i Grootste feest ooit in De Hamershof gehouden' fajaarsprogramma Latent talent evat veel nieuwe cursussen Markt 'De Biezenkamp' verandert weinig tijdens verbouwing Spar LEUSDEN; Winkelcentrum wil zevende 'verjaardag' met iedereen vieren )en dag op zondagmiddag 13 september: eusiler krant BLOKFLUITSCHOOL Vernieling personenauto Euro (water-)ballet ra mkifiégmeeri&\ Leusden Achterveld iONDERDAG 27 AUGUSTUS 1987 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Winkelcentrum 'De Hamershof is binnenkort zeven jaar oud en wil dat samen met iedereen uitbundig vieren. Het feest valt op zaterdag 19 september en wordt volgens de organisatoren ervan het grootste dat ooit in 'De Hamershof en misschien wel in Leusden is gehouden. Om enige voorbeelden te noemen: 's avonds wordt de grootste avondjaarmarkt van Nederland gehouden. Maar liefst 250 standhouders doen daaraan mee. De TROS-radio verzorgd live-uitzendingen vanuit het winkelcentrum. 'Last but not least' verzorgt het internationaal bekende duo Saskia en Serge een optreden. Maar met alleen 's avonds is er in de 'De Hamershof wat te vieren. In tegenstelling tot voorgaande 'ver jaardagen' zijn er nu de hele dag festiviteiten. Wat er precies gaat gebeuren, willen de winkeliers nog niet kwijt. Een tipje van de sluier willen ze nu al wel oplichten. Het uitgebreide feestprogramma pre senteren ze in 'De Hamershof- krant, die dinsdag 15 september verschijnt. PRIJZENSLAG Vanuit een supermarkt, waar schijnlijk de C-1000, zendt de TROS het radiospel 'Prijzenslag' uit, ge presenteerd door Bram van der Weide. Dit spel bestaat uit enige 'flitsen' m de 'TROS Nieuwsshow', een programma dat iedere zater dagmorgen wordt uitgezonden op radio 1. Bezoekers van de super markt lopen deze morgen kans, dat ze aan het programma kunnen klhge drukte in het winkelcentrum, twee jaar geleden. Die drukte meedoen, en daarmee 'twee minu- ■dr dit jaar zeer waarschijnlijk geevenaard of overtroffen. ten gratis winkelen' kunnen win- programma staat daar garant voor. nen. Om 11.00 uur begint de zoge naamde Hamershofloop. Deze loop wordt georganiseerd door Atle tiekvereniging 'Altis' in samenwer king met de winkeliersvereniging van 'De Hamershof. Deelnemers kunnen afstanden lopen variërend van 4,2 tot 21 kilometer. Voor jeug digen wordt een parcours van 1 kilometer uitgezet. Vanaf 11.30 uur is het echt feest. De spits wordt afgebeten door Mu ziekvereniging 'Lisiduna'. Dit fanfa re-orkest treedt op tot 13.30 uur. Het optreden wordt gevolgd door de 'TROS Muziekspelshow'. De naam zegt het al: een show met muziek, een kwis met prijzen, en artiesten. De show wordt ook ge presenteerd door Bram van der Weide, dan vanuit een podiumwa gen. De wagen komt te staan tussen het gemeentehuis en activiteiten- centrum 'De Korf. In het spoor van de besnorde spelleider treden Sas kia en Serge voor het voetlicht. Dit duo behoeft geen nadere uitleg. Wellicht iedereen kent één van de hits die het m de loop der jaren scoorde. AVONDJAARMARKT De show van de TROS duurt tot 16.30 uur. Dat betekent met dat de 'verjaardag' van 'De Hamershof is afgelopen Bijna naadloos loopt de show over in het avondprogramma. Het woord 'avondjaarmarkt' is al genoemd. De aanduiding omvat tientallen activiteiten bij de onge veer 250 stands. Volgens de orga nisatoren 'kun je het niet zo gek bedenken, of het is er'. Ook 's avonds wordt de podium wagen gebruikt voor optredens. Het publiek kan dan kennismaken met de volgens een persbericht 'aan de weg timmerende' meiden groep van Gerda Kagee, met An- dré Sharon, met Annie Schilder, met Nancy Boyd, en met de groep 'Forest'. Wie met weet, wat of wie er achter deze namen schuilgaat, kan meer te weten komen uit de al genoemde 'verjaardagskrant' die over enige weken verschijnt. Wie het fijne ervan wil weten, kan het beste zelf komen kijken en luiste ren... Maar dit is nog lang niet alles. Evenals vorig jaar is Dick Meerveld van Fiets Inn in samenwerking met de Toer- en Trimclub Leusden be zig met de organisatie van twee fietstochten m de omgeving. De tochten voeren door een ander ge bied dan vorig jaar. En voor de rest? Wacht maar af. Nog 22 nachtjes slapen en 'De Ha mershof is jang. Bram van der Weide, medewerker van de TROS. presenteert tijdens de zevende 'verjaardag' van 'De Hamershof diverse activiteiten. (Van één onzer medewerkers) iEUSDEN - Het najaarsprogramma van Latent Talent is teen aantal punten behoorlijk vernieuwd. De werkgroep tent Talent is er in geslaagd ook voor dit najaar weer flink aanal nieuwe docenten aan te trekken, dat bereid un kennis over te dragen aan belangstellende dorpsge- ten. Dp zondagmiddag 13 september houdt de werkgroep „open dag" in boerderij Groot-Krakhorst'Het is mo- ijk, zich op die dag aan te melden als cursist. Het is nu al send dat men voor een aantal populaire cursussen dan laat zal zijn. Elke keer blijkt weer dat een aantal cursus- direct na het uitkomen van het programma al volge- kt zijn. LEUSDEN - De markt die iedere dinsdagmorgen wordt gehouden op de grote parkeerplaats aan de noordwest-zij- de van winkelcentrum 'De Biezenkamp', zal niet veel veranderen tijdens en na verbouwwerkzaamheden aan de Spar-supermarkt. Dat bleek tijdens de vergadering van de commissie Economische Zaken, Consumentenbelangen en Werkgelegenheid (ECW) die maandagavond werd ge houden in het Leusdense gemeentehuis. belangstelling voor cursus- an Latent Talent verflauwt ook et tienjarig bestaan van de groep met. Veel Leusdenaren in iets van hun gading m het •anima van Latent Talent en en zich aan voor een cursus, najaar bevat het overzicht van t Talent een tachtigtal cursus iet uiteenlopende onderwer- HNIEK het gebied van Hobby en Techniek valt de cursus „Vliegers en heteluchtbalonnen" op als meuwkomer Al in de tweede bij eenkomst zijn, althans volgens do cent Gert Beekelaar, de deelne mers m staat om hun eigen hete luchtballon op te laten. Tijdens de vier aansluitende cursusavonden kunnen er vliegers gemaakt wor den. Nu al staat vast dat in dezelfde rubriek „Hobby en Techniek" de „wijnproef-cursus" het maximale aantal cursisten zal tellen. Tijdens drié avonden gaat Harry van Schaik 24 verschillende wijnen be handelen en laten proeven Nieuw zijn ook de cursussen „Toneel, postzegels verzamelen" en de „video-workshop". Opvallend is de cursus „Tarot" waarbij de cursisten kennis kunnen maken met het fenomeen van „kaartleggen" SPORT EN SPEL De rubriek „Spon en Spel" biedt geen meuwe cursussen in vergelij king met voorgaande jaren. Toch staat nu al vast, dat een aantal cur sussen al snel het maximum aantal deelnemers zal hebben. Met name bridge, yoga en squash mogen zich altijd m een grote belangstelling verheugen KINDEREN 'ei lafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. 'erschijnt elke dinsdag en donderdag. ïèdaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd ledaktie -secretariaat Mia Veen en Marijke Bakker ündredaktie: Hans Mosterd llevering kopij en advertenties: pbr het dinsdagnummer tot uiterli|k maandagmiddag 12 00 uvjr voor et donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur ledaktie en administratie: éptoor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op jËfkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur éjeloon 033-941495 (administratie en redaktie) lbonnementsgeld: 66.80 per jaar, I 33.90 per hall iaar. 17 20 per kwartaal lachten bezorging: Isjjabonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 jr te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op iet onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 i|19 30 uur), tel 033-940691 Bi| geen gehoor kunt u kontakt Dnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 labestellen foto's: e meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u abestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) ij Vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B V te Barneveld. iet duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, ummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst 'abestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor eusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ntvangt u de gewenste foto('s) thuis. 'E LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- rantenkombinatie te Barneveld. Voor kmderen heeft men dit na jaar ook een aantal nieuwe cursus sen in het programma opgenomen. Voor de allerkleinsten is er op acht donderdagochtenden „peuter- gymnastiek" in de zogenaamde varkensschuur van Groot Krak- horst. Behalve een „cursus" kleuter rit miek voor kmderen van 4 en 5 jaar is er nu een soortgelijke cursus voor kmderen van zes jaar. Nieuw is een cursus „Speel-Liederen", waarbij met kmderen gespeeld en gezongen wordt. TALEN Voor het ophalen van de kennis van vreemde talen kan men erg goed bij Latent Talent terecht. In het huis-aan-huis verspreide pro grammaboekje treft men cursus sen Frans, Engels, Italiaans en zelfs Russisch aan. Op het gebied van kreatieve cur sussen biedt Latent Talent een sca la van mogelijkheden. Een cursus „Indiaanse stofverwerking" is voor het eerst opgenomen m het pro gramma. Hetzelfde geldt voor een cursus „Vegetarisch koken" Men sen die zich willen bekwamen op het gebied van naaien staan voor een moeilijke keus. Cursus 62 staat vermeld met het kopje „Naaien" Als men echter cursus 57 uitkiest is men, althans volgens de beschrij ving beter af. Laatstgenoemde cur sus staat namelijk onder de titel „Goed leren naaien". INSCHRIJVEN Omdat zich m een zeer korte tijd honderden Leusdenaren melden voor een cursus ziet de werkgroep Latent Talent zich genoodzaakt om zich stnkt aan en aantal spelregels te houden. Inschrijven voor een cursus kan slechts op dne manie ren. Via de bank of giro betalen en cursusnummer vermelden of con tant betalen op de open dag. Als een cursus is volgeboekt krijgt men het geld teruggestort en krijgt men bericht dat men niet kan meedoen. Als men na geld gestort te hebben mets meer hoort, kan men er van uitgaan dat men ge plaatst is voor de cursus en kan men op tijd en plaats die in het programmaboekje staat vermeld naar de mtgekozen cursus gaan Het programmaboekje van La tent Talent is bij het merendeel van de huizen m Leusden in de brieven bus gestopt Wie het boekje niet in zijn of haar bezit heeft gekregen kan een exemplaar ophalen bij één van de Leusdense Rabobanken of bibliotheek De open dag van Latjnt Talent wordt gehouden op zondagmiddag 13 september van 14.00 tot 16.00 uur. In de gebouwen van boerderij Groot Krakhorst, Bolderikhof 17, treft men dan tal van docenten die een nadere toelichting kunnen ge ven op „hun" cursussen. Tijdens de open dag kan men zich ook in schrijven voor éen van de tachtig cursussen die in het najaarspro gramma van Latent Talent zijn op genomen. De Spar wil het winkelpand aan de zijde van de parkeerplaats iets uitbreiden. De gemeente wil hier voor m principe wel vergunning geven. De reden dat dat nog met is gebeurd, is onder meer een aan het college van burgemeester en wet houders gerichte bnef van een om wonende die het niet prettig vindt, als de supermarkt dichter m de buurt van zijn huis komt. Deze bnef is nog m behandeling. PARKEERPLAATS grootte kunnen blijven bestaan, zij het dat deze iets naar het noorden opschuift. Niet na, maar ook ruet tijdens de verbouwwerkzaamheden van de Spar, hoeft de markt in de proble men te komen. De heer E. van Dijk, vertegenwoordiger van de ambu lante handen m de commissie ECW, benadrukte dat de standhou ders tijdens de werkzaamheden het liefst op ongeveer dezelfde plaats blijven staan. Hij zei: 'Wij Als gevolg van de uitbreiding van de Spar, wordt het parkeerter rein iets kleiner. Ambtelijk mede werker Roggekamp, chef afdelmg Ruimtelijke Ordening, deelde tij dens de commissievergadering echter mee, dat dit geen probleem hoeft te zijn. Hij zei: 'Aan de noord zijde van de parkeerplaats ligt een groenstrook die niet zo aantrekke lijk is. Deze strook zou deels als parkeerterrein kunnen worden in gericht.' Daardoor zou volgens hem i de markt in de huidige vorm en (advertentie) Loes van den Akker Barbeel 13 3831 ZD Leusden-C Tel. 033-946922 Vraagt de gratis folder. willen met graag ergens anders gaan staan, omdat we bang zijn dat de klanten ons dan moeilijk kunnen vinden.' De heer Roggekamp merkte op, dat het dan tijdens de verbouwing van de Spar wel 'dringen' werd. De heer Van Dijk stelde daarom voor om 'de auto's achter de kramen weg te laten'. Momenteel staat achter bijna iedere stand een auto, waaruit de standwerkers hun wa ren halen. Volgens de vertegen woordiger van de ambulante han del, vinden zij het 'erger om op een andere plaats te staan, dan om de auto iets verder weg te parkeren'. Alle aanwezige commissieleden konden zich hierin vinden. De heer Roggekamp werd door de waarne mend-voorzitter van de vergade ring, burgemeester Parus, ver zocht, om met het standpunt van de ambulante handel zoveel mogelijk rekening te houden. Hiermee ver vielen eerder door de gemeente en de ambulante handel geopperde voorstellen, om een deel van de markt - al dan met tijdelijk - te verplaatsen naar bijvoorbeeld de Zwarteweg of het centrum van 'De Biezenkamp'. In het eerste geval zou deze weg dan de komende tijd iedere dinsdagmorgen voor ver keer moeten worden afgesloten, en m het andere geval zouden kra men tussen de winkels worden op gesteld. Beide mogelijkheden wor den dus met meer overwogen. Het is weer mis. Langs de scheidingslijn tussen warme lucht in oost en zuid Europa en koelere lucht boven west-Europa ontstond begin deze week een depressie bo ven Frankrijk. De koers was noord en dus op ons land ge richt. In grote delen van Eu ropa stroomde de regen vol uit. Enige cijfers van afgelopen dinsdag: Axel 56 mm, Oos tende 76 mm (in 12 uur), Den Helder 30 mm, Zurich 44 mm, Parijs 66 mm, ook alles in 12 uur tijd. Verder nog: Noord-Italié 39 mm, Venetië 33 mm (en daar hebben ze toch water genoeg) en topscorer Verona met 88 mm. Een compleet Euro waterballet. Dit alle maal langs genoemde warm te/koelte grens. Vanaf vandaag is de hoop gevestigd op een oceanisch hogedrukgebied. Pas tegen het weekeinde of daarin moet het een weersverbete- ring tot stand brengen. Het wordt dan in ieder geval dro ger en rustiger, maar op dit moment is het nog onzeker of genoemde verbetering daad werkelijk zal doorzetten. Dat moeten we nog afwachten, morgen kan ik er via het weerbericht op de kabel meer over zeggen. Erg optimistisch ben ik niet. De oorzaak is, dat ge noemd hogedrukgebied niet naar de Noordzee of Scandi navië wil afreizen. De stro ming blijft dan, voornamelijk hogerop te veel west/oost gericht. Droge oostelijke winden zijn dan niet voorra dig en te snel kunnen storin gen vanaf zuid-west Europa roet in het zomerse weer gooien. Zoals u weet werd het noorden van het land begin maart getroffen door langdu rige ijzel. Dit werd een cata strofe voor mens en natuur, wel leverde het beeld zeld zaam mooie plaatjes op van bomen met een dikke laag ijs erop. Dit is vastgelegd in een boek, een zogenaamd „ijzel- boek". Het boek blikt terug op het barre, late winter weer. Er staan 300 afbeeldin gen in, zo'n 3000 amateurfo tografen hebben er aan mee gewerkt. Ik heb het zelf nog niet in bezit, maar het lijkt mij het bestellen waard. Dit kan via: Stichting IJzel, Postbus 78, 9640 AB in Veen- dam. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnel Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De prijspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt Kabelspots. halve beeldpagina met kleurgebruik 75.- per dag Kabeltjes, (vraag aanbod) eerste twee regels 6.- per dag, elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor) Van harte' Felicitatie-rubriek, eerste twee regels 6. - per dag, elke regel meer 6,- (betaling konlant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT. sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewina de Boer LEUSDEN - Een personenauto die stond geparkeerd aan de Water molen, werd in de nacht van maan dag op dinsdag rondom bekrast. De schade is volgens een politie woordvoerder nog niet precies be kend, maar als het voertuig moet worden overgespoten, kost dat al gauw 3000,-. De vernielde wagen is eigendom van een Leusdenaar. Donderdag 27 augustus 20.00 uur: vergadering van de gemeenteraad in het gemeente huis. 't Erf 1 Zaterdag 29 augustus 10.00 uur. 'drinks and snacks' op een bijeenkomst van de Foreign Contact Group (F.C.G.) bij Gerda Niessen, Benedict ij nenhove 50, te lefoon 944572. 10.45 tot 17.00 uur: Culturade '87 in en rond activiteitencentrum 'De Korf, De Smidse 1. Dans- en contactavond in café restaurant 'De Mof, Arnhemseweg 95 in Leusden-Zuid. Dinsdag 1 september 20.00 uur: vergadering commis sie Openbare Werken en Ruimtelij ke Ordening (OW/RO) in het ge meentehuis, 't Erf 1. Zaterdag 29 augustus: 10.30 uur Tractor Pulling wedstrijden terrein de Klaveet Zaterdag 28 augustus: 20.00 uur disco show de Klaveet Zondag 29 augustus: 14.00 uur dis co de Klaveet Dinsdag 1 september: 9.00 uur Welfareclub Zqjuiebloem.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3