Leos-dames gaan ongekend zwaaï seizoen tegemoet Herenvolleybal in eusden moet hogerop' 'Doorstroming jeugd staat centraal' luub van Wees ziet voor Avanti laats in middenmoot weggelegd ert van Doorn: Rob de Haan van B. C. Leusden: ^htervelders voor tweede seizoen in eerste klasse: tausder krant; Vijf basisspeelsters vertrokken naar elders: S dTvotg VV LEUSDEN - De stemming in het LEOS-voileybalkamp is bepaald in mineur. Bij de dames althans. De vereniging, die traditioneel al geplaagd wordt door het feit dat de goede jeugdspeelsters die eenmaal de studentenleeftijd bereikt hebben vertrekken, zag zich aan de vooravond van het nieuwe seizoen geconfronteerd met een vrijwel totale leegloop van het eerste team, dat vorig jaar tot de topvijf in de derde divisie behoorde. Maar liefst vijf speelsters die vorig jaar nog regelmatig in de basis stonden, vertrekken naar elders. Volgens trai ner/coach Ad van Woensel is er dan ook weinig reden om optimitisch te zijn over het behoud van een plaats in de derde divisie, waarin de Leusdenaren nu voor het vierde seizoen uitkomen. zeel) al hun opwachting in het LEOS jeugdteam dat op het Moving Soundtoemooi de eerste prijs in de wacht sleepte. Zie vielen toen be paald in positieve zin op. Verder is ook Sophia de Graaf van Bunscho ten LEOS komen versterken. Toch hebben deze dames slechts erva ring in het spelen op eerste klasse niveau en tussen deze klasse en de derde divisie gaapt er nog een flin ke kloof. Het nieuwe LEOS-team zal naar alle waarschijnlijkheid gegroe- echte aanwinst bleek- Van de ge vestigde orde resten alleen Rona de Koning en Nadja Gijsen. De laat ste kampt echter nog steeds met een hardnekkige blessure en het is nog maar de vraag wanneer zij vol doende hersteld zal zijn om te kun nen spelen. Astnd van Dijk en Lize van Veen, die vong seizoen vanuit de jeugd doorkwamen, lijken dit seizoen aanspraak op een basis plaats te kunnen rekenen. Mannka Bosboom is een exponent van de volgende generatie jeugdspeel sters, die dit jaar regelmatig haar kans in het team zal gaan krijgen. Verder keert er nog één oude be kende terug op het oude nest. Petra Küh-Oosterbroek, vorig jaar nog actief bij het uit de derde divisie gedegradeerde Voleem, heeft de overstap naar LEOS weer gemaakt. POULE LEOS is dit seizoen ingedeeld m een poule, waann nog maar weinig bekende namen van het vorige sei zoen zijn overgebleven. PAC (uit Alphen aan de Rijn) en Abcoude zijn de enige namen die een ver trouwde klank hebben. Niet hele- lEUSDEN - Voor de heren van LEOS wordt het hard Iken dit seizoen. De formatie van trainer Bert van Lm maakte, na een vrij onverwacht behaalde tweede |ats in de competitie, via promotiewedstrijden de sprong r de eerste klasse. Een resultaat dat eigenlijk eerder km dan iedereen had gedacht en durven dromen. Dat Idt echter ook in dat men een seizoen eerder dan ge- Ld de plaats in de eerste klasse moet zien veilig te Een. van Doom ziet het toch wel De selectie blijft nagenoeg aan die van vorig jaar (alleen a Riesling vertrok), al is de wat de gemiddelde leeftijd wat aan de oude kant. Doom: „Het is inderdaad, op de wat langere termijn, aak om verjonging in de se- te gaan doorvoeren. Er is ijk een landelijke trend in de g van het opvoeren van de sintensiteit en als je erbij ijven, of meer, je wilt hoge- in kun je wat dat betreft met blijven. En het probleem e oudere spelers is over het ien dat de wil om meer te n wel aanwezig is, maar de ijkheden met. Ze hebben al- 1 een baan, een gezin en dan logisch dat de prioriteit met 100% bij de sport ligt". Van Doom vindt het belang- at de heren van LEOS naar oger plan komen: „Leusden het gewoon hard nodig dat erenvolleybal op een hoger u terecht komt. Gelukkig zijn s vereniging m het bezit van estuur dat die zienswijze on- eept en daar ook conse- ïes aan verbindt". „Laat ik het zo zeggen, de rand voorwaarden om tot beter volley bal te komen zijn zo langzamer hand vervuld, zo dat het nu tijd wordt voor de spelers om dat stre ven gestalte te gaan geven. Een goed voorbeeld van het scheppen van randvoorwaarden is het aan trekken van Eddie Smits (van Voll- kei), die als trainer de selectie- jeugd van de heren zal gaan bege leiden. Maar goed, we praten nu toch over zaken die wat verder weg liggen. Het eerste wat ons nu te doen staat is te proberen de verworven plaats in de eerste klas se vast te houden, zodat we ons volgend seizoen kunnen gaan richten op het eventueel bereiken van een Districtsklasse", aldus Van Doom. DERBY Zoals reeds in de inleiding was vastgesteld, staat er straks een vrij wel identiek team aan het vertrek, dat vorig jaar op een behoorlijk spectaculaire wijze een plaats m de eerste klasse afdwong. Alleen Bas-Jan Kiesling haakte noodge dwongen af, omdat hij voor z'n nummer op moest. Nieuwelingen kon de Leusdense formatie echter niet begroeten. De Leusdenaren zijn ingedeeld in een poule, waarvan de tegen standers, logisch, vrijwel allemaal onbekend zijn. De Leusdenaren zullen in hun uitwedstrijden voorna melijk op de Veluwe en m de pol der te vinden zijn. Er staat in ieder geval één derby op het programma. Het Amers- foortse Wühelmina is namelijk in dezelfde klasse mgedeeld als LEOS. Over de sterkte van de twee SSS teams, die m dezelfde poule zitten als de Leusdenaren (het der de en het vijfde), valt slechts te spe culeren. Harderwijk 3, NVC 2 (Nij- kerk), Hellas Nunspeet, OMS Putten zijn de vertegenwoordigers van de Veluwe en het Randmerengebied. ASVD (Dronten) en Swift (Swifter- bant) trachten het poldervolleybal op te stuwen in de vaart der volke ren, terwijl het Hilversumse Gemini/S. en Woudenberg in geo grafisch opzicht een beetje uit de toon vallen in dit gezelschap. Selectie: Alex Moraal, Jan Ver- nooy, Erik Schoonewille, Rob de Koning, Jos Hazelaar, Roel Stee man, Wiebe Robbemond. Trainer: Bert van Doorn (4e seizoen). Het zou voor de 49-jarige, uit Er- melo afkomstige oefenmeester de eerste keer zijn dat hij met LEOS een stapje terug zou moeten doen. Toen hij dne jaar geleden Bram Roos als trainer opvolgde, waren de dames net naar de derde divisie gepromoveerd. Mede dankzij de kwaliteiten van Van Woensel slaagde LEOS er steeds in het der de divisieschap veilig te stellen, hoewel er van een echte opbouw m het team weinig sprake kon zijn, omdat op cruciale momenten, met name als er geoogst zou moeten worden, speelsters vertrokken. SPOOK Een probleem, overigens waar LEOS mee leerde leven. Maar dit seizoen is wel heel erg. Van de vaste kern waar Van Woensel vo ng jaar nog uit kon putten, vertrok ken met minder dan vijf speelsters, bijna een compleet team. Lisette van de Ven (naar PZ Dynamo) en Asja Vermeulen, Wendy Bosboom, Carmen Dirkse en Marjolein Lou- rens (allen studieredenen), zagen geen kans meer hun dagelijkse be slommeringen te combineren met het spelen voor de volleybalvereni ging Leusden en Omstreken. En hoewel Van Woensel, met name m de eerste twee seizoenen, wel va ker met succes het degradatie spook bestreed, wordt die opgave dit seizoen wel een heel zware. GERESERVEERD Van Woensel is dan ook zeer gereserveerd als we hem naar de prognoses voor het komend sei zoen vragen: „Als we met zoveel nieuwkomers in het team in de der de divisie kunnen blijven, denk ik dat we kunnen zeggen dat we aar dig gevolleybald hebben." Gelukkig werd het vertrek van een aantal speelsters gecompen seerd met de komst van volleybal lers van buitenaf, Zo maakten Marjan van Engelenhoven en Anita Visser (afkomstig van Scherpen- De dames LEOS-selectie gaat in de derde divisie een zwaar seizoen tegemoet. Poule-indeling eerste klas se: Wilhelmina Harderwijk SSS 3 SSS 5 ASVD Swift Gemini/S. Woudenberg OMS NVC 2 Harderwijk 3 Hellas LEOS. Erww Pieters: op herhaling LEUSDEN - B.C. Leusden, de oudste badmintonclub in de gemeente Leusden, is vorig seizoen niet helemaal onge schonden uit de strijd te voorschijn gekomen. Sprak trai ner Ton Westbroek een jaar geleden nog de hoop dat een van de teams uitkomend in de eerste klasse van het distrikt Centrum het laatste gaatje met de landelijke competitie zou gaan dichten (overgangsklasse), in de praktijk kwam daar helaas niets van terecht. Het eerste team kon zich niet echt in de strijd om promotie mengen. CHTERVELD - Het is nu ruim een jaar geleden dat de tot l*erve^se voUeybalafdeling van de omnivereniging uiti, dat wil zeggen de dames, via een achterdeur de ste klasse bereikten. Via het spelen van promotiewed- Jjden dwongen de Achtervelders onder bezielende lei- 9 van Huub van Wees een plekje op in de op één na •gste districtsklasse. En ook vorig seizoen ging het de e- snvoeters van het Leusdense LEOS niet echt slecht af. n handhaafde zich redelijk eenvoudig. We vroegen Tl Öttb van Wees of er dit jaar wellicht nog meer in zit. va -1 ttuurlijk hoop ik dat we er dit- zullen slagen onze prestaties J>ng jaar te verbeteren", be- Tan Wees, die aan zijn zeven- zoen bij Avanti bezig is. „We :n nu een jaar in de eerste rond gekeken en van de it» di we vorig jaar hebben li kan, moeten we nu gaan -- Bren. Toch denk ik dat de top jpig voor ons niet haalbaar zal t formuleer mijn doelstelling iet komende seizoen dan ook in termen van een goede nud- ootpositie. Daarmee zou ik al lelukkig zijn." gradeerd naar de derde. En ik vind dat we daar zo snel mogelijk weer uit moeten. Anders wordt eht gat met het eerste te groot en omdat we in Achterveld niet zo'n gek grote basis hebben bij de dames-senio ren, vind ik het voor een goede opbouw noodzakelijk dat de aan sluiting een beetje aanwezig blijft." „Maar ik denk dat we m de der de klasse hoge ogen gaan gooien, en stiekem hoop ik ook op een titel, of in ieder geval terug te keren in de tweede klasse. De groep is er in ieder geval op dit moment gemoti veerd genoeg voor, al zal dat ook in de wedstrijden terug te zien moe ten zijn. Want dat is nog wel eens een beetje een probleem. In de wedstnjden wordt met altijd het niveau gehaald dat men op de trai ning laat zien." „LEUK" Het eerste team van de Avanti- de studente in Achterveld zal blij ven wonen of niet is de vraag. Ver der zal Lia Ossendrijver, één van de belangrijke pijlers van de Ach- terverlders en vorig jaar lange tijd geblesseerd, opnieuw enige tijd op het appèl ontbreken. Ossendrdijver verwacht gezins uitbreiding en zal daarom voorlo pig niet voor Avanti beschikbaar zijn. Verder verandert er waar schijnlijk met veel in het Achter- veldse. AANSLUITING uitgangspositie voor een der- e prestatie is tamelijk gunstig, 'lectie blijft nagenoeg dezelf- die van vong jaar. Alleen de van Manska Jansen is nog fcetje onzeker. Met name of Naast de selectie van Avanti, heeft Van Wees in Achterveld ook het tweede team onder zijn hoede. En met name daar ziet hij voor dit jaar een belangrijke taak voor zich zelf weggelegd. „Het tweede is af gelopen seizoen een beetje onge lukkig uit de tweede klasse gede- De damesvolJeyballersters van Avanti gaan vol goede moed het tweede seizoen m de eerste klasse in. Rechts staandtrainer/coach Huub van Wees. dames is ingedeeld in de eerste klasse B en over die indeling zegt Van Wees: „We zijn met in een gemakkelijke poule terecht geko men, maar wel een leuke". De meeste toekomstige oppo nenten van de Achtervelders zijn in de directe omgeving gevestigd. Van de ontmoetingen die op het programma staan, springt er één meteen mt: de derby met het twee de damesteam van LEOS mt Leus den. De andere tegenstanders zijn HSC 1 en HSC 2 mt Hierdem, Esv uit Elspeet, SSS 2 mt Bameveld, SOVO- CO 6 uit Soest, Surf mt Hoevelaken, Spirit uit Amersfoort, SH'71 mt Hooglanderveen, OMS uit Putten en Set-Up uit Scherpenzeel. Over de sterkte van de tegen standers valt op het eerste gezichf nog maar weinig te zeggen. Wel lijkt m ieder geval HSC 1 tot één van de kanshebbers te moeten worden gerekend. Voor de rest is het af wachten geblazen, ook waar het de prestatie's van Avanti betreft. Wel licht gaat er van het feit dat de Achterveldes dit jaar voor het eerst het hele seizoen over een eigen accommodatie kunnen beschikken bij de thuiswedstrijden een extra stimulans betekenen, waardoor men vooral in eigen huis eenge- vreesd tegenstander zal blijken te zijn. Als de competitie dan net zo spannend zal zijn als die van vong jaar, waarin slechts twee ploegen met kop en schouders boven de rest uitstaken en de rest van het veld ongelofelijk dicht op elkaar zat, kan Avanti wellicht in de sub top van het klassement worden te ruggevonden. Selectie: Lidy van Kollenburg, Wil van de Koedijk, Gerda den Ouden, Hannie van der Horst, Su zanne van Ruitenbeek, Ria Dijk- hof, (Marika Jansen, Lia Ossen drijver). Trainer: Huub van Wees (7e seizoen) Pouleindeling: le klasse B: HSC 1; HSC 2; SSS 2; LEOS 2; SOVOCO 6; Surf; Spirit; SH'71; OMS; Set-Up;Avanti. Ook de andere teams konden de aspiraUes niet waarmaken. Voor team twee was de le klasse zelfs te hoog gegrepen met als gevolg, dat BC Leusden komend jaar ook weer over een tweedeklasser be schikt. "Al met al was het geen groots jaar voor BC Leusden, vat competitieleider Rob de Haan het jaarlijkse gevecht om de punten samen "Het aantal blessures was bijzon der groot, waardoor wij voortdu rend een beroep moesten doen op invallers. En dat is uiteraard niet bevorderlijk voor het behalen van constante resultaten", aldus de BCL-er. MINDER TEAMS Om zich al bij voorbaat in te dek ken, voordat zich in de naaste toe komst opnieuw problemen op het spelersfront zouden voordoen, heeft de technische commissie wijselijk besloten om het aantal competitieteams met twee te ver minderen en qua personele bezet ting met een speler te vergroten. Met zeven senioren en acht jeugd- teams gaat BC Leusden eind sep tember de competitie in. Niet alleen de blessuregolf die de Leusdense badmintonclub teis terde was debet aan de numerike terugloop, maar ook het aantal spelers dat Leusden de rug toe keerde was groter dan verwacht. "Diverse spelers uit onze hoogste teams hebben Leusden om uiteen lopende redenen verlaten. Van ons eerste team bleef bijvoor beeld alleen Albert den Hollander nog over. Rene Hodde wilde ho gerop en is nu in Amersfoort ac tief. Evelyn Edwards ging even eens elders spelen, terwijl Milly Pelikaan het badmintonnen hele maal voor gezien hield. En ook Marjan Bastmeijer, uitkomend in het tweede, haakte af. Hier tegen over staat gelukkig de terugkeer van Erwm Pieters, die na een jaar onderbreking weer bij BCL aan de slag gaat", meldt Rob de Haan. JEUGD Maar na overleg met de trainers achtte men het toch beter om de junioren in de hoofdklasse van de jeugdcompetitie uit te laten ko men. "Zonder problemen had de topjeugd al bij de senioren mee kunnen doen. Nu zullen we de jeugd af en toe aan de senioren competitie laten ruiken door ze als invallers mee te nemen en mee te laten trainen. Dan doen ze al erva ring op en kunnen volgend jaar zo aan het grote werk beginnen", stelt Rob de Haan. Dit seizoen staat bij BC Leusden dan ook in het teken van consoli datie zonder direct vooraf titels te claimen. De teamopbouw is even wichtiger en vormt met het oog op de overkomst van de jeugd een goede basis voor de toekomst. Rob de Haan: "Dan plukken we de eerste vruchten van de jeugd opleiding, zoals die destijds met de komst van Ton Westbroek is opgestart. Meer training en inves teren in eigen jeugd zal voor Leus den hoofdzaak blijven om het hoogste niveau te blijven nastre ven. Eens zal het er toch van moe ten komen". ROUTINE Het feit dat de in Leusden veel ge hoorde kreetjes, "we leiden op voor anderen", ook op BCL van toepassing is. valt niet te ontken nen. Veelal om studiereden, of omdat men het spelpeil in Leus den te laag vindt, vertrekt getalen teerde jeugd naar elders. Een ty pisch Leusdens verschijnsel, waardoor het beklimmen van de sportieve ladder minder hard gaat dan tot de mogelijkheden be hoort, is dat zeker. Daarom moet men nogal eens teruggrijpen naar spelers die hun sporen in hun tak van sport al vele jaren hebben ver diend. Bij BC Leusden is zoals gezegd Er- win Pieters weer terug van weg geweest. Samen met Albert den Hollander, Jane v.d. Haar en Mar leen v.d. Horst moet Leusden in staat worden geacht om in de nogal Utrechts getinte le klasse goed mee te kunnen komen In het tweede team is Regien Kap pers aan het trio Bob van Leeu waarden, Leo Lackin en Tineke van Leeuwaarden toegevoegd. Ook dit viertal moet op basis van routine voor een behoorlijk eind- resulaat kunnen zorgen. Veel meer valt er over de BCL-topteams niet te zeggen, want zoals compe titieleider Rob de Haan verwoord de: "Doorstroming van de jeugd staat dit jaar bij BC Leusden cen traal". Even heeft de technische commis sie het idee in gedachte gehad om het hoogst spelende jeugdteam een jaar eerder dan noodzakelijk naar de senioren over te hevelen. Indeling le klasse: KBVA (Amersfoort) Appollo (Driebergen) 't Gein (Nieuwegein) Induna (Utrecht) SWU (Utrecht) Kan (Loenen a.d. Vecht) BC Leusden Poule-indeling 3e divisie: De Waterlanders Vollkei Taurus Abcoude SSS Utrecht 3 Jupiter WIIVOVM Unitas DAC Thor LEOS. NDERDAG 27 AUGUSTUS 1987 maal onbekend zijn natuurlijk ook het Barneveldse SSS, het Amers- foortse Vollkei en Utrecht 3 (vong seizoen vond LEOS het tweede te genover zich). Van de anderen lijkt vooral De Waterlanders (Nieuw koop) een sterke kandidaat. Tau rus (Houten), Jupiter (Oudewater), WIL/OVN (Groot-Ammers), Unitas (Mijdrecht) en Thor (Berg-Am- bracht) zijn helemaal meuw. Selectie: Marinka Bosboom, Gemma Moors, Astrid van Dijk, Marjan van Engelenhoven, Nadja Gijsen, Rona de Koning, Petra Küh, Lize van Veen, Anita Visser, Sophia de Graaf. Trainer: Ad van Woensel (3e seizoen). en van LEOS gaan vrijwel in ongewijzigde bezettmg het nieuwe seizoen in. Bas-Jan Kiesling ontbreekt op het appèl. x ren kwam versterken en die een

Leusder Krant | 1987 | | pagina 21