda '46 niet - is dat niet zo leuk, maar mede door de terugloop van het aantal jeugdleden met name in de grote steden is dat helaas niet anders. Het ledental is bij Roda '46 nog steeds in een stijgende lijn, zodat het niet ondenkbaar is dat de Leusdense voetbal club nog voordat de 'officiële' aftrap is verricht weer het re cordaantal jeugdteams van 32 heeft. Daarmee vormt Roda '46 zoals eerder gememo reerd een positieve uitzonde ring. De kwantiteit heeft helaas sportief gezien nog te weinig rendement opgeleverd in de vorm van voetbal op een be hoorlijk regionaal niveau. Evenals bij de senioren speelt het 'vlaggeschip' van de jeugd, Roda Al. nog steeds in de afdeling Amersfoort, of be ter het rayon Amersfoort. Tweemaal achtereen finishten de A-jumoren als tweede en misten daarmee de titel en fel begeerde promotie naar de le klasse van de regionale jeugd Komend seizoen zijn de verwachtingen mede ge baseerd op de uitstekende verrichtingen onder de ogen van Ajax-trainer Johan Cruyff tijdens het Haarlem-cup-toer nooi echter weer hoogge spannen bij de jeugdcommis sie en trainer Wim Altenaar. die inmiddels zijn derde jaar bij de Roda-jeugd ingaat Onder het mom driemaal is scheepsrecht of nu of nooit gaan de Roda-A-junioren op jacht naar het kampioen schap. Ook de B-junioren zul len dit jaar weer alles in het werk stellen om in de zware regionale competitie zo goed mogelijk voor de dag te ko men. Coach Cees Leyenaar Or) heeft er het volste vertrou wen in dat zijn spelers zich uit stekend staande weten te houden. Gelet op de vele jonge talenten die ook bij de C-juruoren en D-, E-, en F-pu- pillen nog rondlopen - de E- pupillen werden kampioen bij het vier tegen vier toernooi van de KNVB - lijkt Roda '46 nog immer een gouden toe komst tegemoet te gaan, want immers: wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Aan de jeugdcommissie en de vele trainers - nieuwe trai ners van de jeugd kunnen zich aanmelden bij Jaap de Haan, tel. 944294 - die bij Roda '46 wekelijks actief zijn, zal het met liggen. Wie meer wil we ten over de jeugdafdeling van Roda '46 kan contact opne men met de leden van de commissie. In het sfeervolle clubhuis op het Burg. Buining park is meestal wel iemand aanwezig om informatie te verstrekken. Junioren Roda '46 willen hogerop. AANVALLEND TIJD "Gebrek aan tijd kon mij wel eens parten spelen om de Roda-zondag als een geoliede machine aan de start te krijgen", merkt Ruud Maas in woorden van gelijke strekking op. Door het jammerlijke wegval len van spits John Jansen, voor wie in het nieuwe spelsysteem een be langrijke taak was weggelegd, moet ik de komende maanden op een geheel ander speltype over schakelen. John Jansen had in de punt vein de aanval via de buiten spelers en opkomende verdedi gers in stelling gebracht moeten worden, nu zal ik echter een wat andere spelwijze moeten uitstip pelen om het juiste elftal neer te zetten. Zaak is dat we vanaf het be gin uit de buurt blijven van de de gradatiezone, zodat we in alle rust aan de opbouw kunnen werken" "Een goede competitiestart kan immers net dat kleine beetje extra vertrouwen geven, waardoor een ploeg vleugels krijgt en het gaat lopen. Daar hoop ik een beetje op, zodat we bovenin zullen mee draaien Echte uitschieters in de eerste klasse zie ik overigens met, dus het wordt een open strijd met veel kanshebbers. De Roda-zon dag moet daann een rol kunnen spelen", onderstreept Ruud Maas met klem. ACHTERVELD - Cor Hoogland is in Achterveld zeker geen onbekende. Acht jaar was de huidige Amersfoorter in kerkdorp bij de plaatselijke sportvereniging als speler aktief. Hij maakte in het begin van de jaren tachtig de promotie naar de hoofdklasse mee, een jaar later ook de degradatie naar de eerste klasse. Anno 1987 keert Cor Hoogland bij Achterveld als het ware op het oude nest terug, uiteraard niet meer als speler, maar als trainer van de selectie. Want na het vertrek van Jan Drost, die bij Hooglanderveen onderdak vond, werd hij door het SVA- bestuur aangesteld om het roer van zijn illustere voorgan ger over te nemen. ook de selectie van Achterveld in een wat ruimere jas komen te zit ten. "En dat is een goede zaak", stelt Cor Hoogland tevreden vast. "Een bredere selectie biedt meer keu zemogelijkheden. Tevens neemt daarbij de concurrentie toe. Ieder een moet dus knokken om een ba sisplaats te veroveren. Keeper Ge rard van de Bedum voelt bijvoor beeld de hete adem in de nek van Marco van Oussoren. die van Roda '46 overkwam Daarnaast zijn Kok en Snijders vanuit de SVA- jeugd de selectie komen ver sterken. Tel ik daarbij degenen die al in de A-selectie zaten, dan kom ik op een kleine dertig man, waaruit tenslotte het eerste elftal gekozen zal worden", legt Cor Hoogland uit. Jos Kooij is het enige vraagteken bij Achterveld. Eerst liet het zich aanzien dat hij wegens werkzaam heden elders met meer in de gele genheid zou zijn om voor SVA uit te komen. "Dat is echter nog niet helemaal zeker, volgens de laatste berichten", weet Cor Hoogland te vertellen. "Ik hoop van harte dat deze speler voor Achterveld be houden blijft, zodat ik met de nieu welingen en de gevestige orde de strijd in de klasse op volle sterkte kan aanbinden." WIJZIGINGEN na 10 jaar weer bij Roda (zo.) op de bank. In de selecüe is een aantal wijzi gingen doorgevoerd. Zo ver dwenen Jan van Eijden en Peter van Barneveld bij de Roda-zondag Een logische keuze? "Be weet het niet, dat zou je aan het bestuur van Achterveld moeten vragen", kaatst Cor Hoogland de bal direct terug. "Ik denk dat ik gewoon ge luk gehad heb. Toen mij ter ore kwam dat Jan Drost bij Achterveld aan zijn laatste jaar bezig was, heb ik direct gesolliciteerd, maar ik denk niet als enige Men heeft mij het volste vertrouwen gegeven, en daar ben ik blij om, want na twee jaar de Kieviten uit Voorthui zen was ik weer eens aan wat an ders toe Dat het Achterveld is ge worden, is voor mij dan ook een prettige uitkomst', aldus de in Amersfoort woonachtige oefen- meester. PARALLELLEN Toch ontkomen we er niet aan om enige parallellen met zijn voorgan ger te ontdekken. Evenals Jan Drost begon Cor Hoogland zijn voetbalcarrière op jeugdige leef tijd bij Roda '46 in het toenmalige Hamersveld. Daar heeft hij het voetballen geleerd en met zijn voorganger, die grote bekend heid genoot als het Roda-kanon. diverse hoogte- en dieptepunten beleefd. Een verhuizing naar Ach terveld, halverwege de zeventiger jaren, deed Cor Hoogland voor de oranjehemden op het Kerstenss- portpark kiezen, waarna hij zo'n vijf jaar geleden overstapte naar het trainersvak. Na het behalen van de noodzakelijke trainers- licentie, werd zijn eerste club Val leivogels in Scherpenzeel. Onder Jos Michels kreeg Cor Hoogland de leiding over het tweede en derde elftal Daarom ging hij naar de Kieviten, voordat deze zomer Achterveld hem dus binnen haalde. SELECTIE Verdwenen aan het begin van het vonge seizoen nogal wat gelou terde spelers uit de selectie, met de komst van de nieuwe trainer is SVA-trainer Cor Hoogland (r) terug bij Achterveld Wie denkt dat Achterveld onder de nieuwe trainer ook meteen een andere koers zal gaan varen, heeft het zeker mis. "Aanvallend voet bal staat bij mij ook hoog aange schreven", stelt Cor Hoogland na drukkelijk vast. "Ik kies altijd voor drie spitsen". Wat dat betreft zal er bij Achterveld weinig verande ren", voorziet de Keistedeling. "Ik reken helemaal op een span nende competitie. Echte favorie ten zijn mijns inziens in de eerste klasse A niet aanwezig, de ver schillen in sterkte zijn gering. Ach terveld moet temidden van dit veld zeker een goede middenmo ter worden', vervolgt Cor Hoog land zijn vooruitblik. Nieuwkomer BW '31 uit Blaricum is voor Achterveld de eerste te genstander, nadat VIOD uit Tien hoven de eerste bekeropponent was. "Geen gemakkelijk begin", zegt de Achterveldse trainer. Uit mijn Kieviten-tijd weet ik dat BW '31 een voetballende ploeg heeft die in één ruk van de derde naar de eerste klasse is doorgestoten. Vorig jaar won Achterveld welis waar een oefenduel van deze club, maar onderschatting zou ge heel misplaatst zijn. Daarvoor moeten wij waken." "Komen we deze duels goed door en weten we ook tegen BFC en Zuiderzeevogels punten te pak ken, dan zal dat Achterveld voor het verdere verloop van de com petitie veel zelfvertrouwen geven. Ook voor de derby's tegen Roda '46, Veensche Boys en Barneveld. Ja, de competitie zal volgens mij een ongemeen spannend verloop knjgen, waarover vooraf eigenlijk niets zinnigs te voorspellen valt", aldus Cor Hoogland. Selectie Achterveld: Marco Ous soren, Gerard v.d. Bedum, Klaas v.d. Heuvel, Adri v.d. Heuvel, Henk Voorburg, Robbie de Vette, Erik de Jong, Kok, Edwin Snij ders, Harry van Rijnsoever, Ruud Tolboom, Gerard v.d. Bre mer, Jos van Kooij Trainer Cor Hoogland (le seizoen).

Leusder Krant | 1987 | | pagina 15