Een plaats bij de top- drie' d Wethly nieuwe kapitein in het roer bij LHV Joop Douma treedt seizoen ontspannen tegemoet I Record-aantal teams TTCL I Davids (31) mogelijk eede man bij LHV lEUSder lent—it I veldtrainer MHC-dames Frank Roggekamp: Nieuw hoogtepunt voor tafeltennisclub: ie bekende als opvolger van Joop van der Willik: LHV-dames openen met vier wedstrijden in twee weken: A. Mill DERDAG 27 AUGUSTUS 1987 BEN - De K alle fror sei^o iEN - De dames van de Mixed Club Leusden begin- alle fronten met een schone lei aan de nieuwe uitda- het seizoen '87-'88. Naast de aanstelling van Frank ekamp als veldtrainer en Reintje Corporaal als coach damesselectie niet minder dan zes nieuwe namen. ,en heeft daarmee een dikke streep onder het verle- ezet na de nogal moeizame verrichtingen in de voor- ompetitie. "Iedereen heeft er zin om dit seizoen weer &en goede prestatie neer te zetten", laat de nieuwe usiaste MHC-damestrainer al bij voorbaat weten. omst van het duo Frank np en Reintje Corporaal ie MHC-Leusden de pe- b Ebbink afgesloten. zoenen lang had de in woonachtige oefenmees- wtjes bij de MHC-dames Echt gladjes liep het de en bij de damesformatie den niet. De prestaties !t echt overtuigend, met >eite kon de positie in de lasse worden geprolon- >ch is Frank Roggekamp ch over de kansen van voor komend seizoen. de ploeg voor de helft lsters uit de A-jeugd op gebracht, wil dat niet at de nieuwelingen voor in het eerste dames-team aldus Roggekamp. De sures bij de ploeg waar voorganger te maken pte hem al om op de rhaaldelijk een beroep te hebben dus alvast aan >eil in de tweede klasse wennen en ervaring kun- ien. Ik zie dan ook goede leden voor Leusden. De moet haalbaar zijn", voor- ik Roggekamp. REGIO Moesten de dames in de vonge competitie nogal verre reizen ma ken naar tegenstanders in het zui den des lands, nu is Leusden weer bij clubs uit de regio ingedeeld. "En ook dat is voor ons een gun stige ontwikkeling", meldt de MHC-trainer. Afgezien van de kortere reis tijden, stuiten we nu alleen op clubs die over een kunst grasveld beschikken. Voor een jonge ploeg als Leusden, die over een behoorlijke techniek beschikt is dat een voordeel. Ik heb er dan ook alle vertrouwen in dat Leus den goed voor de dag zal ko men". Ook de samenwerking met coach Reintje Corporaal ziet Frank Rog- genkamp volledig zitten. "Anders was ik er niet aan begonnen", luidt zijn eerste reactie. "We wer ken al langer samen en weten pre cies wat we aan elkaar hebben. Toen het bestuur mi) benaderde met de vraag of ik trainer bij de dames wilde worden, heb ik wei nig bedenktijd nodig gehad. Mijn diploma- oefenmeester A - hoop ik in oktober te behalen, zodat ik dan ook het papiertje in mijn zak heb. Tevens blijf ik actief voor de he ren, vandaar ook die constructie met Reintje Corporaal. Spelen de dames en heren van Leusden te gelijk thuis, dan zitten we samen op de bank. Heb ik verplichtingen elders, dan heeft Reintje Corpo raal de vrije hand en de bevoegd heden om het team te coachen zoals ze denkt dat het op dat mo ment onder de gegeven omstan digheden het beste is. HOGEROP Welke clubs in de tweede klasse de dienst zullen gaan uitmaken, valt nogal moeilijk in te schatten. Enerzijds omdat men met op de hoogte is van de mutaties in de se lecties bij de concurrenten, ander zijds vanwege het feit dat Leusden zelf een jaar op het regionale ap pel heeft ontbroken. Amersfoort dat na een jaar weer in de tweede klsse is teruggekeerd, lijkt een ge vaarlijke outsider, maar ook dat is slechts een vaag vermoeden. Leusden gaat wat dat betreft een seizoen tegemoet, waarin niets te verliezen is. Slechter dan afgelo pen jaar kan eigenlijk niet. Voor trainer Frank Roggekamp en coach Reintje Corporaal is een idealer vertrekpunt dan ook met denkbaar. Leusden kan alleen maar hogerop. Selectie dames MHC-Leusden: Iris Herder, Esmee v.d. Harst, Matty Ankerman, Sandra Mei- nen, Nicole Pronk, Carolien Mei- nen, Paulien Ankerman (jeugd), Inge Spijkman (jeugd), Jolanda Kóópman (jeugd), Letty den Bes ten (jeugd), Daphne de Looze (jeugd), Nienke Timmer (jeugd) en Anke de Boer (jeugd). Trainer Frank Roggekamp (le seizoen), Coach Reintje Corporaal. Indeling 2e klasse: Amersfoort Soest SCHC (Bilthoven) Kameleon (Driebergen) USHC (Utrecht) Waddinxveen Huizen Be Fair (Hilversum) Leusden LEUSDEN - In het deze zomer verbouwde clublokaal op het Burg. Buiningsportpark - voorheen de gemeen telijke kantine - zal Tafel Tennis Club Leusden, kort weg TTCL, het komend seizoen met een record aantal teams deelnemen aan de najaarscompetitie van de ta feltennis bond. Maar liefst tien senioren- en acht junio renformaties, in het totaal dus 18 ploegen gaan de clubkleuren van de Leusdense tafeltennisclub achter de groene tafel verdedigen. Of dit meuwe hoogtepunt in het bestaan van TTCL aan het einde van de rit nog meer succes zal opleveren, hangt voornamelijk af van de poule-indelingen, dan wel sterkte van de concurrentie Vooraf valt daar nog weimg zin nigs over te zeggen. Het eerste team (drietal) dat het voorbije jaar als debutant prima presteerde en zich op een keunge tweede plaats in de tweede klasse wist te nes telen, zal in dezelfde succesvolle samenstelling - Erwin de Boer, Frank Kooyman en Andre Snoek - opmeuw gaan proberen om het al lerhoogste te bereiken en door te stomen naar de le klasse. Handhaven van de verworven po sitie in de tweede klasse is echter uitgangspunt om teleurstelling te voorkomen. Lukt het immers nu (nog) niet. om wat voor reden dan ook, dan hebben de Leusdenaren in de voorjaarscompetitie nog al tijd een soort herkansing. En met dit gegeven in het achterhoofd kunnen de heren vrijuit aan de competitie beginnen. Wat de overige teams betreft bij de senioren, zal het ook een kwes tie worden van alles of niets, vooral afhankelijk van wat de an dere clubs aan mankracht en soms ook materiaal in de stnjd gooien. Met een paar titels promoties) zullen de Leusdenaren waar schijnlijk al dik tevreden zijn. De jeugd gaat met acht teams van start. Het eerste meisjesteam speelt daarbij voor het eerst in de histone m de landelijke competi tie. Hoe zij het er op dit nog onbe kende nivo van zullen afbrengen, zal de naaste toekomst moeten le ren. De jongens hopen in de najaars competitie een dergelijk huzaren stukje klaar te spelen, want na het net rrussen van de promotie afge lopen seizoen, rekent men er bij TTCL toch een klein beetje op, dat ze het nu wel klaar zullen spelen en hun vrouwelijke clubgenoten qua spelpeil evenaren. ipHere avond is er in het fraaie clublokaal bij TTCL wel wat te be leven. De maandagavond is voor zowel recreanten als de competi tiespelers, om vrij te spelen terwijl de thuisduels van de competitie op dinsdag- en donderdagavond worden afgewerkt. De woensdag avond is vrij of er moeten vol doende spelers zijn die nog een balletje willen slaan. De jeugd speelt 's avonds tussen half zeven en acht uur en op zaterdagmor gen. Zaterdagmiddag is tenslotte gereserveerd voor de jeugdcom- petitie. Naast deze wekelijkse beslomme ringen van de Leusdense tafelten nissers, staat ook dit seizoen weer een aantal andere jaarlijkse activi teiten gepland zoals de clubkam pioenschappen en vriendschap pelijke wedstrijden Tafeltennis sers in Leusden kunnen bij TTCL dan ook in het nieuwe seizoen weer volledig aan hun trekken ko men. Team 1 TTCL: Andre Snoek, Frank Kooyman en Erwin de Boer TTCL-l ongewijzigd. DEN - Te elfder ure werden bij de Leusder Handbal- niging de trainersperikelen opgelost. Op de valreep, voor voor het begin van het nieuwe seizoen waarin de iselectie hoge ogen wil gaan gooien, werd de opvol van Joop van der Willik, die in twee jaar de trein ig op de rails had gekregen, geregeld. De keuze van euwe oefenmeester bleek uiteindelijk net zo verras als voor de hand liggend. Tenslotte was Co Wethly, landbal international, zelf al jaren actief als speler bij Dat één en ander toch niet zonder slag of stoot ging, e de Leusder Krant toen we Wethly opzochten om nader kennis te maken. >p van der Wilik halver- it vonge seizoen zijn se- kennen gaf zijn contract niet meer te verlengen en taakverzwaring bij zijn - er het onmogelijk maakte oende tijd te vinden voor kzaamheden als trainer/ de LHV-heren, kwam dat er handbalkringen hard Amsterdammer leek na- rdig op weg orde op za- ellen in de herenselectie iultaten het afgelopen sei- en dan ook uitermate be nd. Het enige, dat er uit- aan ontbrak, was de be- in de vorm van een titel, lat er zowel op het veld aal wel in gezeten heeft. Ireunde echter des te lan ger na toen bleek, dat het vinden van een waardige opvolger een zware klus was. Des te verrassen der was het daarom toen het LHV- bestuur vlak voor het nieuwe sei zoen de nieuwe herentrainer aan den volke toonde. De nieuwe ka pitein op het schip bleek namelijk uit de rijen der eigen vereniging voort te komen. HANDBALERVARING Het kostte echter nogal wat over redingskracht om Co Wethly, die zelf jaren het doel van het Utrechtse Attila en van het Neder landse team verdedigde en die nu al een jaar of drie in het tweede van LHV balt, zover te krijgen in de voetsporen van Van der Willik te treden. Toch hoeft LHV waar schijnlijk niet bang te zijn met Wethly een kat in de zak te heb ben gekocht. De 49-jange Utrech tenaar brengt een schat aan hand balervaring op het hoogste niveau mee, die de Leusdenaren onge twijfeld ten eigen nutte zullen kun nen aanwenden. Maar was het dan wellicht niet logischer geweest om al veel eerder voor Wethly te kiezen? AKTIEF Wethly: ,,Ik ben in het verleden ook vaak genoeg gevraagd. Ik ben regelmatig benaderd en niet alleen door LHV. Maar ik heb zelf altijd de boot afgehouden. Ik had daar verschillende redenen voor maar verreweg de belangrijkste was wel dat ik veel te graag zélf aktief bezig wilde blijven en dat ik te bang was, dat trairungsactivitei- ten teveel tijd in beslag zouden nemen". ,,Toch heb ik nog wel jaren nadat ik zelf mijn actieve handbalcar- nère besloot de keepers van Attila (dat dit jaar naar de eredivisie pro moveerde; red.) getraind Maar ik was altijd ook een beetje bang om USDEN - Zag het er even naar uit dat de heren van het een (gedeelte van het) seizoen zonder trainer en moeten stellen, nu de bal weer is gaan rollen heeft r alle schijn van dat niet minder dan twee mannen het bij de Leusdenaren in handen gaan nemen. Zoals de n er nu voor staan, krijgt Co Wethly namelijk mogelijk tentie van Ed Davids (31), die vorig jaar de herense- kwam versterken. ,Het is mderdaad zo, dat ur mij gevraagd heeft om, Bval dat er voor Van der en geschikte opvolger ge- con worden, de trainingen nemen. En ik denk, dat ik d bén op grond van de die ik in Rotterdam bij i dat in de tweede divisie leb opgedaan". M het er aanvankelijk naar Co Wethly alleen de trai- oor zijn rekening zou ne- t voor mij een rol als spe- weggelegd. Nu Co ech- 'e coaching voor zijn reke- nemen, is dat met nodig, neemt niet weg dat ik best in om een deel van de !n op me te nemen. Als assistent van Co wel te verstaan. Maar onze eventuele samenwer king is nog niet uitgekristalliseerd. Daarover moet ik eerst nog met Co overleggen. Misschien komen onze ideeën helemaal met overeen en dan heeft samenwerking ook met zoveel zin." „In ieder geval neem ik de ko mende weken wel voor Co waar, als hij van een welverdiende vakantie geniet. Wanneer hij terug komt zien we wel weer verder", aldus de Rotterdammer, die het bij LHV wel naar z'n zin zegt te heb ben. „Ja, de wil om wat te bereiken is aanwezig en dat bevalt me wel. Het lijkt me m ieder geval voor een trainer een vruchtbare werksitua tie". Ed Davids roer. tweede man aan het op een wat lager mveau te gaan trainen, vanwege de instelling die je daar bij spelers kunt aantreffen. Nu wil ik persé voorkomen dat mensen gaan zeggen, 'wat is dat voor een rare man, die heeft het ook hoog in zijn bol. Die voelt zich te beroerd om het met minder dan de top te doen'. Zo liggen de za ken namelijk niet. Ik zal het probe ren uit te leggen". VERWACHTEN ,,Ik kan rustig van mezelf zeggen dat ik vrij fanatiek ben. En in te genstelling tot veel trainers ben ik geen schreeuwerd En dat houdt in dat ik van mensen verwacht, die iets van mij willen leren, dat ze be reid zijn hard te werken en dat de motivatie bij de mensen zelf van daan moet komen. Ik denk name lijk met dat ik er de juiste persoon voor ben om achter iedereen aan te hollen en te vragen of ze alsje blieft willen komen trainen. Maar ik vind het absoluut onbelangrijk op welk niveau ik bezig ben, als we maar wel kunnen zeggen dat we er met zijn allen alles aan ge daan hebben om het onderste uit de kan te halen; de grenzen van onze mogelijkheden hebben ge zocht" „Ik denk trouwens ook dat dat de meeste bevrediging geeft in het bedrijven van sport en zeker in een teamsport: met z'n allen pro beren dat eruit te halen wat erin zit. En daar hoort wat mij betreft hard werken op een training, maar ook ontspanning op zijn tijd, zeker bij". JONGE HOND „Maar nogmaals, de belangrijkste reden voor mij om tot nu toe geen 'ja' te zeggen op vragen om te ko men trainen hadden vooral te ma ken met het feit dat ik zelf nog te graag bezig was met voetballen, handballen en sinds een aantal ja ren het fietsen", vervolgt Wethly „Ook dit jaar stond ik aanvankelijk nog niet echt te springen en in eerste instantie heb ik me alleen beschikbaar gehouden als een soort tussenoplossing om LHV uit de nood te helpen als er niet tijdig een trainer gevonden zou worden. Nu ik eenmaal 'ja' heb gzegd, is er toch wel wat veranderd. Ik zie het dan ook nu meer als een uit nood geboren oplossing van definiüeve aard. Ik heb nu een beetje sfeer kunnen proeven en ik heb zo het idee dat ik het wel leuk zal gaan vinden. En daar komt nog bij dat sinds kort m'n beide dochters het huis uit zijn gegaan en dat geeft toch wat meer armslag. Bovendien vind ik dat ik ook wat gas terug moet gaan nemen. Je kunt ten slotte niet altijd maar als een jonge hond langs de weg blijven ren nen". KEEPER Co Wethly begon zijn lange spor tieve carrière als doelverdediger bij de Utrechtse DOS-jeugd Later maakte hij de overstap naar Velox, dat op dat moment betaald voet bal speelde. Daar raakte hij echter vrij ernstig aan het gezicht gebles seerd, toen hij als keeper onzacht in aanraking kwam met de schoe nen van een spits. Het kostte Wethly een jaar van mets doen, waarna hij z'n actieve voetballoop baan voorlopig gedag zei. Na het jaartje rust, maakte de tech nicus bij Rank Xerox de overstap naar het handbal, dat toen net aan het opkomen was. Sport Vereent (het tegenwoordige UDSV) was de eerste Utrechtse vereniging, die met de keeperskwaliteiten van Wethly in aanraking kwam Attila maakte in die dagen echter al fu rore en stond op het punt naar de toenmalige Hoofdklasse te promo veren. Ook voor Wethly was het bereiken van de top een aantrek kelijk vooruitzicht, zodat de switch naar het (eveneens) Utrechtse At tila eigenlijk voor de hand lag. Met Attila maakte Wethly promotie naar de Hoofdklasse mee ("een hoogtepunt in m'n sportieve loop baan"), waarna hij zelfs diverse mal^n werd uitverkoren om de kleuren van het Nederlands team te verdedigen. PRIORITEIT Verhuizing naar Leusden, nu twaalf jaar geleden, was voor Wethly aanleiding om ook achter zijn handbalcamère voorlopig een punt te zetten. Wel bleef hij nog emge jaren in Utrecht actief om de keeperstrainingen bij Attila te blijven verzorgen. In Leusden vatte Wethly zijn an dere oude liefde weer op. Bij Roda '46 ging hij weer voetballen bij de veteranen en bij die ver eniging had hij ook nog enige tijd de A- en B-jeugd onder zijn hoede. Een krue-operatie maakte echter ook het voetballen voor langere tijd onmogelijk, maar de nog immer door fysieke daden drang geplaagde Wethly kon niet stil blijven zitten. Omdat fietsen het emge was wat op dat moment goed te doen was, schreef hij zich in als lid bij de Trim- en Toerclub Leusden, waar hij tot op heden goed is voor een kleine 4000 fiets- kilometers per jaar. Via zijn doch ters kwam Wethly in aanraking met de Leusder Handbalver eniging, waar hij nog steeds in het tweede een balletje gooit. Tevens nam hij bij de Leusdenaren de keeperstrainingen ter hand TE LIEF Wat zijn de verwachtingen van de nieuwe oefenmeester voor het niéuwe seizoen? Wethly: „Wat ik er tot nu toe van gezien heb zeg ik: er staat een leuk team, dat alleen nog wat te lief is Daar moeten we nog wat aan doen. En daar bedoel kik niet mee dat we nu onsportief moeten gaan worden, maar je hoeft je tegenstander ook weer niet in de watten te leggen. Je mag best laten zien dat je er bent". MEDEWERKING "Voor wat het veld betreft denk ik dat we gewoon lekker moeten gaan handballen en goed mee draaien. Kunnen we kampioen worden, dan moeten we dat ook doen natuurlijk, maar de prioriteit ligt wat mij betreft in de zaal. Daar moeten we er staan". En de wensen voor het komende seizoen? "Het enige wat ik daar over op dit moment kan zeggen is dat ik hoop dat we als vereniging ook van de gemeente de nodige medewerking kunnen krijgen. Als je hogerop wilt is het bijvoorbeeld noodzakelijk, dat er voldoende zaalruimte ter beschikking is voor redelijke pnjzen om dat streven te kunnen realiseren Ik ken de situa tie in Leusden wat dat betreft niet zo goed, maar ik weet wel uit erva ring dat dat soort dingen over het algemeen nog al eens problemen geeft. Voor de rest zullen we het wel zien". Selectie: Will v.d. Kollenburg, Theo Prinsen, Jos de Valk, Daan Bleuel, Ronald Maren, Paul Lin deboom, Ed Davids, Matthijs Jantzen, Henk Men ting, Arjan Schneiders. Teamindeling: 2b LHV SHVU Baam Nieuwegein Corbulo HMS/Achilles 2 RHC Nijenrodes 2 LEUSDEN - Joop Douma begint aan z'n vierde seizoen als trainer/coach bij de dames van LHV. In de twee seizoenen, die daaraan vooraf gingen, leidde hij zijn ploeg naar even veel kampioenschappen. Het afgelopen seizoen verliep ook niet echt slecht (twee tweede plaatsen en het bereiken van promotiewedstrij den). Alleen de bekroning in de vorm van een nieuwe titel of promotie bleeft uit. We zochten hem op en peilden de stemming aan de vooravond van het nieuwe seizoen. Dan blijkt dat Douma het meuwe seizoen vooral ontspannen wil be naderen. „Ik heb in tegenstelling tot andere jaren geen plannen ge maakt. We hebben een heel zwaar en lang seizoen achter de rug en zeker na de kerst in de zaal, toen we volop meededen in de strijd om het kampioenschap, is de druk erg groot geweest. Vandaar dat ik nu, zeker op het veld, ontspannen aan het karwei wil beginnen. En dat wil ook zeggen dat ik het behalen van een titel niet coute que coute cen traal stel. Kijk, als het kan natuurlijk graag, maar het heeft wat mij be treft op dit moment met de hoogste prioriteit". ZAAL „Daar komt bij", vervolgt de 35- jarige docent electrotechniek, „dat ik de zaalcompetitie hoger aansla dan het veld. En dat betekent voor mij dat ik de veldcompetitie zal gaan gebruiken om met de opstel ling te expenmenteren, spelsyste men te proberen en dergelijke, om in de zaal de vruchten daarvan te kunnen plukken". „Voor wat betreft de trainingen denk ik dit jaar meer accenten op de individuele speelsters te gaan leggen. Als team hebben we vorig jaar heel aardig gefunctioneerd, maar op het individuele vlak valt er nog wel wat te verbeteren." ZWAAR Hoe beoordeelt Douma de te genstanders en de poule als zoda nig waarin zijn team op het veld terecht is gekomen? „Als ik het zo zie op papier denk ik dat we weer in een hele zware klasse zijn inge deeld En dan bedoel ik met alleen het kaliber van de individuele te genstanders, maar ook het aantal wedstrijden dat we moeten spelen. We openen het seizoen bijvoor beeld al met vier wedstrijden bin nen twee weken en dat is bepaald met niks." „Wat de tegenstanders betreft, Joop Douma ontspannen. er zitten er een paar bij die mij mets zeggen. Van Bat/Seyst en van Cele- ritas weet ik bijvoorbeeld weinig. Van Fortissimo, dat als kampioen naar deze klasse promoveerde, hebben we inmiddels, zij het moei zaam, gewonnen. En tegen het Amersfoortse AAV komen onge twijfeld weer de plaatselijke belan gen om de hoek kijken, die zulke wedstrijden vaak een hele andere dimensie geven, dan op grond van de onderlinge krachtsverhoudin gen redelijkerwijs verwacht zou kunnen worden." (Bij het verschij nen van deze bijlage heeft LHV deze confrontatie inmiddels ook al achter de rug red.) „UDSV en Laren kunnen als gro te verenigingen putten uit een even groot spelersarsenaal en dat maakt dit soort ploegen altijd onbereken baar. SDO zal voornamelijk een psychologische tegenstander vor men. Het was per slot deze ploeg, die ons vorig jaar in de laatste veld- wedstrijd van de titel afhield. Het is de vraag hoe de speelsters hierop zullen reageren. Limvio, tenslotte, blijft een rare ploeg, een stevige, fysiek ingestelde tegenstander." „Toch denk ik, samenvattend, dat we in ieder geval weer bovenin moeten kunnen gaan meedraaien", besluit Douma zijn vooruitblik op de dingen die komen gaan. Selectie: Marga Rademaker, Hetty Tessels, Ria Meyerink, Gien Greefhorst, Connie Olde- warris, Carla Mossel, Monique Hovenkamp, Wil van de Burgwal, Tonnie Davids en Carin Nijhuis. Trainer: Joop Douma (3e sei zoen). Poule-indeling 2e klasse B: LHV UDSV 2 Celeritas 2 Laren 3 Limvio AAV Fortissimo SDO Bat/Seyst

Leusder Krant | 1987 | | pagina 19