I ■eusder krant Nieuw zwembad moet 'Haaien' voorgoed uit de brand helpen J/Ieer trainingsarbeid moet sndement opleveren' port in't Kort ibruimte uniek in ons land: Bowlmgbond 'De Korf: O-competitieleider Rob Maas: ;n IDERDAG 27 AUGUSTUS 1987 SDEN - Nu de zomervakantie voor de scholieren en de :e beroepsmensen voorbij is, gaat ook bij de Leusder im- en Poloclub de Haaien het verenigingsleven weer start met een nog blanco seizoen. En niet zo maar een j. Nog zo'n zeven maanden scheiden de Haaien en ui- ard ook Leusden van de ingebruikneming van het iwe Leusdense sport- en recreatiebad, dat medio april I zal worden opgeleverd. rampzalige brand die het re zwembad Bavoort volle- as legde en de daar uit oeiende noodgedwongen ang naar het Sportfondsen- i Amersfoort, kijken de als geen ander met bege- likken vooruit naar het nog naamloze zwembad in in. Want afgezien van de ctiviteiten die het bestuur Haaien in overleg met de ;che commissies voor een apperung rond de opening t zwembad in petto heeft, le Leusdense zwem- en po- als één van de weinige in Nederland de beschik ker een multifunctionele van zo'n 100 m2 meter, die gaat functioneren als het ■clubhuis. ee komt voor de geplaagde :lub hopelijk snel een eind aan de ellende, die het clubleven de laatste jaren volledig ont wrichtte en veel leden deed be sluiten om er mee te stoppen. "Gelukkig zit het ledental aan de vooravond van het nieuwe seizoen weer m de lift, zodat we binnen afzienbare tijd weer op het oude niveau zitten", laat het bestuur van de Haaien weten met het oog op de belangrijke dingen die komen gaan. ZWEMMEN Ondanks de geringe aanwas in de jongste leeftijdscategorieën en de te smalle top van de wedstrijd- groep heeft deze ploeg zich het afgelopen jaar uitstekend ge weerd. In de C-competitie hebben de pu pillen van trainer/coach Jules Jules Baars Baars zich pnma in de bovenste helft van de nationale ranglijst kunnen handhaven, terwijl in de F- competitie degradatie naar de G- groep op het nippertje kon wor den ontlopen. Gezien de omstan digheden een opsteker, die de jongens en meisjes moet stimule ren om er ook ditmaal weer kei hard aan te trekken. Ook de individuele prestaties lo gen er tijdens het seizoen '86-'87 niet om. Nam in 1986 nog slechts één 'Haai' deel aan de Neder landse kampioenschappen en de Speedofïnales, dit jaar was dit aan tal zelfs tot zes toegenomen. De conclusie dat de Haaien-zwem- ploeg in de breedte is toegeno men kan aan de hand van deze cij fers niet beter worden geaccen tueerd. HANDICAP De handicap dit jaar nog niet in een eigen bad te kunnen zwem men, dan wel wedstrijden te orga niseren, zal de groei van de wed- strijdgroep nog wat kunnen te genhouden. Maar zo gauw het leed wat de accommodatie betreft is geleden, zal de Haaien binnen enkele jaren weer op peil zijn en zich in de kijker zwemmen. Desal niettemin rekent trainer Jules Baars er ook nu weer min of meer op, dat zijn Haaien zich zullen vast bijten m de huidige posities en hun plaatsen m de competities weten te consolideren. Verder verwacht hij dat aan de strijd om de nationale zwemtitels minstens zoveel of zelfs meer Leusdenaren zullen deelnemen dan in 1987. Ook de knngwedstrij- den en de diverse titelgevechten mogen voor de Haaien geen al te grote problemen opleveren om een pas op de plaats te maken voor het alles bevrijdende uur U. de opening van het nieuwe zwem bad op het Burg. Buiningsport- park. POLO Ook de poloafdeling van de Haaien wacht met smart op de opening van het nieuwe zwem bad. Na de leegloop vorig jaar van het zo goed als complete eerste heren-zevental, is het waterpolo weer in een wat rustiger vaarwater gekomen. Zoals de zaken er nu voorstaan, speelt de Haaien wederom met vier teams in de competitie; twee damesploegen, één herenteam en een jongenszevental. Of deze erin zullen slagen om het waterpolo in Leusden wat omhoog te stuwen, is gelet op de resultaten van vong jaar twijfelachtig, maar wie weet waartoe de Leusdenaren met de nieuwe thuishaven in zicht alle maal toe in staat zijn, want als een 'Haai' echt op jacht gaat, is er geen kruit voor gewassen. LEUSDEN - Bowling Bond "De Korf' is een jonge ver eniging die onlangs het vijfjarig bestaan heeft gevierd. Echter, de bowlingsport bestaat al heel wat meer jaartjes en komt oorspronkelijk uit Amerika. In de laatste tien ja ren zijn er in Nederland steeds meer bowlingbanen bij-ge- komen, zodat er anno 1987 op vele plaatsen wel één te vinden is. In elke stad of dorp waar een bowlinghuis is kan een bowling bond opgericht worden, die als zij dat wil lid kan worden van de Nederlandse Bowling Federatie (MBF)- Als de bond lid is kan zij teams afvaardigen voor de nationale competitie zoals de nationale leage vrouwen mannen, mixed trio-leage en nationale jeugdleage. De Bowling Bond "De Korf' in Leusden heeft in het Bowlingcen- trum "De Korf' twee speelavon den. De maandagavond is be stemd voor de meer geoefende spelers die dan hun competitie af werken m de Hoofdklasse en de eerste Klasse. Hier wordt ge speeld volgens het zogenaamde "scratch" systeem (gemiddelden ontstaan door het scoren en optel len van de werkelijk gegooide punten). Op de dinsdagavond spelen dan de tweede en derde Klasse vol gens het Handicap systeem d.w.z. iemand gooit een bepaald aantal punten en krijgt via zijn handicap wat punten erbij, waardoor het verschil tussen de laagst en de hoogst gooiende bowler kleiner wordt. Hierdoor ontstaat meer spanning in de wedstrijdsfeer. Naast de senioren leage heeft Bowlmg Bond De Korf ook jeugd spelers. Deze groep traint en werkt eveneens een competitie af op de zaterdagmorgen. Ook zij spelen in Bowlingcentrum "De Korf'. JEUGD De jeugd wordt door een door de N.B.F. erkende trainer getraind. Tevens is er een uitwisseling met de jeugd van Bowling Bond Bame- veld. Naast de competitie zijn er ook ge- zelligheidstoemooien die de ver enigingssfeer ten goede komen. Als er bij de jeugd goede spelers zijn dan kunnen zij ook afgevaar digd worden voor de Nationale Leage, om zich op landelijk nivo te meten met andere spelers. Aan melden als lid en als sponsor is al tijd mogelijk. Het makkelijkst zou zijn als een heel team (3-4 pers.) zich zou aanmelden, maar het is ook mogelijk om nog onderge bracht te worden in een bestaand team. PLAATS Op dit moment is er nog plaats in de Hoofdklasse, in de eerste klas sen en in de tweede klasse en een enkel plaatsje in de derde klasse van de senioren. Bij de jeugd kun nen zich doorlopend nieuwe le den aanmelden; hoe meer zielen hoe meer vreugd. De minimum leeftijd is tien jaar. De kosten voor de jeugd zijn per jaar 30,- en per speeldag training ƒ5,- en league 9,50 (bij de training is een uur bowlen, bij de league is 1 Vz uur bowlen of te wel 3 games). De kosten voor de senioren zijn 60,- per jaar. Elk team moet per speelavond de baanhuur voldoen en dat komt per speelavond afhan kelijk van de teamgrootte neer op gemiddeld/ 14,-. U kunt zich opgeven: voor de se nioren bij Tineke Brosky, Landjon ker 56, Leusden, tel. 943008 en voor de jeugd: Cobi Brandsen, Randebroekerweg 12, Amers foort, tel. 720847 en Willem van Harselaar in Wijk bij Duurstede, tel. 03435-73039 of bij Tineke Brosky. IDENTIEK - USDEN - Voor badmintonclub B.V.O.'79 lijken ten op- Jite van vorig seizoen betere tijden aan te breken. Wa ll we destijds nogal pessimistisch over het wel en wee bij Leusdende badmintonclub, op de drempel van het uwe seizoen waait er bij de Leusdenaren weer een I8e wind door de gelederen. Zowel organisatorisch als Drtief heeft BVO'79 de zaken voor het seizoen '87-'88 ld. e komst van Utrechter Piet &n als opvolger van trainer van Gestel, heeft BVO'79 is TC-lid een competitielei- ib Maas een ambitieuze trai- huis gehaald. "Niet alleen mpetitiespelers zullen door nderhanden genomen wor- laar ook de gevorderde re creanten komen onder zijn hoede. Hiermee hopen wij een sneller en betere doorstroming naar de com petitieteams te krijgen", zet Rob Maas uiteen. MEEGEVALLEN Wat de indeling van de teams be treft over de diverse klassen is de schade voor BVO'79 achteraf nog erg meegevallen. Hoewel het eer ste team op een nogal onfortuin lijke manier uit de 2e klasse van het district gedegradeerd was - ri vaal Selby won tegen alle ver wachtingen de inhaalwedstrijd, waardoor BVO het loodje moest leggen - komen de Leusdenaren met hun vlaggeschip toch weer in de 2e klasse uit. "Het vierde team was namelijk m de 3e klasse op een gedeelde le plaats geëin digd", legt Rob Maas uit. "Daarvan profiteerde het eerste. En dat was voor ons een hele opluchting Want vier teams in de 3e klasse was toch eigenlijk wel een beetje teveel van het goede geweest. Nu kunnen we als BVO'79 onze blik naar boven blij ven richten". "Het eerste team dat met Peter Esko en Eddy van Dijk twee talent volle heren heeft en in Ans Pa- schedag en Bea Kaspers twee ge routineerde dames, moet in staat worden geacht om zich in de 2e klasse te handhaven en als het even kan mee te dingen naar de titel en promotie naar de le klasse. Daar is ook de training op aange past. Meer trainingsarbeid moet resulteren in een plaats in de top", aldus Rob Maas. Dat geldt min of meer ook voor het tweede team van BVO'79. Van Maurits Oey, Rob Maas, Marjolein Schimmel en Mariet van Meeteren wordt verwacht dat zij zich ook gaan mengen in de race om het kampioenschap, evenals het derde dat wordt gevormd door Enk Berg, nieuweling Arjen Gof fer (Olympia), Dorien Cedee en Esther Boenders. Kortom, BVO'79 wil komend seizoen hoge ogen gooien in de strijd om de badmin- tontitels. In zijn totaliteit komen de Leusdenaren met zeven teams in de competitie van het distnct cen trum uit. De laagste viertallen acte ren in de 4e klasse. TRAINER Naast de aanwezigheid van een meuwe trainer in de persoon van Piet Keijnen, heeft men bij BVO'79 ook voor een nieuwe shuttle geko zen. Espe is de merknaam van het meuwe BVO-pluimpje. "Op voor dracht van de meuwe trainer zijn we op deze shuttle overgescha keld, want dit merk, overigens nog vrij onbekend, benadert zeer BVO-trainer Piet Keijnen met zijn „paradepaardjes". dicht de veren shuttle", weet Rob Maas te vertellen. Het is voor BVO'79 te hopen dat ze met deze koerswijziging de plank met mis slaan, want de eerste klap is nog altijd een daalder waard De badmintoncompetitie begint in oktober. Eerste team B.V.O.'72: Peter Esko, Eddy v. Dijk, Ans Pasche- dag, Bea Kaspers. Trainer: Piet Keijnen (le seizoen). DEN - Om de zaken nog overzichtelijk te maken tte de sportredaktie van iusder Krant voor u het inde overzicht. Daarin icht. 20 juni 1946 voetbal (ook dames) 230 tter. C. v. Marwijk ms P Smink, tel 03425-1635 gmeester W. de Jong imodaüe: Kerstenssportpark ag zaterdag (jeugd), zondag (se- :n laa euren: oranje/wit Hoogland icht: 20 september 1965 poribal 250 Iter A Knook pans: C. Osnabrugge-v. Dongen, &-1461 igmeester P. Nunen unodatie: Burg. Buiningpark Sporthal de Korf (zaal) ag: zaterdag euren- rood/zwart C. v. Buren icht 13 mei 1971 SYmnastiek. volleybal, tafelten- dnunton en judo 360 her. R. v.d. Lubbe 'kris: E. v. Hamersveld, tel. 03425- frineester K. Voorburg unodatie Sportzaal Achterveld agen donderdag (volleybal), ta- is (vrijdag), badminton (zater- euren- (koren)blauw s: A Zwemmer en H. van Wees •thai), c. Edwards (badminton). zijn de meest aktuele gege vens over alle sportvereni gingen en overige sportieve instellingen in Leusden voor u op een rij gezet. Opgencht: 1 oktober 1973 Sport: badminton Leden: 280 Voorzitter: L. Seunninga Secretaris: D v. Ravenhorst, tel. 03425- 2412 Penningmeester F. de Boer Accommodatie: sporthal de Korf Speeldagen: dinsdag en donderdag (senioren), zaterdag (jeugd), zondag (competitie) Trainers: T Westbroek en C. Edwards Opgencht 17 februari 1979 Sport: badminton Leden: 155 Voorzitter P. Mallant Secretaris: A. Paschedag, tel. 033- 754840 Penningmeester P. Hessing Accommodatie: Sporthal de Korf, sportzaal de Meent Speeldagen: woensdag (senioren, jeugd), zondag (competitie) Trainer P. Keijnen Opgencht: 12 februan 1975 Sport: biljarten Leden: 31 Voorzitter: J Kramer Secretaris: M. Boelen, teL 033-944799 Penningmeester: W. Hofman Accommodatie: Hamersveldseweg 71 Speeldagen: Clubavonden maandag, vrijdag. Competitie donderdag Clubkleuren: n.v.t. Trainers: - Opgencht: 1 april 1981 Sport: bowlen Leden: 165 Voorzitter R. Veenbrink Secretaris: A. Toxopeus, tel. 033-720847 Opgericht: 17 februan 1972 Sport: biljarten Leden 112 Voorzitter: S. de Jonge Secretaris. J. den Hollander, tel. 033- 948407 Opgericht: 26 mei 1981 Sport: basketbal Leden: 100 Voorzitter A Baars Secretaris: A. Appels, tel. 033-945198 Penningmeester H. Vink Opgericht: 6 mei 1967 Sport: zwemmen en waterpolo Leden: 250 Voorzitter A. Fieseler Secretaris: G. Smits. tel. 033-946797 Penningmeester J. Leusmk Ledenadministratie: R. Pastoor, tel. 033- 941512 Accommodatie: Sportfondsenbad Amersfoort, zwembad Leusden (medio april 1988) Speeldagen: zaterdag, zondag Trainer: J Baars (zwemmen) Opgericht: 6 september 1977 Sport- volleybal Leden: ruim 300 Voorzitter W. v.d. Ven Secretaris: C. v.d. Heyden, tel. 033- 946671 Penningmeester D. Verhage Accommodatie: sporthal de Korf, sportzaal de Meent Speeldagen, vnjdag (senioren en jeugd), zaterdag (senioren en jeugd) Clubkleuren: oranje/blauw Trainers: v. Woensel (dames), B. v. Doom (heren) Penningmeester: T. Brosky Accommodatie Bowling de Korf Speeldagen: maandag en dinsdag (se nioren), zaterdag (jeugd) Trainers: W.v Harsselaar (jeugd) Penningmeester. J. van 't Holt Accommodatie: Kelder gemeentehuis Speeldagen: Doordeweeks Clubkleuren. n.v.t. Trainers: - Accommodatie: Sporthal de Korf (com petitie), sportzaal de Meent en gymzaal de Heerd (training) Speeldag: zaterdag Clubkleur, groen Trainers C. Scholten (heren), D. Lurung (dames) Opgencht. 30 januari 1968 Sport: gymnastiek, RSG en jazz-gym Leden- 350 Voorzitter: H. Bunnik(a.i Secretaris- Vacant Penningmeester H. Heethuis Ledenadministratie; M. v Kalsbeek, tel. 033-940110 Accommodatie: gymzalen in Leusden (behalve de Korf) Clubkleuren: blauw/wit Trainers: diverse Opgencht- 23 september 1963 (vh Im pala) Sport: handbal (veld eh zaal) Leden: 110 Voorzitter D. Bleuel(a.i.) Secretaris: W de Voogd, tel. 033- 946060 Penningmeester. N. Steenbeek Accommodatie: Burg. Buiningpark (veld), sporthal de Korf (zaal) Speeldagen: zaterdag (jeugd), zondag (senioren) Clubkleuren: blauw/wit Trainers: J. Douma (dames), C. Wethly en E. Davids (heren) Opgencht: 15 oktober 1973 Sport: hockey Leden: 700 Voorzitter: J Halsema Secretaris: M. Dijksterhuis-Mik, tel. 033- 944402 Penningmeester W. Goldsmann Ledenadministratie: Y Köllner-Weer- Opgencht. 15 december 1975 Sport: tennis Voorzitter: B. Eerden Secretaris: Penningmeester: J. Wijntjes Opgencht; 15 december 1975 Sport: tennis Leden: 360 Voorzitter. T van Bergen Secretaris: G. L. van Bekkum, 03425-1588 Opgericht: mei 1963 Sport: tennis Leden: 850 Voorzitter: Mw. J. Lemke - Rouppe-v.d Voort Secretaris Y. Claus, tel. 033-943610 stra, tel. 033-944625 Accommodatie: Sportpark Valleika naal Speeldagen: zaterdag (jeugd), zondag (senioren) Clubkleuren: oranje/grijs Trainers: R Weers (heren), F. Roggen- kamp, R Corporaal (dames) Accommodatie: Valleisportpark Speeldagen: Gehele week Clubkleuren n.v.t. Trainers: Penningmeester: L. Wormgoor Accommodatie: Kerstenssportpark, Achterveld Speeldagen: Gehele week Clubkleuren- n.v.t. Trainers: S. Heynes, H. van Bekkum Penningmeester B. Lansdorp Accommodatie Burgemeester Buining park Speeldagen: Gehele week Clubkleuren: n.v.t. Trainers- J. Kniger Opgericht: 29 juni 1977 Sport: squash Leden: 220 Voorzitter: Philip Verstraaten Secretaris. Peter Brouwer, tel. 033- 948221 Penningmeester: Bianca Jonker Accommodatie: Squash- en Tennishal „De Inslag" Speeldagen Gehele week Clubkleuren n.v.t. Trainers: Paul Anton, Huib Dil Opgericht 15 september 1946 Sport: voetbal Leden 725 Voorzitter vacant Secretaris R. Burger, tel. 033-946039 Penningmeester G. v Kemebeek Ledenadministratie. H. v.d. Last, tel. 033-943630 Accommodatie: Burg. Buirungsport- park Speeldagen: zaterdag (jeugd en senio ren), zondag (senioren) Clubkleuren: rood/zwart Trainers. W Altenaar (jeugd), W. v.d. Linden (zaterdag-afdR. Maas (zon dag) Opgericht: 14 november 1946 Sport: schaken Leden: 100 Voorzitter L Boogaard Secretaris: C. Kerkhof, tel 033-942889 Penningmeester C. Veenendaal Accommodatie kelder gemeentehuis Leusden Speeldagen: donderdag Opgericht: 31 oktober 1963 Sport: tafeltennis Leden: 100 Voorzitter. R. ten Hoeve Secretaris: H. v. Dijk, tel. 033-943367 Penningmeester E. ten Ham Accommodatie: Burg Buiningsport- park Speeldagen: dinsdag en donderdag (senioren), zaterdag (jeugd) Clubkleuren: lichtblauw/zwart Stichting voor Lichamelijke Opvoeding bus 111,3830 AC Leusden en Sport „Leusden", secretariaat- Post- Gemeentehuis: 't Erf 1, tel. 033-941247 Sporthal: De Korf. De Smidse 1. tel. 033-946731 Sportzalen Groenhouten, De Meent 4, tel. 033- 943188 Achterveld, W. v. Amersfoortstraat 42, tel. 03425-1250 Gymzalen: Lijsterbeslaan 52, tel. 033-941522 Asschatterweg 36 b. tel. 033-943394 Berkelwijk 35. tel. 033-945652 Pr. Margrietlaan 1, tel. 033-943109 Sportparken- Burg. Buiningsportpark, Bavoortse- weg, voetbal tel. 033-940689, tennis tel. 033-941690, zwemmen 033-940270, tafel tennis 033-940262, korfbal 033-948343 Valleikanaal: Valleilaan, hockey tel. 033-941501tennnis 944665 Tennishal: Tennis en Squash Centrum Leusden. Groene Zoom 1, tel. 033-946732 Sport 2000, Hamersveldseweg 80, tel. 033-947229 Ju Sei Do, Burg. de Beaufortweg 63, tel 033-947440

Leusder Krant | 1987 | | pagina 23