'Titel in de zaal is noodzakelijk' 'De mentaliteit zal de doorslag geven' ?itness voor edereen Jeugd Green Giants gooit hoge ogen Drie maal moet weer cheepsrecht worden' leusilen tenant Rob Weers na gedwongen vervanging: oorzitter Peter Bos van Pon Voorwaarts: ntilopen-tramer Kees van Buren: port 2000: JNDERDAG 27 AUGUSTUS 1987 5 jEUSDEN - Antilopen heeft een moeizaam seizoen achter Ie rug. Op het veld werd op het nippertje geprofiteerd van ersterkte promotie naar de landelijke overgangsklasse, erwijl in de zaal het debuut op datzelfde nivo niet langer lan één jaar duurde. Kortom, sportief verliep het voor de ormatie van trainer Kees van Buren niet helemaal naar irens. )it seizoen wil Antilopen het verloren gegane terrein her- iveren en zich op het veld als waardige overgangsklasser nanifesteren. ,,Een kampioenschap in de zaal is dan ook ïoodzakelijk, om het technische beleidsplan (topkorfbal) dat door de vereniging is geaccepteerd een juiste aanzet te teven", aldus trainer Kees van Buren. it dat beleidsplan heeft trainer is van Buren even aan het twij- :n gebracht of hij wel aan het de jaar als Antilopen-trainer beginnen. ,,Op het moment de leden volmondig toestem met het te voeren topkorfbal- eid, verwacht ik dat het verkrij- van kader geen al te grote eilijkheden zou opleveren. )r de hele vereniging heen ko- nwe eigenlijk nog 'technische' nsen te kort. En dat brengt voor toekomst een zeker risico met mee", aldus een kritische is van Buren. X)PVOL :h begint de Leusdenaar met se moed en hoopvol gestemd het nieuwe seizoen: „Het is >r mij opnieuw een enorme uit- fing om met deze ongelooflijk ge ploeg de strijd aan te bin tegen doorgewinterde over- igsklassers (veld) en fysiek rke le klassers (zaal). Als de wil iwezig is en de dames en heren men een hecht collectief dan ak ik me geen enkele zorg over gunstige afloopl BOUWEN De selectie heeft in vergelijking met vorig seizoen weirug wijzigin gen ondergaan. Bij de heren is An dre Kooi (weer) kandidaat voor de hoofdmacht, terwijl bij de dames de plaats van Yolanda Versteeg wordt overgenomen door Marjon Abbring of Esther Versteeg. Voor het ovenge is alles bij het oude gebleven. „De meesten hebben er dus al een jaar landelijk nivo op Antilopen debuteert in overgangsklasse. Indeling 2e klasse B Amersfoortse Boys BHT DVO;73 Kamerbeek Kolkrijst Levob Pon Voorwaarts Prodent Schimmelpenninck Straaljager Boys Zwolle Boys Indeling res. 2e klasse A Amersfoortse Boys 2 Chirurgijnhuis 2 DKRV Gr. Panters 2 Family 3 Nieuw Azië 2 Pon Voorwaarts 2 Prodent 2 Putten 3 Sparta 3 Wilco Rustenburg 3 LEUSDEN - Zo zelfverzekerd als hockeytrainer Rob Weers vorig jaar bij het heroptreden van Leusden in de le klasse was, zo voorzichtig kijkt de Amersfoortse oefenmeester naar het nieuwe hockeyseizoen. De compleet andere poule-indeling en de metamorfose die zijn selectie ten deel viel, nopen hem om zich behoorlijk op de vlakte te houden. "Veel spelers hebben Leusden de rug toegekeerd", begint Rob Weers zijn relaas. „Om diverse redenen. Niet minder dan vijf spelers heb ik uit de selectie zien vertrekken. "Tom van Eek ging naar HDM in Den Haag. Martijn Maree vertrok naar Kampong Pieter Breugel, Joep Rosenboom, Hans Robert v.d. Doe en Michel van Vuuren hebben (voorlopig) een punt ach ter hun hockeyactiviteit bij Leus den gezet Een fikse aderlating dus, die geheel gecompenseerd moest worden met spelers uit ei gen jeugd, nadat verwoede po gingen om spelers van elders naar Leusden te halen volledig misluk ten". JONG "Het gevolg is dat ik nu met een zeer jonge ploeg te maken heb. waarvan de gemiddelde leeftijd nog onder de twintig jaar ligt En dat is een van de jongste herense lecties die ik bij Leusden ooit on der mijn hoede heb gehad", on derkent Rob Weers. Hoe snel de nieuwelingen zoals Ralf Kemps, Robert Jan Willem- sen, Albert Westra, Sander Greeve en Ralf Wessel zich zullen aanpassen bij de semoren is voor Rob Weers een groot vraagteken. "Er zitten veel mogelijkheden in deze groep, dat is een ding dat ze ker is. Maar of men het fysiek en mentaal al direct aan kan is nog moeilijk in te schatten. In oefen duels zag ik toch momenten, die aantoonden dat de jongens over het algemeen nog veel ervaring te kort komen. Voor de heren, die al vele jaren in het eerste van de par tij zijn, is dan ook de schone taak wegelegd om de jeugd in het veld goed te begeleiden en op hun fou ten te wijzen." MIDDENMOOT Ondanks de metamorfose die de Rob Weers laatste seizoen. herenploeg van de mixed Hockey Club ondergaan heeft, raakt Rob Weers aan de vooravond van de nieuwe competitie enigszins in pa niek. Met name de nieuwe poule, waann de Leusdenaren zijn onder gebracht, stemt hem gematigd op timistisch. "Na een seizoen tegen clubs uit het noord-oosten van Ne derland zitten we voor de ver andering weer eens dicht bij huis. Doorgaans zijn de clubs in het Westen beter aan elkaar ge waagd. Een uitgesproken favoriet zie ik dan ook zo één, twee, dne niet in het rijtje zitten of het moe ten de Strawberries uit Velzen zijn, die hebben het voorbije seizoen een goede indruk achtergelaten De krachtsverschillen zijn echter zo gering dat Leusden zich op voorhand in de middenmoot moet kunnen handhaven. De openings- duels tegen de promovendi Soest en Alkmaar moeten dan direct punten opleveren. Met een geslo ten en goed georganiseerde de fensie en een soepel lopende strafcomer moet Leusden voor ie dere tegenstander een lastig ob stakel zijn. Zeker op het kunstgras van het Valleipark", voorspelt de Amersfoorter. Ziet de toekomst er voor de heren van Leusden nog wat vaag uit, over zijn eigen ambities is Rob Weers zo helder als glas. Wat er dit seizoen ook gaat gebeuren, zelfs bij een eventueel kampioen schap is het zeker dat de Amers foortse hockeytrainer aan zijn laat ste jaar in Leusden bezig is. Na zes jaar Leusden vindt hij het onder hand welletjes. Ook omdat zijn studie in een eindfase verkeert en een mogelijk vaste baan nauwe lijks met het trainen van een club valt te combineren. Niet in de laatste plaats vanwege het feit dat hij ook nog de jongens vanhet district Midden Nederland onder zijn hoede heeft. Kortom, bij de Mixed Hockey Club Leusden maakt Rob Weers het halve dozijn vol, maar meer ook met. Hopelijk kan de sympathieke Keistedeling zijn trainersloopbaan met een suc ces bekronen en Leusden voor het eerst in de geschiedenis naar de overgangsklase loodsen. Ze ker zoals de zaken er nu voor staan, zou dat een prestatie van formaat zijn, en de absolute kroon op zijn werk betekenen. Selectie heren MHC Leusder Maarten Jonges, Frank Roggen- kamp, Frederik v.d. Lee, Frank de Ruiter, Bart en Flip van Dalen, Thorvald Goosman, Albert Wes tra (jeugd), Sander Greeve (jeugd), Ralf Wessel (jeugd), Ralf Kemps (jeugd) en Robert Jan Wil- lemsen (jeugd). Trainer: Rob Weers (6e seizoen). Indeling le klase Amersfoort Alkmaar Soest Voordaan (Maartendijk) Strawberries (V eisen) Hilversum, Be Fair (Hilversum) HBS (BLoemendaal) Randwijk (Amstelveen) Leusden toSDEN - Lezen ver sport 'leuk, maar veel gezonder is et natuurlijk om zelf actief •el te nemen. En waar zou et niet beter kunnen dan bij •tot 2000 aan de Hamers- idseweg, de sportschool en Roland v.d. Voorde. [>n 2000 is een professioneel leid soort-instituut. Vanaf de oe- diplomeerde sport-docenten tot en met de bediening achter de bar - met overigens hoofdzakelijk zeer gezonde vruchtendranken -is men enthousiast maar ook zeer fa natiek bezig om de inwoners van Leusden zo gezond en fit mogelijk te houden of te maken. Er zijn bij Sport 2000 vele mogelijk heden, allemaal gericht op condi tie-verbetering en/of figuur-cor rectie. zowel individueel als in groepsverband. Leeftijd speelt daarbij geen enkele rol, het begint bij zeer jeugdige scholieren en eindigt bij dik in de zeventig. Dus voor jong en oud TRAINING Naast het bekende aanbod zoals fitness - schitterende apparatuur - aerobic en jazz-dance en natuur lijk sportmassage geeft men er ook de steeds populairder wor dende 'circuit- en of conditie-trai ning" Daarnaast ontwikkelt Sport 2000 ook een speciale bedrijfsfitness met een verantwoorde medische begeleiding. Voor bedrijven een extra bevordenng van de team geest en vermindering van het ziekteverzuim onder het perso neel. Zoals verwacht maa worden is het worden om deze 'transfers' door gang te laten vinden. In sportief opzicht zou Pon dan een flinke stap Voorwaarts maken". SFEER Als bedrijfsteam krijgt men bij Pon Voorwaarts van buiten af geen nieuwe aanwinsten, omdat er vol gens de statuten te allen tijde een connectie met de auto-importeur moet zijn. Op de overschrijvings- lijsten van de bond komt Pon Voorwaarts dan ook nooit voor. En dat is maar goed ook, vindt Peter Bos "De sfeer en de gezelligheid staat bij ons hoog in het vaandel, het gaat tenslotte om de lol en niet meer dan dat. Winnen is leuk, maar geen absolute noodzaak. Kunnen we het weer niet waarma ken dan hebben we pech gehad, lukt het wel dan is dat mooit mee genomen", relativeert Peter Bos tenslotte. Sport 2000: fitness voor iedereen. Dat de jeugd bij de Green Giants goed in de bus blaast, bewezen de resultaten die ze vorig seizoen wist te boeken De meisjes kadet- ten werden zelfs kampioen van de tweede klasse en promoveerden op grond van deze prestatie naar de eerste klasse. De jongens de den met hun eervolle tweede plaats hier nauwelijks voor onder. De verwachtingen zijn wat de jeugd betreft dan ook hoog ge spannen, ondanks het feit dat door de terugloop van het aantal leden landelijk gezien de kernen Amers foort en Utrecht zijn samenge voegd. waardoor de competitie duidelijk aan sterkte is toegeno men. Verder beschikt Green Giants nog over drie andere jongensteams m de categoneën van de welpen, as piranten en junioren. Bij de senio ren heeft de Green Giants ko mend jaar dne teams in actie, die de groene kleuren in de kem Amersfoort gaan verdedigen HANDHAVEN „Alle formaties wisten zich te handhaven en ook nu rekenen we erop dat dit weer gaat lukken", schat secretans Appels in. De da mes komen uit de le klasse en worden wederom getraind door Dolf Lumng. Bij de heren is Cor Scholten de nieuwe man aan het firmament, die er in moet slagen om de twee herenploegen die Green Giants njk is naar hoge re gionen te stuwen. Gelet op het feit dat het afgelopen seizoen nogal stroef verliep en goede en matige prestaties aan de lopende band werden afgewis seld moet een positieverbetering tot de mogelijkheden behoren. Nog een paar weken hebben de Leusdenaren voor de boeg om de puntjes op de te zetten en start klaar in de startblokken te staan om er tegen aan te gaan Want op 12 september barst voor basket balvereniging de Green Giants de competitie los. onder het mom een goed begin is nog altijd het halve werk. Selecties Green Giants: nog onbe kend. Trainers Dolf Luning (da mes, 2e seizoen), Cor Scholten (heren, le seizoen). £USDEN - Het had zo mooi kunnen zijn, voor zaalvoet- alclub Pon Voorwaarts bij het 20-jarig bestaan. Maar on- anks een uitstekende eerste competitiehelft, konden de oetballers van Pon's Automobielhandel b.v. de weelde jan de koppositie in de 2e klasse (rayon Veluwe) niet tot iet einde van de rit dragen. Meer als een derde plaats chter de Plank en Keistad zat er voor de Leusdenaren niet i, zodat de formatie van Peter Bos komend seizoen van joren af aan kan beginnen met het heroveren van een iaats in de le klasse. b begonnen zo goed en het er halverwege de competitie ig op dat we het lustrum met sportief succes konden usteren", herinnert Peter Bos, rzitter van Pon Voorwaarts, nog als de dag van gisteren, t liep als een trein, maar toen aantal spelers tijdens de com- tie met wintersport ging, werd kwalitatief te smalle selectie al op pijnlijke wijze blootge- 1. Spelers hebben we wel vol- nde, in de breedte komen we ler kwaliteiten te kort om een I jaar lang in de top mee te tien. Een verschijnsel dat bij »r bedrijfsvoetbalteams voor- it, maar als je zo dicht bij de lstreep af moet haken, is dat i bijzonder jammer, meent Pe- !os. DGEBREK feit dat Pon Voorwaarts het ipioenschap in de slotfase van de kompetitie met veilig kon stel len, was met het oog op het jubi leum een geluk bij een ongeluk. Door tijdgebrek kwamen de festi viteiten rond het vierde lustrum in het geheel niet van de grond. Plannen waren er wel, maar de uit voering bleef achterwege. "Ook dat had ik mij wel wat anders voor gesteld", filosofeert de Pon Voor- waarts-praeses. Door de organisa tie van het 3e Audi-VW-toemooi op het veld, kwam ik nogal krap in mijn tijd te zitten. Tussen de be drijven door namen we nog deel aan het 'World Cup'-toemooi in Enschede. Dat werd voor Pon Voorwaarts een enorme beleve nis. We wisten zelfs door te drin gen tot de halve finale en legden temidden van 68 ploegen uit 20 landen beslag op een eervolle derde plaats. KANSEN Hoe liggen de kansen voor het Peter Bos (1) met zijn Pon Voorwaarts nieuwe seizoen, vroegen we aan Peter Bos vervolgens. "Onder het mom van driemaal is scheeps recht moeten we ook in zaal maar weer eens de kampioensvlag kun nen uitsteken. Dat wordt onder hand de hoogste tijd, want het is al weer heel wat jaren geleden dat Pon promotie wist af te dwingen. We zijn er echt aan toe, als team horen we zeker in de eerste klasse van het zaalvoetbal thuis. Doen zich echter weer dezelfde proble men voor wat betreft de vakantie perikelen van een aantal spelers, dan is het voor Pon Voorwaarts weer oppassen geblazen om over eind te blijven." TOEKOMST Aan de horizon doemt mogelijk een oplossing. Het is niet ondenk baar dat de betere spelers uit het 2e team van Pon Voorwaarts, een formatie bestaande uit werkne mers van het Automatiserings Centrum, ook wel bekend onder de naam AC Pon, de hoofdmacht van Peter Bos gaan versterken. Als dat doorgaat is voor Pon Voor waarts helemaal een zonnige toe komst weggelegd. "De betref fende spelers willen wel", laat Pe ter Bos alvast weten, "maar intem moet er nog overleg gepleegd sportinstituut voorzien van een ruime sauna met natuurlijk een ijs koud dompelbad en een hot whirlpool In tegenstelling met an dere instituten is voor leden van Sport 2000 de sauna gratis. Uiter aard is er een modern solarium. Sinds kort beschikt Sport 2000 ook over een slimtronic. Een inge nieus elektronisch apparaat om te vermageren en alleen op die plaatsen waar dat echt nodig is. Kortom, Sport 2000 is op het ge- bied van fitness van alle gemak ken voorzien en van alle markten LEUSDEN - Basketbalvereniging de Green Giants (de groene reuzen) draait evenals vele andere clubs in de ge meente Leusden al weer heel wat jaartjes mee in het Leus- dense sportwereld je. Ruim zes jaar om precies te zijn. Toch timmeren de basketballers al die jaren niet zo na drukkelijk aan de weg als hun naam zou kunnen vermoe den. Wie denkt dat de Green Giants hun langste tijd wel hebben gehad, heeft het echter volstrekt mis, bestrijdt se cretaris Appels met klem. "Hoewel we net zoals vele andere clubs in Leusden en omgeving te maken hebben met een grote groep afvallers bij de studerende jeugd komen er bij de jongste jeugd (welpen) voldoende nieuwe leden bij om ons ledental zo rond de honderd te houden. En dat is al met al een leuk clubje om in de picture te blijven" Green Giants: acht teams. zitten en weten dus wat er ver langd wordt. Doorgaan op de in geslagen weg en bouwen aan de toekomst is dan ook voor mij het belangrijkste uitgangspunt. Een ploeg op de rit zetten, heb ik de komende twee jaar voor ogen. Dat handhaven van het reeds be haalde spelpeil op het veld en een titel in de zaal m dit beeld past, staat buiten kijf. Voor minder doen we het eigenlijk met", benadrukt Kees van Buren INDELING De indeling in de overgangs klasse ziet er voor Antilopen vrij redelijk uit. Naast een aantal in middels oude bekenden zoals Ves (Den Haag). Perrux (Leiden), VEO (Voorburg), Kinderdijk (Alblasser- dam) en HKC (Hardinxveld-Gie- sendam), zijn Swift (Middelburg) en Oranje Wit (Dordrecht) de nieuwkomers. „Geen ongunstige poule", luidt de eerste reaktie van de Antilo pen-trainer. „Dat moet voor Antilo pen zeker te doen zijn. Ves en Per rux lijken de titelkandidaten bij uit stek, maar dat is niet meer dan kof fiedik kijken. Tegen de overige clubs moeten wij in staat zijn om voldoende punten te pakken om zo hoog mogelijk te eindigen. Deze poule heeft voor mij per soonlijk echter één nadeel. Aan gezien het allemaal zogeheten za terdagclubs zijn, kan ik zelf de te genstanders niet meer bekijken, hetgeen ik in mijn eerste jaar, toen we ook bij zondagverenigingen waren ingedeeld, wel kon doen." ,,Zo kwam ik vaak aan waarde volle informatie over de concur rentie. Maar goed, het is niet an ders, op eigen kracht zal Antilo pen in de overgangsklasse een goed figuur moeten slaan." TERUGKEER Veel belangrijker voor de Leusde naren is de terugkeer naar de overgangsklasse in de zaal. Hoewl men als debutant helemaal met werd weggespeeld door de ge vestigde orde - integendeel zelfs - kwam Antilopen aan het einde van de rit toch punten en met name kracht te kort om de dans te ont springen En dat was bijzonder jammer, want nu moeten de Leus denaren weer van voren af aan be ginnen om uit de le klasse van het district omhoog te klauteren. „Het wordt weer oude jongens krentenbrood", aldus Kees van Buren. „Met bekende namen van weleer zoals Thor, OWO e d. zul len we het weer moeten uitvech ten En dat zal wel even wennen worden, want alles is in de le klasse gewoon een stukje minder, zowel het spelpeil als de kwalitei ten van de arbiters. „Daar moeten we rekening mee houden. Dat vergt een optimale in stelling. Lukt dat, dan moet Antilo pen in staat worden geacht om als titelkandidaat van start te gaan Want een kampioenschap is voor "Antilopen in de zaal toch wel noodzakelijk", laat Kees van Bu ren nogmaals met klem weten. Selectie Antilopen: Margret Versteeg, Esther Ver steeg, Joyce Osnabrugge, Eve lien van Rooyen, Nancy Lahey, Jeannette Jekel, Marjon Abbring (jeugd), Daniel Beekmans, Jan Costa, Andre Kooi, Koos Meinsma, Frank v.d. Pijpekamp, Walter Urbach. Trainer Kees van Buren (3e seizoen).

Leusder Krant | 1987 | | pagina 17