X TOT OVER Ook 'oude' raadsleden Boete moeten consequenties trekken' <?ooien met beslissing over nieuwbouw /[uziekschool weer uitgesteld Geen alcohol meer bij vergaderingen ^vandaag in 5e leusder krant» E Auto Vandermeè? SERVA VOLVO Toyota KEISTAD B.V. MODE KWALITEIT PRIJS jeusden'85 in brief aan andere politieke partijen: wegens bierglas Milieuvervuilende werkzaamheden krant au emeenteraad wil meer weten over stedebouwkundige aspekten: 444 Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden AUTO EEMHAVEN MITSUBISHI DEALER Ook geen rookwaren meer binnen gemeentehuis: Op dinsdag 1 september opent burgemeester Panis om 17.00 uur op udieke wijze onze nieuwe zaak op 't Erf. Beroep op noodweer verworpen: 't Erf 7 - Leusden Konijntje m de Wetering BOU EINDREDAKT1E: Hans Mosterd yj Redaktie en rl administratie ULP Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwa-taal UitgaveBDU BV O O O 44 4 p krant: DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1987 - 19e JAARuano imu. oj AL 122 JAAR UW VERTROUWEN WAARD Fluorw#g 49-51 - Amvrtfoort T«l. 033-15548 ""'EflSFt leUSDF„ lermee, irretn meer nodig en de muziekschool kan al sinds 1 januari van dit jaar over het gebouw beschikken. In de staat waarin het gebouw verkeert kan er van behoorlijk muziekon derwijs nauwelijks sprake zijn. De muziekschool heeft dan ook samen met de gemeente onderzocht wat de mogelijkheden zijn. De resulta ten van het onderzoek zijn in een rapport getiteld „Een eigenhuis" verwoord. Het rapport werd al in augustus 1986 geproduceerd. De gemeenteraad werd pas m april van dit jaar op de hoogte gebracht. „Achteraf moet worden vastge steld dat tussentijdse infgrmatie van de betrokken commissies over de stand van zaken wenselijk was geweest", zo geven B. en W. in het meest recente raadsvoorstel toe. vervolg op pagina 5 AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 - tel. 033-630154 Nijverheidsweg 63 Amersfoort Tel. 033-631620 Auto Vandermeer, het meest vertrouwde adres voor een prima Ford of een tot in de puntjes verzorgde occasion. Hogeweg <ts - AmerstAort Telefoon 033-72462* Individuele kursussen spreekvaardigheid TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Echt veel beter en sneller dan klassikaal onderwijs. Inl. 033-729097 LEUSDEN - Na raadple ging van het Seniorencon vent - het overlegorgaan van de zes fractievoorzit ters in de Leusdenseraad - hebben burgemeester en wethouders besloten om tijdens commissie- en raadsvergaderingen geen alcoholhoudende dran ken meer te laten aanbie den. Deze maatregel geldt ook voor alle andere vergaderin gen en besprekmgen die in het gemeentehuis worden gehou den. Tevens is besloten het aanbieden van rookwaren te beeindigen. De gebruikelijke openstel ling van het buffet na afloop van de raadsvergaderingen blijft gehandhaafd, maar hier voor zijn wel andere regels vastgesteld. Openstelling vindt gedurende maximaal een uur en uiterlijk tot 23.30 urn- plaats, en alleen als de verga dering voor 23.00 uur is beëin digd. Van de aanwezigen wordt verwacht dat zij niet meer dan twee alcoholhoudende con- sumpties per persoon gebrui- 1 ken. ■HBOHHHHR Winkelcentrum „De Hamershof' viert zeven-jarige bestaan met „grootste feest ooit in Hamershof gehouden" Markt „De Biezenkamp" verandert weinig tijdens verbouwing Spar Najaarsprogramma Latent Talent bevat veel meuwe cursussen Pag. 3 Pag. 3 Pag. 3 Reünie m Achterveld druk bezocht Pag. 5 Job Creation in regio Eemland officieel van start Pag. 5 Met Aat Daale op de pedalen: Dor het noorden van De Vallei Pag. 6 Rubriek: Wel of niet (te)recht Pag. 6 Leusdenaar Joop Kool krijgt grond alsnog op naam Pag. 6 Viermans-vereniging „Powervalley" beschikt over tweede trekker-trekbaan in ons land Pag. 19 Werkloosheid in Leusden daalde licht Pag. 20 Rubriek: Ouder worden Pag. 20 Sport: Slechte resultaten Leusdenaren in Eemland schaaktoernooi Pag. 21 Servicepagina Pag. 23 Als „Krant in de Krant" vandaag de uitgebreide Sportkrant van de sportredaktie ven de Leusder Krant. Met voorbe schouwingen over alle sporten in Leusden, op de pagina's 7 tot en met 18. veer twee liter dieselolie zat. De olie liep via het talud langs de beek het water in, waar het voor flinke verontreiniging zorgde. Zowel de uitvoerder van het werk als de werknemer werden door de politie verhoord. Deze vertelden dat het 'heel normaal' was, wat er was gebeurd, en dat zoiets 'overal in Nederland ge beurd'. De Leusdense politie heeft hierop besloten deze vorm van mi lieuverontreiniging voor te leggen aan de Regionale Inspectie Milieu hygiëne, een afdeling van de pro vincie. Een politiewoordvoerder lichtte toe: 'Als het inderdaad waar is, wat ons is verteld, dan wordt het milieu flink verontreinigd. Daarom hebben we het aangekaart.' (advertenties) (van de redaktie) LEUSDEN - Het bestuur van Leusden'85 heeft een brief geschreven aan de andere politieke partijen, die in de Leusdense raad vertegenwoordigd zijn. In die brief dringt Leusden'85 erop aan, dat ook 'oude' raadsleden him ge volgtrekkingen moeten maken uit de huidige bestuurscri sis in Leusden. De raadsleden, die al langer zitting hebben in de raad, zijn volgens Leusden'85 namelijk mede-schul dig aan de ontstane problemen. De fractie van Leusden'85 zelf trad pas na de laatste verkizingen tot de Leusdense gemeenteraad toe. In de brief wijst het bestuur van Leusden'85 op de ernstige bestuurlijke cnsis in de ge meente, en op het daaruit voortvloeiende vertrek van de drie wethouders. 'De gemeenteraad is echter het hoogste bestuursorgaan m de gemeente en heeft in het afgeloipen jaar de ontstane verziekte situatie mede laten ontstaan', zo schrijft men. INCLUSIEF 'Alle 'oude' fracties, inclusief de zogenaamde 'oppositie', zijn in de afgelopen jaren niet m staat geweest de situatie te doorzien of er adeguate maat regelen op toe te passen. De gemeenteraad heeft een be rustende, afwachtende hou ding aangenomen, waardoor het college en enkele 'top'- ambtenaren in feite de vrije hand hadden', aldus het be stuur van Leusden'85. Daarop claimt het bestuur van deze partij, de doorslagge vende rol te hebben gespeeld bij het aan de kaak stellen van het 'verziekte beleid.' 'Toch is voor ons de kous met af met het wegsturen van de wethouders. De raadsle den, die de afgelopen jaren in de gemeenteraad hebben ge zeten, dienen eveneens hun conclusies te trekken uit het gegroeide verleden. Die ge meenteraad heeft alles laten gebeuren', zo constateert men. VERANTWOORDING 'daarom willen wij, het be stuur van Leusden'85, door middel van deze brief uw be stuur en uw leden oproepen om uw 'oude4' fractieleden ter verantwoording te roepen en ook hen de gevolgen te laten trekken van hun ontoelaatbare houding. Wij vinden het onge hoord zoals sommige raads fracties op dit moment tekeer gaan tegen een college, terwijl zij m feite zelf de hoofdschuldi gen zijn in dit bestuurlijke dra- ma. Twr Wij vragen uw bestuur deze brief onder de aandacht te brengen van uw leden en deze brief te behandelen in uw eerstkomende ledenvergade ring', aldus het bestuur van Leusden'85 in haar schrijven. LEUSDEN/UTRECHT - Een geval van noodweer, vond de advocaat van een 19-jarige in woner van Leusden die woensdag voor de politie rechter in Utrecht terecht stond. Op 11 oktober vorig jaar gooide de verdachte in De Til in Leusden een bierglas in het gezicht van een 17-jari- ge Amersfoorter omdat deze hem een duw had gegeven. Maar politierechter mr. R. Meer- tens-Zeeman vond dat de Leusde naar ook wel anders had kunnen reageren en verwier het verweer van de raadsman. Zij veroordeelde de jongen, conform de eis van de officier van justitie, tot 150 gulden boete. Op de bewust avond was er in het café wat onenigheid ontstaan tussen twee groepen jongens. De Amersfoorter, die op de zitting optrad als getuige, gaf de ver dachte een duw. Deze werd kwaad en gooide zijn nog volle bierglas in het gezicht van de Amersfoorter. Het slachtoffer moest zich in het ziekenhuis laten behandelen; een litteken ontsiert nog zijn gezicht LEUSDEN - De Leusdense politie betrapte maandag een werknemer van een wegenbouwbedrijf op 'mi lieuvervuilende werkzaamheden'. De man spoot bij de Esvelderbeek, vlak bij de kruising van de Stouten- burgerlaan en de Koedijkerweg, een ketel schoon, waarin nog onge- (advertenties) Onafhankelijk BOU nieuwsblad Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1 44 per regel (48 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage I Iijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten .de blauwe knoop eindelijk doorgehakt. De Muziekschool aan de Zwaiteweg. Deze maand zal er nog geen besluit vallen over nieuwbouw voor de school. De handelwijze vanuit het college van B&W is dusdanig tegenstrijdig geweest, dat er inmiddels nog steeds problemen bestaan op zowel planologisch, als financieel gebied (Archieffoto Leusder Krant). e muziekschool is in Leusden in opgericht. Sinds haar oprich- heeft de muziekschool nooit nen beschikken over een on- komen, waarin op eer\ behoor- manier les gegeven kon wor- e laatste plannen dateren al ir van enkele jaren terug toen er ike van was dat de muziek- ool opgebracht zou kunnen den in de kelder van het ge- sntehuis. Omdat gevreesd werd voor lawaaioverlast m de rest van het nieuwe gemeentehuis zijn de plannen destijds niet verwezenlijkt. Wel werd afgesproken dat het pand Zwarte weg 14 voor de mu ziekschool zou zijn als de hogere school voor gezondheidszorg uit deze dependance zou vertrekken. RAPPORT De HSG heeft het gebouw met (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Ook deze maand zal de gemeenteraad nog een beslissing nemen over de nieuwbouwplannen van de eusdense muziekschool. Tijdens een gecombineerde ver- adering van de commissies welzijn en onderwijs en open- are werken en ruimtelijke ordening werd maandagavond uidelijk dat de aanwezige raadsleden meer inzicht willen ebben in de stedebouwkundige aspecten van het raads- oorstel. Ook willen de gemeenteraadsleden meer inzicht rijgen in de financiële kant van het voorstel. Met de itvoering van de nieuwbouwplannen is een bedrag ge- oeid van ruim één miljoen gulden. ALCOHOL:

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1